Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 07:10:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак  (Прочетена 153634 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 10, 2006, 13:44:41 »

да и аз така знам,нали се изискват кръщелни свидетелства за това.
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #31 -: декември 18, 2006, 00:21:30 »

Вярвах безрезервно в светостта на църквите и т.н. До момента, в който ми обърнаха внимание на изхвърлените купчини бутилки от водка, ракия и т.н., цигарени фасове, купчини изхвърлени храни и т.н. в задния двор на храма. Случайно се запознах и със служителка на известен софийски храм! За да не ви преразказвам: тя говореше с най-дълбоко презрение за поповете. Пример: жена раздава храна за починалия си съпруг. Попът казал на въпросната служителка задължително да вземе от свинските ребърца, които жената дарявала и да ги занесе в неговата "стаичка". Въпросната служителка обаче толкова й било кипнало от своеволията на поповете и светотаствата, че не го направила. Попът се расърдил много и много й викал. Представяте ли си?!? Защото пропуснал да се облажи със свинско!?

За църковен брак съм, но да не ме докосват такива грешници! Mad girl
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 18, 2006, 10:47:46 »

Добре, че не всички Божи служители са такива!!!


Да, църковния брак е нещо прекрасно, много по-вълнуващо от гражданския е и по-истинско, поне за мен!!! good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 18, 2006, 17:30:12 »

За 2 месеца се сблъсквам 3 пъти с тази "висша" институция Църквата!На 14.09.06 ме кръщаваха!Евала на попа.Хубав ритуал хубави думи ,направо драго да ти стане и да вземеш да повярваш!На 17.09.06-кръщавах на кумата синчето.Попа пийнал порядъчно.Мърмора,мърмора никой нищо не разбра какво каза,какво пя и за какво му платихме.На 11.11.06 - нашата сватба.Попа беше все още трезвен,може би защото бяхме първа сватба за деня!Обаче червени бузки с напукани капилярчета,жълти мустачки и постоянно намигаше.Имам чувството че погледа му не се откъсна от деколтето ми.Иначе красиви думи каза и добре ги каза,без излишни помпозности /сигурно е бързал за винцето/ pleasantry :girl_wink:Абе с две думи бързичко ни ожени за има няма половин час!Не че на нас ни се искаше повече направо идеално си стана! :curtsey:Аз затова като ходя в църква виното само "Меча кръв" от 1.20-толкова стига  :danceg:А при нас войната беше за хора.защото тази катедрала се слави с най-добрия хор в ВТ и ния много държахме на него.Предишния ден отивам и те:Ами то няма да има хо.И аз  Плачещо момиче :hysteric:В деня на сватбата обаче моята най-добра приятелка отива и казва:Колко парии трябват да дойде до един час хора?И както нямаше да има хор срещу неизвестна сума за мен пари - пяха.Ама така пяха като за последно! beating
Активен
Magi
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #34 -: декември 18, 2006, 17:55:19 »

Здравейте,
днес като четох темата ми направи впечатление писаното от Аничка преди доста време, за това как е отишла в църквата и са и казали, че е даже забранено да се венчае в събота вечер.
Истината е, че ако отворите едно църковно календарче там ще видите, че сватбите са забранени, както на Задушница и пости, така и в дните срещу неделя(А ИМЕННО СЪБОТА).
Тъй като ние също сме избрали събота за ден на сватбата и след като аз прочетох това в църковното календарче, отидох да попитам дали има проблем да се венчаем в събота вечер. Попа най-любезно ми каза, че цената е 127 лв. и няма проблем стига да е до 17 ч.
Сега въпросът е аз като вярваща трябва ли да спазя църковния канон и да променя датата(имаме доста време) или да стана част от порочността на представителите на църквата, но да се венчая на датата, която сме избрали.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 18, 2006, 17:59:43 »

Цитат
Сега въпросът е аз като вярваща трябва ли да спазя църковния канон и да променя датата(имаме доста време) или да стана част от порочността на представителите на църквата, но да се венчая на датата, която сме избрали.

Ако си дълбоко вярваща , ще трябва да спазваш каноните, а ако просто вярваш във вицшата духовна връзка на църковния брак избираш датата ,която искаш! *db*Ние се венчахме в събота! girl_wink
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 19, 2006, 16:46:31 »

Наистина ли никой не се е венчал след 17:00h  shok Направо лошичко ми стана  olele Както ми се иска сватбата да е вечерна, то май няма да се получи точно така. Моля ви споделете как се случва венчавка на вечерна сватба, до 17.00 не е ли прекалено рано?!?  girl_impossible
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 19, 2006, 16:53:31 »

Ита,нашата сватба беше вечерна.венчавката ни беше в 3.30ч следобяд,защото рано се стъмва сега,но мисля че лятото когато искаш да се ожените няма да има проблем и към 16.00ч да се венчаете.тъй като нашият ресторант беше към 18.00ч ние решихме да си направим снимки с всички гости след църквата и после бяхме запазили един бар докато стане време за ресторанта и всики отидоха там( е който искаше де).мисля че нямаше проблеми. girl_wink
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #38 -: декември 20, 2006, 17:25:21 »

Амиииии?!? В Св. Неделя попа съвсем насериозно, че венчае и е венчал в събота до 23:30 часа вечерта! Кой е казал, че не може? И ние така учудено питахме, даже ни се поскарахме, защо оспорваме думите на божия служител. Щом той казва значи може! beating pleasantry Mad girl angry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 20, 2006, 20:40:48 »

Ита миличка, спокойно!!! любов заедно Нашата сватба също беше вечерна!!!  good Подписахме в 17.00ч., венчахме се в 18.00ч. (в Св.Неделя) и от 19.00ч. бяхме в ресторанта!!! danceg Получи се чудесно!!! girl_in_love LOVING CHEERS
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: декември 21, 2006, 12:15:30 »

Отдъхнах си  Wink Мерси, момичета  give_rose Това, че има поне една църква, която може да ни венчае по-късно е много хубаво  Love girl  Поне ще сме подготвени по-отрано с резервациите  danceg
 Flower
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #41 -: декември 21, 2006, 18:50:49 »

Не вярвам в догмите и ограниченията във вярата. Ако наистина отивате в храма с чисти сърца и желание, то часа няма значение! Смятате ли, че Господ някога спи? Може би проблема е, че когато нещо толкова чисто се докосне от хора с мръсни ръце, се появяват ограниченията Mad girl

Успех на всички младоженци, които влизат в храма просто с надеждата, че Господ ще одобри официалния им брак пред него. Независимо кога, как и с кого.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #42 -: декември 21, 2006, 19:30:08 »

Много съм съгласна с теб, Sheila. Важното пред Бог е да си с чисто сърце и чисти намерения.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 21, 2006, 19:50:51 »

Много съм съгласна с теб, Sheila. Важното пред Бог е да си с чисто сърце и чисти намерения.

Точно затова з амен Църковния брак е по-истински и емоционален!!! girl_in_love LOVING
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 21, 2006, 19:55:05 »

Много съм съгласна с теб, Sheila. Важното пред Бог е да си с чисто сърце и чисти намерения.

Точно затова з амен Църковния брак е по-истински и емоционален!!! girl_in_love LOVING
Да така е!Обещанието пред Бог е обещание което никога не отпада.Да докажеш любовта си пред Бог-това е истинската любов. heart heart heart
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines