Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 10:27:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 163692 пъти)
 
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #360 -: октомври 14, 2009, 21:43:16 »

Леле, Anichka  shok Тия хора не заслужават да виждат внуците си! Как ще ги наказват така, щото са ядосани, че не са кръстени на тях!!! Толкова ограничени хора ли имат на тоя святт?! Аз ако им бях майка, очите нямаше да видят на децата  angry
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: октомври 14, 2009, 22:04:17 »

Anichka същата работа е била с мъжът ми и брат му. Мъжът ми екръстен на свекъра, а брат му на тъста и винаги баба им ги е деляла -  и до ден днесшен 30 год. мъже са вече. Като идем там за Дими умират... Може би за това свекърите ми са много точни хора и никога не са ме насилвали или казвали какво да правим. Но съм съгласна с inaxastra , че е дно е да си решил да го наречеш на някой - друго е да ти го налагат. Аз съм си решила сама, защото винаги съм мислила че дето ми - особено 1-вото ще е на някой, някакъв жест ще направя, а това не нещо определящо за характера, който ще се развие в него, но ако почнат много да ми мрънкат ми естествено, че ще ми писне - но в лицето на мъжа ми аз винаги съм имала, имам и ще имам безкрайна подкрепа. Най-интерсеното е, че майка от време на време си прави устата за име - хихихи, и ми говореше за име на момиче Валери (без я, и сменете ударението), което не маен никак не мисе понрави, защото се пиша като мъжкия вариант на името, но ако и кажа да престане да се шегува -ще е до там, просто на мен ми харесва да я слушам как се бабосва - а повярвайте, тя не дава на дете леля да и каже, пък баба  nea
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: октомври 14, 2009, 22:11:53 »

Момичета има всякакви хора по света.  pardon
Историята на сестра ми с децата е подобна на историята на Герганчето, Ина, Вероника - същата мелодия, но с различен текст...
Преди явно се се налагали подобни норми, но сега сме 21 век?!
Напълно подкрепям Ина,че хубост на сила не става.
И сега ще ме сметнете за недобре, ако напиша, че като сме говорили за имена с моя мъж спрягаме такива с буквички на неговата майка/моята майка/моят баща. Но няма налагане, а просто ако ни хареса име с една от тези буквички си го слагаме в списъка "might like it one day" ;-) Имената са Лили, Лора, Ивон, Георги...Но зная със сигурност, че аз и мъжа ми ще измислим име и едва ли ще ми пука от подмятания/налагания (последното няма да допусна).
« Последна редакция: октомври 14, 2009, 22:57:57 от Anichka » Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: октомври 15, 2009, 12:11:54 »

Ако на мен ми се случи някой ден бабата или дядото или който и да е да носи на 1-то ми дете вафла , а на другото не или да се обръща с друго име веднага ще напусне дома ми! Щом за него / тях / няма място в сърцето си за детето/ децата /  - нямат място в моя дом!!! И няма да ги виждат докато не заобичат децата такива каквито са!!!
Аз лично немога да си обясня как може да разделиш внучетата си и как може да обичаш някого заради името. Още повече като го видиш още бебе - такова мъничко, крехко и невинно !  pardon
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: октомври 15, 2009, 17:26:48 »

Леллееееееееее като чета и не ми се иска да повярвам,че е така  girl_impossible а аз си мислех,че аз имам проблем с кръщаването на второто ми дете. Първото е Пресияна на свекървата и то защото те така решиха да го кръстим на свекървата ,а не на свекъра.А то защо било така,чак сега разбрах,като стана ясно че второто е момче.МОя мъж се обърна и каза ,че трябвало да го кръстим сега на баща му ,щото видиш ли момче било да продължи рода.И аз направо  shok  Oh my ... онемях,ама викам как така нали първото беше на вашия род и вие си решихте на кого да е,сега второто следва да е на моите родите ли нали така? И аз си имам родители и искам да  ги зарадвам,какво да направя като момчето се поява второ ,а не първо  pardon
Голям проблем настана с милото и така се сдърпахме,че не ми се мисли какво ще решим накрая!!!
Но за мен е страшно егоистично от негова страна,колкото и гадно да звучи това sad(( и най-вече ми е болно,щото ако го бяха казали неговите родители,минало заминало през ушите ми,но от неговата уста... cray
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: октомври 15, 2009, 20:10:41 »

picolina,наистина не е приятно това.Не отстъпвай,напълно си права в разсъжденията си.Все пак не може да износиш и родиш две деца а някой друг да решана и то от позицията на силата.Семейството ти ти дължи уважение първо защото си майка на децата и второ,че си направила този жест с името на първото ти дете.
Активен
deslona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



« Отговор #366 -: октомври 16, 2009, 08:51:47 »

Ако на мен ми се случи някой ден бабата или дядото или който и да е да носи на 1-то ми дете вафла , а на другото не или да се обръща с друго име веднага ще напусне дома ми! Щом за него / тях / няма място в сърцето си за детето/ децата /  - нямат място в моя дом!!! И няма да ги виждат докато не заобичат децата такива каквито са!!!
Аз лично немога да си обясня как може да разделиш внучетата си и как може да обичаш някого заради името. Още повече като го видиш още бебе - такова мъничко, крехко и невинно !  pardon
Тук съм на същото мнение.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: октомври 16, 2009, 13:11:51 »

Пиколина, немога да повярвам че постъпват така с теб, особено мъжа ти. В крайна сметка и твоите родители заслужават да се радват, че имат кръстено на тях дете. Пожелавам ти да се разберете без нерви и караници, защото не е добре за бебчо ще е много нервен и да кръстиш детето така както ти искаш.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: октомври 16, 2009, 13:23:04 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... гледам и не вярвам на ушите си, picolina. Това е много гадно, а и тоя твоя мъж angry
От къде на къде и 2-те деца на едните родители, оф, дано се разберете и ти да не се ядосваш, че само си вредиш с тези нерви
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: октомври 16, 2009, 13:50:30 »

Ето заради случая на пиколинка не исках да кръщавам детенцето си на никого!Еми,че ако второто е момче и го нарека Георги,трето ли да родя за да е на моя род ohmyИ за това ако имам още едно нека е пак момиче,този път мъжо ще избере името и да няма сърдити.Много пъти моятж свеки е намеквала и питала-'че какво ми е на името......./нейното/че не си кръстихте детето така?'еми онемях.Не може ако е момче да е на мъж и,пък ако е момиче да е на нея }:->За първото бях съгласна и мъжа ми не остави място зж спор,но при нейните думи нямжше как да се съглася
И при моят брат е имало проблеми.Майка ми е била решила и го записала Емилиян/на баба ми/нооо след големи скандали е променено на Илиян/на дядо ми Илия/е къв е бил проблема след като в едното се съдържа и другото име като махнеш Ем....дядо ми беше много горд с брат ми и го обожаваше,заради името.И при мен е имало проблеми.На мама свекито е казала,че иска да съм на нея-августина-мама отказала и имало големи скандали.Моя татко е тропнал с крак и е казал-'не ще се казва както аз реша,ще бъде Мирослава,на Мирослав Илич'Така си се и казвам и мамж е доволна.Не стига,че приличам на баба си ми и нейното име щяло да дойде в много на майка ми tease
Тези свади са били,са и винаги ще бъдат.Не си вгорчавайте живота заради някои си хора good
Активен
sante
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #370 -: октомври 16, 2009, 14:45:35 »

Оле, момичета чета и не мога да повярвам,  O_Oкак е възмоно да има такива хора, просто не е истина, изумена съм, какви са тези хора, които ще делят внуците си, та нали са тяхна кръв, какво значение има името и на кого е кръстено детето crazy. Това с кръщаването на някоя баба или дядо за мен поне е отживелица, а и за да няма сърдити още като разбрахме с мъж ми, че ще ставаме родители, бяхме категорични, че детето няма да се кръщава на никой, за да няма сърдити накрая!
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: октомври 16, 2009, 14:48:11 »

picolina моляте не се давай !!! Щом си кръстила първото си дете н асвекитата, нека второто да е на твоите родители.  smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: октомври 16, 2009, 15:49:44 »

Това със свекърите и свекървите май е кошмар на доста хора. Моята свеки хич не се интересува от нас, а каза че ако не кръстим първото дете на нея нямало да помага. Е питам аз при положение, че тя е в Бургас, а ние в Нова Загора как ще стане това с помагането, ако й кръстим детето. На всичко отгоре тя иска да е Стефка, както тя се казва. Как ще си кръстя детето така - ужас. И като забременях юни ние с Ивчо поне се разбрахме. Ако първо дете е момче ще е Стелиан, ако е момиче ще е Савелия. За вторто ако е момиче ще е Амели(защото харесва на Иво), ако е момче нямам идея ще го мислим тогава.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: октомври 16, 2009, 16:02:36 »

Олее, момичета, като ви чета направо ми настръхват косите  girl_impossible
Що за разбирания има някой хора - незнам. Много се надявам някой ден, когато ние тръгнем да си кръщаваме детето/децата нашите родители да не реагират така. При милото и двамата с брат му са кръстени 1 към 1 на дядовците си, имената им са хубави и няма нищо лошо в това, ние със сестра ми пък сме кръстени на нашите баби, с малка промяна в имената. Незнам какво да очаквам като реакция от родителите.
Аз предпочитам просто да си харесаме имена и да си ги кръстим така, както вече съм писала фаворита ми за момиче е Рая и не веднъж съм заявявала пред всички родители, че ако е момиче, ще е Рая (дано не решат, че си го кръщавам на мен  crazy ) - за сега няма лоши реакции, да видим като стане факт какво ще е  pleasantry
Активен
Таня
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 434


http://www.album.bg/maca18f/


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: октомври 20, 2009, 16:12:43 »

олеее момичета отчаях се  sad сестра му взе името Никола и за нас остана буквата Г и снощи имахме едни дебати, сега иска да го кръщаваме Габриел с ударение на "а"  angry и не мога да му обясня, че като му записват името никой няма да го знае, че има ударение името, а на мен лично, Георги ми харесва повече  Wink, моля ви кажете си мнението за Габриел
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines