Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 21:02:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бременността - знаете ли??? 2 част  (Прочетена 169013 пъти)
 
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 20, 2008, 13:37:41 »

Диди аз си направих изследване за токсоплазмоза още преди да забременея,а и вероятността домашна котка да носи заразата е минимална,тя не контактува с други животни
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 20, 2008, 13:40:02 »

аз лично не се притеснявам!моя Шарик го виждам веднъж седмично а като се видим как се лигавим то не са целувки то не са игри гушканици!!!това пак е вид суеверие а и все пак домашното животно е достатъчно чисто!!мама все казва "абе къщно е ама е животно все пак"никога не ме е спирало това!!щом може да ми спи в леглото значи е достатъчно чистичък че да си играем и цункаме!!!склонна съм да вярвам че не е хубаво да е близо до бебчи след като се роди но докато е в корема на мама не мисля че е проблем!!!отделяйте им внимание те усещат всичко и ще се умърлишат ако има промяна в поведението ви спрямо тях!!!душичките ни обичат и имат нужда да ги глезим защото като се родят бебоците няма да вече единствените ни бебчета  heart
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 20, 2008, 13:41:21 »

Диди аз си направих изследване за токсоплазмоза още преди да забременея,а и вероятността домашна котка да носи заразата е минимална,тя не контактува с други животни

А как мога да се изследвам за токсоплазмоза и има ли някакви признаци ако съм се заразила аз или бебо?Доки ли трябва да питам?
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #78 -: февруари 20, 2008, 13:44:57 »

Диди аз си направих изследване за токсоплазмоза още преди да забременея,а и вероятността домашна котка да носи заразата е минимална,тя не контактува с други животни

А как мога да се изследвам за токсоплазмоза и има ли някакви признаци ако съм се заразила аз или бебо?Доки ли трябва да питам?
В лабораторията ти вземат кръв и казваш точно какво изследване искаш...това изследване не е заплатено от здравната каса,така че доки неможе да ти даде направление.
« Последна редакция: февруари 20, 2008, 14:45:06 от vanis » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 20, 2008, 13:46:15 »

момичета колко горе долу пъти взимат кръв по време на бременността?????май не е само в началото за задължителните изследвания и в края  give_rose
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 20, 2008, 13:54:17 »

Диди аз си направих изследване за токсоплазмоза още преди да забременея,а и вероятността домашна котка да носи заразата е минимална,тя не контактува с други животни

А как мога да се изследвам за токсоплазмоза и има ли някакви признаци ако съм се заразила аз или бебо?Доки ли трябва да питам?
В лабораторията ти вземат кръв и казваш точно какво изследване искаш...

То е ясно, че в лаборатория, но мисълта ми е сама ли да си го назнача или да кажа на доки да ме изпрати с направление...
Клео не са само в началото и края, през цялата бременност на различни периоди.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 20, 2008, 13:56:04 »

и всеки път от вената ли???защото съм виждала в лабораторията на Тина Киркова на едно мамче с пупа от пръстчето и зимаха аз за това питам
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 20, 2008, 14:29:42 »

Диди преди да забременея си го направих изследването по мое желание,но след като забременях докторката ме пита за това изследване и щеше да ми го пусне,ако вече не го бях направила.Иначе няма никакви симптоми ако си заразен и няма риск за майката ,а само за плода
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 20, 2008, 14:32:57 »

ОК мила, разбрах. Ще взема да питам доки на следващия преглед, че аз както не спирам с тия бездомните да се занимавам.....Ама МНОО ГИ ОБИЧАМ какво да направя  pardon pardon pardon Да се надяваме, че всичко си е наред!
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #84 -: февруари 20, 2008, 14:43:39 »

момичета колко горе долу пъти взимат кръв по време на бременността?????май не е само в началото за задължителните изследвания и в края  give_rose
На мен в началото пълна кръвна картина-токсопламоза,рубеола и т.н(12 седмица)
16 седмица за синдром на Даун и биохимичен скрийнинг
21 седмица за скрит диабет и има още един или два пъти докрая доколкото знам...
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 20, 2008, 15:02:06 »

Относно токсоплазмозата ще си копирам поста от темата за дом.любимци,за да не пиша отново

....В повечето случаи се получава така,както казваш ти-организма вече има изграден имунитет към болестта и тогава няма опасност за бебчо,така стана и при мен,за огромно наше щастие!Токсоплазмозата няма външни проявления при човека и аз дори не бях чувала за нея.Но първите ми изследвания(в лабораторията на АГ-то) показаха наличието й в организма ми,но не даваха повече(най-важната) информация.Затова се наложи да се пуснат нови в специализирана клиника(по паразитология),където вече се потвърди,че имам наличие на антитела и изграден имунитет.Опасността всъщност е тогава,когато бъдещата майка се е заразила с токсоплазмоза по време на бременността си,което рядко се случва,още повече когато си отглеждал котки,както при теб и мен,цял живот
....

Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 20, 2008, 15:07:25 »

Оф аз на това не съм попадала...Абе то и аз цял живот съм все с животни около мен, да не говорим, че имах коте цели 15 години, което за съжаление почина преди 2 години cray cray cray, но това е друга тема... Така че се надявам да съм си имала израден имунитет по принцип..
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #87 -: февруари 20, 2008, 15:10:32 »

момичета колко горе долу пъти взимат кръв по време на бременността?????май не е само в началото за задължителните изследвания и в края  give_rose

Мен ми дупчат вената всеки месец! Както и урина давам всеки път.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 20, 2008, 16:16:34 »

Имен всеки месец ме боцкат cray Сега май имаме проблем с урината, ще видя утре какво ще каже д-р Златева  sad
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #89 -: февруари 20, 2008, 17:31:51 »

Клео миличка, те мамите сати отговорили ама и аз да се изходя по върпоса tease...Явно всеки наблюдаващ лекар практикува различно..Аз също давам кръв и урина през месец /през консултация т.е/...нещо като на Ванис pardon...А самото вземане на кръв винаги е било от вената..то май от пристчето повече боли good..Аз съм от хората които имат панически страх от игли....но за пореден път се убеждвам че не е толкова болезнено когато е венозно  Girl_hide...но и много зависи кой ти взема кръв blum
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines