Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 00:33:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Априлска тема /говорилня/ 2016  (Прочетена 171401 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #285 -: април 14, 2016, 12:12:06 »

Тони и Фери,да отговоря на вас,пък после ще взема отношение към казуса на Фани. Малко по-съкратено ще е и натрупана програма,но ние почти 6 месеца си спим до когато искаме и не мисля,че ще ни е проблем малко по-сбит график. Горе-долу за всяко място имаме по 3-4 дни,в Рим най-много. Идеята ни не е да видим всичко,за мен би било хубаво да усетя атмосферата и живота,а това,че няма да видя всички забележителности не ми е никакъв проблем. Тепърва се надявам да се разхождаме по света. Все още всичко е проект,но сме се находили на мързеливи почивки и сега ми се иска динамика,пък и аз няма да имам възможност за много почивни дни като започна работа,същото се очаква и за ММ.

Тъй... за казуса на Фани,Киви много хубаво го е описала в шеговит тон,но аз ще гледам да си изложа мнението възможно най-коректно,така че да стане ясно какво мисля,без да има непреднамерено засегнати. Мен тази тема изключително много ме вълнува,не знам защо,дори и чисто професионално да кажем,че е. Изгледах де що има материали за джихад,за Ислямска държава, преди това за масовите убийства в Сребреница и т.н. и всичко това подтикната от филм за Ориана Фалачи. Нямам против мюсюлманите,както и нямам против никаква друга религия. Баща ми е от този край (гоцеделчевско) и там мюсюлманското население е предимно от българомохамедани,които познавам като работливи и добри хора. Друг е въпросът какво се случва в джамиите им и какво им се проповядва,както и кой ги подтиква да правят неща,които са им несвойствени в годините назад като носене на забрадки и бурки. Против съм насилствено налагане на нещо,което преди не е било традиция у местното население и желанието да се създаде конфликт по този начин като се провокира немюсюлманското население. Без значение на това каква религия се изповядва всеки един е с българско гражданство и е длъжен да спазва законите на България,която е светска държава,така както ние сме длъжни да се съобразяваме като ходим като туристки в Дубай и се покриваме,защото сме в такава държава. И Господарите показват съмнителни интереси и финансиране от държави,в които религиозността е на съвсем друго ниво,та хората със забрадки и бурки са само инструмент в ръцете на именно тези чужди интереси по използваната от хилядолетия схема с противопоставяне на религиите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: април 14, 2016, 12:22:12 »

Киви, така хубаво си ми изразила мнението по темата, че няма как да го кажа по-добре! Относно Богинята на Обувките, на която се кланям.. Лошото е, че се кланям и на тази на Часовниците, Слънчевите очила и Чантите.. Демек съм многоверница?  pardon С теб ще си играе само онази част от мен, която е поклоница на Обувките, няма да ме получиш цялата  danceg

Бубе, ние бяхме точно на този маршрут, по който изхарчихме безумно много пари, които в началото мислехме да пропуснем (викаме си да не ходим на Малдивите или Бали, защото ще харчим много пари).. Накрая ги дадохме в Италия, но беше най-вълнуващата почивка, която сме имали.. Както казах, аз съм от хората, които обикалят по 20 часа в денонощието, когато са на някое място и това определено беше различн изживяване..  good
« Последна редакция: април 14, 2016, 12:24:15 от alexandrova_90 » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #287 -: април 14, 2016, 12:36:45 »

Тони, същата многоверница съм, даже и на Богинята на Хоби Крафт материалите се кланям smile Можем да си основем собствено религиозно течение... Познато като Киви_90 .... С подходящите опорни точки на президентские избори ще пожънем успех, 50% от гласоподавателите (предимно от женски пол) ще се припознаят в идеята. Даже вече ми се избистря слогана "Фурла за всяка кифла"... и остава да се разберем кой да е президент, кой вице smile

Аз нарочно не съм писала конкретни названия, защото нямам никакви предпочитания по цвят, националност и т.н. и не е редно да имаме според мен ... Преди време имаше един експеримент, една учителка беше решила да обясни на децата какво е расизъм като в два различни дни децата със сини очи са привилегировани, а на следващия ден тези с кафеви. Много силен пример!

Аз докато реша тука дали се разбирам със жените със сини рокли, се подсетих, че и там съм в кюпа. Изобщо страшно подозрителна личност... Фу... ще се ънфреднвам явно скоро със себе си...

Свекс, Инцавката... е някоя правописна грешка явно... Като нищо е Иванка...
« Последна редакция: април 14, 2016, 12:45:55 от Kiwi » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: април 14, 2016, 13:05:40 »

Аз само да кажа как е Имам малко коте на китайски: Уоу йоу йъ джъ ксиао мао, хаххаха  Yes Yes Yes
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #289 -: април 14, 2016, 13:17:39 »

Тони, то стана като гръцката митология. И аз съм от тая вяра, ама само богиня на високи токчета мога да призная. Тая на равните обувки-не. Пък за гръцките богове знаете, че нищо човешко не е чуждо и съвсем не са идеални... Еле носовете им.
Киви ме умори от смях с тоя розов слон!
Свекърва е права- добър или лош законът е закон, правила, които трябва да спазваш.
Фани, не мога да го изсричам, сори, кака!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #290 -: април 14, 2016, 13:47:17 »

Тони, същата многоверница съм, даже и на Богинята на Хоби Крафт материалите се кланям smile Можем да си основем собствено религиозно течение... Познато като Киви_90 .... С подходящите опорни точки на президентские избори ще пожънем успех, 50% от гласоподавателите (предимно от женски пол) ще се припознаят в идеята. Даже вече ми се избистря слогана "Фурла за всяка кифла"... и остава да се разберем кой да е президент, кой вице smile

Вземете ме във вашата партия!!! Моля, моля, моляяяяя smile Ще ви довърша слогана "Фурла за всяка кифла, Маноло за всяка фукла" (много ф-та, много чудо, но то е защото "Ф" е олицетворение на женския характер). Мога да се кланям на боговете на обувките, роклите, чантите, аксесоарите и на хендмейд богинята сутрин, обед и вечер. Даже ще си ушия специално копринено килимче за молитвите  priest, само ме вземете.

Вчера разбрахме защо част от чуждестранните ни студенти идват през седмица - едните били турци, другите - кюрди, били в жесток конфликт и категорично не искат да влязат заедно в една стая.....Ами, не го смятам за нормално.
Бягам, че имам важна среща, стискайте палци!

Едит: И аз съм със синя рокля!
« Последна редакция: април 14, 2016, 14:25:51 от Snow_White » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: април 14, 2016, 13:57:17 »

Тони, същата многоверница съм, даже и на Богинята на Хоби Крафт материалите се кланям smile

ВЪХ не ми говори за тАЗ Богиня, че последните 7-8-9 години яко ме е вкарала в преразход...Сигурно имам материали колкото за ремонт на една кухня (примерно) pardon blush crazy
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 14, 2016, 14:04:05 »

Лично в нашето училище шефът мислеше да прокара в правилника да не идват с бради -ем не успя, противозаконно било. Абе лично предпочитам да идват със забрадки отколкото да им се вижда д.то или ц..ите... Всъщност най-добре да има униформи, твърдо съм ЗА!
Като гледам наше село - най-големите шафрантии станаха ходжи след една определена възраст. Ма то си е бизнес отдето и да го погледнеш - имат си тарифи за погребения, струвания, ритуали... Вярата е в сърцето, и сто забрадки да сложиш не можеш да скриеш ако имаш лошо сърце нали?! нито пък ще станеш по-вярваща, ама хора всякакви...
А колкото до богините защо на Сините рокли, нека да съм на Червените  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #293 -: април 14, 2016, 14:51:10 »

Фани, сигурно на курса имате много пИвици и футболисти, кой иначе да учи точно това словосъчетание funnytooth
Киви, не мисля, че е правописна грешка, а първоаприлска. Обаче май само ние двете сме я прочели цялата, няма други впечатлени от такова звучно име - нещо като ин-лоу, ама цавка pardon.
Аз нали лани по това време бях в Сингапур, та си спомних, че там е забранено със закон да се дъвчи дъвка по улицата и на обществени места. Може да е смешно, може да е глупаво, ама на - закон. Ходи и не го спазвай, ако ти стиска...
Друго си мисля и то сериозно. Ние тук си се знаем, много от приказките ни са разбираеми само за нас и е ясно, какъв точно смисъл влагаме. Ако обаче се намърда някой гост дето да чете и после разбрал- недоразбрал да клюкари, работата ще тръгне на "изуй гащи". В тази връзка, дали да не поискаме месечните теми да се прехвърлят в скрития сектор, подобно на бебешките теми и сватбите?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #294 -: април 14, 2016, 14:56:32 »

В тази връзка, дали да не поискаме месечните теми да се прехвърлят в скрития сектор, подобно на бебешките теми и сватбите?

+ темите за Очаквани бебета, аз като наскоро проследена подкрепям напълно  good

Прекалено заспало ми е да коментирам другите постове  blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: април 14, 2016, 14:58:04 »

Напълно съм за!!!  good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: април 14, 2016, 17:14:25 »

Един глас и от мен.

Нямам нищо за криене, но ми се струва некоректно нерегистрирани потребители да могат да ги четат тези теми.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: април 14, 2016, 19:07:49 »

И аз съм За!

И без това си говорим простотии дето само ние си ги разбираме, накрая да не останем криво разбрани. Не че не искаме нови, ама да се сериозни!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: април 14, 2016, 19:57:28 »

Ами хайде някой да пише на модераторите. Явно всички сме единодушни  good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #299 -: април 14, 2016, 20:06:35 »

Преместиха ли я, мацетааааа? smile
Аз съм тук...вероятно отново за малко (ама моля ви се, намирайте те ме на фейса, чувствам се гадно на никой да не залипсвам sad )

Да знаете и да не се чудите - не съм бременна и нямам пръстен. Не се крия от-не-ма накъде.

Направихме Великденски заек с децата, искате ли да го видите? (голям е да знаете, от кадастрон)



Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines