Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 23:58:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 144955 пъти)
 
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 20, 2009, 12:46:59 »

Да, дано да не ми се налага да разбирам!Наистина!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 20, 2009, 13:19:19 »

Аз за родителите на моята Половинка Портокал ще си имам едно на ум цял живот. Никога няма да съм сигурна колко са искрени, когато контактуваме.

Първата ни среща с тях протече отвратително. По-миналата година лятото милото ме запозна с тях - ходихме на гости. Запознанствто траеше точно 30-тина минути и по мое мнение - беше минало добре. Само че тази ми заблуда траеше около час след като тръгнахме от там. Траеше точно до момента, когато баща му звънна на пожар и му каза категорично, че трябвало да се прибере веднага, защото искал СПЕШНО да разговаря с него. Ние тъкмо бяхме седнали в една пицария наблизо и аз го накарах да се прибере, за да говорят, а аз да почакам в заведението. Последвалият разговор вгорчи както оставащата част от вечерта ни, така и по-нататъшния ни живот.

Милото влязъл в хола и баща му започнал да ме нарича с грозни думи.. Направо ме е срам да ги кажа. Милото понечил да си излезе, а майка му стояла на вратата и затискала с крак. Впечатленията им за този половин час среща бяха, че съм била меркантилна к-урва, която е на всичкото отгоре и болна, защото видите ли съм била пухкава.  Меркантилна съм била, защото съм питала дали живеят в апартамента отдавна (сякаш ми е притрябвал, и ще им го крада ли кво ли). Курва съм била, защото видите ли той си бил сложил ръка на коляното ми, а аз пък съм сложила моята върху неговата и така сме се държали за ръце.
Да не говорим за идиотизмите, които последваха през останалата част от престоя ни във Варна, който е роден град и на двама ни и решихме да съчетаем прибирането - почивката, плаж и запознаването. И понеже все пак не живеем в 18 век - Милото спа у нас една вечер, за което заключението на техните беше, че съм го повикала, за да ми правел деца. Е как аджеба - ние от 4 месеца вече се познавахме и сме имали стотици възможности, баш тоя ден да ми правел деца не знам. Баща му беше категоричен, че щял "Да го отлъчва от неговото стадо". Абе изобщо....

Известно време след злополучното запознаване - майка му, която е Мека Мария - почна да се извинява. Че били груби и т.н. Обаче аз съм скорпионка... и едва ли ще простя лесно. Ако го направя изобщо. Никога няма да им викам Майко и Татко - в това съм сигурна. Ако щат да се мусят. Изобщо не ми пука.

Сега поддържаме човешки отношения. Любезничат и се мазнят по празници, но никога не мога да съм сигурна, че не го правят просто за да ми замажат очите. Много съм злопаметна. Докато се държат добре и аз се държа добре, но винаги ще имам обеца на ухото. Цял живот.
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 20, 2009, 13:40:07 »

Боже, Ble6tu4ka, какво говориш, това е направо ужасно, дано на никого не се случва такова нещо. Не мога да ти кажа да не се ядосваш, защото не можеш да махнеш с ръка и да забравиш. Но явно не трябва да си го слагаш на сърцето, защото иначе само ще си вгорчиш живота. Важното е с половинката да сте добре заедно и да се обичате, тогава никакви такива ситуации няма да бъдат от значение.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: февруари 20, 2009, 15:09:23 »

Аз за родителите на моята Половинка Портокал ще си имам едно на ум цял живот. Никога няма да съм сигурна колко са искрени, когато контактуваме.

Първата ни среща с тях протече отвратително. По-миналата година лятото милото ме запозна с тях - ходихме на гости. Запознанствто траеше точно 30-тина минути и по мое мнение - беше минало добре. Само че тази ми заблуда траеше около час след като тръгнахме от там. Траеше точно до момента, когато баща му звънна на пожар и му каза категорично, че трябвало да се прибере веднага, защото искал СПЕШНО да разговаря с него. Ние тъкмо бяхме седнали в една пицария наблизо и аз го накарах да се прибере, за да говорят, а аз да почакам в заведението. Последвалият разговор вгорчи както оставащата част от вечерта ни, така и по-нататъшния ни живот.

Милото влязъл в хола и баща му започнал да ме нарича с грозни думи.. Направо ме е срам да ги кажа. Милото понечил да си излезе, а майка му стояла на вратата и затискала с крак. Впечатленията им за този половин час среща бяха, че съм била меркантилна к-урва, която е на всичкото отгоре и болна, защото видите ли съм била пухкава.  Меркантилна съм била, защото съм питала дали живеят в апартамента отдавна (сякаш ми е притрябвал, и ще им го крада ли кво ли). Курва съм била, защото видите ли той си бил сложил ръка на коляното ми, а аз пък съм сложила моята върху неговата и така сме се държали за ръце.
Да не говорим за идиотизмите, които последваха през останалата част от престоя ни във Варна, който е роден град и на двама ни и решихме да съчетаем прибирането - почивката, плаж и запознаването. И понеже все пак не живеем в 18 век - Милото спа у нас една вечер, за което заключението на техните беше, че съм го повикала, за да ми правел деца. Е как аджеба - ние от 4 месеца вече се познавахме и сме имали стотици възможности, баш тоя ден да ми правел деца не знам. Баща му беше категоричен, че щял "Да го отлъчва от неговото стадо". Абе изобщо....

Известно време след злополучното запознаване - майка му, която е Мека Мария - почна да се извинява. Че били груби и т.н. Обаче аз съм скорпионка... и едва ли ще простя лесно. Ако го направя изобщо. Никога няма да им викам Майко и Татко - в това съм сигурна. Ако щат да се мусят. Изобщо не ми пука.

Сега поддържаме човешки отношения. Любезничат и се мазнят по празници, но никога не мога да съм сигурна, че не го правят просто за да ми замажат очите. Много съм злопаметна. Докато се държат добре и аз се държа добре, но винаги ще имам обеца на ухото. Цял живот.
Сложи ги в дъното на ресторанта! Ааааааааа
Много се ядосвам аз от такива неща! Ужасни такива beating
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 20, 2009, 15:53:02 »

Боже Ble6tu4ka,направо ме резби,голям смях падна докато четох написаното от теб.То не е за смях,за рев е,но от страни е смешно.От къде казваш сте,от Варна ли,ама само вие с половинката ти сигурно сте от там,а неговите родители сигурно са от някое село.Направо не мога да повярвам,че е възможно такова нещо.Абе тези хора като ги говорят тези неща сигурно не мислят какво причиняват на децата си.И вярно ги сложи в дъното на ресторанта.Важното е да се разбирате с твоя човек,пък кой какво казал хич да не ти пука.И хайде после иди им викай мамо и татко-да бе,друг път.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 20, 2009, 16:10:28 »

Мерси за подкрепата, момичета!  kiss2
За сега се държат прилично  good Аз гледам да избягвам да говоря с тях. Просто не ми е приятно. След злополучната среща почти година отказвах изобщо да говоря с тях, да се виждам пък хич. Склоних да контактуваме, заради милото, защото той беше между чука и наковалнята реално, а и него го болеше от постъпката на родителите му не по-малко.
Наистина щом има любов - всичко се преодолява. Сега се чуваме по празници, подаряват ми разни неща и "си говорим за времето"...
Болно ми беше тогава, защото аз всячески се бях старала да им направя хубаво впечатление тогава.. И толкова много се притеснявах преди срещата.. Пък то..

Абе по мое мнение - родителите на 2 момчета, каквато е бъдещата ми свекърва - са особена порода. Сега ще  идва на 8-ми март.. и отново съм се запритеснявала как ще приеме новата подредба в дома ни. Защото до преди половин година тук живееше милото с брат си и поддържаха реда, който тя им беше създала. След като се пренесох, брат му се ожени и вече не живее тук - милото откупи апартамента и сега е наш. Аз съответно разчистих почти всички ненужни вещи и смених доста от порядките... И като я знам как трепери над момченцата си - ще вземе пак да се опитва да прережда...
Дано не се налага да й скръцвам със зъби. Добре, че мойта Половинка портокал не е мамино детенце и винаги е на моя страна.  heart
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 20, 2009, 16:12:09 »

Ble6tu4ka, що за екземпляри са тези? Незнам с какви очи ще дойдат на сватбата ви и ще казват, че ти си тяхната снаха, като са използвали потвои адрес подобни епитети. Незнам да се смея ли на ума им или да ги съжалявам за простотията. То и при мен не е много розово, но поне к...ва не съм била или не съм разбрала да съм. И аз да съм на твое място никога няма да им кажа Майко и Татко. Те не го заслужават.
Активен
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: април 27, 2009, 20:49:12 »

Като цяло много съм разочарована от неговите родители, има моменти в който хич не се съобразяват ...  cray Живеем у тях и напоследък ми е много трудно да ги понасям...А най ми е мъчно че не проявяват почти никакъв интерес към сватбата...за нищо не са изявили желание да помогнат...
Както и да е... Най ми стана болно (може и да е глупаво) когато показах обувките които си купих за сватбата на майка му и тя веднага ги обу да ги пробва... cray Стана ми много криво... Може и да е глупаво..но нямам сили да обяснявам останалите неща които вече ме изкарват извънн нерви.................... cray
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: април 27, 2009, 21:25:19 »

Лелелее, като чета, направо ми се къса сърцето, защото и аз какво съм брала с моята...но явно вампирите са навсякъде...направо не е истина откъде тая наглотия и това безочие, бе?!?!? Уж възрастни жени, а простииии, а нагли, а невъзпитаниии shok shok shok Айде, свекърите, те по акъла им се видят, макар, че аз от моя не можех да се оплача, лека му пръст на човека!!!
Но като чета и вашите истории, къса ми се сърцето!!! Най-важното е, моля ви, запомнете, в никакъв, ама в НИКАКЪВ случай това да не разваля взимоотношенията с любимия човек, защото проблеми с родителите много рушат...и много са скандалите и все без изход...ама и него го боли за вас, пък и за родителите му, щото хем ги вижда, хем са му родители, абе ужас!!! Истината, е, че някой би казал, че младите трябва да живеят отделно, ама при мен и това не помага понякога...
Успех и ще ги победим!!! good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #399 -: април 28, 2009, 07:49:21 »

Леле, леле, леле!!!

Само едно мога да ти кажа, Блещучка, изобщо не им се впечатлявай. Очевидно е, че това са изключително прости хора. Те дори нямат представа като говорят какви последствия имат думите им и изобщо какво казват. Аз се чудя, че даже изобщо си им проговорила. Изобщо не ги мисли, все едно са случайни минувачи на улицата. На моите свекъри също им липсват първите седем години и правят такива неща. Ето, свекърва ми се изправила и рекла на другата снаха "Ти няма ли поне за сватбата да отслабнеш?", аз честно казано, направо се задавих , защото бяхме на масата, и се опулих, като го чух. Еми аз съм сигурна, че както се говори зад гърба на другата снаха, така се говори и зад моя гръб, ако не за кила, то за ишиасите и плекситите ми. Обаче не ми пука. Много важно. Нали милото ти те обича, те може както искат да го подковават, но той като те обича, няма страшно. Можеш само да съжаляваш хора, които съдят за качеството на човека по килограмите и мислят, че синът им е толкова некачествен, че някоя жена може да го хареса заради апартамента.

Като стане някоя изцепка, аз винаги си повтарям, че ще си живея с милото, а не с тях и той е важен. Наистина, най - важно е никога да не допускаме караници помежду си заради родителите. Никой не си избира родителите и нашите момчета не са виновни за своите.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: април 28, 2009, 08:46:35 »

Наистина какво им става на възрастните!Напоследък започнах да забелязвам,че те имат нужда повече от нас,отколкото ние от тях.Не могат да вземат решения,не се усещат какви ги говорят,обиждат те,обезсърчават те и не се сещат.ПОнякга само стоя отстрани и ги наблюдавам,като предупреждавам приятеля ми какво ще се случи,ако постъпят така и то става,а те изненадани.Вчера свекърва ми ми заяви,че няма да ме замести на работа в петък,за да прескоча до София да си избера халки,от което аз си правя извода дали ще ми помага с детето и ще ме отменя,когато искам да отдъхна.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: април 28, 2009, 15:05:37 »

Kaто чета за някой хора направо настръхвам  angry Не мога да повярвам и съвет и не мога да дам, че хич не съм сигурна дали нещо може да се направи за да се променят нещата. Ако са така заради недоизказани и недоразбрани неща, тогава е ОК с разговори ще се нормализират нещата, ама ако нещата са така поради черта от характера на някоя от двете страни то тогава промяна няма да има  pleasantry А вие опитвате ли се да се наблюдавате от страни, защото често пъти се опитвам и понякога откривам важни грешки които съм допуснала...... в смисъл не ви обвинявам че вие сте виновни, ам пробвайте и в себе си да откриете грешки  good Мен лично най-много ме притеснява това да не изглеждам лигава и глезена в техните очи....щот понякога се получават разни недоразумения и си представям това как би изглеждало от страни  nea Примерно ако в една вечер има сготвено коприва, месо с гъби и зелен боб просто няма да вечерям,...и ми се струва леко глезено "амии аз това не обичам", "а да ти сипя от другото?" ...."амиии аз и гъби не обичам"  blum Таа така, опитвам се максимално да се самонаблюдавам Wink


Иначе пусти проблем с обръщенията още стой пред мен.....никак не им викам, въпреки че през последните седмици съвсем си извоюваха "майко и татко" ....ама пусто езиче не може никак да каже...а моля погледнете ми линийката от колко време сме СЕМЕЙСТВО blush blush blush
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #402 -: април 29, 2009, 08:52:52 »

Хъм, то и аз се наблюдавам и се старая все да има политика и да не обидя някого, обаче снощи изневиделица стигнах до извода, че е хубаво да си любезен, обаче хората като си любезен и започват да те смятат за балък и да ти се катерят по главата. Затова курс на "твърда любезност" с елементи на усмиряване май ще излезе най - правилната тактика.

Писна ми вече постоянно едва ли не да трябва да се чувствам като крадла, че съм им отмъкнала сина. сто пъти им се каза, че няма да си ходим за празниците, защото съм на работа и те сто пъти включая и снощи баща му, ама то може да си дойде поне той, ама то не нам си какво...еееее. Като не им харесва, че не съм от Русе, да си намерят от Русе снаха. И като за енти път започна да ми обяснява как трябвало да си сложим парно, щото конвекторите са гадни на мен ми кипна и му казах, че с неговото парно си умрях от студ и няма пък да си сложа, аааа. Че после явно се е оплакал на Магарето и то сутринта ми разправя, че май видиш ли съм обидила парното на баща му. И аз му казах, че не мисля, че баща му може да се обижда, защото аз не съм казала нищо различно за парното му от това, което той е казал за радиаторите ни. И добавих, все едно аз сега да се обидя на него, че ни е обидил радиаторите. Явно от време на време трябва да се показва на простотията, че не може да ти лази постоянно по нервите и да се очаква, че ще си мълчиш. Еми като искат детенцето им да си е при тях, да е на парно и да си го командарят нека си организират кастинг за снаха, да си изберат, да ги оженят и да са доволни и щастливи. То пък не може само да ми търсят кусури на къщата и на мен самата и да очакват, че вечно ще ги мажа с перо.

Тююююю, май много съм се ядосала снощи. Извинете ме!

Да не говорим, че щеше да минава сам на път по служба и изведнъж се обажда "Ние идваме". Слиза ми с някакъв братовчед. Нито го знам нито го познавам, теслимява ми го на гости и почва да прокарва как еди си кои роднини ще били сега на сватбата на брата на милото и така водя ти един да се запознаете...един вид да ми каже, че той и на вашата сватба ще дойде. Еми писна ми от това постоянно вмешателство и само ти командват кое как и не харесват как ти го правиш. Ама ха! Започвам да мисля, че майка ми заслужава медал, задето никога не ми се е месила в живота и не ми се е качвала на главата. Не мога да си представя да живея с такива родители, ми то направо ще се задуши човек.

Затова като не може с искреност и добри чувства ехххх, "твърда политика" и "отровна любезност". Тюх!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 29, 2009, 10:38:06 »

Така е,като знаят че ще им отвърнеш и няма да си "оставиш магарето в калта" по друг начин почват да говорят.Майката на свекърва ми е много капризна,въпреки,че цялото семейство и слугува.Обаче такъв страх има от свекър ми,че той като е вкъщи даже не смее да излезе от стаята си.
Активен
Kami_Al
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: май 21, 2009, 06:16:27 »

Аз на моята "мила" свекърва няма да й кажа мамо - никога. Най-много по име да се обръщам към нея  pardon Докато милото вика на нашите - бабче и дедко. Толкова е сладък  LOVING Но нашите много го обичат и уважават, и той тях. Аз съм мнение, че никой с нищо не може да те задължи. Обръщението, уважението и обичта трябва да се заслужат, а не само защото така трябва или е прито да се използват.  pardon  blum
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines