Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 13:59:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Bulka88 - 05.05.2012г.  (Прочетена 125649 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 12, 2012, 10:25:45 »

Еми, напълно си права. Аз също никога не бих поръчала нещо допълнително на сватба, което знам, че младоженците ще трябва да доплатят. Мисля, че и гостите ми са такива. Ние мислим да оставим свободно менюто за децата (те са 4-5), защото няма смисъл да им плащаме пълен куверт с алкохол и петстепенно меню.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #91 -: април 12, 2012, 10:27:37 »

Булка, ние ще определим таван от определена сума. При достигането и, сервитьорите ще ни уведомят, ще я платим и от там нататък всеки да си плаща. Надявам се това да бъде към края на вечерта... Имам идея да предупредя персонала, да не предлага редбул /или да казва че няма/, защото остави 30г уиски /което евентуално един/двама може да поръчат/, но с редбулите ще стане ужас! Дано съм ти била полезна!  give_rose
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 12, 2012, 10:29:48 »

Да Еми,аз също не бих,но днешно време кой се съобразява...а и повечето ни гости въобще нямат представа какво е да правиш сватба...Както и да е..ще ви пиша какво са решили родителите,в неделя би трябвало да се състой срещата.
Иначе аз още нямам подаръчета,само кутийки за тях си имам funnytooth ,обмислям да са малки целувчици, другия вариант са Ферерото(както бях споменала)...Сега в събота ще ходя до Турция,ще проверя на безмитна каква им е цената...Третия вариант е някакви труфели,само че трябва да са със захарно тесто отвън,за да не цапат кутийката.Иначе наши познати за 200 целувки ни искат 12лв  laugh дори се чудя дали не са се объркали...но ми се иска да е нещо по-красиво и запомнящо се...като това например:


* 7418f47d06ae68a771110a95c756aa84.jpg (18.51 KB, 288x245 - видяно 1805 пъти.)
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 12, 2012, 10:32:08 »

Булка, ние ще определим таван от определена сума. При достигането и, сервитьорите ще ни уведомят, ще я платим и от там нататък всеки да си плаща. Надявам се това да бъде към края на вечерта... Имам идея да предупредя персонала, да не предлага редбул /или да казва че няма/, защото остави 30г уиски /което евентуално един/двама може да поръчат/, но с редбулите ще стане ужас! Дано съм ти била полезна!  give_rose
За редбула не се бях сетила....ужас!!! Oh my ...
Това за таван е добра идея,колко мислите горе-долу да определите?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 12, 2012, 10:32:22 »

Булка, ние ще определим таван от определена сума. При достигането и, сервитьорите ще ни уведомят, ще я платим и от там нататък всеки да си плаща. Надявам се това да бъде към края на вечерта... Имам идея да предупредя персонала, да не предлага редбул /или да казва че няма/, защото остави 30г уиски /което евентуално един/двама може да поръчат/, но с редбулите ще стане ужас! Дано съм ти била полезна!  give_rose

Напълно съм съгласна. Сватбеният координатор или сервитьорите винаги могат по елегантен начин да отклонят дадена поръчка, без да злепоставят младоженците.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 12, 2012, 10:32:34 »

 аз мисля че целувките ако са в цвета на сватбата и с целофанче с мини панделка, ще стоят страхотно в кутийки ! good
Не се престаравай, в крайна сметка ти си знаеш, но все пак това ще се яде, гледането няма да продължи много  funnytooth popcorn Ice_cream
цената е супер, ако е на едро , едва ли са се объркали .
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #96 -: април 12, 2012, 10:43:41 »

Булка, ние решихме проблема с допълнителните поръчки по следния начин - могат да поръчват допълнително само кафе (топли напитки), безалхоколни (без редбул) и вода. Това се плаща от нас. За хавански пури и черни Джонита си плащат гостите Wink
Целувките са супер сладък подарък според мен good
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #97 -: април 12, 2012, 10:49:53 »

Освен безалкохолни, вода, кафета, помислите за бира... Ние няма да я изключваме. За сумата честно казано се колебая... зависи от цените на ресторанта (ако можем да договорим доставни цени, което ме съмнява). Мисля си в диапазона 300 - 500, като 500 ми се струват много! Не сме решили още честно казано. Ако имате съвет  smile
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 12, 2012, 10:55:01 »

Какво друго да ви кажа.....мисля да направя разни украси за вкъщи...ще има разни весели табелки навсякъде по вратите...(понеже живея в къща на третия етаж)...искам да сложа по парапета разни украси..не искам да са балони...май вече са ми доста банални.Може би ще пробвам някакви цветя от хартия да поставя....
Прическата и грима ще ми ги правят в къщи,и фотографа ще прави снимки през това време...
Още обмислям дали да има разни трудности за младоженеца по стълбите....например шаферките да му задават разни въпроси от рода на :"Кога се целунахте за пръв път", "Кой направи първата крачка?" и ако не отговори правилно да не го пускат..но се притеснявам за милото да не се притесни,да се припоти целия  laugh
Ще крия обувката(дори съм измислила нещо доста оригинално,но не знам дали ще го направя),на другата съм написала имената на всичките ми неомъжени приятелки(този обичай сигурно го знаете).
Баща ми ще ме изведе от къщи,най-вероятно с бяла кърпа...
Сега се сетих и друго...на народните танци(ходих няколко пъти за да се понауча на хората) ни предложиха на хорото вместо да се хванем за ръце с милото,да се хванем за кърпа.Щяло да е много въздействащо,особено на възрастните,защото едно време младоженците намали право да се докосват и са се хващали за хорото с кърпа...Не знам дали ме разбрахте  funnytooth
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 12, 2012, 10:58:56 »

Alleksia да,ние ще имаме бира за всеки гост,ще се сервира с вечерята...(така искат родителите ми)...но според мен е много,повечето жени не пият бира....190 бири ми идват малко в повечко,как ще процедирате вие не само за бирата,а като цяло за алкохола?

Josephine зависи от броя на гостите...Вие колко ще бъдете?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 12, 2012, 11:00:56 »

Освен безалкохолни, вода, кафета, помислите за бира... Ние няма да я изключваме. За сумата честно казано се колебая... зависи от цените на ресторанта (ако можем да договорим доставни цени, което ме съмнява). Мисля си в диапазона 300 - 500, като 500 ми се струват много! Не сме решили още честно казано. Ако имате съвет  smile

Може да внесете отвън малко количество бира (в случай, че сте решили да не не я включвате в алкохола за сватбата) и ако някой поръча да му донесат от тази, която вие сте взели.
На мен 500лв. ми се вижда прекалено голяма сума, но може и да греша. Ние лимит няма да слагаме вероятно, но се надявам нашите гости да се ограничат до безалкохолни напитки, кафета и бира.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #101 -: април 12, 2012, 11:03:10 »

Булка, а "обичая" с лимоните знаеш ли го? Под резенчета лимон се крият имената на шаферки, приятелки и естествено на булката. Младоженецът яде лимончета, докато не намери името на булката, за да знае, че всяка друга ще му бъде много кисела  tease  tease  tease Много е смешно! Виждала съм го на няколко сватби!

Ние ще сме около 100 - 110... И явно 500 наистина са много... Падат се по още 50лв на човек свободна консумация! Хахахаха какво съм смятала!
« Последна редакция: април 12, 2012, 11:04:50 от Josephine » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 12, 2012, 11:05:25 »

Alleksia да,ние ще имаме бира за всеки гост,ще се сервира с вечерята...(така искат родителите ми)...но според мен е много,повечето жени не пият бира....190 бири ми идват малко в повечко,как ще процедирате вие не само за бирата,а като цяло за алкохола?

Josephine зависи от броя на гостите...Вие колко ще бъдете?
вече определено се ориентираме всичко което може, да бъде в кенчета/кутийки -бирата, колата, фанта или лимонада ( клоня към лимонадата, заради бялото вино ). Само виното ще бъде така да се каже в големи бутилки pleasantry . Не искам да обикалят сервитьори непрекъснато и да питат и наливат- на мен лично не ми е приятно и не си представям така да протича празненството ни. Искам всеки да може да си вземе без да се притеснява кутийка с какво си иска.
190 бири са много, ако си погледнеш списъка и знаеш горе долу кой не пие бира, поне от по-близките ти, така може да намалите бирите на половина.
При мен всички пият бира, така че ще има почти брой равен на броя на гостите.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 12, 2012, 12:05:00 »

Булка, а "обичая" с лимоните знаеш ли го? Под резенчета лимон се крият имената на шаферки, приятелки и естествено на булката. Младоженецът яде лимончета, докато не намери името на булката, за да знае, че всяка друга ще му бъде много кисела  tease  tease  tease Много е смешно! Виждала съм го на няколко сватби!
Къде се прави това?Как се поднасят лимончетата?Къде стоят имената?
Разясни ми малко,че не мога да си го представя  pardon
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #104 -: април 12, 2012, 12:56:33 »

Обикновено при влизането на младоженеца в дома на булката /преди да я е видял/, някоя от шаферките му поднася поднос с резенчета лимон. Под всяко резенче има сгънато листче с името на момиче - шаферка, приятелка, булката. Естествено всяко лимонче е със сабичка, за да може да ги взима по-лесно. Ако сте лоши можете да нарежете доста...  pardon Та... Шаферката казва нещо от сорта: "Хайде сега да видиш, колко ще ти бъде кисело с чуждите жени!" Преди да изяде всяко резенче прочита името на дамата... и така докато не открие своята булка. Когато я намери в единия случай просто спря да яде лимоните, а в другия му дадоха малко мед - колко ще му бъде сладък живота с нея!  tease  tease  tease  tease Много е забавно!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines