Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 05:54:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - 2 част  (Прочетена 165514 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: април 27, 2011, 19:08:05 »

Той е свикнл като захапе гърдата и тя да потече от три места, а той хем да яде, хем да си плакне очите с кърма.

Не знам дали ще те успокоя, но при мен никога не се е случвало да си плакне очите с кърма blum Ама пак си суче и наддава, макар и не драстично с килограми. Това е точно урегулиране. Ще свикне да се труди, като е гладничък girl_wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: април 28, 2011, 13:11:35 »

Мири, успокой се. Винаги, когато имаш такъв период си повтаряй, че където е текло - пак ще тече.
Значи, лактацията ти се е установила вече. В такива моменти кърмата намаля (при мен също стана така, за един ден, както имах за 3 бебета едновр. да изхраня изведнъж така рязко намаля, че ги хранех през час и половина, за да се нахранят). При мен също едната пуска много по-малко от другата гърда.
За твое успокоение - това не е краят на кърменето. Слагай детето по-често н агърда, купи си лактогонни чайове (каот БГ или Веледа, от билки, не гранулките на Хип - химия чиста). Сминдух (фенугрийк) и разни други хомеопатични. Има и лактейшън ъп (био продукт). Ще имаш такива период (лактационни кризи), в които кърмата ще е доста по-малко, но хубавото е, че ще се оправят нещата. Аз минах през този период, но не съм давал аникога АМ. Взех си фенугрий и бирена мая, лактогонен чай и това ми помага в такива моменти. Цедях се сутрин, след каот те се нахранят и изцеденото пазех за добавка, ако вечер не стига млякото (за щастие, не ми се наложи да давам като добавка). Много е важно физически да си почиваш!!!
Ох, много неща исках да ти напиша, но се омотах нещо (мисля за още 100 неща и се оплетох). Не е от солетите, но е добре да се храниш пълноценно (иначе твоят организъм ще се изтощи). Аз в началото нямах време дори до тоалетна да отида и съответно ядях много малко, децата си взимаха своето, но аз заприличах на много болен човек (сега съм по-добре). А, да, цеденето не е гаранция, само на ръка би могла да провериш, но пак не е гаранция, че няма в гърдите. При установена лактация не можеш да се цедиш с помрпата, както преди това, в смисъл, че винаги ще цедиш много по-малко. Евентулен успех с цеденето ще постигнеш, ако цедиш и двете гърди едновременно (с ръчна помпа,не с ел.) или ако се цедиш, докато детето суче от другата гърда. Аз така правех и изцеждах доста повече дори и след хранене, отколкото, ако цедя гърда след гърда.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: април 28, 2011, 13:18:28 »

Когато бебчо започне да суче, организмът започва да произвежда мляко, в смисъл, че ако посуче малко "на сухо" (образно казано), винаги ще му слезне още мляко, поне още 10-20гр. (а може и повече, зависи от гърдата).

Не се притеснявай, всичко ще се оправи, само не се отказвай и не мисли, че вече нямаш мляко!!! Така и бебчо ще свикне да суче и от по-празна гърда.

п.п. извинявам се за поредния пост, но не ми стигна мястото в горния.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: април 28, 2011, 14:10:36 »

Дани, успокоява ме и още как! Наистина нашия младеж , ако иска да яде, трябва да поработи  girl_wink , а не да мързелува.

Гостенче, аз не съм се отказала, но просто доста се притесних, защото не искам детето да преминава на формула. Взех си фенигрийк, наливах се със сокове и вода и като ше ли нещата се пооправиха. Явно съм била и леко дехидратирана.Пробвам се да го слагам по-често , даже и да не е гладен, но настава борба.Цеденето ми е важно само за четвъртъците и неделите, когато имам ангажименти и няма как да го накърмя, ще пробвам пак с ръчната, докато кърмя. Благодаря много за съветите. Сигурна съм ,че нещата е се оправят, аз съм голям инат и не се отказвам лесно.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: април 30, 2011, 22:34:35 »

Попаднах на интересна статия свързана с поведението на кърмачето по месеци smile
Дано е интересна и на някои друг
http://zizu.moetodete.bg/blogpost_883_0.html
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: април 30, 2011, 23:57:10 »

Много е добра, мерси много  good
 goodpost goodpost goodpost
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: май 01, 2011, 12:09:10 »

При нас нещата са доооста по-различни от тези в статията pardon 1. Броя хранения - при това без аз да съм налагала отказване. 2. Броя изхождания - при нас има не повече от 2 празни (ненаакани) памперса на денонощие.
Благодаря за инфото все пак, интересно ми беше give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #472 -: май 01, 2011, 12:11:36 »

По вьпроса за акането и ние сме така, иначе кьрменията са както е описано.

Аз намерих за особено интересно описанието как детето постепенно "се отделя" от личността на майката, защото психоложката в детския клуб сьщо говори за това, как в пьрвите месеци (докьм 8ия), то се чуства като част от нея, та ми беше интересно да прочета и тази информация  good
« Последна редакция: май 01, 2011, 12:14:35 от inaxastra » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 04, 2011, 17:05:50 »

При нас е точно така, даже с пощипванията и ухапванията  blum
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: май 04, 2011, 17:23:03 »

Попаднах на интересна статия свързана с поведението на кърмачето по месеци smile
Дано е интересна и на някои друг
http://zizu.moetodete.bg/blogpost_883_0.html
Много полезна статия Лени!
Мисля,че и при нас написаното важи с пълна сила до тази възраст,като изключим използването на легена  Wink

Мами с какво се храните докато кърмите?Не мога да отсея митовете от реално опасните за беба храни...
Предложете някоя интересна статия ако сте попадали.
Тази вечер лигите ми текат по домашни репички и се чудя дали водят до колики?!
« Последна редакция: май 04, 2011, 19:44:33 от dodo23 » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: май 04, 2011, 21:18:20 »

И при нас е така както описва статията.  smile  Додо, аз нямам определена диета, която да спазвам. Единствено не консумирам шоколад и кофеинови продукти и цитросуви плодове (портокали и грейпфрути). Продължавам да си ям пикантни и люти храни, естествено умерено. Знам ,че от броколи, карфиол, спанак т.е. газообразуващи детето може да получи колики, но Крис не е имал колики (само 2-3 пъти подувания от преяждане). Ако смесиш репичките със салата и хапнеш малко, колкот да утолиш апетита не би трябвало да има проблем. Вие всъщност имате ли колики или не ?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: май 04, 2011, 21:23:46 »

Значи само ние не отговаряме на стандартите, ако съдя по тази статия sarcastic

Додо, за коликите аз внимавах (и все още не смея да ям) със зеле, ряпа, боб, леща, грах, газирани напитки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: май 04, 2011, 21:40:22 »

Вие всъщност имате ли колики или не ?
Честно казано,не знам!Истеричен рев по цели нощи както са ми описвали коликите,не сме имали.
Случвало се е да реве очевидно от болка и дискомфорт,но хаотично-по обяд,вечерта,през няколко дни.
Газирани напитки и кафе не пия,люто и пикантно не обичам,цитруси съм си позволявала 2 пъти по 1 плод.Напоследък доста ми се хапва сладко,но гледам да ограничавам шоколада и какаото.
Много ми липсват вече бобовите храни.
Чувала съм,че не е добре да се яде зелена салата,но незнам дали е свързано с предполагаемото количество нитрати или води до проблеми при кърмачето.
А какви плодове са позволени-май трябва да се избягват "мъхестите"?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 04, 2011, 21:56:56 »

Аз избягвах само цитрусите . Всичко друго си ядях- люто много обичам, шоколад също ядях (имаше един период по 1 си изяждах ) , все още продължавам . Преди не обичах сладко, но сега не мога без нещо шоколадово .
Колики не сме имали  smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 04, 2011, 23:27:28 »

Додо за зелените салати не съм чувала дали вредят или не. Може би е свързано с нитратите, но аз купувам само био зеленчуци и плодове и не съм имала проблем. Шоколад ядях само в началото, но после спрях ,защото установих ,че Крис става неспокоен и не иска да спи. blum Не съм експерт, но може Дари просто да има газове от време на време. Това , което съм чувала за коликите е, че бебтата си свиват крачетата към гърдите и плачат неистово.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines