Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 02:37:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 4 част  (Прочетена 158275 пъти)
 
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 01, 2013, 20:01:40 »

Благодаря ви за изчерпателните отговори, наистина има страхотни рокли в тези сайтова, така ме изкушават...
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 03, 2013, 23:26:22 »

Моята рокля вчера е пристигнала, обадиха ми се от DHL - сега започват големите мъки... същата история като на milenuity  angry...
Scilla, какво стана, взе ли я???
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #317 -: февруари 04, 2013, 10:22:30 »

Не съм все още... в петък следобед дойде куриер на DHL до офиса ми да вземе пълномощното, след което ме осведомиха, че започват процедурата, всъщност проблемът е да ми изкарат този ЕОРИ номер, който както всички останали документи може да стане за 2мин, но дават срок до 5 работни дни. Та колкото по-скоро DHL успеят да ми изкарат ЕОРИ номера пратката ще бъде освободена и ще мога да си я взема от техен офис... много се надявам да стане още днес, но кой знае...  huhhuh.gif
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #318 -: февруари 04, 2013, 10:54:41 »

А ти от къде си взе роклята smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #319 -: февруари 04, 2013, 11:05:06 »

От същото място като milenuity - milanoo.com Само че тя беше решила сама да ходи да се разправя на митницата и да си я вземе, а аз нямам време и затова опълномощих DHL да се разправят от мое име smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 04, 2013, 12:41:09 »

Така, че моя съвет към вас е винаги фрий шипинг да поръчвате. По-рисковано е, по-бавно пристигат нещата, но пък тези ядове ги няма.

Искричка, от написаното от теб разбрах, че ако си поръчаш Фрий шипинг нямаш ДДС, мито и т.н. и направо ти я доставят вкъщи или не? Моля те поясни  give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #321 -: февруари 04, 2013, 12:53:22 »

При мен беше отбелязано фрий шипинг на фактурата от китайците и си пристигна на митницата все пак...
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 04, 2013, 13:11:05 »

Mucka<3 досега не съм срещала проблеми при пазаруването ми с фрий шипинг. Обикновено ми носят бележка, че имам пратка в пощата, но ми се е случвало и на адрес да ми донесат стока (срещу един подпис само.. ), нищо не съм плащала тук като ддс и мито. Обаче пък и не съм се престрашавала да поръчвам нещо за повече от 25-30 долара.. (което пак е повече от 15-те евро, за които ми казаха, че се слага ДДС.)
scilla твоето доколкото си спомням беше през DHL ? Плащала ли си за доставката? Стоките, които през сайтовете са обявени като фрий шипинг пристигат през бг пощи, може би от там е разликата?
« Последна редакция: февруари 04, 2013, 13:12:49 от iskrichkavn » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 04, 2013, 13:41:34 »

Малко се изместваме от темата, но има значение и от къде тръгва пратката. Ако е от ЕС няма такси, ДДС и т.н. Ако обаче е от страна извън ЕС тогава са проблемите. До колкото зная, ако стоката се изпраща от юридическо лице, при стойност над 15 евро дължиш ДДС. А при стоки над 150 евро се дължи ДДС и мито. Митото беше 14% /дано не се заблуждавам, ако е така нека някой ме поправи/.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #324 -: февруари 04, 2013, 14:48:06 »

scilla твоето доколкото си спомням беше през DHL ? Плащала ли си за доставката? Стоките, които през сайтовете са обявени като фрий шипинг пристигат през бг пощи, може би от там е разликата?
Това наистина е много объркващо. Аз взех от английския ибей, беше с DHL според мен, защото пристигна за седмица, но не погледнах бележка. Със сигурност не беше с БГ пощи  не съм платила стотинка, нето за доставка, нито за мито. Може бе наистина зависи дали сайта е от ЕС...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 04, 2013, 15:13:25 »

Ако се изпраща с БГ пощи се получава в пощенска станция. И бързо пристигат нещата с БГ пощи, поне до София. Аз съм получавала електрическа мелница от Австрия. Пристигна за 3 дена и не сме плащали ДДС или мито. Цената беше в пъти над 150 евро и беше обявена.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #326 -: февруари 04, 2013, 15:16:11 »

Ама от Китай нещата идват много бавно с БГ пощи. Аз вземам какво ли не от там и винаги съм чакала над месец. Даже сега пак чакам две неща и за двете вече минаха две седмици...
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 04, 2013, 15:29:44 »

Аз също само от Китай взимам.. Пристигат бавно, вярно е. Булото ми дойде за 2 месеца... Беше ми се изчакало чакането! biggrin
За себе си знам, че повече с тия митници не искам да се разправям, ще си ги чакам колко трябва нещата smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #328 -: февруари 04, 2013, 16:07:41 »

Мда, моята рокля е с ускорен шипинг (в случая с DHL) и най-вероятно затова все пак е пристигнала на митницата на летището. Аз нямах възможност да я поръчам с обикновена поща, защото както някои момичета са споменали вече - нещата отнемат повече от месец да пристигнат, което значеше, че трябваше да чакам до края на февруари/началото на март, а моята сватба е края на април и много рискувах с такъв тип пратка.

Затова предпочетох да мина през кошмара с митниците, но да си получа роклята за 2 дни(реално от Китай до София пристигна за толкова) smile Надявам се да са се изяснили нещата малко или много  good
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #329 -: февруари 04, 2013, 16:12:38 »

Аз не мисля обаче, че е това проблема с митниците... Скоро ще пробвам с нещо по-голямо с DHL и ще кажа как е ако е от ЕС сайт. Защото както казах моята рокля не беше с БГ пощи, но беше без мито crazy Има нещо много тънко тук и дано се разгадае blum blum blum

А на самата пратка каква цена е обявена? Не минава ли номера с това да ви запишат по-ниска от 20 евро или после искат бележка от пейпал?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines