Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 10:23:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 20 -та част  (Прочетена 192131 пъти)
 
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: март 21, 2012, 11:58:52 »

punk_girl123, до кривата круша съм. sarcastic Аз спрях търсенето на рокля, защото искам да обиколя още веднъж Асеновград. Вече знам точно каква рокля искам и много се надявам да я открия в готов вариант, макар че се съмнявам. Ще посетя и ателието, от което е твоята рокля. До сватбата има малко повече от три месеца и все си мисля, че е рано. Към края на април със сигурност ще съм избрала или рокля, или поне място, на което да ми я шият.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: март 21, 2012, 11:59:25 »

Момичета, да ви кажа наистина основно значение има фигурата. За мен това е най-важният фактор при избора на рокля. Много малко момичета са с перфекти мерки и всичко им стои добре. Аз съм си едричка и винаги съм била, но съм и висока, затова бях решила че искам рокля с ниска талия. Такава и си взех - издължава и оформя фигурата. Обемът в роклята също ми стои добре, защото съм висока. Но за ниско момиче не харесвам обемна рокля. Или пък аз да се натъпча в тясна рокля по тялото. Ами няма да се чувствам добре и ще изглеждам смешно. Затова всеки сам си преценява, но е важно да облечем не само каквото ни харесва, а и каквото ни стои добре!
Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше. Леле, много бавно пиша.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 21, 2012, 12:02:33 »

punk_girl123, до кривата круша съм. sarcastic Аз спрях търсенето на рокля, защото искам да обиколя още веднъж Асеновград. Вече знам точно каква рокля искам и много се надявам да я открия в готов вариант, макар че се съмнявам. Ще посетя и ателието, от което е твоята рокля. До сватбата има малко повече от три месеца и все си мисля, че е рано. Към края на април със сигурност ще съм избрала или рокля, или поне място, на което да ми я шият.

Моята я шиха 3 месеца и то не в пика покрай баловете а на спокойствие, така че не мисли, че 3 месеца са много. А в Асеновград сега е лудница!
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: март 21, 2012, 12:05:47 »

veseto_87, съгласна съм с теб, но има и друг момент. Не всички се харесват с това, което им седи добре. Идеалният вариант е човек да се харесва с нещата, които му седят добре, но за съжаление не се получава винаги такъв синхрон.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: март 21, 2012, 12:08:57 »

Моята я шиха 3 месеца и то не в пика покрай баловете а на спокойствие, така че не мисли, че 3 месеца са много. А в Асеновград сега е лудница!

Аз бях в Асеновград през януари и отидох в делничен ден. Беше много спокойно, но голяма част  от роклите бяха по закачалките.
Ти сега ме шашна с тия три месеца. Oh my ... На мен все ми повтаряха, че един месец е достатъчен, но май наистина трябва да се размърдам.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 21, 2012, 12:11:23 »

Да, разбира се и ти си права! НО, трябва човек да е и малко естет! Например момиче с дебели крака и къса пола на кого би се харесало? Та нима и тя се харесва в огледалото? Това никога не съм го разбирала! И аз искам да нося къси панталонки, но не ми стоят добре...и не нося!
По въпроса за роклята, мисля че е много важно, когато я избираш, с теб да има искрен човек, който ше ти каже как реално изглеждаш отстрани! Защото от първоначалния шок и вълнение не винаги сме обективни към себе си! Аз се доверих на мненията на майка ми и сестра ми. Смятам, че толкова близки хора няма как да те подведат.
Понякога ми е доста смешно, когато продавачките убеждават някого как еди кое си му стои много добре, а той самия даже не си вярва...
П.П. Когато мислех да шия моята рокля, всички фирми ми казаха че трябва да я поръчам 3 месеца по-рано, най-късно два.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: март 21, 2012, 12:15:46 »

Да, разбира се и ти си права! НО, трябва човек да е и малко естет! Например момиче с дебели крака и къса пола на кого би се харесало? Та нима и тя се харесва в огледалото? Това никога не съм го разбирала! И аз искам да нося къси панталонки, но не ми стоят добре...и не нося!
По въпроса за роклята, мисля че е много важно, когато я избираш, с теб да има искрен човек, който ше ти каже как реално изглеждаш отстрани! Защото от първоначалния шок и вълнение не винаги сме обективни към себе си! Аз се доверих на мненията на майка ми и сестра ми. Смятам, че толкова близки хора няма как да те подведат.
Понякога ми е доста смешно, когато продавачките убеждават някого как еди кое си му стои много добре, а той самия даже не си вярва...

Ооо, задължително майка ми ще е с мен. good
Активен
sea_flower
Ентусиаст
**
Публикации: 70


« Отговор #352 -: март 21, 2012, 14:17:02 »

Аз си поръчах рокля и първата ми проба е след два месеца.....То все уж има време, ама то си върви....
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: март 21, 2012, 15:17:45 »

Това за чуждата обективна и за предпочитане критична преценка е много вярно.

Аз като взех роклята се чудих между 2 и приятелката ми и консултантката в Ла Споса ме харесаха в тази. Момичето спокойно можеше да каже, че в другата, която бе с 300лв по-скъпа съм по-добре, но тя беше категорична, че тази която купих ми стои най-добре от всички.

Относно роклята - според мен не го оставяйте за последните месец -два. Аз се чудих, мъдрих разочаровах и накрая си взех рокля 40 дни преди сватбата.Сега заради цвета правя промени в предварителния план за визия - като се почне от цветята, кошничката и грима.
Така че не чакайте толкова...
« Последна редакция: март 21, 2012, 15:19:24 от yara » Активен
peci
Любопитен
*
Публикации: 24


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 21, 2012, 15:50:55 »

Моята рокля я поръчах средата на януари и от средата на март вече имам рокля, а сватбата ми е на 7 юли! Не исках да оставям в последния момент, все пак тогава ще имам да мисля и за другите работи!
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 21, 2012, 16:01:10 »

Моята я поръчах на 9.03 и сега на 25.03 се надявам да я взема...(2 седмици и отне на шивачката)
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: март 21, 2012, 16:45:22 »

булка88 твоята ще я шият или ще я преправят!
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #357 -: март 21, 2012, 17:30:04 »

Момичета случайно попаднах на сайта на  Ателие Войла ето го сайта http://ateliervoila.bg/stella
и там са на разпродажба в момента.  Успех на всички с намирането на най-прекрасната рокля good
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #358 -: март 21, 2012, 21:13:09 »

michelle, много ти благодаря. give_rose Влюбих се в една тяхна рокля (малко повече като цена ще ми дойде, но... pardon), обаче имат само един размер, в който за сега не се побирам. Взела съм строги мерки и до юни се надявам да съм 42-размер.smile Пък, ако имам късмет и роклята ще ме чака.

Няма нужда да рискуваш- капарирай роклята! В сватбения център имат много хубава практика: даваш капаро, ПАЗЯТ ти роклята, след което можеш да размислиш и да ползваш парите от капарото за друго- друга рокля, халки, бижута и т.н. Ако капарото  не е много, все ще има за какво да го изхарчие Wink Тъй че запази си роклята да ти е спокойно!

Аз искам да питам тези, които разбират от шиене...ако искам роклята да е същата от дупето нагоре (с издължен корсет е), но да променят нещо надолу по разперенета част- да е друг цвят, друга материя, по-разперено, абе нраправо да сменят долната част май...та, това шиене ли се води или корекция, за колко време ще стане? Аз имам само месец и половина, капарирала съм рокля (има я на 12та страница) и е идеална по тялото, просто не искам друга. Обаче най-долу не ми харесва как е, малко като перде седи и не е достатъчно разперена, както си я представях. А нали искаме идеалната рокля на този ден...та, дали имам някакъв шанс?
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 22, 2012, 22:09:28 »

anna_karenina води се за шиене тази примяна, която искаш ти. Корекция е само стесняване, разшираване и коригиране на дължина. Ако смениш цвета на роклята, полата, бюстие....си е шиене. Поне на мен така ми казаха в един магазин , от който бях харесала рокля (не казвам кой е, вече го затвориха). Но мисля, че за седмица, две ще направят това, което искаш smile
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines