Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 09:28:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 201028 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #720 -: ноември 21, 2015, 14:02:24 »

Вместо Бамбукчето, прочетох Бамбучко!
Ауу, стига сте си говорили за баклавичкии! Много обичам. Едно време свекър ми имаше редовно ходене до Турция и ни носеше. Аз май най-много харесвам нашата си баклава с орехи. Може да забъркам една домашна тия дни. А ако ме пусне мързелът,може да отида до някоя турска сладкарница за 1 кутия, че мъжО обича с шам фъстък.
Фани, ползваме я редовно хлебопекарната.Веднъж в седмицата правя един по-голям хляб. Понякога не ни стига, понякога остава- зависи какво съм сготвила. Хляб не съм купувала от много време. Първите 10 пъти ядяхме филии с масло само-толкова ни беше вкусно. Вече не ме съблазнява толкова. И хлябът не мухлясва на 2-3 ден, просто изсъхва. Нашата е на Rohnson и има книжка с малко рецепти.
Да ви се оплача, развали ми се чопъра. Сега нямам с какво да троша ядки, да режа лук, чушки, моркови за манджи и действам с ножа. Накрая ще отида да си купя нов. Я по-разбиращите да ме посъветват, да търся ли комбиниран робот направо,после и за пюрета и сок или да не инвестирам в глупости. Имам миксер и хубав пасатор.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #721 -: ноември 21, 2015, 14:13:44 »

И като споменахте баклава..ммм...обожавам я. heart
Нат,моля те да споделиш рецептата,по която правиш хляб.В последно време бях спряла да правя в хлебопекарната,защото все не се надигаше.Изпичаше се отвън и отвътре,но не се надига.А много ми се иска да си правим домашен хляб,особенно сега през зимния период ми е адски удобна,а и самия хляб е чуден.
Що се отнася до чопъра моя така си стои в шкафа неизползваем.Някак си не свикнах да го вадя постонно като режа лук или морков,действам набързо с ножа. pardon
« Последна редакция: ноември 21, 2015, 14:18:41 от rosit@ » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #722 -: ноември 21, 2015, 14:22:31 »

Честит празник на всички семейства! heart Обичайте се и се подкрепяйте!
В средата на този месец станаха 5 години, откакто се познаваме с ММ. Иска ми се да се похвалим на 50 години след сватбата. Може с втора сватба weddingday Ама ще чакам и второ предложение по този начин Wink
Аз също съм се отворила на вълна готвене. Все експериментирам (засега успешно) последните седмици. Като говорите за тигани и любов - сега спретнах сладък салам, който Мари препоръча. И понеже съм една готвачка... blush Пак промених рецептата. Ако устоим до утре - тогава ще ви пиша как е станало. ММ се облизваше около мен Torte Голяма врътня му ударих. Като не съм наясно като пропорции как ще стане, изпоцапах половин кухня.
Хахаха, това, което Менянт каза с изложението за бебета, е много смешно. Да идеш и да си изпросиш подарък подплънки за кърма, без да кърмиш и да имаш намерение да кърмиш. На това му се вика шамар да е, ама аванта.
И аз се озъртам за чопъра на Делимано от Кауфланд, ама ММ ми попари ентусиазма. Каза хич да не гледам в тази посока.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #723 -: ноември 21, 2015, 14:25:38 »

Здравейте..

Честит празник на  семейството!

И ние обичаме баклава. Правя я с готови кори и орехи.. Обичам да правя разни сладкиши, а другите да ги ядат. Повече обичам солените храни..

Нат виж какви са  цените и прецени кое ти е по изгодно щом имаш миксер и пасатор. Имам робот и само веднъж го ползвах за тесто, а по късно взех пасатор ( по бързо се работи и мие ), които има и приставки като на миксер и за рязане ( просто беше на оферта ), по компактен е.

И нашата хлебопекарна не прави кои знае какъв хляб, та само събира прах в  последно време.
Важни са грамажите да са точни и се получава..
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #724 -: ноември 21, 2015, 14:30:03 »

Аз ще правя  на мъжО някакво чикирики за годишнината, защото 9 си ми е по-насърце от 10. Пък и ще съм още в майчинство, та ще доизкусурявам на воля - засега ми се върти в главата море, маса на плажа, свещи, рокля ефирна в бебешко синьо с едно рамо, същата и за Кари. За Кикимора и баща му ленени костюми, нежна музика... Тъкмо ще използваме тоалетите и за още една сватба и евентуално за РД на Кико. А вие си трайте, да не ме издадете, не че ще го видите дотогава ама just in case дет се вика  Girl_hide
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #725 -: ноември 21, 2015, 15:41:04 »

Привет,отдавна не съм влизала,но купих нов телефон, а паролата за сайта я имам запаметена само на лаптопа.От тел ми иска парола и не успях да я улуча и зарязах влизането.
Днес съм малко по свободна.
Макар и със закъснение ,влизам да проверя Ина как е ,дали са ок всички след атентатите в Париж,сега отивам да ви чета
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #726 -: ноември 21, 2015, 19:11:00 »

Фани, сега се сетих, зная я тази напитка good. Ще ми се да намеря кус - кус и оризов булгур, ама информацията ми е, че в Одрин имало няколко пазара и на всеки продавали различни неща. То да видим дали ще идем, че нещо доста хора се били отказали заради последните събития.
http://www.altech.bg/bg/product/47760 - това ни е пасаторът. Има блендер и бъркалка миксер. Много съм доволна. Имахме един на Делимано, но редовно му се набутваха работи под перката и така си оставаха ненаситнени. Стои на плота и го ползвам непрекъснато заради майка ми.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #727 -: ноември 21, 2015, 19:42:13 »

Мариянка мерси, добре сме  give_rose Много мило, че си сетила и идваш да ни провериш.

Явно само аз не разбрах и пьрво ме беше срам да питам, ама много искам да знам, какво е:


След по-малко от 2 години ще правим НЕстабени 10 години от връзката.

ohah
Мьчих го, вьртях го, замествах букви наум, не можах да го разгадая…  blush crazy

Джоси, откьде купуваш кори?

Баклава ммммммм….

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #728 -: ноември 21, 2015, 20:11:44 »

Аз имам чопър Braun и го ползвам всеки ден, ако се счупи и имам място бих си взела нещо като тия на Джейми Оливър дето всичко режат наред.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #729 -: ноември 21, 2015, 20:20:46 »

Ина, предполагам НЕсватбени е искала да каже.  Wink
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #730 -: ноември 21, 2015, 20:21:13 »

И като споменахте баклава..ммм...обожавам я. heart
Нат,моля те да споделиш рецептата,по която правиш хляб.В последно време бях спряла да правя в хлебопекарната,защото все не се надигаше.Изпичаше се отвън и отвътре,но не се надига.А много ми се иска да си правим домашен хляб,особенно сега през зимния период ми е адски удобна,а и самия хляб е чуден.
Що се отнася до чопъра моя така си стои в шкафа неизползваем.Някак си не свикнах да го вадя постонно като режа лук или морков,действам набързо с ножа. pardon
Аз правя 2 хляба-с прясно мляко (мек хляб) и без (френски хляб)
Мек хляб- 680гр (не е сладък)
240мл вода
2с.л. масло
1/2ч.л. сол
2 с.л. захар
3 с.л. прясно мляко
400гр брашно
1 ч.л. мая на прах
С този вариант експериментирам много- слагам различни видове брашно,ядки и други глезотии. Ако го правите само с пълнозърнесто брашно, няма да бухне толкова. То е по-тежко и си остава сбит и тежък хляба.

Френски хляб -680гр
230мл вода
2с.л. масло
1/2 ч.л. сол
375гр брашно
1 пакетче суха мая

В крайна сметка купих чопър.Имам микесер, пасатор, тесто правя в хлебопекарната. Сега има къде да кълцам на ситно. danceg

Ходих и до изложението. Чудя се на някои хора там...ако не ме интересуваха бебешки работи, щях ли да ходя?! На щанда на Авент даже не ме погледнаха, а после коментираха, че не ми личало и затова. Ми мерси, няма да си купя нищо от вашата фирма. Трябва ли да съм в 9м, за да ми се обърне внимание?!  nea Аз исках просто да ги разпитам за продуктите, не им ща кирливите мостри! Ама уви, не благоволиха. Говореха си с една по-напреднала от мен, а другите 2 се подпираха и се правеха, че не ме забелязват.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #731 -: ноември 21, 2015, 22:14:23 »

Ни Моа да ви смогна  Girl_hide

Първо, честит празник на всички млади и не толкова семейства smile Да се обичаме, уважаваме и подкрепяме цяяяяял живот  heart heart   heart

Дразнещи са тия много дето се правят на ощипани по изложенията...ми ако си нямаш такава тема, няма да тръгнеш да обикаляш залудо за бебешки неща smile

Фани, плющете си на воля баклава после цяла нощ гуши-муши и бъдете винаги толкова готини  heart Обожавам баклава и аз, правим си само по Коледа обаче с готови кори, орехи...понякога малко жилава става ама пвоечето пъти е 6 Wink

Мари, много топличко ми стана като видях снимката, дай Боже всеки му толова дълъг и пълен семеен живот  heart

Наде, досаждай си, особено ако пускаш такива лафове с тигана хихи  blum Гушкам те и си търкам пръстените в теб, да те споходи диамант или диаманто-подобен и теб Wink

Някой беше питал за някакви гадинки по прането...ми нямаме нз даже какво е това чудо  huhhuh.gif

Чопър имаме на Делимано...бива ама не съм особено впечатлена...много ми е малък, ама засега - толкова smile

Днес обиколихме малко роднини, после ходихме до манастир Свети Мина....еййййй голяма красота там, то цял комплекс, иконите са мноооого красиви  heart Напролет пак там, да го видим и в зеленина...малко офроуд приключения имахме, че навигацията ни заби по черен път, ама си заслужаваше Wink

Утре съм цял ден на волейбол (за тези, които не знаят съм съдия в свободното си време Wink ), та тази седмица съм 6/1 и Боби ще чисти и пуска пералня  Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #732 -: ноември 21, 2015, 22:48:19 »

Момичета, за изложението, вие ги гледате така нещата, защото сте такива хора и никога не бихте постъпили по другия начин, да ходите да събирате мостри, за неща които не ви интересуват, просто така, да сте на "далавера", но хора всякакви има....

Аз съм била на изложения като изложител и много неща съм видяла, които страшно са ме дразнили.

Друг е въпросът, че тези производители и дистрибутори като са тръгнали на изложение няма какво да се скъпят за мострите, независимо каква е преценката им за хората. Като са им толкова скъпи, по-добре да не участват на такива места, че само трупат негативи.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #733 -: ноември 21, 2015, 23:32:47 »

Така е, Мари. Ама тая въпросна мостричка е затова, за да я дадат на някого. За другото си права-хора всякакви. Но от друга страна, изложението не е в НДК, примерно, та да има масов достъп. Експо центъра е доста неудобен-срещу Метро на Цариградско и едва ли някой ще се разходи до там без причина.
Мен просто ме обиди държанието на консултантите на единя щанд - като не ми личи колко съм бременна, значи едва ли не не съм за там. Докато гледах колички, до нас имаше двойка и девойката беше със съвсем плосък корем. Но не им попречи да обяснят, да сглабят, разглабят и т.н. Аз днес може и нищо да не купя, но след 2-3месеца все ще опра до тях (или те до мен, понеже е двустранен процеса). Идеята на тези изложения е да привлекат определена група клиенти, нали?. smile
За сравнение, на изложението на стоматологични и зъботехнически материали се влиза с покана или се плаща вход. Мостри раздават на всички- студенти, работещи, заинтересовани. Отделно правят и демонстрации, подаряват брандирани рекламни материали - химикалки, ключодържатели, значки и т.н.
Ако толкова се притесняват кой ходи по тези изложения, да направят входа платен- никой луд няма да даде 2 или 5лв, за да се разходи и да гледа колички и помпи за изцеждане без да му трябват при платен вход.
« Последна редакция: ноември 21, 2015, 23:36:44 от nansita » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #734 -: ноември 21, 2015, 23:56:21 »

Аз мисля, че Експо центъра е толкова достъпен, колкото и НДК, нали и до двете се стига с метро. Wink
  На щанда на Авент един младеж ми показа помпите за кърма, беше ми малко смешно. Иначе те не раздават особено мостри, торбичките са пълни с листовки на продукти на Ивентас и една чашка за съхранение на кърма. За помпите им съм чувала много добри отзиви, не ги изключвай, заради нетактични дистрибутори. Аз бях с моя прителка, която е в 9 месец и ме мислеха за придружител, но питах каквото ме интересува. Просто не си струва да се ядосваш за такива неща  Wink
Активен
Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines