Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 07:24:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАКЪТ ВЕЧЕ НЕ Е НА МОДА... ИЛИ НАПРОТИВ?  (Прочетена 102209 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 05, 2008, 13:33:13 »

Хора женете се smile. Да живеят старомодните!!!
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 05, 2008, 14:12:25 »

И аз съм на това мнение  Wink Бракът за мен никога не е бил старомоден. Възможно е много хора да са го приемали като отживелица, но който не е опитал - той е пропуснал  girl_wink
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 28, 2008, 13:08:26 »

за ме лично не е отживелица . Ката гледам ,че няма свободни часове за ритуални зали ,църкви , и т. н. за еди си коя дата и час и, че трябва ти лично да си промениш твоята избраната  дата или час ,щото някой те е изпреварил ... е определено се женят хората значи.( мое мнение)
Лично аз съм с две ръце за брака  good , щото този ден може да е един път в в живота (е може и да не),но остава надявам се топъл спомен завинаги wedding
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 07, 2008, 09:02:05 »

И аз като вас момичета винаги съм била за брака,за мен винаги е бил от значение ,въпреки че имам много познати ,които нямат брак и пак са си сплотени и влюбени :girlhide:но аз никога не съм смятала брака като вид pleasantry окови pleasantry,все пак всеки си диктува сам начина на живот като семейство и всеки възприема брака по различен начин ,но нека се обичаме а другото е по желание на клиента Wink
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 15, 2008, 20:00:59 »

АЗ също съм за брака smile , то е нормално щом си в този сайт да си за него.
Но не съм много сигурна дали се женят младите хе хе, не че аз съм стара smile . От моите приятелки никой няма брак, но всички имат деца , те не искат да се омъжват поне така ми казват , търсили други мъже или по лесно било да зарежат бащата на детето си , което е  shok супер странно за мен, щом си решила да родиш дете от този мъж какво му прече да си кажеш "да" пред всички важни хора за теб
За тях брака нямало значение.... shok , а за мен е доста важна част от живота, един етап, който всяка жена и всеки зрял мъж трябва да мине, да се видиш в Бяла красива рокля, да преживеш тези красиви емоции, някой казва, че храниш само хора, които виждаш на годината единпът, но тези хора са роднини, твоя кръв и негова Имам една приятелка, т.е. позната, която от време на време се разделя с "мъжа си" и отива при друг с детето , това е ужасно да нямаш семейство и да мислиш само за ........ нещо по животинско, детето да казва "татко " на друг мъж
За мен брака не е само да кажеш "Да" пред Бог и закона  :weddingday:и да потанцуваш Еленено хоро(Това ми е любимото danceg). Това Да означава , че си напълно сигурна, че друг няма да има, че децата ще са от него ,че приемаш всичките му минуси и плюсове, , че този човек до теб те прави щастлива, подкрепяте в всички твои дела, Това Голямо ДА е любовта, уважението, подкрепата ,бащата на децата ти , компромисите, всички трудни и щастливи моменти.
 И както казва един психолог и философ:
Незрялата любов казва : „Обичам те, защото се нуждая от теб”. Зрялата любов казва „Нуждая се от теб, защото те обичам!” „Изкуството да обичаш” Ерих Фром  twohearts

(невероятна книга препоръчвам я на тези които са загубили вярата си във вечната любов! smile
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 02, 2008, 14:58:28 »

За Бога хора -ЖЕНЕТЕ СЕ! Незнаете какво изпускате ..........
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: декември 02, 2008, 15:02:59 »

 Сватбаааа Сватбаааа Сватбаааа weddingday weddingday weddingday
Да се жените повече ей не ги слушайте какво приказват заслужава си
Единственото нещо което смятам вече за старомодно имисля че скоро ще исчезне е подписването в ритуалната зала смятам че е излишни сега може да се направи толко по вълнуващо и красиво good
Активен
silvani
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: декември 02, 2008, 15:14:59 »

Аз съм за брака...но според мен, за да стигне човек до там трябва да е убеден, че иска да го направи. Ние живяхме без брак 9 години и след това решихме да се оженим. Направихме го, защото исках да съм булка и да изживея тази емоция. Моите родители се разведоха, когато бях на 9 години  girl_cray3 и го преживях много тежко, затова изчаках...до известна степен се страхувах да сключа брак. Реших първо да поживея с този човек, дори дете родих и чак тогава си казах - мога да живея с него и нищо не пречи да озаконим връзката си...
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 02, 2008, 18:52:26 »

и аз съм твордо ЗА брака,събира хората, дава до някаква степен сигурнас
а и спомена от свадбеното тържество е неповторим yahoo yahoo yahoo
 heart heart heart
Сватбаааа Сватбаааа Сватбаааа
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: декември 02, 2008, 22:17:31 »

И аз съм категорично "ЗА" брака. Не мисля, че е формалност или прищявка. За да се стигне до подписа се изисква истинска увереност в чувствата, отговорностите, вяра в общото бъдеще.
Самият факт, че тържествено и категорично декларирате любовта си към един човек пред закона и бога, родителите си, всичките си близки и приятели говори сам по себе си.
А самото тържество и емоциите са незабравими  heart
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 03, 2008, 11:12:28 »

И аз съм категорично "ЗА" брака. Не мисля, че е формалност или прищявка. За да се стигне до подписа се изисква истинска увереност в чувствата, отговорностите, вяра в общото бъдеще.
Самият факт, че тържествено и категорично декларирате любовта си към един човек пред закона и бога, родителите си, всичките си близки и приятели говори сам по себе си.
А самото тържество и емоциите са незабравими  heart

НАТАЛИЯ много добре си го казала - абсолютно съм съгласна с теб! good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: декември 17, 2008, 01:09:56 »

Като се има предвит ,че във другите държави хората масово не се притесняват и 2 и 3 пъти да се женят и то всеки път със сватба ,защо ние да не го направим поне веднъж във живота си ! yahoo yahoo yahoo
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 06, 2009, 15:59:33 »

Аз също съм с две ръце за брака, но най-добре е да има съжителство преди това, за да се види дали ще се получи нещо, защото има много хора, които заживяват заедно едва след като сключат брак и не могат да си напаснат навиците и т.н. Много е различно да излизаш на срещи и да преспиваш понякога при гаджето или да живеете заедно и да делите едно домакинство!  pardon Но всичко зависи и от характерите на двамата - дали с склонни към компромиси или искат само с тях да се съобразява другия!  nea
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #88 -: януари 12, 2009, 10:27:46 »

Аз също съм "ЗА" брака, но смятам, че двете институции - църквата и съвета - трябва да се обединят и да се сключва само един брак. Не знам дали го обясних правилно, но ми се вижда излишно да се тича и в съвета и в църквата. Не виждам причина да се сключва само църковен брак, защото за мен той е ИСТИНСКИЯТ. Подписа за пред държавата има по- скоро юридическа тежест, която може да се уреди с предбрачен договор или нещо подобно. Не виждам защо хората да не могат да избират и трябва да са задължени да "подпишат", за да се венчаят.  nea
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #89 -: януари 12, 2009, 10:42:16 »

Все си мисля, че ако човек е готов да се венчае, гражданският брак няма да му се вижда излишен или плашещ. Ако църквата поддържа единен и стриктен регистър, за да се вижда кой е венчан - има смисъл, но иначе ако има едно официално, юридическо съжителство и 2-3 венчавки?... Хора всякакви. За мен гражданският брак си е най-удачния вариант. 
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines