Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 20:59:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде с празник  (Прочетена 53856 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: юни 06, 2020, 10:53:00 »

На Черешова задушница, вечна памет и упокой на тези, които обичаме и не са вече между нас.
По повод смяната на работа точно в тези времена да допълня, че в цял свят се вижда голямо оживление между търсещи и предлагащи. "Ловците на глави", както ги наричат явно наваксват сега и ровичкат по всички канали. НИ- тата и те имат купища предложения както за България, така и за там. НИ2, след трети опит, с почти 99% шанс за Америка в сегашната си фирма и отново "удряне на кухо" в края на февруари, доста сериозно се замисля дали да не си преподреди приоритетите. На няколко места е на ниво "размисъл" след успешни онлайн интервюта и въпреки, че не бих могла да дам адекватен съвет, когато ми иска мнението, споменавам точно думите на Булчето за изпитателния срок и вероятността от втора и трета вълна на пандемията.  blush
Като казвам, че Господ си знае работата, точно така се и получи с племенниците. Вчера майката е ходила да махат конците и брат ми уредил после среща с една от сестрите, която се е грижела за бебето и споделя нейните виждания за кърмене. Поговорили са си дълго и обстойно и каквото и да реши да прави в бъдеще, съм по- спокойна, че ще е информирана от човек с опит. Лично тя, без да я питам, ми каза, че си е записала много неща, на които преди не е обръщала внимание в болницата. Иначе е герой, сама се е закарала до там, а таткото е останал да си гледа щерката, да пере, да чисти и да готви smile.
Маги, по- добре е Габи, нали?
Хубав ден на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 06, 2020, 11:32:21 »

Светла памет на всички!

Свекърва по-добре е Габи да.Не стигнах до Бисептола, тя сама взе да се оправя.Остава дрискането, но и това ще оправим.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #62 -: юни 06, 2020, 12:00:02 »

Влизам само набързо по темите.
Маги, настръхна ми косата и на мен, каката имаше ужасен период с висока температура почъи всяка седмица, че и до болница стигнахме, та знам какво е, съчуствам  give_rose Радвам св, че е по-добре  heart
Бубе, според мен да сменя. ММ така преди около година искаха да го дръонат на друго място с такова увеличение, но той тогава говори с шефа му и той му предложи същото увеличение, за да остане и остана, но ние тогава имахме и други фактори - още едно бебе на път, гъвкаво работно време, хоум офис когато пожелае. Е, сега гпдина по-късно пак се оглежда за нещо ново, просто защото тук няма много какво ново да научи. Не се знае в новата форма на какъв екип ще попадне, а може да си дръоне и някой от сегашния, честа практика. Сега му е времето, после като имате деца по-трудно се взимат такива решения.  Освен това съм ЗА излизането от зоната на комфорт колкото се може по-често. А, и още нещо - ням,а незаменими хора, ще намерят някой друг на негово място, даже може да е по-евтин за фирмата и шефовете му да са по-доволни Wink
Булката не я коментирам, тя си е добре в нашата фирма да си седи lol
По повод съкращенията, тия дни се видях с колежка, коярто е в майчинство и една позната ѝ казала, че в ртази ситуация може изобщо да не ѝ предложат да се върне  shok Малко се стреснах, щото ей сега ще се изтърколи годината и ще трябва и аз да се връщам...
Панде, за падането на Бамбук, споко, аз имам по-идиотска скорошна случка: сложила съм бебето на спалнята до мен, а аз си бръмча с епилатора и му пея да го занимавам. И познайте, както си пееше и той и се забавляваше, така се изтърсиот другия край на леглото докато аз си бръмча и се боря с един подкожен  angry Бе майка на годината...добре, че нищо му няма, даже спестих случката на ММ, че той много тежко приема паданията му  blush
Рат, и аз следя сериала. Да кажеш после. Ние умуваме (по-скоро аз де) на ММ малкия братовчед дали не можем да го запознаем с някоя мома.
И моите деца са от много ревящите, особено скорпионът без значение гладен или сит, та аз чуденки не съм имала, давам цица и тва е, но с А имах много теразния с кърменето и в момента в който си казах квото-такова и спрях да приемам кърменето като нещо задължително, нещата се наредиха, или просто тя порасна. Успех на младото семейство  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: юни 08, 2020, 08:49:14 »

Добрютро!
Хайде аз рано- рано да се разпиша за участие в класацията за "майка за пример" funnytooth Това съм го разказвала, ама може и да го е пропуснал някой. Wink
Значи, НИ1 беше още новороден и по тогавашни препоръки, вечер го повивах барабар с ръцете, та ставаше като малко пакетче. Някъде по нощите, докато го кърмех седнала в спалнята, с опрян гръб в свитите крака на Родния и повдигнати на едно малко дървено столче мои крака, явно съм заспала за минути. Като се събудих, гледам бебето го няма в скута ми. Родният спи, няма бебе и при него... Кошчето е празно, направо ужас Oh my .... Разбудих с писъци сигурно целия блок, светнах лампите, няма го това бебе. По едно време го виждам под масата blush - Изтъркулил се е някак, та стигнал чак до там, спи и кротува pleasantry.
Вчера се видяхме с братовчед ми, дойдоха в парка до нас и хем се разходихме, хем и после седнахме на две пейки една срещу друга, та обсъдихме клюките. Друго е да се види на живо човек, не само да говорим по телефон и да си чатим. Леля ми е най- смелата, ходи даже до библиотеката за книги, пазарувала в близкия магазин, като си ползвала възрастовия "коридор", а е на 91 почти. Тя работеше в САНЕПИДСТАНЦИЯ /хаха, големи съкращения, санитарноепидемиологична станция значи това/, та спазва старите правила за санитаризация и дебнела всички из къщи и махалата за миене на ръце, носене на маски и въобще Wink.
Хубав ден на всички и дано имаме много поводи за усмивки през седмицата! heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #64 -: юни 08, 2020, 09:13:33 »

Добро утро!

Свекс, тази ти история съм я изпуснала... представям си колко си била изморена, сега направо сме принцеси на фона на цялата домакинска автоматизация и пак едвам едвам избутваме първите месеци...
Аз не си спомням чак такава история, 31 е падал на 3 месеца от леглото, но до тогава не можеше да се обръща... 31 беше много некоординиран, вечно беше спънат, ожулен, но не се спираше. 32 е много добре ориентиран в пространството, много малко се е удрял...
Бубе, аз съм за обективна оценка на приоритетите. Ако сегашната фирма го устройва и вижда възможности за развитие, нека остане, но щом е кандидатсвал даже, мисля че трябва да се възползва от възможностите си.
Точно сега не бих сменила работа, аз поне от моята си камбанария, но аз имам 2 деца и нула външна помощ, а една смяна изисква отдаване и време за адаптация, също носи известен риск. Нещо, което бих могла да си позволя на вашата възраст и без децата. Та по-скоро съм за експерименти и премерени рискове.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юни 08, 2020, 09:40:20 »

Свекс, изпуснала съм тази история, завиждах на родилките които могат да спят седнали с децата,но явно не е имало защо lol
Аз мога само легнала и на тъмно да заспя- дори безкрайното безсъние и умора не успя да ме промени уви.
Бубе, аз съм за риска докато сте без деца!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #66 -: юни 08, 2020, 09:41:21 »

Привет!

 Ние вчера се прибрахме доста тегаво. Майсторът ни дето е уж много доверен не ни сменил свещите, а трябвало като преди 2 седмици ни обслужи колата и по баирите и завоите от село до Банско едвам стигнахме. Спряхме на бензиностанцията да питаме дали има някой майстор да погледне, че с 300 зора стигахме 60 км/час, а Предела не знам как щяхме да го изкачим. Молех се да не изгаснем някъде в някой завой и да ни отнесат.Бензинджиите викат няма никой дето работи. От там едно момче случайно вика аз ще се обадя имам познат с компютър за диагностика. Дойдоха двама, единият по-мургав. Гледаха, викат елате на 5 км имаме работилница ще погледнем. Аз като се спекох, че ни заведоха в нещо очевидно полуциганска махала на село Баня. Викам тия ся кой знае какво ще ни направят тука, най-много да ни вземат някоя по-скъпа част и да ни оставят да се пребием някъде. Оказаха се много свестни хората. Мургавият си беше баш майстор говореше книжовно, имаше си доста добро оборудване, смени ни свещите на доста по-изгодна цена от софийския майстор, даде ни старите да си носим и да покажем на нашия и ни изпрати по живо, по здраво.  Като се прибрахме се смяхме с ММ, че от нерви дали ще изкачим всеки баир аз съм си стягала краката и се чувствах все едно като Флинстоун съм карала.  shok

 Иначе си видяхме детето... Устата й не млъква, играе си да прави "манджичка" в една купа събира листа от растенията, бърка, ходи дава на гипсовите фигури из двора да ядат. Разсъждава си някакви нейни мисли и си нарежда. Подстригахме я на черта и вече изглежда съвсем голямо дете, няма ми го вече бебето. Вчера като й обясних, че отиваме да изкарваме парички, тя издебнала и казала на баща си "купкай ми кукла да пее, да плаче и да говори". Разплаках се като я оставихме, ама на нея й е добре. cray
Направихме й батута. Като отзив мога да дам, че упътването беше ужасно. Добре че има Ютуб да го сглобим, че на места на чернобялата снимка изобщо не се виждаше какво точно трябва да се направи.И в упътването е написано, че е само за едно дете. Нея още я е страх да скача, тя и на място не отлепя двата крака, та аз влизах с нея да скачам, тя седнала само се друса. Така с възрастен става 2ма да са на батута, че се пазят, но за повече деца трябва по-голям. Монтирахме й и една дървена люлка, не знам как морска болест не я хвана от люшкане. Вчера и баща ми пък и направил импровизиран пясъчник в един леген и много се кефела. Та общо взето й е много забавно из двора, още не знае къде е парка. Там всички се хвалят как нямало корона, нищо не били спазвали и т.н. Видяхме се само със съседите от разстояние през оградите за здравей-здрасти. Дразня се, ама ние си гледаме себе си и пазим дистанция.  good
 
 Личната свекърва има подобна история на търсене из чаршафи на ММ като бебе, но те били забравили, че го е взела бабата за през нощта. Докато се сетят 10 минути ровили... То хем смешно, хем като си спомня как права заспивах първите дни и от смях преминавах в рев един ден над дъската за гладене. ММ пък мечтаеше да си навехнел нещо да идел малко да поспи в болница.  crazy Първите седмици са си стрес голям.

Хайде хубав ден и със здраве! give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 08, 2020, 09:48:47 »

Адиктед, наистина си взела добро решение, тя е на перфектната възраст за селски иЗяви, моят доскоро се кефеше. Сега е по фен на града и вече сам взе решение да се социализира. lol естествено аз съм с ухо и око на десет, да не кашля някой, но в двора на училището е празно и се подвизава там. Напразно съм се терзаела кога и дали му е времето за нови промени, той сам си показа.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #68 -: юни 08, 2020, 11:27:55 »

aaa знам я тази история на свекърва, май майка и я беше прибрала в тях след това, били са под наем в квартира? Нещо такова ми се мотае smile

Аиктед, ама от пишман майстори! супер е за детенцето на двора, сега като са по-малки са си само достатъчни!

Нашия обаче вече сам не му се играе вече, пред блока са голяма банда, всяка вечер до 9 седим, едвам ги прибираме, колената са им ожулени, мръсни, джанката вече е без листа останала... абе доволна съм какво детство карат макар и в столичен квартал, много ни е хубаво там местенцето че се води частна собственост и си го поддържаме съседите. Уикенда уж щяхме до Тетевен да ходим, да видим на свека къщата в какво състояние, обаче го даваха дъжд, а то даже не капна ... егаси, а така ми се иска да намерим вече майстори да я по-оправим, че едно че града е приказен,ами дворче, рекичката е до тях, ще има къде да се ходи да се отдъхне малко.

Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 08, 2020, 11:43:16 »

Привет!

Благодаря на всички за съветите относно работата на любимия. Засега решението е в полза на новото място, доста повече плюсове намираме, отколкото да си остане там, където е. Ще чакаме последни подробности и мисли да подпише smile Да видим, дано всичко да е за добро!

Ние вчера си направихме една екскурзия до язовир Пчелина. Бяхме ходили там, точно преди извънредното положение на 3 март, но сега успяхме да стигнем и до параклиса над язовира. Много красива местност, ако не бяхме с нашите, които нещо даваха зор, цял ден щях да седя и да снимам! Иначе, понеже не е много далеч от София, имаше си доста навалица (всъщност, би било лицемерно да се опаквам, защото и ние сме част от общото), хората са тръгнали да преоткриват кътчетата на България, дори такива, дето са малко известни.

За днес имам доста планове - вече втора седмица не остава време да пуснем официално сайта, ама сама съм си виновна, исках да кача повече албуми да има, а май накрая е по-добре да е джаста-праста, но да работи. Отделно една фотосесия ми предстои, наша си де, но пак си е занимавка. Трябва да готвя вечеря, да разходим кучето, да покараме колело и да изготвя едно резюме за звездообразуването. На всичкото отгоре, котето ни се е разгонило, та и това трябва да го мисля...

Между другото, ако познавате, някой да си търси  домашен любимец, имаме няколко прекрасни пухкави и любящи котенца, които подаряваме smile

Свекърва, винаги ме приземяваш с историите си - че не трябва да се вземаме много на сериозно  tease

Хайде, успешна седмица!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 08, 2020, 12:36:31 »

Здрасти!
Ние събота я изкарахме на един двор, Ники се уби да играе с чужди играчки. Вчера го водихме уж да караме рикши в Борисовата, ама още няма рикши  pardon само дето го излъгах милото, ама го компенсирах с 2 топки сладолед.
Кухнята е готова, осатват дребни неща. Сега ме чака основно чистене и подреждане, сам влизам, поглеждам, чудя се от къде да започна и си излизам. Ама за довечера вече имам план да забърша шкафовете, да се запозная с миялната и да почна да премивам и подреждам. Ама имам и вариант д караме колела и да пием бира в парка, та което надлее  Wink
Сватосването уж върви, поразпитах и са се разбрали пак да се видят /каза да повторим, ама се надявм сами да си се уговорят и да си излизат/.
Свекърва, уби ме с тази история, както винаги!
На Ники първото падане беше благодарение на братовчедка ми, която седеше до него с телефона, ама от чатене той се преобърнал и падна от дивана, докато си измия ръцете. Щях да я убивам тогава. После той взе сам да си се пребива и вече не ми прави впечатление. Целия е син и надран  pardon
ХАйде лек понеделник!
« Последна редакция: юни 08, 2020, 12:39:20 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #71 -: юни 08, 2020, 13:43:49 »

Да, точно така, Булка, майка ми ни прибра вкъщи, а там отиде брат ми. Онази квартира ми я бяха дали от завода, като на млад специалист. В края на града, пак в циганска махала, на 5- ти етаж, без асансьор, без познати и естествено с най- близък телефон на 10 минути път. Нямахме бойлер, топлехме вода в кофа с нагревател, ама пък се радвахме на една от първите автоматични перални, купена с младоженски заем. Не искам и да си спомням за тези години... НИ1 беше за капак със стафиликокова инфекция от родилния дом и целият беше с розово- сини петна от пиоктанин върху пъпките. Рейсът на майка ми до там беше през един час и 15 минути ходене пеш, а тя нямаше как да остане при нас, че бяхме в една стая и бокс само.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 08, 2020, 15:06:45 »

Здравейте smile
Аз също в помня тази история на свекърва smile на Бамбук почти му избледня синьото на челото и устата. Днес беше на градина, каза, че са били 4 деца. Аз го взех на обяд и бяха 3. Учителката му много се впечатлила, че може да пише буква Т. А аз го мисля, че е много зле защото може само буква Т. Каза, че цял ден е говорил, но тя не го разбира. Асистентката е босненка и го разбира, ама днес я нямаше.
Аз използвах, че го няма и се самоподстригах.

В събота излизах с приятели от курсовете ми по немски. Срещнахме се в Шьонбрун. Аз отидох с колелото, та направи 25 км с колелото и 27700 крачки. Вчера си седях цял ден вкъщи. Във Виена ми се видя много лудница и навалица, но от другата седмица и аз ще съм част от навалицата, защото започва обучението ми за учител по английски.

Бамбук много търси деца. Любими са му батковците, дето са българчета. Но има и един приятел, който е от същата градина и много се търсят между блоковете. Те са все по-големи от него и са му идоли направо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 08, 2020, 16:11:24 »

Привет, най-накрая и от мен.Не мога от сутринта да се докопам, все нещо трябва да се прави.

Свекърва, такива са били годините.Майка ми разправя как е било с мен и сестра ми, "веселба" направо.Знам, че сме много облагодетлествани, ясно ми е.

Ох, аз съм тотален труп, искам да легна и никой да не ме закача един ден.От цялата гадост покрай Габи не моахме и да излезем днес и се надявам утре вече да се разходим малко, че се чувствам като индианец.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #74 -: юни 08, 2020, 16:42:38 »

Как е Габи? Оправи ли се вече?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines