Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 23:12:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 169014 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #90 -: февруари 20, 2008, 17:50:56 »

Аз се появявам малко късно ама и аз да се изкажа по въпроса за домашните любимци.На моя приятелка със котка сиамка,бебчо -6м. се разболя то колики то чудо накрая се наложи да го оперират за апендисит.Като го отворили ИЗНЕНАДА shok в стомахчето на детето намерили топка котешки косми....... Вие си решавате.....
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 21, 2008, 10:12:05 »

Аз се появявам малко късно ама и аз да се изкажа по въпроса за домашните любимци.На моя приятелка със котка сиамка,бебчо -6м. се разболя то колики то чудо накрая се наложи да го оперират за апендисит.Като го отворили ИЗНЕНАДА shok в стомахчето на детето намерили топка котешки косми....... Вие си решавате.....
Аз съм много против да има животни при новородено и това е още едно доказателство, че може да е много опасно!  angry
Не бих си простила, че съм причинила това на 6 месечното си бебе само заради някое животинче, колкото и да го обичам!  nea
В случая целта НЕ оправдава средствата! Едно коте или куче, което е научено да се качва по леглата и диваните и особено да спи при вас, много трудно, да не кажа невъзможно е да го отучите от този навик и да стои в коридора и другите стаи, но да не влиза при бебчо!  pardon
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 21, 2008, 11:18:57 »

Аз също съм против домашен любимец в къщи с бебчо. А дори и да свикне да стои в коридора, както казва Мария, космите се разнасят навсякъде, на мен лично са ми много неприятни тези животински косми из апартамента, дори и да нямам бебе.
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #93 -: февруари 21, 2008, 11:57:57 »

Аз съм съгласна с digita. Аз ги обичам и кученцата и котките и винаги сме гледали някое животинче, но при бременната жена и при бебе не е желателно да има животно. Всички наоколо така казват и това е причината да дадем нашето коте /по-скоро котето на сестра ми/ на едни познати. Вярно, че го гледат като принц, но още ни е мъчничко, липсва... Но бебчето е по-важно, нали  smile
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 21, 2008, 12:08:57 »

дори и да с енаучи животното да не се качва и да не отива при бебчи нали трябва да го храниш извеждаш миеш след разходка!!правиш нещо на бебчето изваряваш шишета или каквото и да е и кучето седи до теб или се върти да го галиш и ти пренасяш косми към бебчето!нека се съгласим че ние така или иначе без да сме се мили няма да пипаме децата ама погалваш кучето бебчето се разплаква сама си в къщи отиваш при него и си в пряк контак неее не си е работа според мен!!аз ще си виждам кученцето както е казала стели но просто да живее с мен животно и с новоредното ми мъниче не мисля че е добра идея!но всеки си преценява и решава  good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #95 -: февруари 21, 2008, 22:09:40 »

Хора помагаите .....Аз влизам тук късно заради часовата разлика но старателно чета всичко дето съм изпуснала.Някой да даде акъл как се оправя със запека.Кофти тема обаче....нищо не помага ни Активия с мюсли без мюсли,киви ядох .....обаче резултата никакъв.Доктора даде някакви прахчета но съм преднамерена.Като чета колко изследвания са ви правили мен ме е срам да кажа че само миналата седмица /26г.с./ ми мериха кръвната захар и толкоз .Ако някои има решение ще съм много благодарна.....
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #96 -: февруари 21, 2008, 22:47:20 »

Vessi, някъде из форума четох, че лененото семе било супер ефикасно. Аз лично не съм се сблъсквала с този проблем по време на бременността, но някъде се обсъждаше тази тема, сигурна съм  good Успех!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 21, 2008, 23:08:49 »

доки днес ми каза че това е сериозен проблем каза че задържането на храната в червото предизвиква дразнене и контракции на матката защото то минава покрай нея! :girl_impossible:каза ми по едно шоколаче Комфорт слабително е!сутрин едно и вечер едно с мляко и вътре мед не зная дали при теб има такива неща!!!каза че едновременно с това затруднявам функцията и на стомаха и задържам токсини пита ме колко често ходя и аз си признах-веднъж седмично даже по-рядко и ми каза"ооо никакви такива ще направиш белята без да усетиш всеки ден по веднъж трябва ако не помогнат шоколадчетата ти изписвам веднага едни капки!!!и аз се наплаших  girl_impossible
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 21, 2008, 23:15:35 »

да, диди от Варна писа за лененото семе: give_rose give_rose give_rose(Благодаря ти!)
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,2146.msg120585.html#msg120585

аз също не съм в БГ и отначало поразпитах от къде да си купя смляно ленено семе (flex seed)
има го в повечето витамин магазини, онлайн също...

но за триците, аз лично намерих в този магазин - има го и в Канада
http://www.wholefoodsmarket.com/canada/index.html

ако не ти понася мляко, като споделих с моята майка какво вече от чудо ям сутрин и тя ми каза само - това го зная отдавна, ефективно е и на чай!
« Последна редакция: февруари 21, 2008, 23:26:09 от Anichka » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 22, 2008, 09:47:34 »

Да, точно така бях писала по-напред в темичката....Надявам се, който е опитал да е помогнало..
Anichka ти какво ще кажеш, при теб има ли ефект?
Vessi пробвай да го откриеш и ти някъде по магазините, успех!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 22, 2008, 15:15:39 »

за англо говорящите мами blum
http://www.childbirth.org/articles/boyorgirl.html
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 22, 2008, 15:36:47 »

Не ми излезе вярно- 30% за момче и 69% за момиче, което вече е очевидно, че не е така...
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 22, 2008, 15:50:48 »

на мен ми даде 35% за момче и 65% за момиче.Ееее ще видим дали е вярно.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #103 -: февруари 22, 2008, 17:02:13 »

Много благодаря за отговора.Аз и без това си годя по магазините с речник в джоба blum Ще юрна Слънчо този магазин го има и тук много благодаря още веднъж И аз направих теста излиза 56% момиче а и доки така каза  Girl_hide Да видим на следващия УЗ ще потвърди ли диагнозата pleasantry
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 22, 2008, 19:32:52 »

Не знам дали е коментирано по-напред в темата, но някой има ли си представа дали е възможно да влизаме в обществени басейни? Очаква ни скоро едно пътуване, а има много хубав басейн в хотела и се чудя дали не е хубаво да се къпя в него.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines