Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 12:42:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инсеминация, Ин Витро, ИКСИ - къде, как?  (Прочетена 79934 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 22, 2012, 12:48:33 »

Всичко е строго индивидуално относно прогестероновите препарати.Моята сестра забременя напълно нормално и нямаше никакви проблеми, но лекарката която и водеше ЖК, я тъпчеше с утрогестан и но шпа до края на третия месец.

Аз след ин витрото имах изписан утрогестан вагинално, в други клиники изписват комбинация от вагинално и орално.Общо взето е строго индивидуално в зависимост от подхода на лекаря и индикациите на пациента.Аз бих питала имунологични и генитични изследвания направени ли са?

Кафенце, дано вземете правилно решение, за да бъдете спокойни и скоро да имаш една прекрасна бременост и да родиш малко сладко бебче smile
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #61 -: април 02, 2012, 15:31:33 »

Пиша тук, за да не спамя другата темичка smile Магито, аз сега съм при Владимиров, след като 3 години друг лекар ме изтормози за хормони и всякакви неща, а се оказа, че проблемът не е само при мен....Защо се отказа от Владимиров? За Стаменов - магьосник е, знам, но преглед мога да запиша след година - година и половина....та съм "дала шанс" на Владимиров...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 02, 2012, 19:16:30 »

Аз записах почти в един ден часове при Стаменов и Владимиров с надеждата да не стигна до Стаменов.При мен Владимиров много бързо прие диагнозата изчерпан яйчников резерв, без да вземе в предвид проблемите с щитовидната ми жлеза.В последствие се оказа, че е грешал, но аз си знам колко безсънни нощи съм имала.Но това не означава, чене е помогнал на много други двойки.А и сега в новата клиники предполагам, че реда е много по-добър от когато аз бях там.

Сега съм при Стаменов, но съм минала през всички лекари там.В смисъл който е на кабинет той преглежда, друг прави манипулации и така.Според думите му до сега трябва да съм бременна, защо не съм не се знае неизяснен стерилитет, ужасна диагноза, нямаме с какво да се борим.Дано скоро успеем, няма значение как.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 02, 2012, 23:13:27 »

Маги, когато ние правехме опити за забременяване, бях попаднала някъде на едно изследване, където пишеше ,че процентът на успешно инвитро се увеличва (не се сещам с колко) ако съвместно с лечението се извършва и акупунктура. Просто споделям нещо, което може да е от полза и извинявайте, че така се намесвам в темичката give_rose .
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 03, 2012, 07:18:30 »

Споко Мири, няма проблем smile В действителност в клиниката, която аз посещавам предлагат акопунктура ако искаш.Аз винаги съм си мислела дали действа.Ще видим като тръгнем пак на процедура какво ще реша.
Активен
galchos
Сватбар
***
Публикации: 235



« Отговор #65 -: април 03, 2012, 07:35:46 »

Мерси и извинявай за любопитните въпроси, но в момента чета и питам наред, понеже искам да имам детайлна информация. Дано имам късмет при Владимиров, но иначе смятам да си запиша един час и при Стаменов, както и да кандидатствам за фонда, а дано до тогава има развитие smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 03, 2012, 08:09:23 »

Питай аз съм насреща.Отдавна не се крия, а директно говоря и помагам когато мога.Аз затова и постнах тази тема : http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31974.0.html Аз ходих на ДРЗ 2010г като пациент.Тогава видях Стаменов на живо.Занесох му всички изследвания който имах до момента.Той ги разгледа и ми даде много добър съвет, а и ме накара да се усмихна.

Препоръчвам на всички, ако искате още едно мнение, следете темата, ще напиша имената на лекарите който ще водят индивидуалните беседи и на тези който ще водят груповите.Можете да се запишете за индивидуални, веднага в който побликувам имената на имейл който ще ви дам.Няма ограничение колко лекаря ще посетите.Важното е да зададете въпросите който ви интересуват и да получите отговорите.Защото всички знаем колко се чака за консултация с такъв специалист.

galchos ако можете да кандидатствате по фонда това е супер, ние не можем все още.С какъв стерилитет сте вие?Ако не се притесняваш де сподели.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 22, 2012, 14:13:52 »

Здравейте момичета.
Не съм писала тук отдавна, затова сега ще си изкажа всичко, защото май доста се насъбра.
И така. Започвам от септември миналата година, когато благодарение на лекарката ми разбрахме къде е причината за двугодишното чакане. След два месечна фоликуметрия се установи, че нямам овулация. Ноември-декември месец успяхме да докараме големи фоликули благодарение на стимулация с Клостилбегит на таблетки и Меногон инжекционно. Въпреки това положителният резултат не идваше. След обмисляне на нещата решихме единодушно с лекарката да направим първата ми инсеминация. И така януари, нова година нов късмет, направихме първата инсеминация. Надеждите ми бяха огромни, бях 100% сигурна, че ще стане чудото. Но... При самата процедура лекарката ми каза, че биоложката не е много доволна от мъжкия "материял". И както се досещате - резултата от инсеминацията беше отрицателен.
Оттам нататък тръгнахме по изследвания, лекари, за да установим какво става.
Резултатите не бяха добри, някои от нещата излязаха положителни. Естественото продължението беше антибиотици и за двамата, лечение, 20 дневно изчакване и след това повторни изследвания. Те самите слава богу вече бяха отрицателни и при двама ни. Пуснахме допълнително и микробиология, която също беше вече отрицателна.
След като успяхме да изчистим тези проблеми дойде и моментът да направя цветната снимка. Резултатът - две напълно проходими тръби. Дойде и моментът за спермограма. Резултатът не беше много добър. Според микробиоложката за сега няма нужда от инвитро. Надеждата да стане с инсеминация не е изчезнала все още.
Сега ни предстоят прегледи от няколко лекари (венерическо-кожен лекар, уролог), инсеминация и в средата на месеца - повторна спермограма (като от началото на май месец мъжът ми започва да пие Андрозитол+Трибестан).
Та с две думи - чакането и надеждите продължават с пълна пара smile
Изчиствайки нещата едно по едно съм сигурна, че уверено вървим напред и моментът на положителния тест все повече наближава. Дано, дано, дано съм права smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 22, 2012, 22:02:31 »

Стаси, като минала по пътя на мъжките проблеми ти препоръчвам двама лекаря в България, който наистина си разбират от работата, единия е д-р Кацаров от София, а другия, д-р Даскалова Пловдив.В БГ няма специалност андрология, следователно на вас обикновен уролог няма да ви свърши работа ако ще да е някой прехвален професор.

Ти направи ли си щитовидна, инсулинова, антитела.Това са неща който задължително трябва да минеш, преди какъвто и да е опит.И още нещо, с клостил се стимулира определени пъти, не е много препоръчителен, не е толкова изчистен като препарат.

Успех!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 23, 2012, 09:35:55 »

Маги, март месец направих отново всички хормони, дори и за щитовидната жлеза. Всичко е в граници и няма никакви проблеми.
За клостилбегита - знам sad. Тези инсета може би ще ги правим само с Меногон...Ще става ясно скоро.
А за лекарите - да и това го знам. Решили сме ако скоро няма резултат, да ходим към Пловдив smile
Благодаря за мнението smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 23, 2012, 09:59:51 »

Това означава, че ТСХ ти е под 2 нали, защото в ганици за забременяване и в референтни граници има разлика.Също и половите хормони повтори преди инсе.

Аз на есен ще се хвърлям пак в борбата и от сега си правя списък с изследванията.Полови хормони отново(важат само 3 или 6 месеца), щитовидна, то това ясно правя го на три месеца, спермограма, чудя се за генетичните, и не знам дали ще ми искат нова ЦС, не знам.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 29, 2012, 22:11:12 »

Така, дойде време да се похваля. За жалост не с кой знае каква новина, а с това, че днес пуснахме документите по Фонда и получихме входящо номерче. Вече остава само спокойствие, почивка и догодина чакане на заповедта.
Много е дълго за разказване - в крайна сметка се оказа Мъжки Фактор (след 2 спермограми, след уролог). Инсеминацията от миналия месец беше неуспешна....
И така. Сега се чудя дали ще издържа до догодина и дали да не направим едно платено Инвитро при Александров или в Истанбул през септември-октомври. Имам още малко време да го помисля smile
Благодаря, че ви има. Наистина в нелекия път сте ми много полезни smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 29, 2012, 22:18:49 »

StAsSi, това с документите си е положително начало,браво за което. Съжалявам,че инсеминацията е минала без резултат.Доста време ще трябва да чакате,това е кофти наистина,а и предполагам едва ли действа успокояващо,а напротив. Аз ако съм на ваше място бих опитала платено и то директно ин-витро процедура. Каквото и да решите ,вие знаете кое е най-доброто за вас и съм сигурна че няма да сбъркате. Успех и много позитивно мислене и емоции през настъпващото лято!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 30, 2012, 07:47:01 »

Стаси, браво.Хич и не се коси, че имате проблем, защото това значи, че имате решение.Ние като не знаем какъв е проблема, като нямам право на финансиране по фонда?Не се тръшкам на умряло, ще се справим.

Ако аз имах финансовата възможност бих направила един опит при Александров.Чета темата за Истанбул, но не искам да се чувствам загубена в превода, а и турците са си по-търговци от нас.Но както решиш.

Елате на ДРЗ, направете консултация с д-р Даскалова, тя е точно по мъжките проблеми, може поне да ви даде насоки.А и извинявай уролозите не са андролози, който всъщност разбират от мъжки стерилитет, да не кажа, че уролозите и хал хабер си нямат за какво иде реч.

Късмет.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines