Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 14:03:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво ще подарявате за Коледа?  (Прочетена 18038 пъти)
 
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« -: ноември 01, 2012, 14:44:28 »

Здравейте,

Остават по-малко от 2 месеца до Коледа и аз започвам да се чудя какво да взема на близките си като подарък. Интересно ми е дали и при вас е така? От къде избирате подаръците си и как ви хрумват идеите? Какво мислите да подарите тази година?
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 01, 2012, 14:59:55 »

именно и аз тези дни се замислях по тези въпроси smile За момента съм малко безидейна, само ми идват идеи за картичките им, но не и за подаръците smile Надявам се от тук да прихвана някой готина идея smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 01, 2012, 15:31:43 »

Страхотна тема! От доста време ми е коледно на мен smile

Аз, както и миналата година, ще добавя по една ръчноизработена от мен картичка. Захванах ги миналия месец, защото става супер бавно с малко дете, де факто само нощем мога...
На половинката не знам. Той има РД през декември и трябва да се измислят 2 подаръка, та е сложно. За РД сигурно ще е парктроник за джипката, това иска да си вземе. За Коледа - най-вероятно нещо свързано с неговите хобита - лов, оф роуд...Или някаква интересна джаджа. Мислех да е мултитуул, но той има и отпадна.
За сестра му и мъжа й сме харесали компютърджийска джаджа - тонколона мисля беше, под формата на череп, защото те са яки рокаджии.
На племенника му - нещо геймърско или някоя блуза с идиотски надпис/ картинка.

За двете ни майки не зная, в процес на мислене сме.

За Ели -харесах една дървена кухничка, може би ще е това, или поне нещо подобно: http://detski-igrachki.com/product_info.php?cPath=21_257&products_id=2705
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #3 -: ноември 01, 2012, 15:34:32 »

И аз се записвам за идейки  Girl_hide
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 01, 2012, 18:23:47 »

аз ще подарявам само саморъчно направени картички и коледни книгоразделители. За друго нямам възможност тази година...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #5 -: ноември 02, 2012, 11:43:27 »

Аз съм замислила коледна фотосесия с новия член на семейството и после ще спретнем календари за бабите и снимки-картички за приятели и близки. Не съм сигурна, че ще имам време за пазаруване на подаръци  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 02, 2012, 11:57:14 »

Аз съм замислила коледна фотосесия с новия член на семейството и после ще спретнем календари за бабите и снимки-картички за приятели и близки.

Ние направихме абсолютно същите неща за миналата Коледа smile Само вместо снимка-картичка, на близките подарихме ламинирани календарчета за новата година със снимка на Ели. А бабите ни бяха страшно щастливи от календарите smile
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #7 -: ноември 02, 2012, 13:23:37 »

Аз мисля да изпратя мамите и бабите на по едно масажче... Иска ми се двамата да отидем за няколко дни някъде, но ме е страх да не ни затрупа  Scare
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 02, 2012, 14:02:34 »

А форумни подаръци за Коледа ще си правим ли?  girl_wink postman
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #9 -: ноември 02, 2012, 16:30:22 »

Аз нещо се затруднявам с идеите и мисля да поровя в интернет този уикенд, че ми се очертава малко време сама.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 03, 2012, 22:21:12 »

А форумни подаръци за Коледа ще си правим ли?  girl_wink postman
добра идея

зайче и аз все това искам , ама като стане мн снежно и се отказвам
сноуи, ммм звучи мн яко ... с новия член на семейството  heart
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #11 -: ноември 04, 2012, 20:33:40 »

След толкова ровене из интернет попаднаха на този сайт - подаръци

Има интересни идеи. Смятам да поръчам сега един магнит за хладилник, за да видя как минава процедурата и дали не са измамници и после ще пиша пак. Иначе съм харесала няколко от предложенията и даже ги разпределих smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 04, 2012, 21:28:51 »

Ние, тъй като ще сме се изръсили здраво за сватбата мисля да не се престараваме с подаръците  pardon Мисля за сестра ми и семейството й, и семейството на брата на милото да подарим по една кошница с хубави бонбони, някакъв алкохол и плодове. На родителите сме решили да подарим сватбени албуми.
За децата - тази година ще наблегна на дървени играчки - много ги харесвам.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 04, 2012, 23:06:27 »

Петя, аз не мога да отворя линка.

Ето тук аз харесах доста интересни неща. Дори мисля тази джаджа да е част от подаръка за сестрата на половинката:
http://shop13.bg/bg/product/knigorazdelitel/#leaf

Просто нещата са доста различни.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 05, 2012, 07:57:37 »

sunray  много ми хареса сайта, май и аз ще добавям разни неща от него  good smile
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #15 -: ноември 05, 2012, 16:50:44 »

Радвам се, че темата потръгна и се разменят идеи smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 05, 2012, 17:21:44 »

Ще следя темата с интерес и най-вече идеите за по-плитки джобове, че ни предстои голямо предпразнично оръсване girl_impossible Мисля и някакви идеи за нещо ръчно майсторено ...
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #17 -: ноември 06, 2012, 09:38:36 »

В друг форум пуснаха идея за ръчно направени сладки, добре опаковани с коледни мотиви. На мен пък ми хрумна, че може да се комбинира с някое дребно подаръче от сайта който намерих.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 06, 2012, 10:25:56 »

Да, идеята за домашно приготвените сладки е много очарователна и мила. Но е приложима по-скоро за свободни хора. Аз лично не мисля, че бих намерила време и сладки да направя sad
Картичките ги правя 2 месеца напред, камо ли още нещо smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 06, 2012, 10:39:21 »

много искам да имам малко време за картичките, че съм ги зарязала, а толкова ми се твори smile

Момичета, дайте някоя рецепта на коледните сладки с канела или мед които са....дето се украсяват отгоре.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: ноември 06, 2012, 11:09:44 »

В последните години подаряваме на роднините бутилка вино и шоколадови трюфели /малките опаковки в златисти кутии/ и някаква коледна красотичка. Тази година си мисля да шия чанти за многократна употреба за пазаруване, хем здрави, хем удобни за носене в дамска чанта.  Вътре пак трябва да сложа нещо, ще мисля. В темата за Дребулийки имаше линк към материали за домашно правени свещи, това също е добра идея. Сладки не обичам да правя, достатъчно съм ги майсторила на млади години, когато ги нямаше на пазара. Пък и по Коледа се събират толкова много неща за ядене, че половината остават и ми е жал за хвърления труд и за продуктите. Сладка, мед, туршии и домашна ракия, красиво опаковани, също биха свършили добра работа за подарък.
Ще следя и аз темата, може да взаимствам още някоя идея. Дали ще има пак размяна на подаръци във форума?
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #21 -: ноември 06, 2012, 11:57:11 »

Момичета, аз правя коледни сладки с украса - много сполучливи и ароматни се получават (преди време бях пуснала линк към моите творения от миналата коледа). Рецептата, по която ги приготвам е тази:

http://thegingercookies.blogspot.com/2010/12/blog-post_11.html

Имайте предвид, че украсата с кралска глазура наистина отнема ужасно много време, докато ако ползвате фондан или захарно тесто, сякаш е по-бързо smile Дано съм ви била полезна smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: ноември 06, 2012, 12:00:24 »

Ето го линка за свещите:
тия Веналия май нямат сайт, само там ли има такъв гел...искам да направя такива коледни, дай ми малко повече инфо за гела и за изработката как точно става. На лични може да ми пишеше също. Мерси предварително smile

http://venalia.com/

пък и темата е Подарък на гостите за спомен от сватбата.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 06, 2012, 13:55:44 »

да, мен много ме впечатлиха тези свещи, вижте и в бгмамата има линк за това кой вид как се правят smile
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #24 -: ноември 10, 2012, 12:17:21 »

Само да вметна, че си получих вчера магнита за хладилник и май част от подаръците ще са от сайт. Мисля този уикенд да ги набележа и да започвам да ги купувам/приготвям малко по малко. smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 12, 2012, 09:28:00 »

пусни снимка да го видим това магнитче smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 12, 2012, 14:04:02 »

Аз вече започнах с подготовката за Коледа ( искаше ми се по- рано да започна, но и тази година не успях).  Вече съм накупила няколко дамски козметични комплекта, на свекърва ми купих електронен речник отбелязка за книги, на свекър ми  му взех пепелник за кола ( страстен пушач е и не ползва пепелника на таблото, а постоянно си прави пепелници от кутиите на цигарите), който може да се закача на  решетката на парното.
Започнала съм да правя картички за всички, и мисля да се стегна и да изплета шапки и шалове, но обмислям и резервни варианти, защото в последно време съм много натоварена в работата и има вероятност да не успея. girl_impossible
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #27 -: ноември 20, 2012, 16:59:26 »

Josephine ще пусна днес или утре, като съм вкъщи.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #28 -: ноември 20, 2012, 17:37:07 »

И аз да се запиша. Търся подарък за съпружеското тяло. smile Първа коледа като женени и искам да измисля нещо по-специално. heart
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 20, 2012, 18:07:27 »

Аз обикновено залагам на хобита и интереси. Е, случвало се е и нещо практично, от което има нужда, да подаря, но като цяло избягвам. Ако има интересни занимания, нещо свързано с тях. Моят съпруг е ловец, планинар и всичко, свързано с тези неща и с оцеляване, офф роуд и мероприятия на открито, го кефи.
Или пък някакви джаджи, техника...
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #30 -: ноември 20, 2012, 18:53:17 »

Ох, за 8 години се изчерпаха всичките хобити. Това са 8 коледи, 8 рожденни дни, 8 именни дни, 8 14-ти февруари. И без повод е получавал доста. За това трябва да съм оригинална, иначе ще почна да ги повтарям pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 20, 2012, 19:23:54 »

Хи хи, то и ние от 7 години вече почти сме заедно. Ама и те си харесват нови и нови неща, все нещо си е набелязал. Успех!
Аз винаги имах един скрит коз - книга. Обожава да чете. Уви, откакто си взе електронна, не мога да го използвам pardon
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 20, 2012, 19:35:48 »

Ох, въртят ми се разни идеи за подаръците, но то има и още време. Иначе на сестра ми мисля да взема комплект пухени ръкавички и шал, тя обожава такива неща. На майка ми съм харесала хубава, голяма покривка за маса и ароматна свещ. За милото още нямам идея, но ако не измисля нещо, номера с пуловера винаги минава. biggrin
За приятелката на сина ми ще е комплект бижута, разбрали сме се да излезем заедно и да си ги избере сама. То детето си беше харесало един ейвънски комплект, но за съжаление го нямаше наличен. Тук ще се развали момента с изненадата, но по-добре така, отколкото несполучлив подарък.
На брат ми не знам какво да взема, предполагам ще е някаква технологична джаджа, той се радва на такива нещица. За сина ми още нямам идея, той ми е най-труден, но май ще ги взема и двамата с девойката и да си избират сами подаръчетата.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #33 -: ноември 20, 2012, 20:09:20 »

... хобити...

Ха-ха-ха! Смея се с глас на себе си.biggrin Явно с нетърпение чакаме "Хобитът" (Една от любимите му книги).
Между другото тук открих, че са пуснали доста неща за коледа. Може някой да си хареса нещо.  http://dims-92.com Страницата при мен се зарежда ужасно бавно.
Не знам дали това е магазина в The mall, точно срещу Карфур, но и там има страхотни коледни неща. Харесах си една огромна топка като коледна играчка, но не посмях да попитам колко струва. blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 20, 2012, 23:07:02 »

Охааа, страхотен сайт, Alla! Благодаря! При мен се отвори веднага good
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 21, 2012, 10:14:27 »

Алла, инатересен сайт..мерси за линка smile
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #36 -: ноември 21, 2012, 10:37:08 »

Алла, инатересен сайт..мерси за линка smile
И аз благодаря  girl_wink Има магазин съвсем близо до офиса  yahoo
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #37 -: ноември 21, 2012, 11:25:34 »

Ето да вметна и една идея за децата - http://www.1meterchocolate.com/bg/31/porachka
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #38 -: ноември 21, 2012, 21:50:29 »

Много интересна тема! smile
 По време на медената ни седмичка милото много се запали по стрелбата с лък, но обича и да стреля с оръжие, така че избора ще е между лък и въздушна пушка.  blum В случая по-големия проблем е , че прави 33 години през януари и не знам дали за Коледа или за роженния му ден да е този подарък...
За останалите от семейството нищо не съм измислила, а реално няма много време до Коледа......
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #39 -: ноември 22, 2012, 09:53:43 »

Аз купих за двама ни по една престилка, но не се сдържах и ги разопаковах веднага. Много са забавни:
  yahoo
  blush
Сега за коледа ще мисля за нещо друго.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #40 -: ноември 22, 2012, 17:55:32 »

Няма как да не се включа в тази темичка. Избора на подаръци винаги ме е затруднявал. Мноооого трудно избирам. Подсетихте ме, че може да взема на половинката нещо свързано с хобито му. Досега такива подаръци свързани с него не съм правила / грам не разбирам от лов / и може много да се изненада. Остава само да разбера на какво по - точно би се зарадвал - на облекло или някакви провизии. За майка му реших една хубава раздвижена рамка с няколко снимки на семейството и едно тяхно приятелско семейство, с което са страшно близки и знам , че ще се зарадват ако има тяхна снимка. На баща му почти винаги купуват нещо свързано с лова, така че тук избора ще го оставя на него. Бабите винаги ги " минаваме " с някоя коледна джунджурийка, а те само се карат за изхарчените пари, но не може да не уважим и тях. Така че и тази година може да е нещо пак с коледната тематика или този път за разнообразие нещо по практично, което да им влезне в употреба.
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #41 -: ноември 22, 2012, 19:10:18 »

За бабите може престилки с ваша снимка. Тук ми се струват скъпички, но можеш да провериш и в други сайтове http://www.unikalni-podaraci.com/prestilka.html
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 22, 2012, 19:25:04 »

Миши, като жена на ловец, ето ти сайта от който подсигурих подаръка за РД му ден (той също е през декември): http://www.safari.bg/product/category/b/bg/26

Може да го разгледате заедно и да видиш реакции Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #43 -: ноември 22, 2012, 19:53:12 »

За децата на приятелите мисля да направя по един коледен ботуш.

Това е първия готов:

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: ноември 23, 2012, 10:08:11 »

kiwi, може да им напишеш и името /или да го избродираш/. Ами вътре какво ще има?
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #45 -: ноември 27, 2012, 16:18:51 »

sunray много благодаря за сайта. Опитах да го " надхитря " и като си избере нещо да му го взема, но уви получи се нож с 2 остриета, затова този вариант отпада. Поне успях да разбера какво иска и имам нужда от малко помощ.  Иска машина за рязане на колбаси, но задължително да е ръчна. Доколкото разбираме ръчните машини са спрени от производство и не може да намерим. Съгласна съм и за 2 употреба, знам че ще се зарадва много. Ако имате идеи от къде мога да намеря ще съм ви изключително благодарна.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #46 -: ноември 27, 2012, 16:32:56 »

kiwi, може да им напишеш и името /или да го избродираш/. Ами вътре какво ще има?

Тази идея е вече си чака реда за следващите ботушки. Понеже дечицата в семейстовото са две ще имат избродирани инициали. Не са ми достатъчно големи ботушчетата, за да седи красиво цялото име. Скоро ще кача снимки на блога.

Вътре може да има всичко от някоя дребна играчка до разни сладки работи. Аз ги виждам като допълнение към основния подарък тез ботушчета.
« Последна редакция: ноември 27, 2012, 16:35:37 от kiwi » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #47 -: ноември 27, 2012, 18:06:40 »

Прекрасна тема, аз тази година като всяка ще съм всичко в последния момент. От 1.12 ще мога да почна да купувам подаръци, а ще подреждам чак след 15 декември  cray. Иначе си ми е Коледно, преди няколко дена палиха елхата в Пловдив и с малчо ходихме, имаше и заря много празнично се почувствах smile
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #48 -: декември 06, 2012, 11:46:07 »

malinkata започна ли с пазаруването?

Аз мисля този уикенд да поръчам онлайн подаръците, които съм харесала. Следващия пък смятам да приготвя сама сладки и буркани. Иначе за украсата, чакам милито да се прибере и да украсим в неделя.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 10, 2012, 23:55:39 »

Аз вече взех подаръка за мъжа ми smile Е, той ще се окаже по-скоро семеен, общ, но съм сигурна, че иска това и се реших.
Купих сервиз от малки и големи чинии, плюс чашки за вино и ракия в битов стил, от тези по механите в Копривщица, Троян....Глинените. Той е голям привърженик на битовия стил и ще бъде щастлив, предполагам smile
За майка ми подаръкът ще е доста практичен, но пък тя отдавна се кани да си купува, така че....Хубава тенджера с двойно дъно, която не би могла да си позволи да си купи сама.
На сестрата на мъжа ми ето това: http://shop13.bg/bg/product/knigorazdelitel/#leaf, плюс едни сгъваеми купички за ядки и дреболийки, а аз уж й майсторя едни обеци с квилинга.

Засега е това.
« Последна редакция: декември 11, 2012, 00:00:01 от sunray » Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: декември 11, 2012, 09:42:14 »

Ние с мъжа ми решихме да си направим подарък системата на Рейнбоу тази Коледа....и не останаха много пари за други подаръци smile
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #51 -: декември 15, 2012, 10:43:20 »

Ето един сайт с доста интересни идеи за ръчно направени неща - www.krokotak.com
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 15, 2012, 11:13:55 »

Аз веднага си харесах балеринките blum
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines