Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 16:00:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 182447 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 29, 2011, 16:01:39 »

В началото, когато трябваше да го къпя сама и аз го къпех на чешмата, но за детенцето си е по-добре да се потопи в топлата водичка и да се отпусне тялото. Поне аз си мисля, че ще му е много по-приятно такова къпане. Наистина си е малко разнасяне на разни неща, ако банята не е отоплена особено (ние за това къпехме в спалнята), но пък се превръща в рутина и не тежи никому. Моят син го беше страх в началото, но много бързо му хареса и много обича да се къпе и сега.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 29, 2011, 16:39:20 »

Ние къпем Ели от самото раждане във ваничка, в стаята. Мивката в банята, която е до нейната стая, е малка за къпане в нея, а и не е отоплено там.
Светли е права - в един момент се превръща в рутина, а и със сигурност на бебчето му е по-приятно да е потопено в топла водичка. А като може вече и да сяда, е още по-весело, защото и играчки могат да се дават във водата.
Ние така сме си разпределили дейностите покрай къпането, че вече го правим със затворени очи - докато аз я събличам, Миро слага стойката и ваничката, и започва да я пълни. После пък, като е изкъпана, аз си я мажа и масажирам, а той изхвърля водата и мие ваничката. Обличам си я, а той междувременно прави АМ. След това аз я гушвам, давам й млякото и тя заспива. Това е smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 29, 2011, 16:45:38 »

От самото начало я къпем във ваничката с една мрежичка за къпане.Много неудобно ми беше на чешмата,а после пък тя стана прекалено тежка.Сега я къпем в стаята,понеже банята не е отоплена,като мъжът ми налива в една кофа топла вода и с нея след това пълно ваничката.Коритото с използваната вече вода го отнася отново той.Май и при нас е като при sunray. Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 29, 2011, 17:01:09 »

И аз от самото начало във ваничка го къпя. Наистина е малко хамалогия с мъкненето на кофи вода, ама не е толкова сложно чак. На мен често ми се налагаше сама да го къпя даже.
Сега вече е "голям" и от много време не иска в коритото, а в банята с душа го къпя  smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 29, 2011, 17:35:43 »

Нашата процедура е абсолютно същата както при sunray и се оказва доста лесно и бързо в интерес на истината. girl_wink
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 29, 2011, 18:27:12 »

И ние преди във ваничка,но от известно време го къпем в голямата вана,като преди това някой от нас си взима душ,за да се позатопли банята,после го слагаме в такова столче,и го къпим.Само ,че винаги се сърди като му мием косичката.

Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 30, 2011, 11:26:23 »

matsinka , и Никола не обича да му мокря главата. Уж гледам да го заболамосвам, ама винаги почти се разплаква като му я мия
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #37 -: декември 01, 2011, 10:55:19 »

И Влади е от групата на децата, които не обичат да им се мокри главичката.  pardon
Ние също къпем детето във ваничка независимо дали двамата или някой сам. Под чешмата само през деня дупето му мия. (или ако пътуваме някъде не мъкна ваничката). За сега не отказва да се къпе във ваничката макар че понякога баща му го къпе с душа.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #38 -: декември 01, 2011, 14:50:55 »

Маи това миенете на главичка е нелюбимо за всички малчовци!Даже Миши много мрази да и подсушавам осата с кърпа....
Ние се къпем във ваната,върху едно неплъзгащо килимче с патета.Бяхме с такова столче и беше много удобно,но тя сега ляга във ваната,играе си с играчките и направо във ваната й е най-хубаво.
Аз искам да ви попитам,тези който са в София и имат момиченца.Къде ходихте да продупчат ушенцата?Много искам и вече мисля,че е време и на нас да сложим!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 01, 2011, 21:35:06 »


Аз искам да ви попитам,тези който са в София и имат момиченца.Къде ходихте да продупчат ушенцата?Много искам и вече мисля,че е време и на нас да сложим!

На племенничката ги пробихме при една козметичка в Мола на Стамболийски. Не знам близо ли ти е, жената бързо се справи и нямаше никакви проблеми след това. Пробиха й ги на 7месеца някъде, сега е на годинка Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #40 -: декември 01, 2011, 22:18:58 »

 Gergancheto ,благодаря много give_rose!Ами,да близо ни е!Аз не знаех къде трябва да отида.А това какво представлява,като козметично студио ли?И може ли да ме насочиш в мола къде по точно се намира?Благодаря предварително! give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 01, 2011, 22:48:45 »

Ели също до съвсем скоро не обичаше да й мокрим главичката. Всъщност това започна, откакто може да сяда, съответно откакто не иска да лежи по гръб в нечии ръце. Защото ако е седнала, неминуемо й се мокри лицето, а тя не обичаше. Затова баща й я взимаше на ръце и така я плакнех, но тогава се въртеше като котка и й беше два пъти по-неприятно. И изведнъж, от миналата седмица насам, вече не се вкисва. Какво стана не знам, но дано продължава така blum
Иначе, обожава водата.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #42 -: декември 02, 2011, 15:53:42 »

Мамчета,не знам дали задавам въпроса си на точното място,мисля,че няма тема за това.Вие кога пробихте ушенцата на мадамите си?Аз исках по рано,ама се замотахме и малката вече е на година и половина.Мисля утре да я караме във болница Вита,там ми казаха,че си избираш обички и директно ги поставят с пистолет.Вие къде и кога направихте тази манипулация?Аз много исках на Благовещение,ама тогава ще е по голяма и ще разбита повече и не знам дали ще даде.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 02, 2011, 17:31:03 »

Сега Рубин като засегна темата,да попитам,макар да е рано.Ние имаме златни обички,подарък за Лора.Като й пробием ушите,може ли директно тях да сложат или трябва да е с медицинските първоначално? huhhuh.gif
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #44 -: декември 02, 2011, 17:42:28 »

Аз знам,че е хубаво да е с медицинските поне месец,за да зарастне хубаво,Че някои казват и ппвече-3,8 месеца.Хубавото е,че медицинските обички се поставят на пистолета и с тях се дупчи ухото и си остават там.Едно време на нас направо златни са ни слагали,ама не знам.Аз затова мисля,да я карам в болницата там да я продупчи лекар УНГ и той да ми каже как да постъпя!Утре ще разказвам,дано всичко мине наред!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines