Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 21:59:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 2  (Прочетена 202501 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #255 -: октомври 19, 2009, 20:10:59 »

 blush blush blush
Феникс, не знаех, че следиш тая тема, хвана ме тясно  blush Сигурно ти изглеждам много нескромна  badgirl

Cadre de naissance (кадр де несанс) му викат на това чудо, демек "рожденна картина" (много странно звучи на български). С огромно желание съм го направила, и супер се радвам, че ви е харесало  give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: октомври 19, 2009, 20:14:17 от inaxastra » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: октомври 20, 2009, 12:29:23 »

А има ли снимка и ние да видим. Малко, така, сме любопитни за такива майсторийки, особено чуждоземни.  blush
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #257 -: октомври 20, 2009, 14:53:40 »

Вале, бързам да ти отговоря, защото и аз съм голям почитател на това, което прави Ина.
Намира се на стр.14 по-назад в същата тази тема, накъде по средата.

А тя май и в албума има още една такава "картина". Много е оригинално, наистина.  Bravo

П.С. Ина, извинявай, че така без време се намесвам.  give_rose
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: октомври 20, 2009, 15:56:04 »

Хич не и се извинявай tease Тя и без това е работна и сяда само вечер blum

Да - има и друга такава в галерията. Тя е толкова въодушевена като ги прави та чак ми се ще като му дойде времето да ми се паднат тризнаци - та да се радва повече blush girl_wink
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: октомври 20, 2009, 15:59:57 »

Ама аз това съм го гледала и сега разгледах и галерията. Деничка Звездичка - Благодаря! Така си припомних още доста неща от темичката.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #260 -: октомври 20, 2009, 20:11:26 »

Хахахах, станала съм известна докато ме е нямало...  danceg
Благодаря на всички за комплимените  give_rose
(и аз разгледах галерията, че вече не знам какво има вътре)

Скайлайф, чакам тризнаците с нетърпение и игла в ръка  laugh

А това е за Блещучка:


* pointsexplic.jpg (4.03 KB, 140x215 - видяно 2828 пъти.)
« Последна редакция: октомври 20, 2009, 20:12:59 от inaxastra » Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #261 -: октомври 21, 2009, 12:41:56 »

 smile Май е време още един таен фен/ наблюдател на темата да се разкрие.  blum и то в момент на нужда от съвет.
Спомняте ли си преди време някой беше публикувал как да направим кутия от хартия/картон, чиито стени май не се лепяха. Имаше и капак и като го махнеш, стените на кутията се отваряха като цвете. Май отвътре декорацията беше направена с печати на снежни човеци. Дали някоя от вас се сеща за това клипче? И най-важното дали си е запазила линк? Тъй като аз разрових тази тема - не е тук  nea Явно е в първата част, но тя не се отваря...
Та мисълта ми е, че ще съм благодарна, ако можете да съдействате.  Girl_hide
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: октомври 21, 2009, 12:54:47 »

inaxastra, от къде може да видим още уроци по ръкоделие, защото аз никъде не намирам? Обикалям и книжарниците за стари книги, но нищо... pardon
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: октомври 21, 2009, 12:58:05 »

smile Май е време още един таен фен/ наблюдател на темата да се разкрие.  blum и то в момент на нужда от съвет.
Спомняте ли си преди време някой беше публикувал как да направим кутия от хартия/картон, чиито стени май не се лепяха. Имаше и капак и като го махнеш, стените на кутията се отваряха като цвете. Май отвътре декорацията беше направена с печати на снежни човеци. Дали някоя от вас се сеща за това клипче? И най-важното дали си е запазила линк? Тъй като аз разрових тази тема - не е тук  nea Явно е в първата част, но тя не се отваря...
Та мисълта ми е, че ще съм благодарна, ако можете да съдействате.  Girl_hide

Аз съм я правила и показвала кутийката, мила..
Само че не зная дали ще мога да изровя клипчето отново. По-късно ще опитам да ти я покажа. smile

Ето го:

http://video.google.com/videoplay?docid=8571448044342828508&ei=dereSqr4Ep2G2wKc3P33Bg&q=%22The+Scrapbook+Lounge%22+%22As+seen+on+TVWeekly%22&hl=en&emb=1#

Ина, мерси много за картинката и тук!   kiss
« Последна редакция: октомври 21, 2009, 13:05:43 от Ble6tu4ka » Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #264 -: октомври 21, 2009, 13:12:21 »

Аз съм я правила и показвала кутийката, мила..

Ble6tu4ka, предполагах, че си ти. yahoo Много ти благодаря!   
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #265 -: октомври 21, 2009, 22:02:43 »

inaxastra, от къде може да видим още уроци по ръкоделие, защото аз никъде не намирам? Обикалям и книжарниците за стари книги, но нищо... pardon

Ооо, мила, аз се черпя от френските източници и понеже отдавна не съм си у дома вече, не мога да те посъветвам нищо...  huhhuh.gif
Скайлайф е много по тази част, ако може тя да даде съвет.
Иначе като каза стари книги, да се похваля, че си купих една такава с всякакъв тип ръкоделие, ма и тя френска и мнооооого стара (от 1886г). Илюстрациите вътре са гравюри и има обяснено всичко. Просто съм на върха на щастието  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Ако намеря сайтове с картинки (макар и да са на френски) да ти пратя ли? Какъв стил бродерия те интересува ?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: октомври 21, 2009, 22:11:25 »

Ако намеря сайтове с картинки (макар и да са на френски) да ти пратя ли? Какъв стил бродерия те интересува ?

Ще съм ти много благодарна air_kiss
Харесва ми цветната бродерия, но за сега се справям само с тази с кръстчетата, защото освет този и показания от теб бод, друго не знам blush Всякакви схеми, инструкции и т.н. ще са ми от помощ.
give_rose Предварително благодаря!

П.П. Да ползваш придобивката със здраве! И да ни показваш вдъхновените от там творения  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #267 -: октомври 21, 2009, 22:23:22 »

Само като начало ти давам този линк, който намерих набързо:

http://www.wwg1.com/pele-mele/broderie/broderie.html

Кликаш на всеки пойнт и ти илиза техническия му фиш. Като гледам има повече от всичко. Брееей и аз не го знаех този сайт, добре, че беше ти да го отркия  good

За в бъдеще като намеря нещо интересно ще пускам. Аз си мислех, че никой не се интересува и със Златната (скайлайф) си ги паскаме между нас си  blush Но ще ви играя вече  good

ПП. По френско ръкоделията са много на мода и сайтове на тая тема дал Господ и то щедро. От хубав-по-хубав  danceg
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: октомври 21, 2009, 22:28:29 »

 @}->--Аз бродерията мисля да я използвам за поканите на родителските тела, кумувете и шаферите. Скоро ще показвам  Wink

П.П. Не се притеснявай да ми пълниш пощата с информация от този род yahoo Гладна съм за знания и мерак да творя.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #269 -: октомври 21, 2009, 22:44:16 »

Ей тук (само за очеплакнене) има много кадри де несанси и дори има един дето много прилича на моя (с абсолютно същото пиленце, явно сме пазарували от една и съща концерийница)

http://unfilsurlatoile.canalblog.com/archives/broderie_point_de_croix_/index.html

Това с глухарчето е много яко ще му извадя модела и ако някой го иска да свирка (аз моделите така ги вадя - на око по снимки от нета (ако са четливи)).
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines