Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 21:33:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 239515 пъти)
 
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #45 -: юли 23, 2012, 17:33:30 »

ivatodor, горе главата тя губи просто не се занимавай с такива хора. Според мен не е трябвало дори да я каниш.  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 30, 2012, 19:29:27 »

СПЕШНО ТЪРСЯ шивач(гр.София), който да ми ушие шаферски рокли подобни на тази .
Активен
dima84
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #47 -: юли 30, 2012, 19:41:09 »

Еми, предполагам трябва да отидеш и да потърсиш и да покажеш какво искаш... ние няма как да гадаем.
Активен
Etinka11
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Маникюристка


« Отговор #48 -: юли 30, 2012, 20:35:26 »

Да ви кажа момичета шаферката е най-важната от всички гости.Аз бях главна шаферка и тъй като моята приятелка живее в Щатите,аз още преди да се върне и свърших голяма част от нещата.после в деня на сватбата станаха големи обърквации(с роклята й, със халките в църквата),но бях насреща и всичко мина супер.важното е шаферката да е най-близкия и верен човек до булката и да е насреща винаги. pleasantry
Активен
dima84
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #49 -: юли 30, 2012, 22:40:31 »

^ най - важна е в твоят свят... шаферката е просто една подробност в групата от важни хора - това са родители, кумове.... ..... crazy pleasantry хайде да не си придаваме важност
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 30, 2012, 23:26:11 »

По темата за задълженията на шаферките. Ще имам 2 малки шаферки на 4 и 5 години. Можете ли да ми дадете идея с какво трябва да ги ангажирам? Мислех си да хвърлят листенца от рози, ама ми се струва леко клиширано  pardon

Твойте са много малки и освен да хвърлят цветенца, не виждам какво друго би  могла да ги накараш  pardon

dima84, извинявай, но не си права. Шаферите са най-добрите приятели на младоженците и им помогат в цялата подготовка, както и по време на сватбата. Задълженията им са много и зависят изцяло от това какво ще им въложат младоженците.

На сватбата на сестра ми ще сме две шаферки и двама шафери. Момичетата ще сме в лилави рокли, а момчетата с лилави ризи. Аз съм главната шаферка, единят шафер ще ми помага по подготовката на сватбата, а останалите двама най-вече по време на самата сватба. Ние сме хората, с които булката се консултира и на които възлага всичко, за което няма време или възможност.
Активен
vapros4e
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #51 -: юли 31, 2012, 07:41:11 »

Една от шаферките ми пък се държи все едно съм и длъжна с всичко, а пък досега с нищо не ми е помогнала. Даже само взима, взима и нищо не дава...
При всеки е различно.
« Последна редакция: юли 31, 2012, 07:47:32 от questionmark » Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 31, 2012, 09:21:28 »

опасявам се questionmark ,че на самата сватба ще си имаш проблеми с нея ,ако искаш я смени докато е време good-подобно държание не вещае нищо хубаво-моята шаферка беше толкова готина и добронамерена-и всичко ,с което е можела ми е помагала-при условие ,че нито рокля съм и купувала ,само 1 цветенце за косата :girl_wink:то си е май до човека.

 Etinka11 -много си права Bravo

Lionelsa,и моята шаферка беше с лилава рокля,а шафера с лилава риза-при тва въобще не им бях казала за темата на сватбата-много ме зарадваха като ги видях yahoo

Била съм поне 5 пъти шаферка  и мога да кажа,че това си е голяма чест за 1 неомъжено момиче,а да не говорим,че щом си плътно до самите младоженци си отговорен за това ,с какво можеш да помогнеш на тях  самите в сватбения ден,а и не са маловажни задълженията на шаферите good!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #53 -: юли 31, 2012, 10:19:41 »

Според мен големите шафери са дотолкова важни, доколкото самите младоженци преценят. В този ден родителите, кумовете и особено младоженците често са  crazy до влизането в ресторанта и докато не се поотпуснат малко. Няма лошо да имаш доверен човек, който да има поглед върху нещата  good Най-малкото някой да не забрави по път халки, чаши, късметчета за хвърляне и всички други джунджурии. Има и момичета, които нямат грам време да си организират сватбата или я правят в друг град, е тогава шаферите могат доста да помогнат.
Мога да ви кажа, че бях на една сватба, на която от ресторанта бяха изнесли много малко чаши с шампанско за уелкъм дринка. Точно тогава се бяха наредели родители, кумове и младоженци да приемат поздравленията и не го видяха това. Именно шаферите успяха да видят какво става и да вкарат в правия път сервитьорите.  diablo
Активен
Etinka11
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Маникюристка


« Отговор #54 -: юли 31, 2012, 18:25:01 »

^ най - важна е в твоят свят... шаферката е просто една подробност в групата от важни хора - това са родители, кумове.... ..... crazy pleasantry хайде да не си придаваме важност

Подробност,ама мн важна подробност.Lionelsa  е мн права че важността на шаферите зависи от младоженците.А в деня на сватбата,нито кумове,нито родители са в състояние да мислят за всичко.(особено родителите,те са най-голяма паника)Извинявай,ама въобще не си права
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 31, 2012, 18:42:55 »

Една от шаферките ми пък се държи все едно съм и длъжна с всичко, а пък досега с нищо не ми е помогнала. Даже само взима, взима и нищо не дава...
При всеки е различно.
Не че не съм отзивчива, просто ти е пълна пощенската кутия. Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 31, 2012, 19:16:02 »

В Югозападна България пък има под кумци, забравих как им казваха, именно с цел да са в помощ на младоженците и кумовете. И шафери имат smile

Днес открих шаферски рокли за мъничките шаферки, остава само да ги занеса на шивач да им смени коланите с лилав сатен  danceg
« Последна редакция: юли 31, 2012, 19:19:28 от miss™ » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 02, 2012, 19:38:15 »

В Югозападна България пък има под кумци,

Не е само там  blum
Това е типично български обичай. Те начело с кума изнасят организацията на цялата сватба и именно това са част от шаферите, както сега ги наричаме "главната шаферка"  smile. Толкова голяма важност са имали, че думата им се е слушала дори от турските заптиета по време на робството.  girl_wink
Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #58 -: август 03, 2012, 09:23:45 »

Аз честно казано идея си нямам какво правят шаферките. За шаферки поканих две мои много добри приятелки, но това, което съм помолила да направят за мен за сватбата е да хвърлят на излизане от ритуалната зала малките там не знам как се наричат късметчета. И другото в ресторанта да упътват гостите на коя маса ще са.

Не знам какво тук всички разбират под организация на сватбата и някой да помага. Ние с младоженеца абсолютно всичко си направихме сами. И при това и двамата работим от 9.30 до 18.30 с един час обедна почивка. Кумата на мен ми организира моминското парти, но си е нейна инициатива.

Ще видя като мине сватбата и ще споделя какво е станало.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 03, 2012, 09:55:28 »

доколкото знам -кумата ги хвърля късметчетата пред ритуалната и житото пред църквата, Wink но може и този твоя вариант:)иначе шаферките стоят и се усмихват-евентиално, ако сте избрали варианта с поздравяването на гостите -те им раздават сватбените подаръчета и ти помагат с букетите:)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines