Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 04:09:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 2 част  (Прочетена 184657 пъти)
 
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: септември 13, 2012, 10:37:52 »

Зайче, Езра е права. Или си го играй цялото, или не го започвай. Ти си преценяш, дали ще танцуваш хора или не. Все пак си е твоята сватба. Аз лично обичам хората, народната музика и традиции. Това ме подтикна да науча, с помощта на видео уроци, повече хора. Даже "ширто" затропах Dancer. Но пак казвам, всичко е до желание pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: септември 13, 2012, 19:52:51 »

Има лу булки, които не могат да играят никакви хора?
Аз не съм им особен фен и не съм играла и се чудя какво да правя, понеже майка ми държи да играя цяла вечер, а....
при вас как беше?

Сестра ми и мъжът й също не могат да играят хоро. Шаферите водихме хората. То по принцип това е и едно от задълженията им . Само кумът се включи в традиционното "Яж куме, пий, тебе ти е ред..." и с кумата се опитаха да играят ръченица.

И аз като другите ще те посъветвам - или научи 1 хорце и го изиграй цялото, или въобще не го започвай. girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: септември 16, 2012, 12:46:38 »

Има лу булки, които не могат да играят никакви хора?
Аз не съм им особен фен и не съм играла и се чудя какво да правя, понеже майка ми държи да играя цяла вечер, а....
при вас как беше?
Moга да играя хора, но с роклята беше адски неудобно. Изиграх едно пред вкъщи и макс 2-3 в ресторанта(от 10). По време на др хора използвах момента да обиколя гостите, които са по масите smile
 Научи едно-право примерно и се хвани само ако вътрешно го желаеш, защото насила нищо не се получава, най-много да се изнервиш. Не е задължително булката да е на всяко хоро. В денят на сватбата ти последното нещо което ще забележи майка ти е дали си на хорото  blum
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #468 -: септември 25, 2012, 09:05:23 »

Аз изиграх 2 прави и една Бяла роза. Много ми пречеше поклята, постаянно я настъпвах и губех ритъма. И от гостите 1-2ма ме настъпиха по една време даже. От друга страна ми скриваше краката и много не личеше като се обърквах  tease
Иначе за самото вземане, за да не съм съвсем  Offtopic
На вратата на входа кумата ги посрещна с чинията с лимончетата  tease Кума от първия път познал в кое пликче няма нарисувано лимонче, но младоженеца не го послушал. Иначе и кума помагал с яденето на лимоните  tease Добре ги витаминизирахме  Bravo
Активен
vanesska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #469 -: септември 29, 2012, 08:50:33 »

Здравейте момичета!Аз имам един въпрос,но преди да го задам ще разкажа нещо.Значи преди 15г. загубих баща си.Майка ми след около 6-7 години заживя с един наистина много добър човек.Нямат сключен брак.Аз и сестра ми така и не можахме да му кажем татко,но както и да е.Сега към въпроса - дали е възможно при взимането ми от вкъщи майка ми да ме изведе и предаде на кума,или трябва да е мъж.Наистина нямам нищо против този човек,но....не знам.Вие как мислите,че трябва да постъпя?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: септември 29, 2012, 09:01:53 »

Ами според мен идеята на извеждането е бащата да предаде дъщеря си на новия и съпруг. Ако не искаш да е въпросния човек, просто прескочете този момент или кума да те изведе!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: септември 29, 2012, 09:27:30 »

Аз мисля, че е по- добре мъж да предаде булката, но ако ти не го чувстваш по този начин, няма смисъл да се насилваш. Или пропуснете този момент, или майка ти да те предаде. Важното е на теб да ти е комфортно, не мисли как е прието да се направи.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #472 -: септември 29, 2012, 10:51:16 »

Моя баща също почина и аз съм се чудела кой да го "замести" в този ритуал. За мен най-важното е да бъде човек, който обичам и в същото време и той с голяма гордост би приел да го направи - избрах си любимия ми вуйчо (пак е мъж и не е приятел на майка ми).
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: септември 29, 2012, 12:43:03 »

В някои краища на България булката се извежда от малко момченце pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: септември 29, 2012, 13:37:30 »

Ванеска, и моят баща почина преди 18 години. Доста се колебах и аз кой да ме изведе. Знам, че трябва да е мъж и избрах достоен, уважаван от мен такъв - съпругът на сестрата на моя мъж smile
В ситуации като нашата, когато нещата не могат да се направят, както повелява традицията, просто избери мъж, който уважаваш, който е добър по сърце и те кара да се чувстваш спокойна и усмихната (последното е важно на този ден!).
Това е моето мнение. Успех good
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #475 -: септември 30, 2012, 15:44:57 »

Ванеска моя приятелка вчера сключи брак и нейния дядо я изведе и предаде на съпруга й. Има си баща, но е отгледана от баба си и дядо си и за нея беше изключително важно именно дядо й да я предаде. Така че ако имаш дядо, чичо / вуйчо / или друг важен за теб по една или друга причина човек може той да си те изведе без никакви проблеми. Помисли ти как би се чуствала удобно.
Активен
vanesska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #476 -: септември 30, 2012, 17:23:08 »

Благодаря ви много за помощта.Имам и вуйчо и чичо,но не ги чувствам чак толкова близки.Миши,добра идея ми даде Wink,винаги съм била много близка с дядо ми.Винаги страшно много ни е помагал.Може би ще го обсъдя първо с майка и тогава ще решаваме.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #477 -: септември 30, 2012, 21:26:17 »

Благодаря ви много за помощта.Имам и вуйчо и чичо,но не ги чувствам чак толкова близки.Миши,добра идея ми даде Wink,винаги съм била много близка с дядо ми.Винаги страшно много ни е помагал.Може би ще го обсъдя първо с майка и тогава ще решаваме.

Честно да ти кажа не знам как са традициите при вас, но по много краища извеждането на булката се прави от бащата, а майката има друго задължение- да излее пред тях едно менче с вода. Разбира се ти може да си направиш както искаш ритуала, но ако искаш това с менчето, в такъв случай трябва да помислиш кой да го излее. Личното ми мнение, без да се натрапвам, е да те изведе дядо ти, повярвай ми адски ще се зарадва човека, а и щом сте близки е чудесно. За мен при случаите когато липсва бащата, добрите алтернативи са брат или дядо, но разбира се пак зависи от отношенията. Аз не бих избрала втория си баща, макар и да ме е отгледал и да го уважавам, при ситуация, в която се е случило нещо лошо с истинския ти, а не ви е изоставил и майка ти да се е омъжила за друг. Разбира се както казват и другите най-добре е да го направиш, както ще ти е най-добре. За мен лично взимането на булката от дома е най-силната част от една сватба, много емоционален момент, макар и да не си падам по тъпаните и акордеоните.
« Последна редакция: септември 30, 2012, 21:35:27 от DVKZ » Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: октомври 01, 2012, 10:23:51 »

В случаите, когато булката не я извежда кума, а примерно дядо или брат, кума и кумата ходят заедно, а младоженеца къде е в цялата картинка? Че и при мен ситуацията е същата и не знам дали дядо или кума да ме изведе
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: октомври 01, 2012, 10:25:12 »

Младоженеца чака пред къщата/входа на блока, заедно с останалите сватбари.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines