Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 10:18:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Годежен пръстен  (Прочетена 217779 пъти)
 
rosario
Любопитен
*
Публикации: 40



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: ноември 11, 2007, 21:26:04 »

а на мен понеже халката ми е малко голяма и мисля да го нося над нея, но това ще стане след сватбата естествено smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #226 -: ноември 12, 2007, 01:36:21 »

По принцип годежния пръстен се носи над халката. Халката е първият пръстен, който съпругът слага на пръста ти по време на сватбената церемония, а годежния пръстен е символ на обещанието, което си дала на мъжа в живота си, и той се слага над халката, за да я пази. Затова по време на сватбената церемония годежния пръстен се сваля и се премества на другата ръка временно. След като съпругът ти постави халката, годежният пръстен се премества над халката след церемонията.

Ние се венчахме в католическа църква и затова носим халките си и съответно годежния пръстен на безименния пръст на лявата ръка.
Активен
oZZy
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #227 -: декември 04, 2007, 18:21:10 »

здравейте, виждам, че тук сте доста запознати, особено след като сте получили вече пръстен.
Та можете ли да ми препоръчате в БГ магазин, където мога да намеря пръстен, който да си струва и да не е супер надута цената.
Става дума за до 1000 лв.
Посетих сайта: http://www.bluenile.co.uk/
Някой поръчвал ли си е досега от там.
Може да ми докарат пръстена от Англия.
Тези цени в този сайт по-добри ли са от тезу в БГ.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #228 -: декември 04, 2007, 19:43:42 »

здравейте, виждам, че тук сте доста запознати, особено след като сте получили вече пръстен.
Та можете ли да ми препоръчате в БГ магазин, където мога да намеря пръстен, който да си струва и да не е супер надута цената.
Става дума за до 1000 лв.
Посетих сайта: http://www.bluenile.co.uk/
Някой поръчвал ли си е досега от там.
Може да ми докарат пръстена от Англия.
Тези цени в този сайт по-добри ли са от тезу в БГ.

oZZy,кажи ни горе-долу какъв модел търсиш и с какъв камък,защото те най-много се оскъпяват заради качеството на камъка.Но мисля,че за до 1000лв имаш голям избор  good Има много хубави пръстени за прилични цени  good
Активен
oZZy
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #229 -: декември 06, 2007, 09:21:25 »

здравейте, виждам, че тук сте доста запознати, особено след като сте получили вече пръстен.
Та можете ли да ми препоръчате в БГ магазин, където мога да намеря пръстен, който да си струва и да не е супер надута цената.
Става дума за до 1000 лв.
Посетих сайта: http://www.bluenile.co.uk/
Някой поръчвал ли си е досега от там.
Може да ми докарат пръстена от Англия.
Тези цени в този сайт по-добри ли са от тезу в БГ.

oZZy,кажи ни горе-долу какъв модел търсиш и с какъв камък,защото те най-много се оскъпяват заради качеството на камъка.Но мисля,че за до 1000лв имаш голям избор  good Има много хубави пръстени за прилични цени  good
ами точно това е, че си нямам идея. Сега тези в този сайт са с диамант. Знам, че има и пръстени с други камъни. Та точно затова питам, примерно да мид адете някакви съвети или дали има магазин с всякакви камъни и пръстени, където да вляза и да си избера....smile
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #230 -: декември 06, 2007, 14:25:23 »

здравейте, виждам, че тук сте доста запознати, особено след като сте получили вече пръстен.
Та можете ли да ми препоръчате в БГ магазин, където мога да намеря пръстен, който да си струва и да не е супер надута цената.
Става дума за до 1000 лв.
Посетих сайта: http://www.bluenile.co.uk/
Някой поръчвал ли си е досега от там.
Може да ми докарат пръстена от Англия.
Тези цени в този сайт по-добри ли са от тезу в БГ.

oZZy,кажи ни горе-долу какъв модел търсиш и с какъв камък,защото те най-много се оскъпяват заради качеството на камъка.Но мисля,че за до 1000лв имаш голям избор  good Има много хубави пръстени за прилични цени  good
ами точно това е, че си нямам идея. Сега тези в този сайт са с диамант. Знам, че има и пръстени с други камъни. Та точно затова питам, примерно да мид адете някакви съвети или дали има магазин с всякакви камъни и пръстени, където да вляза и да си избера....smile

Ами аз също в момента съм в процес на търсене  pardon .Влязох в Еl Grado,там имаше много хубави неща,не са от най-евтините,но пък са хубави,специално пръстени има страшно много модели.Аз си харесах един,който е 150 лв,но е с кристал,не с диамант.Освен това там предлагат и вариант с промяна на модела или поръчка на твой модел.Ако искаш виж там.Ако си от София,магазините,които знам,са на Витошка (десния тротоар,като вървиш по посока на Света Неделя) и на Патриарх Евтимий,съвсем малко след спортната палата,от същата страна (срещу Pizza Hut).Поразгледах сайта,който си дала,но в България можеш да си намериш за по-малко пари.Освен това можеш да разгледаш по Граф Игнатиев бижутерийте(там е пълно с такива,в участъка между Попа и Славейков има 4-5).Във всичките има голям избор,на мен най-много ми харесва тази до магазин Еgo.Засега това съм разгледала,но ще има още обикаляне и ще споделям  Wink Успех с издирването  good
Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #231 -: декември 08, 2007, 03:06:01 »

oZZy, Аз съм в Англия и съм разгледала почти всички по-добри бижутерски магазини в Лондон (това ми е слабост) biggrin Тук повечто пръстени са все с диамати,но са мнооооого по скъпи от БГ,бих ти препоръчала да разгледаш по-подробно в София,тук за едно малко пъстенче е едно мънцарко камаче е не по-малко от 450лв  huhhuh.gif Бижутата като цяло са страшно скъпи тук. Ние халките от БГ ще се ги поръчваме. Няма смисъл от тук.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #232 -: декември 08, 2007, 14:10:17 »

oZZy, Аз съм в Англия и съм разгледала почти всички по-добри бижутерски магазини в Лондон (това ми е слабост) biggrin Тук повечто пръстени са все с диамати,но са мнооооого по скъпи от БГ,бих ти препоръчала да разгледаш по-подробно в София,тук за едно малко пъстенче е едно мънцарко камаче е не по-малко от 450лв  huhhuh.gif Бижутата като цяло са страшно скъпи тук. Ние халките от БГ ще се ги поръчваме. Няма смисъл от тук.

jennifer ,а погледна ли сайта,който oZZy е дала?Защото аз си мисля,че там също са доста по-скъпи от тези тук,в смисъл,че цените там са в лири,имаше пръстени за по 700 лири,което ми се видя  Oh my ...
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 08, 2007, 15:38:40 »

ние като търсехме моя годежен пръстен имаше за по 400,500 лв пръстени с диаманти ,но те бяха толкова малки,нещо като миниатюрно манисто  :\а  аз съм на принципа ако ще е гарга да е рошава.сега от около месец гледаме диаманти но само в нета и то в чужди сайтове,намерихме един който ни задоволява за 1400долара,и като почнахме да питаме по магазините тук в бг-ама те нямали голям избор,не са с най прозрачния цвят,абе вообще българска работа и са доста по скъпи отколкото в американските сайтове за диаманти.
Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #234 -: декември 08, 2007, 18:09:50 »

Да,разгледах сайта вече,има много красиви годежни пръстени,но най-евтините са £150 и те са супер малки пръстенчетата,нещо от сорта на £200 може да се намери,но семпло с един камък,от тези класическите годежни пръстени. Все пак смятам ,че за 600лв в БГ може да си намериш къде-къде по хубав пръстен.
Аз казах на бебето,че искам аз да си избера годежния пръстен,и все още го избирам,та за сега съм се спряла на класически с 1 малко по-голям диаманд. И е към £260. smile
Незнам...за БГ са си мноооого пари. Ако имах време бих дошла да си избирам от София,ама няма за кога. Но халките със сигурност ще са от България. Искам халката ми да е поне 7-8грама,а тук ще бъде доста скъпо.
Активен
кото и да е
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #235 -: декември 12, 2007, 13:34:29 »

Моят годежен пръстен е от жълто злато, на италиански дизайнер - Роберто ... (няма да правя реклама), с роза от розово-оранжев корал, по-известен , като Angel's skin.
Пръстенът е много необикновен и романтичен heart, а също така и много крехък, заради деликатността на розичката, която трябва да се пази. Естествено годежният пръстен на Черна†а роза, не може да е с друго, освен с ...роза... и затова, такъв ми подари Възлюбеният  give_rose

Другият е с истински изумруд и седем брилянтчета, също е италиански, но купен от Гърция.
« Последна редакция: декември 13, 2007, 09:44:08 от chernataroza » Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #236 -: декември 12, 2007, 13:52:19 »

Извинете, че от диамантите ще ви приземя на просто злато,ама... pardon tease blum
Аз мисля да не си нося годежния пръстен след сватбата... :\Милото е взел сладко пръстенче, но го е избрал с жълто злато.А аз злато никога не съм носила- не ми харесва как ми стои. Поне да беше бяло.. :\има и миниатюрни камъчета,де...И сега настоявам халките ни /поне моята!/ да са бяло злато-жълто няма да сложа. diablo
И мисля, че с това носенето на годежния ми пръстен отпада..ако изобщо нося злато занапред,ще е бяло. pardon
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: декември 12, 2007, 14:01:17 »

avva_stz защо не си направите халките от бяло и жълто злато има толкова красиви модели и така ще можеш да си носиш и годежния заедно с халката good
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #238 -: декември 12, 2007, 14:08:11 »

 Росииии,мила, аз хич нямам желание да си нося годежния пръстен Wink NO А за халки не сме гледали много сериозно-само 5-6 магазина в Пловдив набързо...Може и да изберем някакъв компромисен вариант, защото на милото му стана малко криво: "Е с различни халки ли ще сме?!", което за мен не е проблем,не знам защо толкова обръща внимание на това... pardon ама щом е много важно-ще го мисля. girl_wink
Активен
кото и да е
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #239 -: декември 12, 2007, 21:14:50 »

 Някой гледал ли е какво се предлага тук:
http://biju.tv/search.php?col=1&cat=2
Твърдят , че пръстените били с истински камъни...
Аз държа камъните да са истински, ако ще да са най-обикновени кристали, но да знам, че са естествени, а не шарени стъкълца.... Не мога да разбера, защо просто не слагат някакви евтини минерали, наместо тези кошмарни  подобия на камъчета и още по-ужасните "камъни" "сваровски", които всъщност са си най-долнопробни оцветени стъкла....
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines