Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 01:42:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 158611 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: август 24, 2010, 19:20:34 »

Мерси Гери!Наистина има нещо такова...и все пак ще ви покажа какво се получи макар и да не ми е много добра снимката! blush http://img90.imageshack.us/img90/8398/s7305214.jpg
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: август 24, 2010, 20:03:52 »

Роси много си е хубава снимката даже. А супичката изглежда впечатляващо вкусна.
Само така  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: август 25, 2010, 19:46:13 »

Днес мислех да ви питам някой дали е правил пълнени червени чушки с ориз но реших да имповизирам.
Та станахе де.

Първо запържих в масло 1 нарязан на ситно една глава лук и една малка тиквичка.После добавих ориза, около 1 чаена чаша бульон, малко доматено пюре, сол, черен пипер и чубрица.Запържих докато ориза добие златист цвят.Напълних чушките и варих някъде 40 мин. Сервирах с домашен хляб (купения беше свършил а не ми се ходеше до магазина) и кисело мляко
Та това беше вечерята днес.


* P1040082 (600 x 450).jpg (47.42 KB, 600x450 - видяно 282 пъти.)
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: август 25, 2010, 23:23:29 »

Ммм, Gery79, чушките изглеждат превъзходно!  smile Аз правя подобни за Коледа, но с малко повече подправки  good А и пълнени камбички стават много хубави по този начин!
Така...вече няколко пъти правих пицата, която бяхте коментирали-превъзходна е  Bravo в къщи много се хареса! Снимах първата, ще кача и снимки!
Аз искам малко помощ, относно питка за прощъпулник! Малката ни Ив проходи и ни предстои и това мероприятие  Girl_hide Ако можете да ми дадете някоя изпитана рецепта! Да си призная никога не съм правила питка и малко ме е страх, защото искам да стане хем вкусна, хем красива  blush
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: август 26, 2010, 00:50:29 »

ето, какво спретнах аз днес smile
http://picasaweb.google.com/anidimitrova81/MoiteKulinarniIzkushenia#5509482694637873266
« Последна редакция: август 26, 2010, 00:52:17 от anita81 » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: август 26, 2010, 06:39:28 »

Страхотно си се справила Gery79 , аз също ги правя подобни  , не слагам лук и доматено пюре и добавям още подправки , а също така ги застройвам с прясно мляко като са готови ,става супер.Правила съм и пържени със същата плънка , също беше успешна проба  smile.

Много са ти хубави баничките anita81 , аз също правя малки банички и от бутер и от точени кори ето и моите видове. smile
http://media.snimka.bg/5934/018123670.jpg - с точени кори
http://media.snimka.bg/5934/018123753.jpg - с бутер тесто

А аз тъй като скоро ще си имам рожденник и съм решила да си приготвя всичко сама като десерти ,както и тортата , ще си спретна едни шоколадови топки http://media.snimka.bg/5252/016759899.jpg и еклерчета , но после ще качвам снимки от тях като е готово всичко .
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: август 26, 2010, 09:14:10 »

Здравейте момичета , днес спретнах едно кекче сутринта и реших да ви покажа какво се получи.

Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: август 26, 2010, 12:27:09 »

Момичета, аз имам желание да направя една вечеря изненада на моя мъж, но не мога да измисля никакво подходящо предятие, а ми се ще да му направя предястие, основно и десерт, една романтична вечеря за края на седмицата. Бихте ли ми помогнали с идеи smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 26, 2010, 12:50:24 »

Момичета, аз имам желание да направя една вечеря изненада на моя мъж, но не мога да измисля никакво подходящо предятие, а ми се ще да му направя предястие, основно и десерт, една романтична вечеря за края на седмицата. Бихте ли ми помогнали с идеи smile

Можеш да направиш за предястие - катми , майонеза и кис.мляко , колбас , кис.краставички , маслинки .Прави се като торта ,майонезата се разбърква с киселото мляко и се мажат с тях катмите поръсват се с нарязаните на ситно колбас ,краставички и маслинки.Замазва се с майонезата и се украсява с маслинки.Поднася се като парче торта.

Друг вариянт е варени жълтъци със сирене пасирват се и с шприц може да се поднесат като розички с някъква декорация.

Или пък другия вариянт е салата снежанка ,поднесена с смлени орехови ядки и стръкче магданоз.
За момента се сещам за това , ако измисля още някоя идея ще ти я допълня.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #159 -: август 26, 2010, 12:56:11 »

Здравей  госпожица  smile
Ние с милото много обичаме да си правим романтични вечери с предястие "Шаброне". Много е лесно и вкусно.
Правиш си крем от 125 гр. крема сирене и 75 гр. Краве масло. Като се разбият добре с миксер, мажеш с част от крема 4 фиилийки квадратна шунка, подредени върху фолио. Парчетата шунка се застъпват, така че да се получи квадрат/правоъгълник. Върху намазаната с крема шунка редим пак със зъстъпване тънки филийки кашкавал, мажем с крем и редим четвъртинки сварено яйце в редичка по дължина. След това завиваш с фолиото на руло, стягаш от двете страни като бонбон и забравяш в хладилника за поне 3 часа. Като извадиш рулото, развиваш и режеш веревно. Може да си поиграеш да шприцоваш нещо и да украсиш с магданоз. Нещо такова се получава:

Много зависи какво ти е основното ястие - рибно, пилешко, свинско...
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: август 26, 2010, 14:11:26 »

Май трябваше да спомена, че той ми е малко капризничък и яйца не иска и да вижда, иначе рулото звучи супер, аз бих си го хапнала с удоволствие. Основното ми ще е пилешко smile
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #161 -: август 26, 2010, 14:23:56 »

Капризничък е господина, girl_wink можеш да го направиш и без яйце - тогава се казва "Букле" smile
Тук има много голямо разнообразие от рецепти. Успех и после да споделиш smile
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2589.0.html
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 26, 2010, 15:13:01 »

Момичетаааа, помощ  tease

В събота идва на мъж ми баба му, която готви прекрасно smile Разбира се е и като може отправя по някоя завоалирана критика към мен. Веднъж Даниел като каза какви вкусни пълнени чушки съм направила и тя каза: Оооо, ама ти готвиш?!

Та въпроса ми е следния: Дайте идея за някое супер засукано българско ястие. Нейния специалитет са сърмички и пълнени чушки и се чудех дали да не приготвя такова нещо, но знам ли?! Иска ми се да направя нещо, което да я остави с отворена уста, но трябва да е нещо традиционно, защото иначе няма да я впечатля с чуждоземни манджи smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: август 26, 2010, 15:18:02 »

Капризче, виж на този сайт http://www.magernitsa.com/bg/monestry.html в този ресторант съм яла най-вкусната българска кухня, пък и като комплимент от заведението ти носят домашна питка с домашно масълце...
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: август 26, 2010, 15:21:28 »

Капризче,

моето предложение е пълнен патладжан...става много вкусно и ефектно...
ето снимчица, ако ти хареса на вид пиши и ще ти дам рецепта (почти същата е като пълнени пиперки)


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

P.S сега виждам,че е излязла малко замацана..но във фейсбук имам и други снимки на патладжана  funnytooth, влез и им хвъли едно ок  give_rose



* patladjan.jpg (66.84 KB, 721x539 - видяно 231 пъти.)
« Последна редакция: август 26, 2010, 15:23:26 от toni8301 » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines