Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 11:39:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО И ДЕТЕТО - 8 част  (Прочетена 287249 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #240 -: ноември 30, 2014, 19:55:42 »

Момичета, нашата лична нещо не ни е обяснила като хората и сега се обърках, на Елина й правят имунизации, на двете крачета, едната е четиривалентна, а другата е synflorix, в тоя случай един вид е имунозирана по стария календар и няма да има шестия компонент, така ли?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #241 -: декември 02, 2014, 14:54:47 »

Виви, ако са й били хепатит Б по-рано, няма да е 6-валентната. Синфлорикс на Ния й биха срещу пневмококи, но хепатитна още не са. Офф, и аз много се обърках вече с тези ваксини.
И да питам нещо - по колко време може да седи бебето в шезлонг без пълно легнало положение. Най-легнало е на около 30 градуса. Ния изкарва почти целия ден в него, като изключим времето, което яде или е на ръце.
Но тя просто не иска да лежи в кошарата сама в стаята, та се чудя да не получи някое изкривяване.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: декември 02, 2014, 14:59:44 »

Според повечето лекари максимум 2 часа.но има в Пловдив един лекар Хазбун ортопед, който едва ли не препоръчва да се стои цял ден в столче за кола или шезлонг.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #243 -: декември 30, 2014, 11:21:47 »

Момичета, препоръчайте ми хубава книга/ материал за захранването. Да е на достъпен език, да има примерни схеми. Смятам да захраня Ния след шестия месец и искам да съм подготвена добре.
Също препоръчайте уред за готвене на пара и изобщо вие как приготвяте храните за бебчетата - с две-три думи...
Благодаря! give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #244 -: декември 30, 2014, 11:43:27 »

Книга не знам.

Аз имам Бейбикук на Беаба (които видях, че вече ги има и в Бг) и сьм супер доволна. Вари на пара и после мели на пюре. Пьк след като свьршихме бебството, си меля в него какво ли не: орехи, лешници, правя крем-супи (на два пьти ги меля, защото е мальк), но сьм супер доволна и ще си купя пак за новото бебе.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #245 -: декември 30, 2014, 12:55:41 »

Аз много се чудя изобщо дали да взимам такъв уред - имам пасатор, имам кухненски робот също, пасирането е уредено. Не знам обаче на котлона колко време ще ми отнема готвенето на пара. Ясно, че в началото докато въведа всички групи храни ще е по-бързо и лесно един по един компонентите. Но после като започна да замествам цяло хранене май ще е доста пипкаво на котлон.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #246 -: декември 30, 2014, 13:04:12 »

Ами не знам, ти си прецени.
Аз сьщо имам робот, ама после докато го измия, преди това докато го сглобя… Не се намирам удобно. Казано честно, за нас самите бейбикука го използваме още вместо робота  blush Мьжа ми ще ме убие, че робота го платихме не знам колко пари, а бебешкото ни го дадоха втора употреба, но като ни е по-лесно с него… И по-лесно се мие. Ако не се льжа 8-10 минути се готвеха нещата. По меките и по-малко.

Сега смятам да си купя нов такьв уред, че на стария му разказахме играта. Почти ежедневна употреба му праскаме (аз нали ти казвам си меля разни ядки вьтре).

Ако имаш такьв мальк пасатор, той лесно и бьрзо се мие, може да ти е достатьчен  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: декември 30, 2014, 13:22:08 »

Ние хванахме сезона на пресните плодове и аз правих пюрета за малката.Поради тази причина взех уред за готвене на пара, който използваме и за нас сега.После с пасатора и на бурканчета.Така ми беше лесно и всичко ми беше готово и не се налагаше всеки ден да правя пюрета.

Сега вече си и готвя манджа на детето.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: декември 30, 2014, 13:40:42 »

По темата книги за захранване, наскоро четох/слушах за тази на Маги Пашова. Ще се радвам ако някой я е разлиствал да сподели мнение!

http://www.naturelita.com/book/


Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: декември 30, 2014, 14:40:11 »

Ноар, според мен няма да ти е необходим уред за готвене на пара.реално ти само няколко месеца ще приготвяш пюре та. Аз лично в една малка тенджера слагах зеленчуците и за 15 мин   . Всичко беше сварено.После с пасатор. Аз следвах инструкциите на педиатъра, защото има толкова различни системи и начини на захранване , че може да се по бъркаш докато решиш како да правиш.Старата руска школа препоръчва захранване със сокове от плод, а новата със зеленчукови пюре та примерно.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #250 -: декември 30, 2014, 15:03:44 »

Определено има много объркваща информация... едни казват да се започне с оризова каша като най-слаб алерген, моето педи - с картоф+малко масло+кърма....Ама то маслото нали е краве продукт, а те са доста по-късно crazy Педито на малката направо я "захрани" с пюре от сливи, защото ми прави проблеми с акането (не че й дадох)...
Затова чета от сега, за да добия представа за нещата, да си изградя за себе си основните принципи, а като наближи шестия месец ще обсъдя и с педиатърката и вече ще взема окончателно решение.
При варенето не се ли убиват ценни съставки? Аз най-вече заради това обмислям уреда на пара, но пък си права Руми, че е за няколко месеца цялото упражнение.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #251 -: декември 30, 2014, 15:20:26 »

В маслото почти няма крави протеин. То е само мазнина, затова дори и за хора с доказана алергия, не е противопоказателно.

Не че казвам да се слага в бебешко пюре, а само да поясня каква евентуално е логиката на системата. При нас вьв Франция целия тоя шум около захранването го няма. И лично за себе си сьм убедена, че няма чак толкова огромно значение кое как, защото и друг пьт сьм казвала, в три страни виждам три различни неща и всеки твьрди, че неговия начин е най-добьр.
А и за глутена преди 5 години се казваше кьсно, защото е алерген, а по най-новата информация е колкото по-рано, толкова по-добре.

Лудница е захранването. Не ми се мисли направо…  girl_impossible

Мисля, че кой както го направи все е прав. Единственото в което сьм твьрдо убедена е че кьрмено бебе до 6 месеца трябва да е само на кьрма, а ако е на шише - до 4ия. Т.е противник сьм на ранното захранване.

Стас, много добре изглежда тази книга. Смайваш ме с твоя талант да изкопаваш информация. Откьде я занеш?
« Последна редакция: декември 30, 2014, 15:29:07 от inaxastra » Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #252 -: декември 30, 2014, 15:24:56 »

Аз съм на същото мнение, Ина, за кърменето, затова и подминах съвета на педито за пюрето от сини сливи. Дано и занапред да успея да я кърмя Ния така успешно.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: декември 30, 2014, 16:28:57 »

Аз използвах ето това: http://www.amazon.co.uk/Premier-Housewares-Folding-Steamer-Stainless/dp/B005MJ44T2/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1419948276&sr=8-9&keywords=steamer , защото е компактно и си ползвах нашият пасатор. Ние обичаме да ядем разни неща на пара и това "чудо" още си го използваме. Най-големия му недостатък е, че като се заблея нанякъде ми загаря тенджерката.
Миналият месец бях на едно бебешко изложение. Там едни мацки ме заговориха дали знам за най-новите тенденции....Та според тях бебето трябвало да се захранва с месо и мазнини от около 6 месец. Яд ме е, че изхвърлих брошурката.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 05, 2015, 09:38:21 »

Аз ползвах уред за пара и пасатор.Започнахме захранването зимата.Предварително в сезона на плодовете и зеленчуците направих доста пюрета.Моите почти не са яли купешки пюрета.Предимството беше ,че знам какво им давам-плодове в сезон им,домашни зеленчуци и домашно месо в повечето случаи,доста облекчение финансово.Правих им различни вариации като пюретата ги правих еднокомпонентни тези които правих предварително.
Захраних иначе с оризова каша на 5 м и 10 дни някъде.Но ние сме били и само на АМ.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines