Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 04:06:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 159949 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: август 25, 2014, 16:39:56 »

Девойки, на мен ми изместиха термина за раждане от 10.10, на 8.10. Предполагам, защото на УЗ показа 7.10, и са го взели средноаритметично....
На мен тази седмица ми взеха кръв за изследване, когато резутатите станали готови ми се обадиха, кръвната картина била ОК, но не знам какво там с хемоглобина не било добре, та ми приготвили желязосъдържащи хапчета. На въпроса какви са ми стойностите още нямам отговор.
Микробиология не ми е пускана откакто забременях, т.е. инцидентно преди да забременея (седмица по-рано си бях пускала цитонамазка и микро и бяха без проблеми), кога към края на бременността трябва да се пускат пак микробиологични изследвания?

Терминът не се мести. Той се определя по датата на ПРМ (последна редовна менструация). А тя е само една. Това, че бебето е по-голямо, не означава, че ще се роди по-рано, а просто, че ще е по-голямо бебче. Да не говорим, че ехографите дават доста отклонения.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #346 -: август 25, 2014, 18:19:41 »

Термина за мен си е ориентировачно,определено като влезеш в 9 и може всеки момент да дойде  Girl_hide
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: август 25, 2014, 19:48:30 »

 jasminne  термина се определя както ти е обяснила Веси по последен цикъл и не се мести.По голямото бебе не значи физически узряло дете.А бебето може да се появи във всеки месец и по рано и по късно.Естествено най добре е да се появи в 9-я месец.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: август 25, 2014, 20:26:41 »

Днес бяхме на ЖК бебка е супееер. Само дето сега  е напред със седмица . Да, не се променя датата на термина а просто или ще е по голямо или по малко според ехографията. Аз съм с диоптър -2 и сега ще ходя да ми гледат очните дъна. След 2 седмици съм на ЖК пак и вече ще оформяме документите за болницата и ще говорим за раждането + микробиология. В 36 г.с. се правила
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: август 25, 2014, 20:39:09 »

Терминът не се мести.

O, добре, може би трябваше да кажа, датата ми за раждане?????????????
Много добре знам за пръв път каква дата ми определиха (календарно), на картата ми за бременност същaта календарна, а по ултразвук 3 дни по-рано, и сега за документа ми за майчинство е вписана дата за раждане 8.10.
Как да си го обясня това, а?
« Последна редакция: август 25, 2014, 21:14:24 от devisil » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #350 -: август 25, 2014, 20:47:56 »

Да това е ясно че е по цикъла датата за термина,но има доста случай когато докторите преценяват че бебета ще излязат по рано и те излизат.След като родя живот и здраве ще ви кажа моя доктор дали е познал това което е предположил. Божа работа когато реши тогава важното е да е живо и здраво
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: август 25, 2014, 21:20:26 »

yana_traeva, добре е  за твое успокоение да отидеш да ти проверят ретините и очните дъна; аз също съм с късогледство -1.5 на всяко око, и за щастие нямам някаква страшна миопия, която да огрози раждането, всичко е нормално.
Ако нямаш прогресивно късогледство и диоптрите ти остават относително стабилни за периода 1-2г., мисля, че няма какво да те заплашва. Пожелавам ти отлични резултати, за да си спокойна при едно естествено раждане.

За тези мами, които ще раждат в края на септември/нач. на октомври, бебетата ви обърнаха ли се вече в стартова позиция?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #352 -: август 25, 2014, 21:30:18 »

devisil Аз съм за 1.10 но беба всеки път като отида е в различна поза досега два пъти беше главично иначе все си е седалищно усещам я когато се завърта да видим колко пъти ще се завърти още ,милата не може да си намери място не и се седи с надолу главата smile Доктора каза че има случай и на операционната маса се завъртат ,но аз има да се притеснявам така че на 15 ако още е седалищно ще насрочим секцио,че иначе много ще се притеснявма
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: август 25, 2014, 22:15:01 »

O, добре, може би трябваше да кажа, датата ми за раждане?????????????
Много добре знам за пръв път каква дата ми определиха (календарно), на картата ми за бременност същaта календарна, а по ултразвук 3 дни по-рано, и сега за документа ми за майчинство е вписана дата за раждане 8.10.
Как да си го обясня това, а?
Ми както искаш така си го обясни. Това, което казвам е факт, еемоя измислица, няма за какво да спорим...Термин и дата на разждане са различни понятия ако ще раждаш секцио. Но терминът по ехограф показва единствено в кой ден се очаква бебето да достигне средните за раждане килограми. А не кога ще се роди то.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 26, 2014, 07:34:43 »

Весето, може да си права за това как се определя термин, но искам да ти кажа, че когато бебето върви например 2-3 седмици напред, че и повече, и то прогресивно през цялата бременност - сменят термина в картона на майката с няколко дни - точно 2 приятелки имам, на които им смениха датата на термина в картоните, защото видимо бебето не отговаря на този термин. На едната с 2 дни, на другата бяха повече, към 4 някъде, защото бебето вървеше много напред. И си им го записаха в картоните, и така си им издадоха 45-дневния - със сменените дати.. pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #355 -: август 26, 2014, 07:35:48 »

Весе ти и в подписа да си го сложиш пак много момичета няма да те разберат че термина се определя по ПРМ или ако е много късна О по нея, или ин витро по деня на пункцията. До колкото знам така и определят 45 дневния болничен. Ама много важно, важно е бебоците живи и здрави да се родат  girl_wink
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #356 -: август 26, 2014, 08:34:10 »

Моята бебка на последните три прегледа все си беше главично разположена, сега в петък съм пак и се надявам да не е мръднала, но като ѝ наблюдавам движенията изглежда, че си стои там, където трябва да е, а и като се разхълца и си сложа ръката ниско долу - там най-много я усещам, та явно там си ѝ стои умната главица  Girl_hide Моят термин е 30.09, та в събота влизам в 9-ти месец и ще съм в очакване и аз.

Аз да се оплача малко - много ме изнервиха вносителите на кошницата ни за кола, защото я поръчахме и заплатихме на 21-ви юли в магазин Дундьо и тогава ни казаха 2-3 седмици, днес вече е 26-ти август и следа няма от кошницата и ММ ходи да се разправя на място в магазина две поредни седмици и все минават с една и съща история - че контейнерът със стоката бил пратен в Беларус по погрешка и сега се връщал към България, той вчера им каза да помислят за някаква компенсация и да се свържат с него днес да му кажат каква ще е... та да видим  girl_impossible Аз ще взема да родя, а нямам още кошница, с която да си донесем беба вкъщи... nea
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: август 26, 2014, 08:58:36 »

jasminne, на коя страна спиш нощем, на коя си почиваш? Плуването помага ли? Аз се опитвам все наляво да лягам, било най-оптималната позиция за бебето. Правила съм си опити на коя страна да спя, и когато се въртя, и бебс се върти с мен. Странно е, но е факт. Опитай да спиш на лявата си страна. Може би така ще стимулираш беба да остане позиционирана в правилната посока. Понякога и  на мен не ми се получва, (то само наляво спи ли се?!?!), но в повечето случай бебо е ориентиран правилно така.

veseto_87 , ненужно кисела и груба си. Отношението ти не помага на никой, най-малкото на мен. Лош ден или нещо друго? Има теми, в които да споделиш.

adi4ko, как вървят нещата при теб? Всичко наред ли е?

scilla , много съжалявам за кошницата за кола. Един месец срок за доставка е малко прекалено. Вие цялата стойност на кошницата ли заплатихте? При едно капаро можете да изискате да ви го възстановят обратно, след като не са спазени сроковете на доставка....и да купите друга кошница на място от някъде другаде. Иначе така, я дойде навреме, я не. Стискам ви палци да ви доставят кошницата навреме, макар малко да ме съмнява навременния резултат от цялата хамалогия. Ако сте платили само капаро, търсете втора кошница директно от магазин, налична.

Иначе багажът събрахме ли го вече? Моят е готов от събота и съм го сложила до вратата до обувките. Опаковала съм нещата в две чанти - едната за родилна зала, където са необходими много малко неща, лекарства, документи, чехли и други мои лични занимавки, и другата с нещата за престой, която съпругът ми ще донесе след като ме преместят в стаята. Третата чанта с моите дрехи за изписване и тези на бебчо също е приготвена, но за нея по-късно...



Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: август 26, 2014, 13:44:39 »

Весе ти и в подписа да си го сложиш пак много момичета няма да те разберат че термина се определя по ПРМ или ако е много късна О по нея, или ин витро по деня на пункцията. До колкото знам така и определят 45 дневния болничен. Ама много важно, важно е бебоците живи и здрави да се родат  girl_wink
Мариолка даже при инвитро когато се знае датата на оплождане със сигурност не менят термина.При мен по дата на пункция беше 23.06 но по документи и последен цикъл си беше 28.06 и така си остана докрай.Използвам ти само поста за да го поясня.
Момичета ехографа показва по данни на бебето които са функция на размер на главата,коремчето и бедрото предполагаеми кг и развитие на бебето.Но от това не зависи кога ще се роди бебето.Има бебета които вървят по едри но се раждат около термин и такива по дребни които се раждат по раничко.Важни са не кг на бебето а неговото физиологично развитие.Затова не е важно да е голямо бебето,а да сте влезнали в 9-я месец,защото тогава е физиологично достатъчно съзряло да живее без нужда от помощ във външната среда.Моите момчета се родиха в 9-я месец и макар и с по ниски кг физиологично бяха готови да живеят във външната среда-дишаха и се храниха сами.
По термина се определя и кога ще се издаде болничния преди раждане и после се прави изравняване.Така и първата година се плаща до термин а не до раждане на детето.
adi4ko това което са направили при твоите приятелки не е правилно.Много често местят термина и ако не ти стигат болничните.
Секциото също се съобразява планираното с датата на термина и е хубаво да не е по рано от 10 дни преди термин.
Дано всички родите близо до термин и бебчетата да са живи и здрави пък другото няма значение.


Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #359 -: август 26, 2014, 14:08:36 »

 Ако ви кажа, че освен датата по месечен цикъл, която си беше термина, ми бяха определили други две следващи дати...Накрая от толкова сметки и наблюдения родих около 2 седмици преди термин. Както беше предвидила моята следяща лекарка. Тя каза, че по това, което вижда по ехографски данни и моето състояние, така може да се очаква. Така и стана. Така че оттогава нямам грам съмнение, че водеща си остава датата на термина.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines