Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 10:03:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 65   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема (говорилня) - Ноември  (Прочетена 201030 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #330 -: ноември 11, 2015, 16:20:21 »

И ние обичаме сладко кисел вкус, но пилето го мариновам с лимон, мед и соев сос. Също много хубаво става с мед, кетчуп и горчица.
Ина, така ми е много лесно да се справям с готвенето. В събота винаги е риба с нещо, в неделя варя в херметическата някакво месо, от което остава и за седмицата и ми трябват само зеленчуци за гарнитура. Сряда и петък са дни без животински продукти, наистина и по църковните канони се препоръчват. Открай време в нашето семейство е така - фасул, леща, картофи, праз, ориз. Хич и не се чудя и мисля, гледам да е с по- малко съставки и подправки, без сложни операции. Когато децата са тук, естествено не става. Тогава се готви каквото те обичат и каквото там няма да си направят. Те пък гледат да са по гости и приятели или просто хапват нещо вън, та само се плескам и трупам запаси, които никога не се изяждат.
Панди, ами то сега много терминология по тези прегледи, човек половин лекар става, та може затова да се шашка свеката. Или пък от радост, че и споделяш. Тя с тези две момчета сигурно по- дълъг разговор от 2-3 минути рядко е водила Wink.
Ей, то май не останаха семейства без деца от сватбите през 2010. Някои и по две вече имат, моите още се моткат. Ще взема съвсем да остарея и ще забравя да ги тормозя и ядосвам със съвети Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: ноември 11, 2015, 16:30:41 »

Свекърва, довечера на семейното събрание ще се опитам да прокарам идеята, много ми хареса!!!   good Въпреки, че докато запомня, кога, какво  girl_impossible  funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #332 -: ноември 11, 2015, 16:33:04 »

Чери, разбирам те за упражненията. На пръв поглед това са основни упражнения в аеробиката и каланетиката. Хахаха, като се захванах с това преди години и бях huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif После се влиза в ритъм Wink Даже идва момент, в който тялото си ти го иска това движение.
Свекърва, да не забравиш да им разказваш историите за първите дни с дете вкъщи, както и на нас да ги кажеш подробно. Ние още си чакаме темата. Не сме забравили Wink
Лимон, мед и соев сос Torte Само трябва да се уредя пак с домашен мед, че нашия го ометохме. Той трябва да хапе, за да не бъде изяден.
Дребната пак трепери. Пфу, чакам и кумицата да каже какво става с куч и да ми олекне crazy
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: ноември 11, 2015, 16:47:59 »

Картофени кюфтета обожавам и много често правя. Аз ги приготвям така: варя картофите и ги намачквам, докато са още топли. Слагам сол, черен пипер, чубрица, нарязан на ситно магданоз, натрошено сирене. Яйце (нито сурово, нито варено) не съм слагала, защото ме е страх сместа да не е прекалено водна. Овалвам в брашно (понякога може и в галета), разбито яйце и пържа.
Али, стават и печени върху хартия за печене.Майка ми така ги прави.
Пази си бебешките дрешки, току виж ти се падне още една бебка. blum

Ина, аз съм си слагала кленови капки, само че предпочитах да и си ги капя директно в гърлото, пред това да ги разтварям във вода. bad

Вики, съжалявам за тъпата грешка. Това е от бързане  и недоглеждане.  smile
И аз съм правила упражнения от този сайт. Има много интересни неща, всичко и за всеки.
Вярно е изморително, но е до свикване. Аз обаче не бях много постоянна.

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #334 -: ноември 11, 2015, 16:51:31 »

Миме, то затова е хубаво да се ходи на зала. Искаш-не искаш, като те юрне треньор е друго. Вкъщи може да се поослушаш, ама в залата не може Wink Абе зорът е да се наканиш да се припотиш, а не "О, сега да тренирам, после трябва да се къпя, да се преобличам, абе я да седна на дивана, я кво дават по тв-то..."
Кошницата ни за кола седи. Пък е цикламена и си е за женско. По-добре да я дам на някого, че се ползва малко време, а си струва пари. Вкъщи и място ми заема blush Последното е основно май blum
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: ноември 11, 2015, 16:56:55 »


Вики, съжалявам за тъпата грешка. Това е от бързане  и недоглеждане.  smile
И аз съм правила упражнения от този сайт. Има много интересни неща, всичко и за всеки.



Миме, грешката ми хареса, няма какво да се извиняваш.
Много ми е подходяща за днешното настроение.  tease

Иначе кюфтетата - на пюре правя картофите аз и няма нужда да слагам яйце да слепва.
Пържа ги във фритюрник.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: ноември 11, 2015, 21:24:52 »

Минавам да кажа бау.
Днес попаднах на една статия- облекчаване на данъка от годишния доход за дете/деца до 18г и/или инвалиди: http://politikata.net/%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B7%D0%B2/177218/?xjt=1
Подава се допълнителна декларация. В сайта на НАП има същото инфо в секция новини. Ако някой го интересува- да прочете smile

Картофени кИфтаци и аз правя така- варя, мачкам, слагам масло, малко мляко, яйце, сирене, сол, черен пипер, чубрица/магданоз; оформям и овалвам в яйце и галета и пържа или пека на хартия в тавичка. Стават и двата начина, само не ги печете на най-силна степен, защото прегаря коричката, а вътре са сурови.
Днес и снощи яодхме леща. Утре пак, понеже стана повечко. Обикновено с лещата правя и кюфтета,ама ме домързя. А и нещо с каймата в сурово състояние хич не се понасяме.

Панде, положенито е като при теб- гадене няма, карам се с тоалетната по-рядко. Но пък за тази седмица един път и половина (днес някак си се удържах,понеже бях сред хора...). Откакто взех дънки за Б. се родих  danceg Малко ми се изсулват, обаче не ми стяга ни-що. йес!

Честит празник на Вики, да си носиш името с гордост и здраве!
Сетих се, че имам икона на Св. Мина и чаках да дойде празника,за да я осветя. Познайте дали я осветих днес.... много ме е яд.  angry
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: ноември 11, 2015, 22:25:13 »

Момичета, пилето с бадеми стана приказно. Направо нищо не остана. Аз го гарнирах с паста, според мен много добре се получи.
Определено ще повторя и потретя good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: ноември 11, 2015, 22:32:17 »

Али, много си права за тренировките. Аз когато си ходех на аеробика бях редовна. Искам, не искам скачам, няма как да се спотайвам. Треньорката направо ни размазваше. Час и 45 мин. без почивка. После си тръгвах вир вода, все едно камион е минал през мен. Трябваше ми само да взема един душ и бях пушка. Съжалявам, че се отказах, но залата не е много подходяща за тренировки през зимата и аз се разболях. От тогава не смея да се върна.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #339 -: ноември 11, 2015, 22:57:53 »

Вики ме вкара в чудо с тоя сайт дето е дала…

Четох, четох.. Хем и аз искам такава промяна, хем ни ми се спортува, ни ми се гладува. Дет се вика едва имам време да дишам, то що остава други работи. Ама много голямо желание ми даде.

Сега ше чета, ше се подготвям психически и току виж след няколко месеца сьм минала кьм действие.

Никога не сьм била слаба, ама сега направо си изглеждам зле, а имам чувството, че голяма част от болките ми са от обездвижване.

Така че, ако не друго, мерси на Вики поне за размисьла  give_rose girl_haha
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: ноември 12, 2015, 09:12:19 »

Добро утро smile

Днес Wizzair пак ме изкушават, като ми напомнят, че за клубни членове правят отстъпка от 20% за всички полети.. При което буквам произволни дати, за да видя как са цените до Болоня, защото сме замислили един трип натам, който да включва рент-а-кар до Флоренция, Римини.. а бе май-ви го разказвах... Та, с багажа (куфар) в двете посоки за двама човека е 200лв... Еми, мамка му.. Направо не знам, как да го подмина, а сега няма да успеем с всички разходи, нали имаме да възстановяваме скътаните ни пари  girl_impossible girl_impossible girl_impossible  cray

Ще го мисля цял ден...

Свекито днес има рожден ден, та ще ви почерпя


Илиян адски много се ядоса вчера.. Той реши да й вземем парфюм, колкото и да настоявах, че тя няма да оцени.. Изпратил го е и днес ще пристигне, но вечерта е говорил с баща си по телефона, за да му каже, че той трябва да го получи и да я изненада. При което, баща му му казва, че той и сестра му са решили да я изненадат с хлебопекарна (тя много отдавна иска). Аз също си мислех за хлебопекарна, но не ми се купуваха от 100лв, а повече в момента не можем да отделим, а не исках да питам сестра му, за да не излезе, че я задължаваме да й купува подарък.. Илиян толкова много се ядоса, че не са се сетили дори да го попитат.. Сестра му поръчала някаква хлебопекарна за 70лв, която щяла да пристигне директно в Силистра и даже сега само баща му ще я плати, като знам каква е.. На него му стана болно, че дори не са се сетили да го попитат и него.. Еми делят ги !!!!!!!!!!!!!!!  diablo Той се обадил й се развикал на сестра си.. Викам за какво? Сестра ти не е виновна.. Баща ти беше тук при нас, правихме му хляб.. Еми можеше да се сети да пита, да каже.. Ние имаме хлебопекарна и сме запознати!!!  diablo diablo diablo


Както и да е.. Довечера сме на Киномания и нямам търпение.. Днес ще излизам от работа, за да преведа парите за колата (защото така и не си направих онлайн банкирането активно!).. И най-накрая да мирнем.. (дано)
« Последна редакция: ноември 12, 2015, 09:14:15 от alexandrova_90 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: ноември 12, 2015, 09:44:40 »

Добро утро и от мен!

Тони, честит празник на свекърва ти! Да е жива и здрава!

Ами много тъпо за подаръка и от цялата работа само вие се ядосвате. Сигурно на никой друг не му пука.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #342 -: ноември 12, 2015, 10:33:27 »

Привет!
Хайде, кафето от мен.
Тони, да ти е жива и здрава свеката, да си се гледат със свекъра и сестрата, та да са далеч от вас funnytooth Така де, след време ще разбереш какво имам предвид smile
Сега, да се възползвам от правото на човек с по- голям опит и от двете страни на ситуацията снаха- свекърва и една от страна на зълва - снаха и да се поскарам, пък вие правете каквото си искате. Роднинските взаимоотношения са изцяло в ръцете на жените, в повечето случаи. Жените са тези, които провеждат консултации помежду си , за да има ред и разбирателство. Мъжете си имат къде по- важни грижи и опре ли до организация и съгласуване, или се изнервят до безкрай, или отлагат и тактично забравят Wink. Пък ние съвсем не искаме нервни мъже, нали smile По отношение на "делене на деца" ще говорим, когато и самите вие имате повече деца и то отраснали. Сега спокойно може да се ядосвате за подобни работи, да не е за по- важни Wink
Вчера ми дойде на ума нещо много интересно за различните чинии, ама се завъртя приказката в готвене и не му беше мястото. Хехе, едни от по- далечните ни приятели тенденциозно не ползват сервизи. Рядко имат повече от три еднакви. При последното ни гостуване при тях, десертът беше в....сувенирни чинии от цял свят, тези, дето по принцип се окачват на стена.  smile. Много е интересно, всеки гледа и в чинията на съседа си какво има на дъното, дали е ходил там. Ние също имаме доста такива чинии, някои твърде грозновати и смятам да им ги занеса при следващото събиране.
Та така, приятен и ползотворен ден. Лея ми пристига и аз се изнасям по любов heart heart heart


* 184983_498089130224650_1874891231_n.jpg (64.86 KB, 960x720 - видяно 107 пъти.)
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: ноември 12, 2015, 10:43:11 »

Свекърва, не искам повече от едно дете, именно защото няма да съм способна да обичам и двете деца еднакво.. Ще видим.. ще имам 10 сигурно  funnytooth Аз съм единствено дете, гледано като равно с братовчед ми, ако не бях на 8, за да видя, че леля ми го износи и роди, можеха да кажат че си е на мама преспокойно.. Имало е много моменти, в които чисто финансово и материално той е задоволяван повече от мен, но това въобще не ми пречи.. И двамата сме имали това, което искаме.. ЛЮБОВ и ВНИМАНИЕ.. На него винаги му тежеше, а и все още, че неговите родители не се отнасят така с него, макар да са живи и здрави, ама това е друга тема.. И сега при Илиян като го гледам това.. Направо не искам да съм на мястото на родители с повече от едно дете, които не умеят да прикриват пристрастията си, то и за тях е трудно - несъмнено  sad Не мога да го разбера, понеже си нямам и едно сигурно..

На мен нямаше да ми пречи толкова, ако не виждах болката в очите на Илиян  cray Къса ми се сърцето като го видя така..  sad


Това с чиниите е готино, ако са такива, че е интересно.. Ама другото.. Въобще не ми се нрави.. Една голяма, другата малка, третата средна.. С вилиците и чашите също е така.. Чашите може да са разноцветни, ако се харесва подобен стил, ама поне да са с еднаква големина и форма егати.. Аз съм много странна в това отношение.. Много държа на начина на поднасяне на храната.. Ако ще и боб да е! Обичам да е подредено и красиво. Понякога, когато Илиян е много гладен, чак ми вика "Е хайде, де ще го изям за по-малко време, отколкото го слагаш на масата"  pardon За мен си е ритуал  funnytooth
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: ноември 12, 2015, 10:43:56 »

Добро утро!
Тони, честита ви рожденничка! Дано й дойде просветление и да си промени отношението към вас. Такива големи подаръци като хлебопекарна или маркови парфюми сме подарявали на наште или in-laws само по случай юбилеи. Тая година минах с жасмин в саксия за свеки, за мама даже не помня  girl_impossible А тая вашта като те слушам и самолет да й подарите пак няма да го оцени. Не им сенвръзвайте, гледайте си двамата да сте добре!
Ще ходя да търся чорапогащник за Кари, че на състезанието щяло да има коктейл... Та трябва да сме с рокля!
Пък аз поръчах маратонки за РД на мъжо. Уж с наложен платеж, а куриера ми иска само 5 лв за доставка, хигихихохох, кога ли ще цъфнат на вратата със съдия-изпълнител?  Girl_hide
И Тони, билетите без пари направо! Доходи ми сф и на мен. Ще ида аз към Пиринеите ама чааааак пролетта на 2017, щото тогава се очертава визитата по проекта с електомобила.
Панде, колко много момченца се родоха през последните 1-2 г. във форума, а? Засега новата партида сте само мъжки! Чакаме и Росита да се похвали. Панде, на колко стана служебното ти момиче? Ще помагам на едно девойче 11 кл. за презентация в/у Чосър. Как ще стане с тоя махнат Кикимор идея си нямам?!
Спирам да пиша, щото съм седнала на слънце и ми блести, та правя много грешки. Само последно: Ураааааа, няма да намаляват часовете по физическооооооо!
Слънчев ден ви желая!
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 65   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines