Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 11:43:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 163693 пъти)
 
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 31, 2009, 10:51:14 »

Bulechka, много красиво име, макар че и аз не си падам по двойните имена, но и аз съм на мнение, че както си го сънувала, така ще трябва да кръстиш детенцето, когато му дойде времето и решите да имате втори детенце good

Много съм съгласна с това мнение! Аз още в третия месец, преди изобщо да се знае момиче ли е, момче ли е, сънувах адски реалистичен сън как си водя малката кукла по улицата и я наричам с едно име! Е накрая успях да постигна консенсус и с милото и сега това ще е името /какво точно-ще го кажем като се роди,де  give_rose/. Толкова беше силен този сън, толкова изневиделица падна това име, което никога не ми е хрумвало, че си казах: "Бебето само си го е избрало!".  blush  pardon  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: август 31, 2009, 11:03:30 »

Ние с милото нали за женско име сме категорични вече, но мъжко все не можем да си харесаме и аз това му казвам "Остави нещата, ще видиш че сътбата сама ще намери начин да ни подскаже как да се казва бебчо"  girl_wink Някак живея с нагласата че нещо трябва да се случи, което да ми служи като знак кое мъжко име да изберем  blum  Ако въобще е момче де, другия месец ще разберем и тогава вече ще решаваме  Wink
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 31, 2009, 12:30:36 »

ей милички, много са сладки имената, на които сте се спряли.

Булечка, супер сън - аз само тъпотии сънувам напоследък Offtopic

за имената мен не ми се мисли още защото не знам какъв ще е пола, но имам идеи и се радвам, че милото ги харесва.

За момиче си мисля за Ева, ще е с първата буквичка и на 2те баби (майка е Елка, а свекито - Емилия)
а за момче ми се ще да е с буквата на татко (баща ми е Пламен) мислех си за Петър, звучи ли старомодно?
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 31, 2009, 12:39:57 »

разбира се че не звучи старомодно, но на мен лично Пламен каквото си е оригиналното име също много ми харесва. give_rose
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 31, 2009, 15:06:35 »

Пламен е и една идея по-актуално. Ева е хубаво, защото е с буквата на свекърва ти и майка ти и същевременно хем е на двете, хем е на нито една. Ама ако искаш да направиш уважение на татко ти с цялото име е по-добре отколкото само с първата буква.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: септември 02, 2009, 09:08:16 »

На мен лично Петър ми харесва повече от Пламен, някак си по - силно ми звучи.
А ние като бяхме на моренце , милото измисли Каян - да хубаво стробългарско име , но да не беше с К щеше да е по - добре.
И ние така чакаме да се случи нещо или нещо да ни подскаже за името, а за сега си го наричаме Мъника  smile
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 02, 2009, 09:22:41 »

Пламен е и една идея по-актуално. Ева е хубаво, защото е с буквата на свекърва ти и майка ти и същевременно хем е на двете, хем е на нито една. Ама ако искаш да направиш уважение на татко ти с цялото име е по-добре отколкото само с първата буква.
точно такава ми е идеята с Ева, пък хем е малко и на мен Wink, а за татко искам да го уважа, но ще си имам страшни разправии ако е директно Пламен, затова си мислех за Петър, но се чудех да не е много простивато.
радвам се, че го огобрявате smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 02, 2009, 11:13:41 »

ivaiva , аз съм малко пристрастна към името Пламен, защото нося женския му вариант.  blush Но ако да го кръстиш така ще ти създаде главоболия, по-добре вземи първата буквичка - Павел, Павлин, Петър /едно хубаво царско име и хич не е простовато/.
Ева е много женствено име, поздравления за избора!  give_rose
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 02, 2009, 11:21:39 »

На мен лично Петър ми харесва повече от Пламен, някак си по - силно ми звучи.
А ние като бяхме на моренце , милото измисли Каян - да хубаво стробългарско име , но да не беше с К щеше да е по - добре.
И ние така чакаме да се случи нещо или нещо да ни подскаже за името, а за сега си го наричаме Мъника  smile

Каян звучи много добре и не знам дали е старобългарско, но ми е малко като от така популярните напоследък турски сериали/лично мнение/. Виж КаЛОян е мъжкарско, българско, царско име.
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 02, 2009, 13:37:04 »

plamik, благодаря ти сладурче, аз също много харесвам Пламена, ама няма как.
а от тези, които изброи с П, най-вече Петър ми допада - радвам се че го харесваш.

verdad, anellly Калоян е страхотно име и Камен много харесвам, ако рябва да е с К
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 02, 2009, 14:20:12 »

точно такава ми е идеята с Ева, пък хем е малко и на мен Wink, а за татко искам да го уважа, но ще си имам страшни разправии ако е директно Пламен, затова си мислех за Петър, но се чудех да не е много простивато.
радвам се, че го огобрявате smile
Е Иве, защо да е старомодно. Моето момче се казва така, а и е име светия smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 02, 2009, 14:36:29 »

Bulechka, много красиво име, макар че и аз не си падам по двойните имена, но и аз съм на мнение, че както си го сънувала, така ще трябва да кръстиш детенцето, когато му дойде времето и решите да имате втори детенце good

Много съм съгласна с това мнение! Аз още в третия месец, преди изобщо да се знае момиче ли е, момче ли е, сънувах адски реалистичен сън как си водя малката кукла по улицата и я наричам с едно име! Е накрая успях да постигна консенсус и с милото и сега това ще е името /какво точно-ще го кажем като се роди,де  give_rose/. Толкова беше силен този сън, толкова изневиделица падна това име, което никога не ми е хрумвало, че си казах: "Бебето само си го е избрало!".  blush  pardon  good

Така си е!!! good
Затова живот и здраве като решим за второ и ако е момиче, това ще е името!!! good Пък да видим каква война ще водим с тати за името, че той нищо не харесва за женско име, добре, че имаме момченце, че ако беше момиче, сигурно още нямаше да има име!!! girl_impossible blum

Родителите ми са искали да не кръщават на никой, за да няма сърдити - за момче са били решили Михаил, за момиче Михаела!
Обаче нощта преди да се родя майка ми сънува, че има момиченце Татяна и след като съм се родила на следващият ден така ме е и кръстила (всъщност така се казва майката на мама, но пък майката на тати е била Тинка, та съм и на двете един вид). Каза ли са й години по-късно, че това е подсказано име и много добре е направила, че ме е кръстила така!!! good

П.П. Извинявам се дза дългия и малко Offtopic пост! Wink
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: септември 02, 2009, 14:41:07 »

Ох и аз искам да си сънувам името на дечко, ама на...........нищо още. То времето пред нас де, ама друго си е, като си го избере само. Иначе имам някакви идеи за имена, обаче.....

Иве, допълвам специално за теб - за момиче ми харесват Зорница и Аделина, а за момче се чудя между Павел и Огнян. А таткото е оставил избора на мен!
« Последна редакция: септември 02, 2009, 16:07:25 от plamik » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 02, 2009, 14:56:01 »

е плами хайде споделяй...  умирам от любопитство  blum

ей Плами, Зорница много ми харесва, а Павел също беше при мен едън от вариантите, но и Огнян е хубаво.

Сънувай миличка, ясна сутрешна зора - ще е Зорница, плажни огньове - ще е огнян.
нещо добро ако извършиш на съм - ще е Аделина (проверих, че означава добродетел)
ако сънуваш нещо мъничко - ще  е Павел (от латински значело малък)
lol)))
« Последна редакция: септември 02, 2009, 17:52:26 от ivaiva » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 02, 2009, 17:43:37 »

аз винаги много съм харесвала името ИВОН още повече че бащамисеказва Иван и мисля че ако имам дъщеричка ще се казва така с милото сме се разбрали , а ако имаме момче той ще измисли името дай бойе да стигнем до този момент
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines