Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 23:51:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-3 част  (Прочетена 168608 пъти)
 
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юни 19, 2008, 08:51:56 »

Здравейте на всички. След известно прекъсване, защото бях болничка пак се включвам  smile
Ето и нашите халки както обещах някъде по другите теми  smile
Поръчани са от Сара Трейд и мноооооогоооо си ги харесвам

Много са хубави, браво  Bravo и аз сигурно от Сара трейде ще ги поръчвам. Ама според мен не трябва да се оставя много за накрая, защото всичко се случва, една колежка много ми се оплаква, че за нейната сватба си взели халките 1 седмица преди сватбата, и били много разочаровани, защото изобщо не били това, което си поръчали (те си ги избирали по каталог)... ама нямало как да се поправят, защото нямало време.  nea така че моето мнение е поне 1 месец преди сватбата да са готови
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: юни 19, 2008, 08:58:11 »

Много са хубави, браво  Bravo и аз сигурно от Сара трейде ще ги поръчвам. Ама според мен не трябва да се оставя много за накрая, защото всичко се случва, една колежка много ми се оплаква, че за нейната сватба си взели халките 1 седмица преди сватбата, и били много разочаровани, защото изобщо не били това, което си поръчали (те си ги избирали по каталог)... ама нямало как да се поправят, защото нямало време.  nea така че моето мнение е поне 1 месец преди сватбата да са готови

момичета вчера с милото си поръчахме халките от Сара Трейд в София на ул.Алабин 33.Жената която вземаше поръчката беше много мила и халките ще са готови на 2.07..точно след 2 седмици... Bravo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #137 -: юни 19, 2008, 10:05:42 »

Gery79 позволявам си да те коригирам - има халки, които се правят на машини един вид конвейерна изработка, която не струва скъпо и други - ръчни, за които майстора търка с пилата и диша киселини. Коректно е цената да е по-висока. Като се има предвид, че ръчна халка лесно търпи корекции и няма мърдане не до края на живота, а и за няколко бъдещи поколения  good
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юни 19, 2008, 10:24:30 »

branny и на мен много ми допада вашия модел good честито- най-малкото 100 години да си ги носите със здраве  Wink

inaxastra добре че хвърли малко светлина по въпроса, че иначе цял живот невежа щях да си ходя  Girl_hide сега ми се изясни, и наистина е коректно да са по- скъпи.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: юни 19, 2008, 10:28:49 »

Gery79 позволявам си да те коригирам - има халки, които се правят на машини един вид конвейерна изработка, която не струва скъпо и други - ръчни, за които майстора търка с пилата и диша киселини. Коректно е цената да е по-висока. Като се има предвид, че ръчна халка лесно търпи корекции и няма мърдане не до края на живота, а и за няколко бъдещи поколения  good

Да, има логика и да са по-скъпи, и да са по-"дълготрайни". А къде може да се поръчат халки ръчна изработка??
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #140 -: юни 19, 2008, 10:39:27 »

Има много ателиета. Не знам къде си. Аз познавам най-вече тези, с които съм работила, но са се напоявили и много други. Лошото е, че продавачките често заблуждават клиента за произхода на халките. И не може да им се има много доверие.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юни 19, 2008, 10:54:08 »

Има много ателиета. Не знам къде си. Аз познавам най-вече тези, с които съм работила, но са се напоявили и много други. Лошото е, че продавачките често заблуждават клиента за произхода на халките. И не може да им се има много доверие.

Аз съм в София, до сватбата има 3 месеца. Много ми се иска да са стабилни халките, преди всичко това. Затова ме заинтригува твоео изказване. Мисля да проверя в едно ателие - намира се на цар Асен, някъде около Витошка, не знам името... Girl_hide
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #142 -: юни 19, 2008, 10:54:46 »

Аз имам един проблем с моята халка и се надявам пишейки тук inaxastra да ми помогне със съвет blush
Когато избирах размер за халката хората от магазина се колебаеха между дваномера /за съжаление сега не си спомням размера , но момент, ще измеря диаметъра на халката 17мм външен диаметър/ единият този 17 мн трудно влизаше на пръста ми и го усещах като поничка  pardon сякаш халката се впиваше в пръста ми, абе некомфорто  pardon, а другия номер май беше с половинка по голям влизаше свободно и сякаш го чувствах по добре, но продавача каза че халката не се сваляла и трябвала да стои сигурно на пръста и ми набута тази помалката. Аз сега като си я меря отверем на време blush нещо я чувствам вного впита в мен и ме хваща клоустрофобията. Даже като репетираме с милото да сиги слагаме той неможе да мия поставинормално, а аз трябва със сила да си я сложа nea
Вие тук казвате,че има ръчна изработка и на машина за моята незнам каква е, но предполагам че на машина  pardon та дали ще може да я дам на златар да ми я разшири и въобще какво бихте ме посъветвали?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #143 -: юни 19, 2008, 11:28:23 »

johnsons не всеки модел може да бъде разширен (зависи от наличие на камъни, матировка, покрития и т.н). Колкото е по-прост модела, толкова е по-лесно се поддава на корекция. Понякога е по-интересно да се направи (поръча) нова халка. Но със сигурност щом ти влиза трудно трябва да я коригираш. Ще стане лято, пръстите ти ще се увеличат с две мерки и съвсем ще стане лошо положението (всъщност може би при вас е вече горещо ?!). Носи я там, където сте ги купили, те ще ти кажат най-добре дали да се преправя или да се сменява. Но настоявай - трябва да ти е удобно вътре. Довери се на себе си и продавачката въобще не я слушай - те са ДЛЪЖНИ да ви направят това, което ви е удобно и което ви харесва - затова им давате пари. Не ти я подарява, за да се съгласиш на каквото и да е. Разбира се не трябва и да ти хлопа на ръката. Увеличаването може да стане и с половин мярка и с една чевтърт мярка дори. Това не са дрехи и прецизността може да бъде до милиметър. Трябва да ти е точно както я чувстваш добре на ръката си.
Активен
johnsons
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Колкото повече, толкова повече...


« Отговор #144 -: юни 19, 2008, 11:44:54 »

inaxastra благодаря ти за бързият отговор *THUMBS*Халката има три камъчета напречно на оста и отдясно на тях е гланцирана /незнам как се казва blush/ , а от другата страна е матова с две линии като улейчета. По твоите думи май този модел несе поддава на корекция, но си права ще отида на място и да видим какво ще кажат.Аз още тогава не ми се стори удобна ама защо ги слушам аз продавачите те само гледат да си пробутат стоката. Като каза тоя мъж,че халката не се сваляла и трябва да е плътно на пръстта та на и сега си блъстак главата  GROAN star
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #145 -: юни 19, 2008, 11:56:51 »

Ммм да... няма да стане. При разширяването се увеличават отворите за камъчетата и те падат, освен ако не е частица от милиметъра, но както чувам ти имаш нужда от повече. Но това не е твой проблем. Те са ти я продали, да се оправят, длъжни са да намерят начин ! 
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: юни 19, 2008, 12:01:51 »

Искам да ви попитам,защото смятаме и нашите халки да са от "Сара-Трейд" ,те приемат ли част от златото да си е наше,защото вкъщи сме пълни с пръстени,които и двамата не носим от разни рожд.дни,балове и т.н.
Активен
branny
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Най-доброто ми слънчице!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: юни 19, 2008, 12:04:25 »

Благодаря на всички за хубавите думи и пожелания  give_rose Да ви се връща и на вас.
Аз да похваля мойто цуци пред строя щото той си ги хареса тези пръстени и настояваше да вземем тях. Преди това си имахме модел на "нашите си пръстени", но навсякъде ни казваха различни неща за правенето им - или че не могат да се направят, или че ще е трудно пък и скъпо, пък и специален кълъп трябвало да се прави и т.н. Та накрая викам хайде поне да идем и до гр. Раковски да видим там - хем разходка да направим (от София сме си), хем пък може да харесаме нещо готово и да не се занимаваме повече с глупости. Така и стана. И м/у другото точно поръчахме пръстените и се обръщам да разгледам и нещо друго и на една витринка какво виждам - нашите пръстени, само че в жълто злато  Girl_hide Малеее посърнах. А горкото цуци готов да се жертва веднага вика: Казвай маца, ако толкова ги искаш отказваме тези и взимаме другите?.  cray  Ама по-скъпички бяха и в крайна сметка реших, че тока е било писано и явно не са били "нашите пръстени" та се отказах. Пък и всъщност само женския стоеше супер, мъжкия беше постничък нещо и не ми хареса. Ето това беше модела: женския - с диаманти, мъжкия - без нищо.


* 002514371-big.jpg (12.57 KB, 300x318 - видяно 2142 пъти.)
Активен
__MIMA__
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: юни 19, 2008, 12:04:51 »

Няма никакъв проблем  good И ние така направихме - изкупуват го по 18лв/грам.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: юни 19, 2008, 12:12:28 »

Благодаря на всички за хубавите думи и пожелания  give_rose Да ви се връща и на вас.
Аз да похваля мойто цуци пред строя щото той си ги хареса тези пръстени и настояваше да вземем тях. Преди това си имахме модел на "нашите си пръстени", но навсякъде ни казваха различни неща за правенето им - или че не могат да се направят, или че ще е трудно пък и скъпо, пък и специален кълъп трябвало да се прави и т.н. Та накрая викам хайде поне да идем и до гр. Раковски да видим там - хем разходка да направим (от София сме си), хем пък може да харесаме нещо готово и да не се занимаваме повече с глупости. Така и стана. И м/у другото точно поръчахме пръстените и се обръщам да разгледам и нещо друго и на една витринка какво виждам - нашите пръстени, само че в жълто злато  Girl_hide Малеее посърнах. А горкото цуци готов да се жертва веднага вика: Казвай маца, ако толкова ги искаш отказваме тези и взимаме другите?.  cray  Ама по-скъпички бяха и в крайна сметка реших, че тока е било писано и явно не са били "нашите пръстени" та се отказах. Пък и всъщност само женския стоеше супер, мъжкия беше постничък нещо и не ми хареса. Ето това беше модела: женския - с диаманти, мъжкия - без нищо.

Много ми харесват и тези, аз нещо такова искам, точно в жълто злато. Ще споделиш ли къде могат да се намерят?  blush
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines