Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 00:02:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Априлска тема /говорилня/ 2016  (Прочетена 171401 пъти)
 
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #165 -: април 08, 2016, 10:19:02 »

Добро утро!
 И аз се разписвам набързо и бягам пак да готвя. Този път ще са домашни дюнери с фалафел и ми се иска и някакъв крем за десерт,но да видим какво ще стане. Ще идват брата на ММ (това девер ли се води)  и затова не съм ентусиаст,те не отбират от храна,тъпчат само боклуци.
 Снощи имахме емоции покрай хладилника,който беше тръгнал пак към оня свят,та му удряхме молби да не се предава. Слава Богу, сутринта се беше преборил с временното затопляне.
 Ние имаме още покани за раздаване-последните две откъм на ММ страната и аз имам две,ама хората не могат да се натуткат да се обадят. Та събота пак сме на маса по повод раздаване на покани.Ще ми се да мина и да разгледам красотите на Миш маш феста,ама да видим дали ще стигна до там.
Щом ще сме шукаритетни днес аз пък ви поздравявам с това:
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #166 -: април 08, 2016, 12:35:25 »

Честит ден на майстора.

Свекс, чакам те с нетърпение да се включиш с регулярен доклад за тормоз над снахите по Индийски.

Точно днес четох, че мъдрата свекърва печелела дъщеря, а глупавата губела сина си. Аз нямам личен опит по темата, но се чудя как ли пък ще изглежда тоА животински вид мъдра свекърва? Дали не зависи от сина какви ще са взаимоотношенията между двете най-важни жени в живота му?

Ей такива ми се въртят из главата, я разкажете ако имате опит за споделяне. Обичате ли си свекървите като майки? Защо?


Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 08, 2016, 12:55:06 »

Обичате ли си свекървите като майки? Защо?




Уважавам я като човек и личност с целия житейски опит, който има.
Не мога да кажа, че я обичам като майка, твърде различни сме като личности и донякъде живеем в различни епохи.
Вслушвам се във всеки неин съвет, но не всичко е приложимо в моя свят.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #168 -: април 08, 2016, 13:43:12 »

Аз пак съм крак въз крак. Имам малко работа днес и изскочи ли нещо, бързо го оправям. Да не завидите! Шефът викнал братчед си, щото ни трябва текст на италиански, пък аз само това дет не съм научила в тая фирма... Та човекът щял да дойде в 17:15-17:20. Като знам точността на шефа, 100% в петък иска да ме държи до по-късно. Сори! Хванаха ме бесовете! Шефът нали уж е млад човек, ама не може да работи с компютър. Затова да не сме се занимавали с файлове - цитирах! Простотии!
Киви, аз много пъти съм говорила за свекърва ми. Дай, Боже, всеки му такава жена в живота! Уникална е! Супер тактична, винаги насреща, може да даде мнение, ако я питаш, съвет, но решения не взима вместо нас! Наричам я майко, защото (сме на една дата родени-шегувам се) така го усещам. Тя не е имала щастието да расте в нормално семейство и е давала мило и драго да постигне това, а сега и със синовете си. Винаги ми е хубаво да се виждаме със свекърите. Много ни помагат! Много!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 08, 2016, 13:59:01 »


Ей такива ми се въртят из главата, я разкажете ако имате опит за споделяне. Обичате ли си свекървите като майки? Защо?


Не. И се дразня като казва, че съм нейното момиче. И като се хвърля да ме прегръща и целува. Уважавам я, тя е добър човек, помагат ни със свекъра, но не ми е никак близка. С бабата на ММ нямам проблем да си приказвам и да и казвам бабо, ама със свекърите не ми се получава. До сега се виждахме по 2-3 пъти в годината и успявах да им се зарадвам, ама тая година нещо и те взеха да идват и вече са ми омръзнали (а те първа предстои да идват). Да са живи и здрави, може пък да ми мине. Но в момента имам чувството, че се престарават и ме дразнят.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #170 -: април 08, 2016, 14:55:13 »

О, Киви, съжалявам, ама вече не го гледам индийския sad. Там спряха да се тормозят и загубих интерес Wink. Снощи, докато прецъквах каналите, хванах малко от един турски по БТВ, "Част от мен". Ама как точно на реплика "Дъще, той може да спи в твоите поли, ама е раснал в моите!" попаднах...и ме заинтригува. blum Прехвърлям се вече на него, мисля, че бързо ще схвана за какво иде реч и ще ви докладвам. smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 08, 2016, 16:45:16 »

Хахаха, свеко, страшен филм е тоя - волю-неволю гледах докато кърмех 1-2 епизода, защото майка умира за него. Главната героиня според Кари е много хубава, то и там се разправят за донорство/сурогатно майчинство и т.н. Няма да разпраям повече, че да не те загубят като зрител.
Уважавам свекърва си, да, казвам й майко, знае си мястото и определено на моменти е по-малко дразнеща от моята собствена майка. Помага ми за детето, та затова за нея или добро или нищо. Наивна е и лекомислена на моменти, което не винаги е лошо качество. М/у другото Бубето беше я харесала на снимката й от сватбата. Предполагам, че е минавала за красавица навремето. Дразнят ме понякога с изказванията си понякога за отглеждането на деца, а реално и двете не са гледали деца и живели без свекърви. И това прословуто : Какво ще кажат хората? Ама то е валидно повече за майка отколкото за свекито. Абе тя си гледа живота със свекъра на село и не ме закача, което ме устройва напълно.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 08, 2016, 20:55:45 »

Няма да пиша по темата за свекърви - снахи, че има да пиша до утре по темата  girl_haha

Да ви покажа част от зоо - атракцията ни..
Малките агънца smile


* 7.jpg (69.84 KB, 336x336 - видяно 1639 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 08, 2016, 20:57:51 »

Запознайте се с Фокси - жабчето и Пупи - клечкото


* 10.jpg (44.63 KB, 404x404 - видяно 1630 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 09, 2016, 07:52:19 »

Добро съботно утрооооо!
Днес нашата лобима съфорумка Свекърва има повод да почерпи!  heart heart heart heart  heart heart *INLOVE*Какво да ти пожелая, миличка! Амииии бъди ни жива и здрава поне до 101 г. и скоро да връзваш панделки на внучки. Надявам се скоро някой да се включи и да пусне картичка или цветя... Пиша от тел. затова не мога!  girl_impossible
Друго не знам какво да споделя  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #175 -: април 09, 2016, 08:51:16 »

Благодаря, благодаря heart heart heart
Освен с поредната закуска и кафе да почерпя smile Пекнало е слънце, пък го даваха да гърми и да трещи...
Доста ми станаха рождените дни зад гърба. Имала съм четири в трудни периоди от живота ми, този ще е петият. Дано не е последният  blum
Прекрасен ден на всички ни, нека го напълним със смисъл и щастие!


* 12985488_1119182888131806_4754110986683211759_n.jpg (66.37 KB, 329x329 - видяно 1613 пъти.)
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #176 -: април 09, 2016, 09:14:26 »

  Добро утро! Честит рожден на Свекървата с най-много "снахи"! Пожелавам ти да се увеличи с още една, да си все така балансираща и отрезвяваща ни, пък през трудностите да минаваш с овнешките рога !

  Ето едни шарени букети! Хубава събота и неделя на всички!

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 09, 2016, 09:21:20 »

Честит рожден ден, Свекърва!
Да си жива и здрава, все така положителна!
Пожелавам ти скоро да изпиташ една сладка радост, да бъдеш един цял вълнуващ свят, за едно мъничко човече!
Иии няма да се излагаме със 101 smile


Аз да почерпя с моята скромна торта, любимият ми мъж днес има рожден ден.







П.П Големи упражнения, докато кача снимката. От компютъра не мога, та си пращах имейли, за да мога от компютъра да си кача снимките на телефона, че връзката между двете е слаба и ще мине повода, докато успея. Пуснах снимката от телефона и се върнах да допиша съобщението то компютъра, изобщо сложна работа, но като има желание човек, намира начин.
« Последна редакция: април 09, 2016, 09:28:59 от Marri » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 09, 2016, 10:14:23 »

Добро съботно утро!

Свекърва, честит рожден ден! Пожелавам ти здраве, което всъщност е най-важното! Повече положителни емоции и скоро да те зарадват твоите синчета с хубави новини!  give_rose give_rose give_rose

Мари, честит рожден ден и твоя мъж! Много здраве, щастие и с една госпожица скоро да го зарадваш.  give_rose blum

За моята свекърва какво да кажа? Уважавам я, обичам я, защото е родила, отгледала и възпитала най-любимият ми човек в света. Но не мога да кажа, че я чувствам като майка...и "майко" не мога да й кажа. Прекалено различни сме, никога не сме били много близки. Представата ни за живота, според мен доста се разминава. Не разбирам част от начина й на възпитание на внучка си и си представям как ще е с нашето дете, което ме притеснява, но ще се оправим.  pardon
Иначе добра е жената и някои от нещата сигурно са бели кахъри, ама това е. Хората сме различни... smile

Хубав ден и дано ни се разминат дъждовете и гръмотевиците.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 09, 2016, 10:23:42 »

Мари, честит рожден ден и твоя мъж! Много здраве, щастие и с една госпожица скоро да го зарадваш.  give_rose blum

То това от него зависи, но като изключим този факт......напоследък се питам дали ми е по възможностите тази работа.
Отделно от това си мисля каква ли госпожица ще бъде с тези младежи вкъщи.... blum
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines