Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 07:49:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 167902 пъти)
 
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #45 -: март 14, 2013, 15:02:35 »

И аз се чудя как да го направим това със взимането, защото и аз, и кумувете ще сме в един хотел, а пък младоженецът ще си спи у тях предната вечер. Свекървата много трудно го преживя това със взимането и че после пак ще се върнем в същия хотел. Ама аз й обясних, че ще ме вземат от една стая, а вечерта ще се върнем в младоженския апартамент.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #46 -: март 14, 2013, 21:10:03 »

Поли, взимате от хотел не е нещо необичайно в последните години, не мисля, че има за какво да се притесняваш. Имате и вариант евентуално да те вземат от някакви роднини или приятели на годеника ти. Нашите кумове мъжът ми ги взе от дома на близки приятели, защото са от друг град.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 15, 2013, 03:44:38 »

Няма нищо лошо да те вземат от хотел, още повече че вечерта ще спите в друга стая. Спокойно можеш да си украсиш стаята и да направите цялата процедура с бутането на вратата и пълненето на обувката там.  smile
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: април 11, 2013, 12:06:40 »

Това с шоколадовите монети го крада и аз  tease много ми харесва. И ние сме от тези с различните градове. Аз съм от едно село до Ловеч, той е от София, живеем в София, а сватбата ще е в Троян smile Ще си ме вземат от вкъщи - 35км са. Обаче не мога да измисля кумовете какво ще ги правим и те са от София. Младоженеца и техните ще спят в хотела в Троян. Мислех си, че може кумовете да спят при баба ми и от той да мине да ги вземе (по път е), обаче КУМАТА  shok е такава кукона, че не знам дали ще иска да иде за прическата в Троян или ще си иска в София  crazy crazy. Друг вариант си мисля, да дойдат по-обяд в баба, тъй като сватбата е вечерна според мен има време 100км са от Сф. ОБАЧЕ  angry angry на нея трябва да и кажа, че сватбата е сутринта, че да дойде по-обяд - много е бавна  angry angry Не ме разбирайте погрешно, много си обичам кумата, много ми е близка, ноооо е едски бавна в приготовлението си.
Та не знам как да го направя pardon
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 11, 2013, 12:39:07 »

...На мен например много ми харесва идеята да не се дават пари, а шоколадчета във формата на монети (от онези с жълтия станиол).
....
ААА страшна идея! Ще кажа на моя, че само с такива бонбони ще ме дадат  yahoo
Вече си го представям подготвил ковчежето пълно със 'жълтици', ха-ха-ха biggrin
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 11, 2013, 17:44:05 »

Ами, говори с кумата ти, не вярвам в този ден да се бави чак толкова. Попитай я как мислят да процедират в деня и какъв план имат, после им кажи твоето предложение.
 Offtopic Аз обаче акъли на другите давам, а аз с нашите кумове незнам как ще се разбера и какво ще измислят те. Подозирам, че ще прецакат моята идея за тяхното, а след това и за моето вземане, но да видим.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 11, 2013, 17:56:50 »

Според мен е най-удачно кумовете ви да спят там,където ще те взимат (в селото имам предвид).И двете с кумата да ходите на прическа,грим и т.н.Ако може на едно място ще ви е най-удобно.Поне това,което виждам по сватби на мои приятели,включително на моята така се процедира.Но все пак хората са различни и трябва да говориш тях,просто им направи предложение,пък те да си преценят дали искат.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #52 -: април 11, 2013, 18:01:05 »

Тези монети най-добре ги сложете във фризера (поне няколко часа)  да замръзнат едно хубаво, че да не стане ковчеже с течен шоколад  blum не че има лошо де smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 11, 2013, 21:02:06 »

мисля си,че поне в сватбения ти ден няма да се бави кумата и ще действа по план
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #54 -: април 11, 2013, 21:26:14 »

Аз като кума и булка, Поли ти казвам, че най-важното е булаката да е спокойна и щастлива.
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 12, 2013, 11:59:32 »

Дано да сте прави и да не закъснее  beating. Ще говоря с нея, много ви благодаря smile
Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #56 -: април 13, 2013, 22:17:49 »

Момичета, моята сватба е юни и планът ми е да ме вземат от Радисън, където вече съм запазила най-прекрасната стая на последния етаж с огромна тераса, която гледа към парламента. Идеята е кетърингът да бъде изнесен на терасата където ще има два сета столове с маси и отделно две високи маси за шампанското и хапките. След взимането се отправяме към църквата Св. София - тоест на 2 мин smile

За пръв път обаче чувам, че било проблем, след тържеството да се върнем в същата стая и сериозно се притесних...Наистина ли е толкова голям проблем и какво същност символизира това?!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #57 -: април 13, 2013, 22:25:23 »

Ами ако си суеверна е проблем biggrin Нещо от сорта, че уж те вземат, а пак се връщаш...т.е. ще се върнеш и в бъдеще...
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 14, 2013, 00:51:03 »

Аз също много се притеснявах за вземането, защото майка ми много се връзва на всички традиции и обичаи и много ме тормози. Тъй като съм от Плевен, а сватбата ще е в Пловдив няма от къде да ме вземат освен от апартамента в който живеем. Мъжът ми ще го вземат от родителите му, но нали традицията повелявала че не трябва да тръгвам от мястото на което ще се върнем. В началото се впрегнах и се започна едно умуване. Даже кумът предложи да ги вземем от родителите му, а пък мен от тях, но в един момент кумата започна да мрънка, ама тя вратата, то комшиите и т.н. Много се ядосах  (вече ми мина, нали ми е кумичка Wink) и накрая реших че няма да си слагам глупости и да вярвам на разни бабини деветини pleasantry Това ще е моят ден и искам да се забавлявам, а истината е че нашият дом е единственото място където ще се чувствам добре и няма да се напрягам и стресирам излишно. Аз досега не се бях замисляла за разни забавни неща, с които да измъчим младоженеца преди да ме дадат pleasantry Но със сигурност ще се възползвам от идеите girl_wink
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 14, 2013, 08:17:00 »

аз съм чувала, че когато те вземат от вас към ритуалната и след края на празненството не трябва да минавате по един и същ маршрут, и не гледаш на зад когато хвърляш букета(преди се е правело с було) и се чака 40 дни, да не си виждаш букета, че да нямаш 2ра сватба, и когато те извежда баща ти или брат ти или кума ти те извежда с кърпа,която държиш ти и после края който е държан от твои близки се дава на младоженеца,вярването е, че ако те държат за ръка,не те пускат да си тръгнеш и пак ще се върнеш при старото семейство....но аз не съм кой знае колко суеверна,но ще си спазя това с кърпата и букета smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines