Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 13:56:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравословно и рационално хранене  (Прочетена 161851 пъти)
 
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 18, 2007, 11:07:07 »

Мацки, от понеделник започнах плодово-чаеният режим на Лидия Ковачева. Като цяло се чувствам добре с тази разлика, че ръцете ми отекоха, подуха се и пръстените са ми се впили. Правила ли е някоя от вас тази процедура, дали не се дължи на токсини, просто незнам . На всичкотоотгоре и и болят  angry
Мири, милинка не съм правила тази диета, но съм чела книги по- въпроса и там беше описано, че след няколко на този режим се получават оттоци, които се дължът на това, че е започва процесът по отделянето на токсините, след няколко дни вече ще те подгони и глада....доколкото си спомням. Но основният мотив там беше гладолечение да не се прави без контрол. Не случайно, хората които "гладуват" при д-р Емилова са подложени на изследвания, мерене на кръвно..и т.н. Така , че миличка посъветвй се с някой който наистина разбира. След това процесът на захранването също не е за пренебрегване...и там се спазват определени правила...Успех!!! good good good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 18, 2007, 11:11:14 »

Miri, непременно се консултирай с твоя лекар. Лечебният глад се отразява по различен начин на различните хора и затова обикновенно го правят под наблюдение. Разбира се не искам да те плаша а само  ти самата де се успокоиш. Аз самата съм привърженик на здравословното хранене, понякога правя  и лунната диета, но пълният глад (само на течности, де) ми  провокира мигрената и затова го избягвам. Освен това мисля че организма трябва да се подготви за гладуването и имаше някакви дни в които се ядат определени неща. Иначе на един наш приятел му се отрази много добре - той имаше вода в коляното и с лечебният глад всичко изчезна безвъзвратно.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 18, 2007, 11:13:50 »

току що видях отговора на pleasure, да като стигнеш до захранването внимавай много.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: октомври 18, 2007, 11:19:22 »

Pleasure, Darling , ами аз уж прочетох доста неща за тази диета, знам какво е и захаранването. Иначе се пръдържам съвсемточно до 900 гр плодове и чай , освен това вода. Това за отоците явно съм го пропуснала , но поне малко ме успокоихте. Явно отделям токсини. Лошото е че след захранването трябва да се промени изцяло начина на хранене, а аз не съм склонна да се откажа от някои видове сирена и морски делкиатеси. Иначе чисто месо не ям. Намерих във форумите и една нова диета на Пиер Дюкан , твърди се ,че е много добра ,освен това е и ориентирана към трайно запазване на смъкнатите килограми. Ох вече съм се отчаяла толкова много. От тоя прогестерон така напълнях  hysteric . При 1, 65 м тежа 65 кг . Това са 15 кг повече. Не мога да си вляза в дрехите и се чудя вече какво да облека. Това което ми харесва по магазините не ми стои добре , много съм отчаяна  cray
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 18, 2007, 11:20:40 »

А да ходя при д-р Емилова ми малко скъпичко честно казано, затова се налага в къщи.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: октомври 18, 2007, 11:26:42 »

Ох ще с епобъркам вече  hysteric , току що видях в огледалото ,че лявото око е зачервено една тънка червена лента, вече незнам какво да правя... от саунта ли е , от това че седях до късно пред РС-то или лек кръвоизлив в окото  crazy cray hysteric Cray
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: октомври 18, 2007, 11:35:23 »

Виж сега, спокойно, номера е да направиш захранвето толкова дни колкото ти е било лечебното гладуване. Отоците са нормални, вземай някакъв витамин ако се притесняваш ама не се шашкай излишно, маце. Боли ли те окото или просто има нещо там зачервено?
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: октомври 18, 2007, 11:38:03 »

Miri, незная какво да ти кажа.... Не бива шега със здравето, затова ако имаш възможност се консултирай със специалист. Каквото и да ти кажем ние не е толкова важно. Аз също ходя често на сауна нямам такива странични ефекти, понякога кожата ми се зачервява защото съм много бяла, но докато изляза от фитнеса няма и следа. А за очите - от много стоене пред компютъра получавам проблеми но много бързо ги оправям с Vizine. Аз също обичам да си поддържав килограмите, макар че не обичам да ходя гладна и изнервена smile. Препоръчвам ти лунната диета. При повечето хора има добър резултат и не е толкова тежка. Горе-долу веднъж в седмицата се пада да съм на течности - диетата е само на чай, но аз си позволявам и сок, а вечер и чаша айрян. Абе като цял следвам импулса на тялото си и гледам да не го стресирам много. Препоръчвам ти  имного движение - ходене, танци, фитнес каквото ти харесва. Вечеря до 18.30 и плодове до обяд, горе-долу това се опитвам да правя.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: октомври 18, 2007, 11:47:02 »

И аз съм горе долу така. При мен номера е че не съм фен на сладките неща и това ми спестява известни притеснения. Движа се по мн.5 км на дена задължително, всичко друго е отгоре. И на месото не съм фен голям, на готвеното пък още по малко. Но съм пробвала какви ли не диети и аз като повечето жени. Разделното хранене си ми е фаворит, става бавно но славно отслабването с него, аз бях на разделно почти 5 години. А лечебното гладуване е златна работа, правила съм го и него. Абе слушай си организма и готово. И не бъркайте жаждата с глад, това е важен психологически момент.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #129 -: октомври 18, 2007, 11:53:53 »

Miri, права е darling, със здравето шега не бива!!! Посъветвай се със специалист, отиди при диетолог ако искаш да се справиш безпроблемно с отслабването. Така ще има кой да те наблюдава и контролира и ще ти се изготви специално за твоят организъм дневен режим.
Една приятелка ходи при такъв специалист, мога да попитам за нейния диетолог. При нея има ефект, но с много лишения, воля и упоритост. Внимавай наистина!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: октомври 18, 2007, 11:59:06 »

При 1, 65 м тежа 65 кг . Това са 15 кг повече.

Как ги изчисли тези 15 килограма повече бе мила?  crazy Аз знам, че по френската система от ръста си трябва да извадиш 110 и така се получава най-оптималното за теб тегло. Тоест от 165 като извадиш 110 и се получава, че си само с 10 килца над нормата, а не с 15. Ще ги смъкнеш неусетно, гарантирам ти, но все пак внимавай със здравето си и недей да гладуваш много ударно, а постепенно. Ето аз например преди сватбата за 3-4 месеца свалих без да се подлагам на страшни гладове и лишения цели 14 килограма, което е огромно постижение за такъв кратък период, но поне си запазих здравето като поддържах един сравнително по-ограничен режим на хранене, но пък за сметка на това доста пълноценен. Имай търпение и ще видиш, че ще се получи!  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 18, 2007, 12:58:13 »

Ина , окото не ме боли, просто нищо  не съм усетила, случайно се погледнах в огледалото и го установих. Иначе от "гладуването"- защото яденето на плодевенезнам дали е гладуване се чувствам добре с изключение на тези неща , за които писах. Захранването е ясно ще го направя като хората.

Darling, ще пробвам с Визин, само хубави неща съм чувала.

Бени, ами аз преди да напъленя бях 50 кг. След това започна хормоналното лечение с прогестерон и клостилбегит и като се почна едно ядене на сникърси и меденки та стиганх до това дередже. Ти как си отслабнала за 3-4 месеца толкова много?
Ах освен диетата съм включила спорт - плуване 2 седмично и различни work out-и - на Синди, на Клаудия Шифър , Стрип аеробик на Кармен Електра, work out само за ханш, защото там е главния проблем, там са всички 15 кг.  beating .
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 18, 2007, 13:29:04 »

Miri аз някъде по-напред в темата бях разказала по-подробно, но общо взето се отказах от сладкото, мазното и готовите/полуготовите храни. Започнах да готвя само с пресни продукти (зеленчуци, пиле, риба, ориз) като съвсем изключих олиото като съставка, а солта ограничих до абсолютния минимум. Тестените изделия и хляба гледах да са само черни и ръжени, а шоколада почти го бях отказала. И вече като свикнах да се храня по този здравословен начин, взе че ми стана навик и все още продължавам с този режим (е не чак така стриктно както тогава), но съумявам да си поддържам теглото в тази норма. Освен това по 2 пъти на ден пия зелен чай за отслабване, който стимулира метаболизма и ми помага да не задържам излишни резерви в стомаха си (ако разбираш какво имам предвид  girl_wink). Наистина самичка си съставих този режим на принципите на разделното и разнообразно хранене,но се получи много добър ефект.  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 18, 2007, 13:50:45 »

Звучи доста приемливо , а ползваш ли поне малко зехтин? Изключи ли всички млечни продукти ? Аз като цяло не ям месо с изключение на риба и морски дарове, но обичам сирена -различни видове. Проблемът е ,че до преди година никога не бях пазила диета , никога не съм имала проблеми с килограмите, но ....
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 18, 2007, 14:03:42 »

В интерес на истината по време на този режим доста ми се ядяха млечни продукти и често съм си ги позволявала, но разбира се с мярка. Примерно гледах да си купувам обезмаслено сирене, кашкавал Light и най-вече кисело мляко (много диетолози дори препоръчват консумацията на кисело мляко при диети). Сутрин за закуска редовно си правех мюсли с кисело мляко и мед. Всъщност правех си го от предишната вечер, за да може мюслито хубаво да се накисне в млякото и да си поеме меда. Тази закуска много добре регулираше стомаха ми и най-важното беше лека, но засищаша. Препоръчвам ти я! Иначе относно зехтина - да, ползвах го, но в минимални количества и само когато беше абсолютно наложително иначе готвих с водичка (колкото и странно да звучи) и ефекта от яденетата беше почти същия на вкус. Мога да ти препоръчам масло от рапица, което е значително по-евтино от зехтина, но също толкова диетично.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines