Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 23:46:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ"  (Прочетена 192245 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 08, 2012, 11:01:41 »

Моля всички да запазите добрия тон в темата!
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 08, 2012, 20:35:03 »

Еviaz, добре дошла!
Аз да се похваля, че след близо едночасов преглед на два ехографа бебето не пожела да покаже какъв ще е пола му smile !  И засега по този въпрос ни държи в неизвестност. В петък направих и изследването за синдром на Даун и чакам след седмица резултатите! Честит празник на всички! И се надявам да сте добре! smile
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #272 -: април 09, 2012, 07:41:44 »

Добро утро!
Надявам се всички да сте добре!
Искам да ви почерпя, макар и виртуално защото моята майка има рожден ден днес! Нека да ми е жива и здрава!



dorina79 бебето явно е решило, че ще ви направи изненада за пола. yahoo
Аз утре съм на ФМ, дано всички да е наред.
Приятен ден!
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 09, 2012, 08:15:59 »

bubi_baby, честит рожден ден на твоята майка! Аз също имам повод да почерпя, понеже днес правим 1 година от сватбата ни, беше страхотно изживяване и ако можехме щяхме да се женим всяко година  yahoo А сега чакаме и бебче и няма по-голямо щастие girl_in_love

Иначе вчера забелязах че от гърдите ми изтича вече една безцветна течност. Даже най-вероятно е от доста по-рано, но преди мислех, че това по зърната ми е от кремовете, с които се мажа, но не е. Като си стисна леко гърдите и се появяват едни малки капчици.

Хубав ден и седмица на всички!
« Последна редакция: април 09, 2012, 09:51:32 от kala » Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #274 -: април 09, 2012, 09:37:02 »

kala благодаря ти, честит празник и на вас.И на мен ми се иска всяка година сватба, хем получаваш подаръци, хем се забавляваш страхотно, но... за съжаление нямааааааааааа.
От доста бъдещи майки чух, че започнало да им изтича кърма към 5-6 месец.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 09, 2012, 13:40:01 »

dorina79 вашето бебче много срамежливо хихи Мислите ли да отидете на следващ ехограф, за да разберете какъв ще е пола?

bubi_baby да е жива и здрава майка ти и стискаме палци за прегледа утре. Всичко ще е наред.  smile

kala Честита годишнина от сватбата с пожелания за дълъг съвместен живот и семейно щастие, а скоро и с още един член на семейството.  smile

А аз да ви кажа мисля, че бебчо се обърна с главичката надолу. Преди го усещах да рита много ниско най-вече, а от 2-3 дена насам, по-активно е ритането около и близо до пъпа, което ме кара да мисля, че там са му крачката.  smile На преглед съм на 20-ти, така че ще попитам и надявам се да разбера тогава.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 09, 2012, 13:54:28 »

Princess_of_the_Dawn,  права си-когато го усещаш ниско значи е с дупето надолу. Моето бебе си беше с главата надолу, но преди седмица се обърна и то как - Когато легна по гръб, понякога, виждам една топчица в ляво от пъпа, след преглед, лекарката ми каза, че там е дупето сега. И честно казано, не знам какво прави но точно там много боли понякога, другите усещания са като почукване, а с дупето ме ръчка силно.
Като заговорихте за гърди-ходих на среща със ст.акушерката на болницата в която може да раждам и тя спомена, че трябва да си подготвяме зърната като ги търкаме с хавлия. Не знам защо  не поисках да ми разясни, но ако някой го е чувал, моля да ни светне.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 09, 2012, 14:09:29 »

Princess_of_the_Dawn,  права си-когато го усещаш ниско значи е с дупето надолу. Моето бебе си беше с главата надолу, но преди седмица се обърна и то как - Когато легна по гръб, понякога, виждам една топчица в ляво от пъпа, след преглед, лекарката ми каза, че там е дупето сега. И честно казано, не знам какво прави но точно там много боли понякога, другите усещания са като почукване, а с дупето ме ръчка силно.
Като заговорихте за гърди-ходих на среща със ст.акушерката на болницата в която може да раждам и тя спомена, че трябва да си подготвяме зърната като ги търкаме с хавлия. Не знам защо  не поисках да ми разясни, но ако някой го е чувал, моля да ни светне.

angel4e ние с теб сме с близки термини и ни се случват нещата по едно и също време горе долу.  smile Точно както го описваш е и при мен. Виждам това издуване от лявата страна на пъпа и при движение, като се разрита, го усещам като ръчкане понякога, чак ме свива и мен от болка. Също всеки ден се случва да го усетя все едно бълбука. Със сигурност не ми е от стомаха, защото преди не ми се е случвало. От бебчо е, но не мога да определя какво прави, казват, че бебенцето хълца и може и това да е. Също вечер ми става все по-трудно завъртането от лявата и дясната страна, при движението все едно ми се опъва кожата и малко боли даже. Но това са все хубави усещания, не се оплаквам.  smile

А за гърдите където казваш, наистина прави смисъл да се подготвят. И ако се търкат с хавлия, може би кожата там свиква с допира на по-твърда материя и после няма да се разранят толкова. Ще попитам и аз моята акушерка за съвет на 20-ти и ще пиша, ако разбера нещо. Който знае нещо също нека пише, ще ни е от полза.  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #278 -: април 09, 2012, 14:48:08 »

При нас съветват обратното за зърната, да не се пипат, защото можеш да си докараш контракции.
Аз в началото на бременността бях питала, защото аз зърна нямам, само като настръхнат от студ примерно. Но и да си кажа честно, толкова много ме болят (гърдите не, само зърната), че не смея да ги докосна, камоли да ги търкам с нещо.
Аз също миналия ден имах малко прозрачна течност на едното зърно, забърсах го с показалец и като допрях с палеца усетих че лепка.
Мале bubi_baby от тази торта ми потичат лигите, но ще трябва да почакаме с ягодките. Честита рожденничка, живот и здраве ще и направиш и най хубавия подарък - внуче.
kala и на вас пожелавам още много години щастлив семеен живот, честита годишнина
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 09, 2012, 14:59:14 »

Мерси момичета  give_rose

Относно гърдите, аз също чувам различни мнения за гърдите - едното е това да се обтриват с груба хавлия, гъба за да загрубеят и после да не се разранят; другото (на което май аз съм привърженик) - да не се прави това, понеже се отделя един секрет, който овлажнява зърното и поддържа еластичността му и това търкане всъщност го пренахва. От ЛЛЛ казват, че е достатъчно като подготовка да се ходи от време на време без сутиен и зърната като се търкат в дрехата, с която сме достатъчно загрубяват.
Иначе стимулиране на гърдите чрез стискане/ помпи от сега не е препоръчително, понеже предизвиква контракций.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #280 -: април 09, 2012, 15:12:33 »

Ох, момичета започнах да се притеснявам за всички ви , каква съм пък и аз с тая торта , моля ви щипнете се по дупетата, нали така казват като ти се прияде нещо, да се щипнеш по дупето.Много ви благодаря за пожеланията!Наистина да ми е жива и здрава, защото много разчитам на нейната помощ.
Относно ритането аз напоследък сякаш усещам бебка по-слабо и на моменти чак се притеснявам, но утре ще питам лекарката. Дали е така, защото съм с предна плацента?!
Намерих статия за подготовка на гърдите за кърмене
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=402
Дано да ви е от полза.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: април 09, 2012, 15:18:58 »

bubi_baby няма какво да се притесняваш, ти си в по-ранна седмица и е нормално да не се усеща бебчо толкова активно или през цялото време, защото е още малко и не се допира до стената на корема през цялото време. При мен вече бебчо е много по-голям и мястото му става по-малко и затова го усещам  много често. Но пак доколкото знам е много индивидуално, защото някои бебчета са по-активни, други си спят повече. Една моя позната, която чака всеки един момент да роди каза, че не го е усещала много често през цялата си бременност.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #282 -: април 09, 2012, 15:35:41 »

Princess_of_the_Dawn благодаря ти за успокоението! Интересното е, че има дни в които ще ми "продъни" корема, а има дни в които много слабо се усеща, нещо като потреперване. Преди 2 седмици като ходихме на ФМ беше 483 гр. лекартата каза, че върви по-дребна 2 седмици, но каза да не се притеснявам, че това сигурно било, че съм забременяла по-късно.Но аз се разрових из разни форуми и като видях жени които са с термин също м.Юли и бебетата са по 800-900 гр. чак се притесних.
Извинявай за въпроса, но твоето бебче колко грама е? blush
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #283 -: април 09, 2012, 15:39:56 »

Права е Princess_of_the_Dawn, че при всеки е различно, аз започнах да усещам бебка след 21-ва седмица, тогава качих и първото килце, колкото повече расте, толкова повече се усеща.
Аз лично я чувствам постоянно, всеки час, но не е толкова активна че да ми сменя формата на корема или да става на вълни както при някои момичета.
Само 2 - пъти, рано сутрин ми се случи да е хипер активна, корема ми от всякъде вилнееше и думкаше, лежах и се чудех какво толкова прави, цял час продължи и 2-та пъти
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #284 -: април 09, 2012, 15:45:28 »

Съгласна съм, че е индивидуално, но все пак и вас да попитам.Аз усетих първите "пърхания" в 19 г.с.
Преди няколко дни нали обсъждахме темата за запека.Намерих интересна тема:
http://novatv.bg/news/view/2011/06/28/17852/%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines