Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 21:27:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Избор на ритуална зала в София?  (Прочетена 76874 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 03, 2009, 23:59:54 »

Нашата сватба беше в зала Красно село преди 2 години и чак като платихме таксата видях, че пише, че сме платили и за хор (вече не си спомням цената) без да ни питат искаме ли или не!  crazy Е аз в деня на сватбата така и не видях хора и бях забравила, че трябва да има такъв и чак на синмките видях някакви мъже в черни костюми и се чудех какви са и какво правят на нашата сватба!  crazy Чак на видеото разбрах, че това всъщност е хора, но определено беше много добре с тях - хареса ми как пеят, въпреки че си мислех, че е запис.  pardon Но поне вече не са с тениски, както е писала iolly_ и даже незнам дали не бяха с папионки, но не съм много сигурна.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 08, 2009, 10:13:37 »

Сладурки, аз съм сгодена вече от половин година и откакто мойта половинка портокал ми предложи съм в тръпнещо очакване да се захванем с пълна пара с организацията.
Около мен всички ми удряха едни ужасни спирачки, че нямало смисъл да почвам толкова от рано (защото аз се бях амбицирала да запазваме дата и ресторант още ноември месец) и сега дано да не съжалявам, че ги послушах за това. Едва вчера наамерих тази темичка и с огромно притеснение прочетох, че момичета, които се омъжват нашия избран месец юни са си запазили час още миналата година есента... Сега съм ужасно притеснена дали ще има свободни часове за нашата дата...
Този следобед ще тичаме след работа до Пиротска 10, за да видим как стоят нещата и стискайте палци да успеем да си запазим часа, който ни се иска.

Понеже сме решили сватбата да е дневна - според вас дали 11ч. за Ритуална зала е добре? Няма да имаме църковен брак тук в София. Него ще го правим на по-късен етап във Варна, защото там сме си избрали църква, която ни е по сърце.
Колко часа е най-добре според вас в нашия случай да запазим? Колко време преди ресторанта обикновено е часът за Ритуалната Зала, ако искаме да предвидим и достатъчно време за фотосесия между двете?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 08, 2009, 10:18:57 »

Здравей Ble6tu4ka, обикновенно се редят през един час ритуалната зала, църквата и ресторанта, след като сега няма да имате църква зависи от това колко снимки искате да правите между ресторанта и ритуалната зала. Ритуала в залата продължава максимум 20 минути защото раздават часовете през 20 минути. Ако имаш други въпроси питай girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 08, 2009, 10:21:28 »

Мила, изобрът ви трябва да се съобрази с няколко неща:
1. В колко влизате в ресторанта вие (не гостите - те трябва да са там по-рано, за да има време да се настанят и това може да стане докато вие правите сесията)
2. Дали мястото за фотосесията е в близост до гражданското или до ресторанта, или ще трябва и за там да се попътува малко - в този случай си предвидете повечко време.
3. Колко дълго приблизително ще трае самата фотосесия.
Ако влизате в 12ч в ресторанта, 11ч може и да дойде малко късничко.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 08, 2009, 10:24:03 »

Здравей Ble6tu4ka, обикновенно се редят през един час ритуалната зала, църквата и ресторанта, след като сега няма да имате църква зависи от това колко снимки искате да правите между ресторанта и ритуалната зала. Ритуала в залата продължава максимум 20 минути защото раздават часовете през 20 минути. Ако имаш други въпроси питай girl_wink


О, аз не знаех, че е толкова кратко. Даже ми изглежда лееееко претупано. Във всички ритуални зали в София ли е така или има някаква разлика? А за фотосесията - никаква представа си нямам колко може да отнеме.. защото.. ъъъъъ... не сме си избрали фотограф още. Притесняват ме разстоянията в София и ако фотографът има някакви изисквания за времето, което според него ще е нужно да отделим за снимки, сигурно трябва да мисля за това по-отрано. Значи вероятно ако часа е между 10.30 и 11.30 ще е ок. Да кажем пътя до (все още неизбрания) ресторант + фотосесията - час и половина трябва да стигне.
Можете ли да ми кажете в колко часа обикновено ресторантите посрещат дневните сватби?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 08, 2009, 10:26:30 »

ами всичко е въпрос на договорка с ресторанта. Но ако има вечерна и тя е от 7, а вашата е дневна и е 6 ч ще искат най-късно в 1 ч на обяд да сте в ресторанта, но ако няма сватба след вас може да се договориш всичко с тях
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 08, 2009, 11:20:28 »

Аз мисля, че е добре ако ритуалната е в 11, ресторанта в 13 часа.  Самият ритуал наистина е около 20 мин., но после има поне още толкова за цветя и поздравления.
От 12 без нещо до 13 мисля има достатъчно време за вас за фотосесия и придвижване до ресторанта, а за гостите време за кафе smile
Според мен ако ритуалната е преди 11, трябва да станете ненормално рано сутринта, за да успееш да се приготвиш (грим, фризьор, обличане...)
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 08, 2009, 11:51:11 »

аблосюлтно съм съгласна. аз затова си избрах вечерна сватба  yahoo
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 21, 2009, 16:39:14 »

Ох, сега като чета и започвам да се притеснявам. Ние запазихме ритуална зала Красно село за 16,40 ч и Света Неделя от 17,40 ч. Но ще ни стигне ли един час за ритуала и да се придвижим до църквата. Датата ни е 25.07.2009г.
Активен
pufi
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #54 -: януари 21, 2009, 18:39:18 »

аз ходих на 08.08.2008 на сватба и ритуала беше в зала "Оборище", и честно казано ми хареса. Мислим да се женим към септември-октомври (нямаме дата още) и сме си избрали тази зала. Отпреде има стълби и място за снимане, отсреща е парка и там станаха страхотни снимки стига фотото да е добро и да има фантазия.Събира май около 100 човека,но не по малко мисля. Само тъпото е че има 1 вход за влизане и излизане ама не е толкова фатално като видях
Активен
kami_slad
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 22, 2009, 10:20:09 »

tsvety и ние сме на 25.07.2009 в същата зала но от 17 часа smile Църква още не сме си запазили но мисля да е от 18часа, предполагам че 1 час е достатъчен Wink
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 22, 2009, 12:52:50 »

Ками, вие ще сте точно след нас Bravo, ние сме от 16,40 ч., жалко, че не трябва да се виждаме като булки в този ден  smile
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 22, 2009, 17:57:51 »

Ками, вие ще сте точно след нас Bravo, ние сме от 16,40 ч., жалко, че не трябва да се виждаме като булки в този ден  smile
O_OЧе защо да не се виждате?Някакви суеверия ли са това?
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 22, 2009, 18:42:40 »

Да, има поверие, че ако те види друга булка може да ти завиди и не е на хубаво.... Дрън-дрън
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 23, 2009, 15:11:14 »

 crazy
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines