Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 19:01:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 239492 пъти)
 
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #285 -: юни 26, 2013, 14:17:40 »

iliette, на мен едно момиче ми прави кошничките и аз й поръчай и листенца направо - станаха доста хубавки. Не съм обикаляла да търся
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юни 26, 2013, 14:29:53 »

Момичета имам конкретен въпрос за булките, чиито шаферки ще хвърлят листенца - от къде ги поръчвате? Направо от флориста ли? И горе-долу какво количество според вас?  girl_impossible
Ще съм с изнесен ритуал и две от шаферчетата искам да носят кошнички с листенца.
Мерси предварително  give_rose
liliette, аз на никой не съм поръчвала нищо. Сама си направих кошничките за малките шаферки, защото и аз исках да вървят пред мен и да хвърлят.. А пък за цветчетата - с мама като купувахме цветята от борсата, взехме и по-евтини рози, след това откъснахме листенцата им и мама ги поизсуши, като на другия ден за сватбата бяха страхотни.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #287 -: юни 26, 2013, 14:42:07 »

iliette ако си от софия в магазин Рая ги има аз от там взех и са много ефтини нещо от сорта на 1 до 2 лева за 1 пакетче аз взех 3  но май ми стигнаха само двете . само че ги имаше в бяло с розаво и май със зелено, но ако си от тук иди виж може и да са заредили различни smile те са от плат и са доста хубави smile
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #288 -: юни 26, 2013, 16:36:50 »

Момичета страхотни сте! Страшно много ви благодаря. Ще си помисля първо дали да са от плат или истински, но може би пък истински е по-добре тъй като сватбата е на открито и да не замърсявам околната среда може би.. Мерси още веднъж !
Активен
mmmm87
Ентусиаст
**
Публикации: 65


« Отговор #289 -: юни 27, 2013, 15:09:53 »

момичета помагайте много съм затруднена с тези рокли за шаферките те са 3-ки големи как е по-добре готови ли да търся или шивачка.И дали някой знае добра шивачка за Пловдив?
Активен
elita
Любопитен
*
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 28, 2013, 01:34:02 »

Въпросът с шаферите направо ме побърква, колкото и да си казвам, че вече няма да ми пука ... По начало исках да са само 3 големи шаферки ... Бабите на милото направо си казаха, че шафери  ще са братовчедите му ( на 9 и на 11 г.)  huhhuh.gif  ( ама няма такива работи да ме питат аз искам ли, не искам ли,   shok направо до скандали ми беше, но си викам хайде, от мен да мине, няма да ми пречат или да ми е неприятно, хубаво, попримирих се ... Сестра му  пък изведнъж като си е навила, че тя ще е шаферка, въпреки че, всеки път й се обеснява, че няма да е ... хайде и тя със стойки и чупки защо няма да е, как така и от къде на къде тя нямало да бъде шаферка ... ама аз се правя, че не забелязвам ( то тя има навика постоянно да прави разни стойки и ще ми е само до нейните префанцунени мрънканици на сватбения ми ден! )  nea Модели и цветове сами ще си избират, като аз съм казала около кой цвят да са ... Но едната шаферка, не е в бг и съм пропуснала да й спомена цвета и тя си е взела вече роклята, която определено е страхотна, синя е и ми хрумна, че втората може да е  цикламена, а третата в прасковено ( цвета на сватбата) и да са с прасковени цветлета в косите. Едната шаферка е пак братовчедка на милото и е много разбрано момиче и тя отдавна е казала, че тя ще е облечена с цвета на сватбата. Днес писах на  шаферката, която ми е най - близка приятелка какво мисли за цикламено, но никакъв отговор ... абе направо такъв слаб интерес, че ми иде да й кажа, ако не иска да ми е шаферка да не се занимава и няма проблем. Другото момиче, което не е в бг я познавам от доста по - скоро и тя проявява по - голям ентусиазъм ( пък и вече сме били заедно на една сватба и съм я виждала като шаферка smile ) ... Направо като се сетя и нямам думи ... Та поизлях си малко мъката smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #291 -: юни 28, 2013, 07:12:01 »

elita, милата! не се трови! И аз бях така - исках племеницата ми да е с моя модел рокля, НО...не стана. После исках двете малко шаферки да са еднакви.. Е, пак не стана. Накрая не знам  с какво ще са облечени. Добре че поне моите приятелки /зад гърба ми/ се уговарят да са облечени в цвета на сватбата и да ме изненадват, защото иначе.... А иначе и на мен сестрата на милото ми мрънка да е шаферка с червена рокял - ама аз никъде няма да имам червено. Абе... направо ми иде да се гръмна!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юни 28, 2013, 09:49:13 »

... хайде и тя със стойки и чупки защо няма да е, как така и от къде на къде тя нямало да бъде шаферка ... ама аз се правя, че не забелязвам
Ох, много ми е познато това. И аз имах лек проблем. Бях си избрала шаферки - моите приятелки, разбрахме се за цвят всичко беше ок. Едната обаче не подходи достатъчно сериозно и реших, че не ѝ се занимава, така че веднага я отстраних. В това нямаше никакъв проблем, нито за нея, нито за мен, приех го съвсем нормално и не сме си променили отношенията Wink
Относно "насадените" шаферки. И на мен ми насадиха една "малка" шаферка. Да не си помислите , че е малко момиченце, не - тинейджърка! Някак се примирих и си казах "добре, нека да се мисли за шаферка", после разбира се ме задължиха да ѝ намеря функции... Е, как да е поне не ми се месеше във фотосесията, защото щях да полудея! Та един ден преди сватбения даже разбрах, че от някъде са научили за цвета на шаферките и в последния момент са купили НОВА рокля с този цвят....
Хората не се съобразяват! Има такива "индивиди", че дори не се замислят, че те натоварват със собствената си персона. Моят съвет е да правиш каквото сметнеш за добре, но го преживей някак си. Не трябва да обръщаш внимание на такива неща на самия сватбен ден!
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #293 -: юни 28, 2013, 10:01:39 »

Ами да - нещата се случват през нас. С милото спорим по този въпрос. Аз мисля така: Това е моят ден и е хубаво в този мой ден да се съобразят с мен. Както, ако аз съм на нечия сватба, искам да се съобразя с желанията на булката.Той обаче мисли противното: не задължавай хората - те си имат собствен вкус и ги остави да правят каквото искат.
Не знам кой е прав от двамата, но е факт, че никой с нищо не се съобразява. Извод : малко егоизъм е от полза и занапред никакво съобразяване!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #294 -: юни 28, 2013, 10:09:41 »

аз заради това нямах шаферки. аз съм била и страшно много мрънках и за това реших аз да нямам. избрах си няколко приятелки коието само малко да ми помогнат с обличането, с бутането на вратата и с раздаването на подаръчета. а за малките шаферки в последен момент реших че искам 2 момиченца да ми хвърлят цветенца и им казах на майките да си ги облекат просто в някъкви сладки роклички ако е по възможност да се повече в бяло, и бяха супер сладки едната беше в бяла рокличка с черешки и ябълки, а другата в сребриста smile. не съм се занимавала да угаждам на хората с вкуса им за дрехите, а и смятам че всеки иска да чувства красиво и удобно и задължаването с цветове и функции натоварва хората. Примерно аз трябваше когато бях шаферка да мета заведението ( понеже беше на плажа) и ми беше супер гадно. издокарана с метлата в рака на жегата  angry
Активен
dezkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 65



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юни 28, 2013, 12:04:44 »

Момичета,  какво ще подаравате на шаферките????
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: юни 28, 2013, 13:14:18 »

Аз мисля така: Това е моят ден и е хубаво в този мой ден да се съобразят с мен. Както, ако аз съм на нечия сватба, искам да се съобразя с желанията на булката.Той обаче мисли противното: не задължавай хората - те си имат собствен вкус и ги остави да правят каквото искат.
Еми да естествено, че ще се съобразиш, ама да ти налагат кой да е до теб... това е прекалено! При нас беше така, всички казват "Не се съобразявайте, направете го както искате" и после всеки с претенциите си... Айдееее! Накрая си беше както искахме, но разбира се няма как без малко нерви Wink
На моите шаферки им зададох само цвят и се получи много ефектно. така всяка от тях си купува дрехи каквито харесва и може да си ги носи пак.
Аз не съм правила подаръци за шаферките. Имаха по-различни гривнички, които им останаха за спомен. Оригинален подарък (ако си решила да отделиш от бюджета за такъв) е по един букет за всяка подобен на твоя. На всяко момиче ще му блеснат очите за такова нещо  good

Примерно аз трябваше когато бях шаферка да мета заведението ( понеже беше на плажа) и ми беше супер гадно. издокарана с метлата в рака на жегата  angry
Моляяя, хахахахах, е не! А на мен ми беше неудобно, че накарахме един приятел, също и гост, да ни е шофьор през деня  funnytooth
УжЪс! Единственото по-неприятно задължение за моите шаферки беше, че едната трябваше да ми носи чантата, другата да събира пликовете с "подаръците", третата да раздава снимки, като обикаляме по масите, и разбира се да изтърпят цялата фотосесия докато дойде ред да се снимаме с тях.
Но след като са ми приятелки, нито една не се размрънка Wink
« Последна редакция: юни 28, 2013, 13:16:01 от Lillly » Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #297 -: юни 28, 2013, 14:03:27 »

Леле като ви чета чак се замислям аз късмет ли извадих с моите шаферки или цирка просто още не е започнал...
Сама си избрах трите най-близки приятелки в последните няколко години, едната от които е сестрата на млаодоженеца и никой не ме е притискал, аз така си го усетих.

Първоначално искаха съвсем различни рокли, накрая и аз не разбрах как се оказаха с еднакви - съвсем доброволно и индивидуално се спряха на едно и също.

До тук добре, обаче сега се чудя с какви задачки да ги ангажирам в сватбения ден. Преди това не ми се иска да ги занимавам с дреболии, а и съм свикнала да разчитам най-вече на себе си.

Вие имате ли някаква оганизация какво ще правят шаферките в сватбения ден, освен че ще помагат с обличането на роклята, ще танцуват и ще поднасят подаръчетата евентуално?
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юни 28, 2013, 14:13:19 »

Леле като ви чета чак се замислям аз късмет ли извадих с моите шаферки или цирка просто още не е започнал...
Сама си избрах трите най-близки приятелки в последните няколко години, едната от които е сестрата на млаодоженеца и никой не ме е притискал, аз така си го усетих.

Първоначално искаха съвсем различни рокли, накрая и аз не разбрах как се оказаха с еднакви - съвсем доброволно и индивидуално се спряха на едно и също.

До тук добре, обаче сега се чудя с какви задачки да ги ангажирам в сватбения ден. Преди това не ми се иска да ги занимавам с дреболии, а и съм свикнала да разчитам най-вече на себе си.

Вие имате ли някаква оганизация какво ще правят шаферките в сватбения ден, освен че ще помагат с обличането на роклята, ще танцуват и ще поднасят подаръчетата евентуално?

Моите шаферки първоначално исках да бъдат двете ми най-близки приятелки, но впоследствие на едната не й се занимаваше и искаше да си бъде просто гост на сватбата,въпреки че на самия ден си беше абсолютна шаферка.. smile Та, аз включих и сестрата на милото , защото просто нямаше как, отделно включих и неговите две по-малки братовчедки, като и една моя втора братовчедка. Просто от самосебе си се получи всички девойки на сватбата да бъдат шаферки, като имах и 3 малки шаферки и двама шафери, като момчетата носеха воала ми, а момиченцата хвърляха цветчета пред нас в ритуалната зала. А пък на големите шаферки разпределих задачите, като моята приятелка беше неотлъчно до мен, тя ми подаваче бутониерите за закачване, след това тя дозакачи останалите гости в ритуалната и ресторанта. Не знам другите девойки дали са й помагали.. След това като се минаваше за наздравицата сестрата на милото носеше кошницата с подаръците, двете братовчедки на милото взимаха подаръците, а пък моята приятелка бе с кутията за пари. Забравих да кажа, че моята приятелка се занимаваше с настаняването на гостите.. Въобще тя ми беше най-голямата опора и благодарение на нея всичко мина прекрасно.
Та, мисълта ми е, че винаги може да намериш някакви малки задачки, които да ги накарат да се почувстват важни и отговорни на сватбения ден, а пък вече разчиташ на конкретен човек, който да ти е подкрепа на самия ден smile
А относно роклите.. аз не съм ги карала да бъдат в конкретен цвят. Големите бяха със зелени оттенъци (така си решиха), по-малките в кремави рокли, а най-малките шаферчета бяха в бяло и то с еднакви рокли smile
Активен
elita
Любопитен
*
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 28, 2013, 23:11:31 »

Абе направо нямам думи, то и да се ядосвам няма много смисъл, ама като се замисля направо ми кипва ... Най - дразнещото е, че дори не ме и питат от родата на милото ... Все едно не става въпрос за моята сватба, а съм просто някакъв страничен наблюдател там  crazy Пак я обсъждаме тази тема и ще видим какво ще измислим накрая, който иска да се сърди и да ме гледат накриво, само ми развалят настоението ... Мен като ме канят някъде не се меся кое как да е ...
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines