Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 14:13:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 13  (Прочетена 178734 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #330 -: февруари 11, 2012, 11:15:07 »

Аз  редовно си хапвам нахут от консерва и не мисля, че е мек. Здраво дъвкане пада smile

За твоята рецепта твърд ли трябва да бъде?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 11, 2012, 11:20:20 »

kiwi, ами точно това е проблемът, че не знам. В рецептата се казва, че се взима сух нахут, накисва се от предната вечер и на другия ден се смила с миксер. Рецептата е за фалафели на топчета. А този от консервата, който си купих го опитах вчера да видя колко е мек и е доста мек - като варен морков е. Е, пак ще успея да го смеля де...  blum Не знам, може би има значение видът консервиран нахут. Но ще карам както Анелка каза, че не ми се рискува. Благодаря ти! give_rose
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #332 -: февруари 11, 2012, 11:56:43 »

Ариел давай с този от консервата. Аз само такъв ползвам. Хич не ми се занимава да го накисвам. blush До момента съм нямала проблеми
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #333 -: февруари 11, 2012, 12:22:24 »

Аз съм ползвала и твърд за други рецепти (хомус например), накисва се, за да омекне, т.е. да стане като този от консервата, но не е толкова мек и после го сварявам. Консеривараният май е минал и топлинна обработка и си го ползвам директно, а ако ще му правиш още нещо май няма много смисъл да е от консерва.

Ама това си е голяма хамалогия със суровия нахут - кисни, цеди... Ако ползваш консервиран само трябва да му махнеш всичката вода. Аз си имам един трик с консервите, които се отварят с едно като палче, отварям мъничко, колкото да има малка дупчица и ги оставям легнали на ръба на мивката да изтече всичката водата. После отварям напълно smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 11, 2012, 17:07:31 »

От мен днес една торта-Вита торта с боровинки и шоколадов крем покрита с фондан.Това ми е първия опит с фондан.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #335 -: февруари 11, 2012, 17:32:31 »

GUCCI поздравления мила - великолепно си се справила ,а съпругът  ти ще бъде просто очарован smile

Така и не се престраших да работя с този фондан - лесно ли се работи с него??Сама ли си го прави или си  купи готов???и може ли рецептата???за тортата blush blush blush
Аз днес направих пак пърленки заради мъжа ми  smile с кашкавал и сиренце,а в тестото този път сложих и малко чубричка.Какво се е влюбил в тези пърленки незнам crazy
И сега правя пържено свинско месце с вино и много лимон- малко нездравословно ,но пък вкусно  blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 11, 2012, 17:43:37 »

Bibsi8792 фондана е готов купен.Лесно се работи като с пластелин.Оцветяването е по трудно.Рецептата е микс от няколко и като пробвам на вкус защото за първи път я правя ще  я напиша.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #337 -: февруари 11, 2012, 17:55:45 »

Bibsi8792 фондана е готов купен.Лесно се работи като с пластелин.Оцветяването е по трудно.Рецептата е микс от няколко и като пробвам на вкус защото за първи път я правя ще  я напиша.
Добре ,благодаря ти.А за вкуса не се и съмнявам ,че ще е уникален !
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #338 -: февруари 11, 2012, 18:23:25 »

От мен днес една торта-Вита торта с боровинки и шоколадов крем покрита с фондан.Това ми е първия опит с фондан.

Гери,браво ,прекрасна е ,а от къде купи готовия фондан?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 11, 2012, 18:48:12 »

Не съм Гери, но да кажа, понеже си делихме фондана, купихме го от интернет сайт.Ние обаче с Гери все едно сме се наговорили и аз направих вита торта и я покрих с фондан, е моята е с маслен крем.Като я разрежа ще снимам и ще кача smile Между другото с фондана се работи много лесно и го препоръчвам пред марципан Варна.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 11, 2012, 18:50:44 »

Гучита, Маги, браво, вече сте в тежката категория на професионалистите!!!  Bravo Направо ви се възхищавам, че сте се престрашили да работите с фондан. На мен ми изглежда много трудно с това оцветяване. Дано не съм права.  smile От супермаркет може ли да се купи фондан? Или само в специализирани магазини? Или само от интернет?

А вита торта защо му викате?

Аз сега готвя много работи, ще ви показвам по-късно.  cook drinkz cook
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 11, 2012, 18:55:45 »

http://www.hitrini.com/product/106/pme-byal-fondan-2-5-kg.html
Ето този фондан си делнахме с Маги.Маги мило хайде пускай снимкиииииии ,че я чакам с нетръпение да я видя твоята торта.Маги много ми помогна за направата и за работата с фондан.
Ariel не е трудно пробвай се с готов.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 11, 2012, 19:10:28 »

Ето я и моята торта.Аз имам много забележки към нея, но за да ги поправя, трябва да си взема много инструменти.Важното е че работих с фондан, видях че е много по-лесно от марципан Варна smile Тортата трябваше да е бяло и синьо със снежинки, но сутринта реших да е бяло и червено със сърца и рози smile


* RDM.JPG (51.53 KB, 768x576 - видяно 179 пъти.)
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #343 -: февруари 11, 2012, 19:28:00 »

Маги,браво прекрасна торта.Витата торта от блога на Дими ли е аз съм я правила няколко пъти разкошна става.Да покажете с Гери и парченце
Активен
JANET_1
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: февруари 11, 2012, 19:31:18 »

Мале момичета какви неща творите  Bravo Bravo Bravo Поздравления  good
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines