Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 01:35:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Априлска тема /говорилня/ 2016  (Прочетена 171501 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #465 -: април 20, 2016, 11:23:04 »

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%90%D0%BB%D1%86%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D0%B5%D1%80
Ето и енциклопедична справка.
Ама нека си минем на българската Роза, немецът е много страховит...
Миме, инстинктът се задейства инстинктивно, щеш не щеш, той ни е първа сигнална система.  Преди да забременееш те чука друг инстинкт - за продължение на вида /демек любовния/ и чаааак като родиш - майчиният. Всъщност ако не си в болница, а на полето и изобщо нищо не знаеш, майчиният инстинкт ще сработи да не стъпчеш бебето, както си му набрала от болките.  Wink
Не ми се връзвай, ама подхождам научно към темата, емоционално съм доста обрана в момента Wink, ако и да имам /предполага се/ втора сигнална система Wink
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: април 20, 2016, 12:24:34 »

Хихи, тоя немец и мен ме е хванал  pleasantry Заради него в тъмни зори ме търсиха от НАП  blush
После се сетих, че вчера трябва да е започнал новият сезон на Game ot thrones, но се оказа, че започва на 24.04  crazy

И ние имаме билети за Камен Донев, за третата лекция. Дано успея да отида, билетите ги купувах преди 6 месеца и много ми иска да го видя.
Първата повече ми хареса от втората, може би направихме грешка, че ги гледахме през 10 дни. Не ми беше толкова смешна втората.

Това с майчинското чувство повечето ми приятелки го споделят - че се появява известно време след раждането. Засега ми харесва да сме 2в1 и не се замислям за след раждането. Сигурно ще ми е доста объркан момент  blush
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: април 20, 2016, 12:42:05 »

Ами как да го обясня? Имам токова чувство от доста време. Изпитвам нуждата да се грижа за някого, все едно е бебе. Разбира се, всичкото това нещо е насочено към Влади.  heart Искам винаги да се чувства добре, да е щастлив, да е нахранен, абе с една дума да е задоволен от всякъде. Мило ми е да знам, че все едно зависи от мен. Мисля го постоянно, притеснявам се, изпадам в паника, ако нещо му се случи. Иде ми да го задуша от прегръдки. Оф, дано не изглежда като някакво параноично състояние... НЕ Е! Затова си мисля, че майчинският ми инстинкт се е открехнал, подготвя се за това, което ми предстои. Така си представям, че ще съм и с бебето.
Иначе и аз съм чувала, че е възможно в първия момент, след раждането да не си наясно точно какво се случва, какво се прави и как се чувстваш. Аз направо не можех да повярвам, когато моята приятелка ми каза, че като е родила, в началото не може да се каже, че е обичала бебето. Просто трябвало да свикне с присъствието му и чак тогава започнала да изпитва любов. Охх, абе каквото и да си мисля, сигурно няма да е точно така...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #468 -: април 20, 2016, 13:01:20 »

Разбира се, че е започнала подготовката. В психологическо отношение, тези девет месеца служат точно за това  good

Но сега в момента това, което изпитваш е насочено кьм бебето-идеал, такова каквото си го представяш, защото истинското още никой не го е виждал. Когато то се появи, неминуемо ще се различава от представите и за да се свикне с реалността трябва време. Бебето е нещо като много близьк чужденец. Хем е твое, хем е чуждо. Било е част от теб, а сега е отделно. Така написано звучи странно, но мисля, че повечето ще го потвьрдят.

Много ми се иска после да разкажеш как си преживяла тези моменти, какво си изпитвала  heart heart heart

Ох, направо ми се иска пак да сьм бременна, нищо че си имам (почти) прясно бебе вкьщи.
(как се забравят бьрзо тежестите на бременността и раждането хиихи)
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: април 20, 2016, 13:23:51 »

Ще споделям.  heart
Всъщност и аз те разбрах за бебето-чужденец.  good Сега си го представям как ще изглежда, какво ще прави, аз каква ще съм..ей, такива неща. Представите ми няма да имат нищо общо с действителността, естествено. Толкова е странно.  smile
И сега забелязвам разлика в отношението си. В началото не знаех какво се случва, бях объркана. Малко по-малко свикнах с мисълта, че ще ставам майка и чувствата ми към малкото човече са много по-различни от преди. Дори сега мога да кажа, че чувствам... heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: април 20, 2016, 13:26:37 »

Виж, ей на това много се смях днес:

http://www.maikomila.bg/Аз-никога-няма-да-съм-такава-майка/
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: април 20, 2016, 13:27:44 »

Ми сигурно е нормално това с майчинския инстинкт. Аз като знам, че за моите четирикраки подопечни съм способна да пречукам някой, не си представям ако бяха деца.

Така де, оня големия, дето мен ме разхожда вместо аз него, като видя някой да си е пуснал кучето и то да дойде да му се злОби, или пък някой да говори простотии по негов адрес, включвам на боен режим. (добре, че само мЪжо ме е виждал реално в тоя режим...другите сигурно са позабравили, макар че една моя учителка още си спомня как сме се карали с бившия по парковете pardon crazy)

Е ся добитъка му опада козината и има шанс да е една гадна "болест" дето не се лекува. Ама и не знаят от какво се получава. Доктора вдига ръце. И аз му се ядосан на мЪжо, че нищо не прави и изринах някакви ветеринари - хомеопати. Ходихме. Сега добитъка пие почти всички лекарства, които ние някога, по някаква причина сме пили, което си е голям смях. Ама са билкови и хомеопатични. 2 седмици - и май му расте козина. А на опашката имаше едно петно година и половина. Направо не смея да се зарадвам...Ма той нали е на мама момчето и е най- красивия, и знам аз че някой го погледна лошо и за това е така.

П.С. - по повод за на мама момчето. КЪФ ми е плюса на мен - нали и аз се водя "свекърва" - ми аз му харесах момата. И сега сме като на индийски сериал - тя на 2 месеца, той на 2,5 години ама я взехме за жена - от малка. Ей на - малката ви булка на живо. Само дето тая не слуша и върти бате, тате и който се сетите на малкия си пръст.

П.П.С. - сега вече като ходим на разходки, горкия добитък е "яяяя мама и бебе", а на малката през цялото време и викат - ооой колко си хубаВ.

И така...мама с бебе Oh my ..., да ви прилича на мама???


* 13015314_1064913666917410_6164060575704395672_n.jpg (72.15 KB, 267x458 - видяно 113 пъти.)
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: април 20, 2016, 13:32:02 »

Дори сега мога да кажа, че чувствам... heart

Така си е, обаче съм сигурна, че ще има ситуации, в които ще ти иде "да го гръмнеш туЙ дяволско изчадие, дето ти се е паднало" pardon Нещата от живота.


* 12987047_1064921106916666_2806496153563075552_n.jpg (70.21 KB, 360x277 - видяно 1879 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: април 20, 2016, 13:38:42 »

Така си е, обаче съм сигурна, че ще има ситуации, в които ще ти иде "да го гръмнеш туЙ дяволско изчадие, дето ти се е паднало" pardon Нещата от живота.

Не вярвам, Мимето да се съгласи сега с тази работа...blum

 ma6ka_ , с тази торта като се появиш, направо..... все се оглеждам за нещо сладко lol

 
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: април 20, 2016, 13:44:44 »

Виж, ей на това много се смях днес:

http://www.maikomila.bg/Аз-никога-няма-да-съм-такава-майка/

 funnytooth funnytooth funnytooth

Скай, хихи, виж Мари как ме знае? Не искам да съм такава. Айде, ще поживеем, пък ще видим.  blum
Много са хубави твойте децЯ.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: април 20, 2016, 13:52:58 »

То и аз други си ги мислех, но "дяволското изчадие" се показва от време на време и ме прави, такава каквато не се познавам.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: април 20, 2016, 13:54:53 »

Е ся се посмях и аз на Инкеният линк. Сега съм на периода с фасове и камъни. После ги гледам дали са излязли и броя колко са...за да знам още колко да чакам. pardon

Не вярвам, Мимето да се съгласи сега с тази работа...blum
 

СЕГА да, после ще си говорим пак. И да не го каже - поне веднъж ще си го помисли. Или както обичакм да казвам "Да, много е миличка...докато СПИ"  pardon

Но пък има и по- добрички деца де...всички са си различни pardon
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: април 20, 2016, 13:56:42 »

Хихи, Мари, бих ти изпратила парче или половината Torte но гледам да стоя далеч от такива неща. Сутринта бърках лешников тахан с мед и какао, за да озаптя ламята в мен  badgirl

Този сайт го преглеждам цял ден, много интересни истории има. Четох и за едно скандинавско раждане, направо се чудех да се смея или да плача  Girl_hide
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: април 20, 2016, 14:02:15 »

На мен само тахан и мед ми стига, обаче ми свърши тахана.... и сега искам, не искам ям шоколад lol
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: април 20, 2016, 14:03:56 »

На мен само тахан и мед ми стига, обаче ми свърши тахана.... и сега искам, не искам ям шоколад lol

Начи - да ви имам проблемите. Аз без да съм бременна, днес се моля да си задържа храната в стомаха, щото ме цепи една глава...вие тука - тахан нямала, мУАла шоколад... tease
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines