Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 10:03:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? 3  (Прочетена 163692 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юли 28, 2009, 13:01:25 »

sur4ice88 може би ще й казвам Ели или  blush и аз май незнам.
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #181 -: юли 28, 2009, 13:11:45 »

здравейте blum да ви споделя и моето мнение по въпроса smile за името...лекаря каза 4е нашият мушморок ще е моми4енце и смятам да я крастя ЕКАТЕРИНА girl_wink какво ще кажете?...а ако се роди мом4енце смятам или НИКОЛА или НИКОЛАЙ (на името на тати)

Е да наистина Катя звучи някак си по-бонбонско, но пък Екатерина е величествено и силно име. Защо не, а и на галено пак ще си е Кате вероятно  pardon. Иначе на мен и Никола и Николай ми харесват. Което и да изберете все е хубаво, че един светец ще си го пази  smile
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #182 -: юли 31, 2009, 13:56:23 »

И аз съм с две ръце за Ели  smile
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 31, 2009, 14:07:58 »

Екатерина е наистина силно и грациозно име.А Катя е много нежно галено име без да звучи лигаво good
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юли 31, 2009, 14:17:55 »

И аз да се включа по темата за имената, въпреки, че все още не съм в групата на мамите  angry аз много харесвам за момиченце - Яница (това ми е фаворит), също Никол, Ая и Елена, за момченце може би .... crazy Борис или Калоян  Wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юли 31, 2009, 14:22:20 »

За момче, както съм казала ми е фаворит Кирил, но толкова искам живот и здраве да имаме момиченце един ден и все мисля за женски имена, харесват ми: Ения (на майка ми Евгения), Естела, Дара (с първата буква на тати) , Емма, нашия тати все не удобрява!!! sad

Ама има време живот и здраве... Wink
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: август 02, 2009, 19:50:57 »

Офф,и нашия тати е същия, все не харесва beating,а като му кажа предложи ти някое име за момченце нищо не предлага!И така на прага на 7-ми месец още сме без име! pardon
А което е по-лошо даже не сме решили дали ще кръщаваме на  някой или не!Поне това да бяхме решили,пак е нещо!
« Последна редакция: август 02, 2009, 20:48:55 от -Ади- » Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: август 02, 2009, 20:28:26 »

Пък ние за сега постигнахме единодушие за Кристиан или Кристиана.Но,понеже имаме ужасно много време може да търпи промени.При нас обаче има едно ограничение,което силно затруднява избора.Понеже каката има рожден ден и имен ден в един ден-т.е. има дефакто един празник,ние искаме второто също да има един празник,и или да няма имен ден или да има само в случай че се роди на празник.Това прави избора доста труден.А иначе аз много харесвам името Андреа,но то си върви с имен ден и отпада.Абе сложна ни е задачата.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 03, 2009, 07:25:20 »

И така на прага на 7-ми месец още сме без име! pardon
Споко. Ние решихме какво ще е името в приемната на родилното, докато акушерката ми попълваше данните да влизам вече в предродилна. Така че не се притеснявай, имате мнооооооооооооооооооого време.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 03, 2009, 08:26:34 »

На нас пък с миличкото още откак говорим за бебче ни се иска да е момиченце. Майките и на двама ни се казват Мария, и от там спонтанно се роди името Марина. Хем на мамчетата, хем на морето, от където сме. smile
Обаче ако вземем, че си направим момченце... много сложно.. Че ще е на неговия баща сме го изяснили. На моят аз самата не искам, защото той почина преди 4 години и не ми се иска детенце да носи името на умрял човек.
Тъй че сега сме в размисъл с половинката... Аз клоня към Светлин или нещо производно като Светлозар, Светломир например. Баща му иначе се казва Станислав. А момчешкото име на детенце го асоциирам някак си и с нас двамата, защото се запознахме в Интернет.. и ника на милото е Sun, а моят Ble6tu4ka. smile
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: август 03, 2009, 11:54:43 »

Пък ние за сега постигнахме единодушие за Кристиан или Кристиана.Но,понеже имаме ужасно много време може да търпи промени.При нас обаче има едно ограничение,което силно затруднява избора.Понеже каката има рожден ден и имен ден в един ден-т.е. има дефакто един празник,ние искаме второто също да има един празник,и или да няма имен ден или да има само в случай че се роди на празник.Това прави избора доста труден.А иначе аз много харесвам името Андреа,но то си върви с имен ден и отпада.Абе сложна ни е задачата.
Кали, аз съм Кръстина и по отношение на именните дни не че те разубездавам нещо, аз лично си обожавам името и страшно си го харесвам, но Кристиан и Кристина също празнуват на моя имен ден smile Аз лично много се шашнах като отворих една книжка и се оказа, че почти няма име без имен ден. Трябва да видя как се казваше да ти кажа:)
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: август 03, 2009, 12:09:30 »

Кали смяташ че каката ще се сърди ако новия член на семейството има един празник повече ли? Тепърва ще имате поводи за празнуване, може даже на именния ден на бебето на подарявате подарък и на нея за да не се чувства ощетена, пък и тя ще е вече голяма когато дойде време да му празнувате именните дни тъй че ще може да разбере. Аз имам, а брат ми не (или поне така си мислеше, сега май се оказа че и той има....както и да е), та това никога не е било повод за проблеми в семейството. Плюс това Гергьовден винаги е бил повод да се съберем цялото семейство на село, да печем агънце и да играем на двора с братовчедите, тъй че и за брат ми моя имен ден е бил повод за радост и игри  Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 03, 2009, 13:28:00 »

Ами аз не знам дали ще се сърди какта,но до колкото зависи от мен поводите за раздори да са по-малко,ще гледам да е така.Аз имам имен ден,а брат ми няма.Винаги съм мислила,че това е несправедливо и ми е било мъчно и на празника си съм се чувствала малко гадно от това.За това ще се съобразя с това.Аз мисля,че Кристините празнуват на Коледа,а ако е така пак ще са сляти два празника и ме устройва.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: август 03, 2009, 13:48:44 »

Ами аз не знам дали ще се сърди какта,но до колкото зависи от мен поводите за раздори да са по-малко,ще гледам да е така.Аз имам имен ден,а брат ми няма.Винаги съм мислила,че това е несправедливо и ми е било мъчно и на празника си съм се чувствала малко гадно от това.За това ще се съобразя с това.Аз мисля,че Кристините празнуват на Коледа,а ако е така пак ще са сляти два празника и ме устройва.
Не, кали Кристините празнуват на Кръстов ден, който е 14 септември. На Коледа празнуват всички с корен Христо т.е Христините smile
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 07, 2009, 13:52:38 »

 smile И аз да се включа тук. Нали бях твърдо убедена , че ще имаме момиче и решихме да се казва Преслава , защото звучи величествено / а аз много харесвам царски имена / , а сега като разбрахме, че ще е момче не можем да измислим именце. Но поне сме решили да не го кръстим на никого. Така , че приемам имена за момченца , които да не започват с К , Е и Н. Ако може и в името да има буквичката Р. Май взех да нахлствам вече.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines