Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 14:36:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инсеминация, Ин Витро, ИКСИ - къде, как?  (Прочетена 79935 пъти)
 
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #30 -: септември 20, 2011, 17:33:52 »

Здравейте, момичета smile
Минавам да се отчета. Моята стимулация приключи. Днес беше пункцията. Резултата- 7 яйчица. Утре трябва да се обадя да видя какво се случва и с колко от тях. Надявам се на добри новини... Док за сега е доволен. Живот и здраве в неделя трябва да е трансфера и после ще е великото чакане и треперене (14 дни). Дано Бог е с нас и успеем! Пак ще пиша. Пожелавам успех на всички и не отлагайте.  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 21, 2011, 11:39:48 »

cafence силно стиснати палци и от мене.
Активен
marchiana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 24, 2011, 08:30:40 »

Здравейте, момичета. В отговор на Gucci, макар и малко късно ще отговоря за моята инсеминация. Правих я през май при д-р Александров. Стимулирахме с фостимон и после инжекция прегнил, цялата процедура с лекарствата ми излезе около 800 лева. За съжаление нямаше положителен резултат. Сега съм решена да пробвам отново, но с инвитро или икси на естествен цикъл.
Успех на всички в борбата!
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #33 -: октомври 09, 2011, 08:54:02 »

Ехооо, привет! Искам да се похваля с най-хубавата новина!  PREGQ  Girl_hide chee chee
Много сме щастливи!!! Ако имате нужда от помощ- насреща съм! Искам само да ви кажа- не отлагайте!!!!
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #34 -: октомври 10, 2011, 15:12:57 »

Привет, момичета! Благодаря ви heart
Ами както вече бях писала аз бях по т.нар. къс протокол. Отидох на преглед (ехограф-вагинален) на 2-ри ден от МЦ. Док гледа каквото гледа и даде зелена светлина на процедурата. Написаха ми рецепта, надупчиха ме за изследвания и отидохме да купуваме лекарствата. Искам да вметна, ако има момичета от Варна и им се наложи да ходят за подобни неща- единствената аптека, където ще намерите всичко накуп е Фарма Вита( намира се до "Казабланка"). Въпреки, че бях с лека стимулация, инжекциите хич не са евтини- на мен ми излязоха 1996 левчета. Изследванията- хормони, микробиология за мен и него, кръвна група за мен и него (ако нямате картончета с кръвна група, дори да си я знаете пак искат), вирусология са около 200 лева. А, забравих да кажа, че още преди стартиране на процедурата задължително трябва цветна снимка, която струва 150 лева( с упойката, която си заплащате).
По време на цялата процедура се ходи (аз през 2-3дни) да се следят фоликулите(УЗ преглед). Гледа се и нивото на хормоните (на мен 2 пъти). Пункцията ми беше на 12-тия ден. Предния ден ми дадоха рецепта с неща, които трябваше да си закупя от аптеката и да ги занеса на следващия ден- упойки и една торбичка с ампулки (не знам какви бяха точно ), също утрогестан, който се започва след пункцията и се продължава до 12ГС, естрофем и ф.киселина) за около 80 лева. 36 часа преди самата пункция беше последната инжекция( прегнил), която отидох да ми бият в Градска болница, защото беше в 22:00 часа, мускулна е и абсурд да се бях справила сама. В деня на пункцията се бях доста спекла- много ме беше страх, а мъжа ми беше бял като платно, но мислеше, че изглежда спокоен и се опитваше да вдъхне кураж и на мен  sarcastic
Настаниха ме в една стая, облякох си нощничката и зачаках... По едно време влиза едната акушерка с мъжа ми и вика :"Водя го тук, че от сега обикаля коридора като луд"  След малко ме извикаха, а аз треперех вече като лист. Да вметна, че се носят 20 лева за анестезията (плаща се). Качих се на магарето, подготвиха ме и зачакахме доктора. Анестезиоложката се опитваше да ме разсее с някакви приказки, които въобще не помня, док дойде, сложиха ми упойката и се потопих в блажен сън.  Когато се събудих всичко беше свършило. Полежах още около 2 часа там и си тръгнахме. Имах болки, но ме успокоиха, че е нормално. В къщи отново лежах през повечето време, но на следващия ден бях вече добре. Ембрионите бяха три, всички се бяха оплодили инвитро, което според док беше много добре. Прибрах си ги на топло и зачаках деня на теста. Трансфера е без упойка, но там болка няма никаква. Всичко приключва за 10-15мин. След това ме оставиха да полежа още около час и ме пуснаха да си ходя. Хубаво е поне този ден да се лежи и вкъщи.
По време на това така дълго за мен чакане (от трансфера до теста) бях доста притеснена, защото имах болки, наподобяващи предменструалните, но било нормално и това. Ядях ананас(бил полезен за имплантацията), не ядях  риба тон(тя пък съдържала живак), наблягах на фрешове, пилешко филе, рибка на скара, пиех само по 1 кафе на ден(по-слабо) и през повечето време мързелувах. Само леки разходки, почивка и това е. Домакинската работа си я вършех, но много леко и лежерно, колкото да не е без хич. Чак сега разбрах колко скопосан мъж съм си взела  girl_haha
И така. Слава Богу, резултата за сега е отличен, надявам се всичко да е наред до края. Малко ми се повръща, ама си викам "ще повръщам с кеф, само всичко да е ок"
Като направя сметка като сума :
цв. снимка-         150
изследвания-       200
стимулация-       1996
лекарства+упойки- 80
анестезиолог-        20
инвитро-             1900
                      --------------
ОБЩО               4346 ЛЕВА


Ами май това е! Ако има нещо, което ви интересува, а съм пропуснала- питайте!  give_rose
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 15:24:33 от cafence » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 10, 2011, 15:52:09 »


cafence реално колко ембриона върнаха-и трите ли.





Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #36 -: октомври 10, 2011, 17:21:42 »

Да. Трансфера беше на втори ден, не на пети. Аз бях чела, че по принцип е по-добре да е на пети ден, когато ембритата са стигнали фаза бластоцист и когато разбрах, че моя ще е на 2-ри бях изпаднала в "лека" паника. Док ми обясни, че се чака до 5-ти ден, когато Е са повече, за да се изберат тези, които се делят и развиват по-добре, следователно имат и по-голям шанс да се имплантират. Тъй като обаче нашите бяха само 3 каза, че няма какво да се чака, че в матката, където е естествената среда имат по-голям шанс, че за сега двете се делят на 4(точно както трябва да бъде), а третото на две. Затова върнахме и трите с надеждата да се хване едно. Другата седмица ще разберем колко са. За момента, ако се съди по ЧХГ- не са 3.  girl_wink
« Последна редакция: октомври 10, 2011, 17:24:23 от cafence » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: октомври 19, 2011, 12:54:58 »

Ин витро на ЕЦ неуспешно.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #38 -: октомври 19, 2011, 13:23:56 »

маги, каква е причината, предполагат ли, казаха ли нещо? Гуш!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #39 -: октомври 19, 2011, 13:43:08 »

И аз като rozovka щях да питам каква е следващата стъпка и знае ли се в каква посока да се върви занапред. Успех give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 19, 2011, 21:05:10 »

Чакам да се върне лекаря, че е на конференция и ще записвам час за преглед.За себе си отчитам огромното напрежение което ми нанесоха в Университета при всети всички изпити по справка ми измислиха още един, а до януари аз трябва да съм се дипломирала, изтича ми удължението.Но има и още нещо, защото е нямало и имплантация.Та ще видим какво ще каже доктора като се срещнем.

Ще стане, аз вярвам.Само трябва да мине време.

Благодаря ви. give_rose Оценявам подкрепата ви.
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #41 -: октомври 20, 2011, 17:45:16 »

Маги, много съжалявам... То в такъв момент каквото и да се каже- не помага. sad
Разбира се, че ще стане! Със сигурност! Аз изчетох сума ти и неща- какво се яде, какво не, колко е ВАЖНО спокойствието... и така както много от нещата на мен самата ми се виждаха глупави- ги правех. Дали помогнаха не знам, но със сигурност не ми навредиха.
Ти как разбра, че не е имало имплантация? И как стигнахте до решението да е ЕЦ?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 21, 2011, 07:17:47 »

Не е имало имплантация, защото стойноста на хормона беше много ниска 0.12, при имплантация щеше да има някаква по-висока стойност.Може и да греша де, но това са мои мисли.

До ЕЦ стигнах как да го кажа аз исках.Трябваше да правим инсе, но тръгна доминантен фоликул в дясно, а там тръбата ми е прекъсната.Доктора предложи, а аз се съгласих, защото имах някои съмнения относно качеството на яйцеклетките ми.Е оказаха се неоснователни, но сега при следващата процедура каквато и да е тя, ще съм много по-спокойна и ще ям яйца  blum
Активен
cafence
Новак
*
Публикации: 19



« Отговор #43 -: януари 17, 2012, 18:23:36 »

Здравейте, момичета. Как сте? Аз за съжаление загубих бебчетата cray Едното в 8гс, другото в 10. Доста време ми трябваше да се окопитя, дори не знам дали все още съм, но каквото и да направя или кажа няма да промени станалото. Декември правих и лапароскопия и сега съм отново на стартова позиция. Дано този път всичко е наред до края.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 17, 2012, 18:32:50 »

cafence кураж мила.Съжалявам .Прегръщам те силно.Следващия път всичко да е ок.Откриха ли причина.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines