Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 04:16:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата  (Прочетена 158526 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #300 -: юни 02, 2009, 08:58:08 »

kaliakra, помисли си къде другаде може да намериш "царска" атмосфера. Би могло да е някой пет звезден хотел с по-тежка обстановка, мисля си, че ако помолите хората на рецепция няма да ви откажат няколко снимки. В Палас се правят доста фотосесии, но не знам дали не те притеснява факта, че вече има подобни снимки на други булки. Също се сещам за Мусала, там определено има подходяща обстановка  Wink Но наистина трябва да поразпитате, че не се знае къде ще ви разрешат. За снимки на открито може например пред Археологическия музей  smile Тези ми хрумнаха на прима виста, със сигурност има много други подходящи за целта места  good
Активен
kaliakra
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Моето момиче казва: "Бау, бау" :)


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юни 02, 2009, 11:14:08 »

момичета, благодаря Ви, но на мен не ми е необходим модерен интериор , а запазен старинен стил както отвън, така и вътре , а за друго такова място наистина не се сещам тук наоколо. Въпреки всичко, аз съм социален работник и ако знаете колко сме упорити  sarcastic laugh/да не казвам нахални/, като ни затворят едната врата, чукаме на другата  Girl_hide, "дърпаме пердето" и смело напред - мисля пак да се пробвам  tease
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #302 -: юни 02, 2009, 12:28:36 »

Точно така, пробвай се, какво като имало ВИП гости, просто обикновените служители те ебават, вероятно защото са лизачи и натегачи.И Вип гостите са хора, не са от луната, един ден и те като нас свършват на Централните, пък да видим каква е разликата тогава между тях и нас yahoo
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: август 31, 2009, 09:32:32 »

Аз малко късно да се включа в беседата за студийните снимки....аз си запазих час след църквата в едно фото, заедно със семействата и кумовете и въпреки солената цена не съжалявам...имах двама оператори на сватбата, с осветление и т. н., но няма снимка, която да може да се равнява на тази от фотото...Просто този момент е толкова кратък, толкова бързо минава, а фотосесията беше много забавна, щом милото има снимки на които се усмихва....и все едно са като от списание......не че снимките от сватбата не са добри (само от единият фотограф, другата беше пълна скръб, но това др. тема на разговор), но е различно, аз се навих като гледах снимките от фото на една моя братовчедка...беше като принцеса, на лунна пътека, такъв беше декора...
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: август 31, 2009, 16:55:55 »

kaliakra, според мен би трябвало и самият фотограф да може да ви предложи места за снимки според вашите желания. Ние кумувахме във Варна и там фотографа беше предложил/избрал подходящите места за снимки - нямаше никакъв проблем с достъпа. След това за нашата сватба ползвахме същия фотограф, само че той дойде до Казанлък - там, разбира се, аз си бях набелязала местата, тъй като той няма как да ги познава.
Иначе, и аз се сетих за Палас, както е казала Слънце. Дори тук, във форума има албуми със снимки от там. Ако искаш, пиши ми на лични и ще ти покажа един, за който се сещам сега  good
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #305 -: септември 21, 2009, 15:25:06 »

Това е дна тема която много горещо подкрепям.Вижте хора, от този прекрасен ден (сватбеният), още на другия ден почти нищо не остава, за след 20г да не говорим.Вие сте хората които решавате кога и как да планирате своите видео и фото спомени.Тук са обсъдени основните варианти.Редно е да имате време за фотосесия. Дали ще е сред природата, дали ще е в студио, дали на сватбения ден, дали преди или след, дали 30 мин или половин ден - решението е ваше.Имаите впредвид че това ще ви остане след 20 години.Вашите деца едва ли ще се впечатлят от някои чудесен кадър на които вие сте в екстаз на масата отгоре барабар с пържолите yahoo.Те ще желаят да се порадват на мама и тате - "какви са били хубави едно време".Смея да твърдя че ако добре планирате това мероприятие, с помощта на добър фотограф и неговите съвети, ще имате своите незабравими спомени.Аз например когато съм бил малко дете имам професионални снимки в студио, черно бели от 70те години, както и двама чичовци фотографи, и точно тези студиините са моят спомен от дете.Нямат нищо общо с другите.При мен са идвали хора - казват - баба и дядо имат снимка пред народния театър , искаме и ние такава. Offtopic
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #306 -: септември 23, 2009, 10:13:51 »

Със сигурност е важно да се планират снимките  good Поне аз така направих, още повече, че нашият фотограф дойде от друг град и нямаше как да знае кои места са подходящи. Ние с мъжа ми предвартително си бяхме харесали и обиколили места, които според нас са хубави и интересни. Освен това гледахме да предвидим достатъчно време за фотосесията (никога не стига  blum ) Оттам нататък фотографът (изключителен професионалист) знаеше как да постъпи, за да направи страхотни снимки!  give_rose
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: септември 23, 2009, 11:25:11 »

Ох момичета това с планирането на снимките е много важно, защото на самата сватба е една суматоха. От сватбата си нямам снимка с милата ми майка и направо ми иде да се гръмна angry cray Плачещо момиче
Добре, че поне имаме общи снимки с родителите и сега ще си играя с фотошопа.
Така, че планирайте всичко с фотографа
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: септември 23, 2009, 14:40:12 »

А аз ужасно много държа на снимките, това е едно от нещата за сватбата, на които държа най-много

И аз съм на това мнение. И сега щателно пручвам фографи.  blush Имам си виждане за тези неща. Знам точно какъв тип снимки искам да се направят и сега събирам снимков материал, които да покажа на кандидат фотографа. Все пак, не всеки обича да му казват как да си върши работата и предполагам не всеки ще приеме предложенията ми с радост. Ще направя и списък с моменти от сватбата, на които много държа, както и такъв тип снимки, които не искам да има. Дори и да е най-добрия в областта си, все пак има собствена призма, през която пречупва нещата.

Освен това не искам да мъча гостите си, както се прави на повечето сватби, да са навсякъде с нас, да чакат и да потропват нервно ние докато се снимаме, или да стоят на опашка за еднотипна снимка с младоженците. Все пак за това е празненството, да имаш време да се видиш и снимаш с всички и то в различни пози и ситуации.
С милото сме решили само ние, кумувете и общо 6 шафери (3 от моя и 3 от негова страна) да бъдем на подписванията в общината и в манастира, а преди и след това с тях да направим и дълга фотосесия.  :girlhide:Гостите ни, ако преценят, че могат да "изтърпят" това, ще се радвам да ни правят компания през цялото време. Както казах, не искам да ги мъча. Всеки ще прецени сам за себе си, какво му е приятно. Все пак сватбата ще е през зимата, всеки ще пътува от далече, а някои са и с малки деца.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #309 -: септември 30, 2009, 15:23:52 »

Много интересна тема.В БГ има два типа хора.Едните много държат да се снимат, другите много държат да се освинят, затова и не обичат снимките. Ако сте от първите много внимателно планираите не само снимките а и целия ден изобщо.Допитаите се за съвет до всички обслужващи субекти.Най-вече фотографа и оператора.Повечето даже имат определени изисквания.Пържолите се изяждатя на другия ден остават само снимките и филма.В тях са спомените за вашите деца.В интерес на истината под въздеиствие на напрежението, на сватбения ден възможностите за хубави снимки са малко ограничени.По тази причина в чужбина са така популярни извън сватбените фотосесии.Преди или след няма значение.Там има традиции хората да се снимат когато и както си искат, организират се цели сватбени пътешествия с тази цел.Мисля , че и тук това начинание скоро ще бъде много популярно.Харесвате лъскавете чуждестранни сайтове на известни сватбени фотографи, добре е да знаете, че повечето снимки там са направени точно така. Аз имам чудесна колекция сватбени фотосесии от Майорка(на мой приятел) и не мисля, че нашето черноморие е по лошо.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 10, 2009, 10:50:15 »

Ох момичета това с планирането на снимките е много важно, защото на самата сватба е една суматоха. От сватбата си нямам снимка с милата ми майка и направо ми иде да се гръмна angry cray Плачещо момиче
Добре, че поне имаме общи снимки с родителите и сега ще си играя с фотошопа.
Така, че планирайте всичко с фотографа
Съгласна съм. Ама освен планирането трябва да има и кой да спазва плана. Аз не можах да направя пълно планиране и така се получи, че много хора нямат снимки с нас. Имахме двама фотографи, на които съм изключително благодарна, защото създадоха невероятни снимки. Само в един момент незнаех към кой точно обектив да гледам.
Активен
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #311 -: октомври 10, 2009, 12:19:15 »

Мисля,че в този ден, в този момент не ти до това да следиш с кой се снимаш. Аз също нямам снимки с някои от гостите,но и те са си виновни. Когато дойде момента да се снимам с гостите, и им казвах елате да се снимаме и някои се ослушваха. Не може да следиш всеки и специално да го подканваш. А който наистина имаше желание за снимка, изчака и се снима. Или пък не може да се винят фотографите ,че не са ви снимали с този гост или с другия.
 В случая с двата фотографа- трябва да се гледа и слуша водещия фотограф. Другия играе ролята на папарак и прави по-спонтанни снимки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: октомври 12, 2009, 08:47:43 »

Трябваше да се поровя в тази тема преди сватбата ми.
Имам над 1000 снимки от професионалния фотограф и все пак има кадри,които аз лично смятам за задължителни,а ги нямаме.
Моя е грешката,че не обсъдих с фотографа предварително какви снимки искам.
На фотосесията той ни пита дали има нещо определено,което искаме,но бяхме твърде уморени и развълнувани за да мислим кои кадри вече направихме и кои не.
Активен
Daisy 1
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #313 -: януари 02, 2010, 00:32:23 »

Изключително полезна тема! Благодаря от сърце! Факт е, че след сватбата остава само едно DVD и иден сватбен албум, като албума се разглежда 100 пъти повече.
Въпреки, че професионално съм ОК по темата с наемането и инструктирането на фотографи от години, все пак собствената сватба си е друга работа.

Аз съм замислила да направя като моя приятелка - да подпишем в работен ден, само с кумовете, а църковния и ресторанта да останат за събота с гости. Та, ще си наемем фотограф и за двете дати. По разкази на вече омъжени е много важно да си е планирана фотосесия в деня, защото тогава имало особено хубаво настроение и специален блясък в очите. Ще се снимаме в градината до ритуалната, веднага след церемонията - не ми се иска да е в стерилно фото студио, но пък ако времето вземе да се скапва, ще потърся спошно и такова.
Отделно, в празничния ден, след църковния брак, докато гостите се събират в ресторанта, ще мръднем до Южния парк или някъде около ресторанта (още не е избран) и пак ще си направим фотосесия със сватбените облекла. Ще поразгледам сайтове, за да си избера стойки и видове кадри.
За ресторанта - ще инструктирам фотографа какъв ще е сценария и ще му кажа, че е негов ангажимент да ме гони. Ако фотографа не е запознат със сценария, не очаквайте сам да се досети кога какво става и как да го снима, да си планира позицията, ракурса .... Ще му дам и списъците с кадри от тук, за да ги спазва.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: януари 02, 2010, 08:00:04 »

Ако фотографа не е запознат със сценария, не очаквайте сам да се досети кога какво става и как да го снима, да си планира позицията, ракурса ....
Напротив, трябва да е подготвен с всякаква ситуация и да я заснеме. Понякога не всичко става по сценарий. Аз не съм и споменавала кое след кое ще е на моята сватба, когато се уговарях с фотографа си. Не смятам, че е нужно да наблягаш на това, а по скоро бъди себе си и се усмихвай и такава ще излезеш на снимките.  good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines