Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 23:46:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 153679 пъти)
 
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: октомври 23, 2007, 18:31:42 »

Zdravei te, moqta wenchavka shte byde v sv. Nedelq na 15.12.07 moje li nqkoi da mi kaje kak e minala venchavkata i dali e imalo nqkakva ukrasa.

По това време разрешени ли са църковни бракове?!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: октомври 23, 2007, 21:46:56 »

Zdravei te, moqta wenchavka shte byde v sv. Nedelq na 15.12.07 moje li nqkoi da mi kaje kak e minala venchavkata i dali e imalo nqkakva ukrasa.

По това време разрешени ли са църковни бракове?!
Абе и аз това се питах! Тогава са Коледните пости и мисля, че не се разрешава църковен брак  crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: октомври 23, 2007, 22:04:38 »

Миме, правилно мислиш!  good По време на пости не се разрешава църковен брак, освен при много специални случай и с разрешение на митрополита на съответната епархия.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: октомври 24, 2007, 09:52:37 »

И аз така знам,че по Коледа и покрай Великден не се разрешават църковните бракове nea
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: октомври 24, 2007, 10:10:28 »

По време на Коледните пости по изключение може, Великденските-не. + това има някакъв промеждутък, в които е възможно. И моята братовчедка се жени миналата година по това време...
« Последна редакция: октомври 24, 2007, 10:17:03 от maria_lakova » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: октомври 24, 2007, 18:33:19 »

Zdravei te, moqta wenchavka shte byde v sv. Nedelq na 15.12.07 moje li nqkoi da mi kaje kak e minala venchavkata i dali e imalo nqkakva ukrasa.

По това време разрешени ли са църковни бракове?!

Ние сме решили да сключим църковен брак през пролетта и то само в присъствието на кумовете. Дано само да не го проточим, че обикновено като се отложи нещо веднъж, май не се и прави въобще  priest.
 autumn autumn autumn autumn autumn autumn autumn autumn autumn
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: октомври 25, 2007, 11:15:32 »

И ние най-вероятно ще си направим църковния брак през пролетта в по-тесен кръг. Нямахме тази възможност август, когато ни беше сватбата, защото до 15-ти не правиха църк.бракове. А може дори заедно да го направим и със сестра ми, защото и те нямат още. Като се замисля това е добра идея!  good
Активен
Etii
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #307 -: октомври 25, 2007, 16:50:12 »

Здравей те, когато ходи майката на моя годеник до св. Неделя и казали три възможни дати през, които можело на 01.12.07 , 08.12.07 и 15.12.07.Но се притесних и ще взема да попитам отново.Но когато ходихме да се запишем и внесохме цалата сума пари всъщност, не ни казаха нищо.
Освен нещата от списъка трябва ли да се купи нещо друго, защото на нас нищо не ни казаха за църковен бокал (това всъщност е чашата нали).
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: октомври 25, 2007, 18:26:48 »

Мисля че всяка църква си има такава чаша(или се лъжа Girl_sing ) но ти можеш да си купиш ако не искаш да ползвате тази от църквата или ако ти се иска да е нещо по-различно и да ти остане за спомен.Би трябвало от там да са ти дали списък с необходимите неща които трябва да носите-вино,свещи,свидетелство за сключен граждански брак и това май беше good
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: октомври 26, 2007, 08:55:36 »

Аз исках да си купя друга,но не можах да намеря  :girlsigh:и си пихме от тази в църквата
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: октомври 27, 2007, 09:36:10 »

на нас казаха да си купим и ние си взехме наша си!старателно я измих и изтрих с мека кърпа преди сватбата да  екрасива з аритуала а и нали съм домакиня blush
питка бомбони табла с жито стотинки и детска радост laugh чашата бутилка вино и разбира се всички документи акт за брак кръщелни на вас и кумовете!мисля че е това!ама свеки побесня като не извадиха и не показаха питката!направо откачи!само едно малкокъсче ни донесоха и аз даже се очудих и реших че това е от църквата а тя както винаги и във всичко се е изложила и не е донесла hysteric ама май не е било така blush и от винцето ни дадоха много малко  laugh а аз се бях настроила за "сипвай попе до горе" laugh ах а кумата как мяташе житото само нямам думи!! а кума държи табличката и после в ресторанта цялата му глава беше посипана с жито  laugh
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #311 -: октомври 27, 2007, 17:38:48 »

Здравейте goody
Аз много искам да има и църковен брак. Ритуалът в църквата ми се струва много специален.  heart heart heart
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #312 -: ноември 02, 2007, 11:07:26 »

Скоро разбрах, че трябва да си взема от църквата свидетелство за сключен църсовен брак.Въобще не се бях сетила за това.Някой знае ли дали въобще е вярно и има ли срок в който това трябва да се направи.Моля, някой минал под венчилото да каже!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 02, 2007, 11:21:37 »

нашето ни го дадоха веднага след църковния ритуал
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 02, 2007, 13:29:55 »

Скоро разбрах, че трябва да си взема от църквата свидетелство за сключен църсовен брак.Въобще не се бях сетила за това.Някой знае ли дали въобще е вярно и има ли срок в който това трябва да се направи.Моля, някой минал под венчилото да каже!

И на нас ни го дадоха веднага след венчавката. Отиди в църквата, в която сте били и попитай там, мисля, че трябва да го пазят.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines