Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 22:05:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как получихте предложение за брак?  (Прочетена 181394 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: ноември 09, 2007, 14:56:36 »

Как ще е нищо особено summer_sky ? Толкова е мило това, което е направил!  girl_in_love
Най-много ми хареса частта, в която си мислиш, че пада от алкохола  drinkz laugh Браво на него за това, че се е сетил за станиола, че може да свърши работа като годежен пръстен!  Bravo tease
Важното е, че е събрал най-накрая смелост, без значение дали е пил или не - нали не се е отказал после с оправданието, че е бил пиян и не помни!  tease laugh
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: ноември 09, 2007, 15:25:39 »

Не, не...не се е оправдавал, че не помни. Помнеше абсолютно всичко с подробности... Даже сега се сетих, че същата вечер го приютих - остана да спи у нас. Е не можех да пусна в този вид някъде  funnytooth Шегувам се, не бе толкова зле..  blum И така сладко ме гушкаше. Веднага заспахме. На сутринта ми каза: "Жена ми" за първи път... blush
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #392 -: ноември 09, 2007, 16:00:12 »

Аз получих предложение на рождения ми ден тази година пролетта, което предусещах.Някакси ги надушвам тия работи и общо взето е трудно да се скрие нещо от мене.Бяхме си сами и той вади кутийката и вика"ще ме вземеш ли",беше ни малко смешно, защото сме заедно от много време и бяхме говорили по темата.А и аз като Съмър Скай имам станиолено пръстенце,което ми даде много отдавна в една дискотека и още си го пазя.Тогава бяхме още ученици.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #393 -: ноември 10, 2007, 11:09:43 »

Момичета,аз съм супер щастливаааааааааа  yahoo yahoo yahoo
Вчера ми се случи нещо страхотно!!!
На моминското парти на Вероника разказах на мацките,които бяха там,че преди да замина за Турция предложих на милото  laugh То не беше традиционното предложение,защото пръстенът си го купи той.Но си седяхме в колата и той ми каза,че тоя пръстен май ще го бъркат с годежен(има нещо такова,прилича малко  laugh ).И аз се вдъхнових и му казах "Я ми го дай за малко".Той ме пита дали ще му го крада,а аз му казах,че ей сега му го връщам(и той ми вика Мерси,а аз му се смях,че няма за какво да благодари,защото не съм му го върнала още  laugh ).После му го сложих на ръката и му казах,че не искам да си отиде от мен и го питах(както си му е реда  laugh ) дали ще се ожени за мен.Честно ви казвам,мислех си,че ще избяга от колата,а той целия като грейна и като се ухили и ми каза "Ама това не трябва ли аз да го направя?" и ми каза "да"!!!Аз така се стъписах,че за малко да забравя да му сложа пръстена  laugh
Но изобщо не очаквах това,което стана вчера  Oh my ... Както си приказваме и аз нещо му разказвам,той ми вика"Знаеш ли,трябва да отидем другия месец да ти изберем едно пръстенче".Аз си помислих,че ми е харесал подарък за рождения ден,нали е на 22.12 и го похвалих колко ми е сладък и предвидлив,месец преди това да ми хареса подарък и изобщо не загрявам за какво става въпрос  laugh А той ми казва"Ааа,не за рождения ден.Друго пръстенче.Нали аз вече си имам,трябва и за теб да вземем."
И аз съм в шах!!!Когато му предложих,му казах,че това не е,за да определим после датата на сватбата,а за да знам,че никога няма да се разделим!А той миличкият така ме изненада!!!И съм толкова щастлива!!!
Май другият месец ще се включа пак в темата,за да ви разказвам за предложението  yahoo yahoo yahoo А,да,по този повод трябва да потърся тема за да видя какъв трябва да е годежният пръстен.Майко мила,не мога да повярвам,че това ми се случва  yahoo Извинете ме за дългия пост  blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: ноември 10, 2007, 11:20:54 »

Супер Diavolinkata!Това е някакво кръстосано предложение. *YAHOO*Ама така супер се е получило.Нали знаеш че всеки мъж е понатиснат някак си за да предложи.Поне за моя беше така.Те докато наберат смелост иначе,миличките.....има да си чакаме........ danceg
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: ноември 10, 2007, 11:28:58 »

май във форума узрява нова бъдеща булка!!! tease tease tease
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #396 -: ноември 10, 2007, 11:52:06 »

Супер Diavolinkata!Това е някакво кръстосано предложение. *YAHOO*Ама така супер се е получило.Нали знаеш че всеки мъж е понатиснат някак си за да предложи.Поне за моя беше така.Те докато наберат смелост иначе,миличките.....има да си чакаме........ danceg

Хахха,аз милото не си го представям да се притеснява,той много трудно се поддава на такива емоции,но и не знаех,че е готов да ми предложи,да ме поиска от нашите и да съобщим на близки и приятели  danceg То всичко ще е едно по едно и когато сме готови,разбира се(аууу,за тате май аз лично никога няма да съм готова да му кажем  laugh laugh laugh),но все пак се иска много смелост за това решение,особено на нашите години  laugh Но съм много,мнооого щастлива!!!Наистина мнооого!!!  yahoo yahoo yahoo
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #397 -: ноември 10, 2007, 11:54:41 »

май във форума узрява нова бъдеща булка!!! tease tease tease

Дано  tease Но не знам дали ще е скоро  pardon Аз още не мога да повярвам,че пръстен ще имам  laugh
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: ноември 10, 2007, 14:56:55 »

Ха, честито! Ей колко се радвам ако знаеш!  yahoo Сякаш се променяш пред очите ни, когато се включи във форума, не беше много убедена, че това ще ти случи скоро и постепенно докато те опознавахме ти набра все повече кураж и ето че сега нещата наистина започнаха да наближават. Сигурна съм, че всички ще бъдем много съпричастни към предсватбените ти вълнения и ако ни държиш в течение ще можем да проследим заедно с теб пътят към заветния ден!  danceg give_rose
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #399 -: ноември 10, 2007, 16:05:02 »

Ха, честито! Ей колко се радвам ако знаеш!  yahoo Сякаш се променяш пред очите ни, когато се включи във форума, не беше много убедена, че това ще ти случи скоро и постепенно докато те опознавахме ти набра все повече кураж и ето че сега нещата наистина започнаха да наближават. Сигурна съм, че всички ще бъдем много съпричастни към предсватбените ти вълнения и ако ни държиш в течение ще можем да проследим заедно с теб пътят към заветния ден!  danceg give_rose

Аааа,разбира се,че ще ви държа в течение,как иначе  Wink good Вие сте толкова готини,милички и съпричастни,че не мога да си представя да не споделя с вас вълненията,стигне ли се до потготовка за сватба good Но за нея,честно да ви кажа,не знам кога ще е,първо трябва да се изнесем.Сега съм на вълна пръстен и още нещо-съобщаване на новината.Още довечера ще питам милото какво мисли по този въпрос и кога горе-долу да кажем  scratch one-s head Ще го помоля да е близо до рождения ми ден или Коледа,че са празници и тате няма много да вика  ROFL Без майтап,наистина не знам на него как да кажем  Hmmm Ама ще измислим нещо (добре,че той харесва милото,та може като ме поиска да каже "О,ама ето ти я,заповядай!"  laugh ).
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: ноември 11, 2007, 01:08:27 »

И аз получих  романтично предложение за брак на рождения си ден като mariana.  girl_in_love  Само, може би трябва да спомена в началото, за тези от вас които не знаят, че нашата връзка главно беше "на разстояние",  sad виждахме се един път в месеца на няколко дни, cray а през останалото време по телефона, е-mail, icq или skype Mail (не питайте за сумите които родителите ни са плащали за телефон и път). Всъщност първият път когато ме попита "Искаш ли да прекараш остатъкът от живота си с мен?" беше доста непредвидено, дори за самият него (по-късно ми го призна). Началото на ноември беше дошъл да ме види за няколко дни и докато бяхме заедно баща ми се обади по телефона и имахме доста лош разговор и сериозно ме беше разстроил, аз се разплаках и в гнева си казах, че нямам търпение да се отърва от него, т.е. баща ми.  sad Милото като ме видял толкова разстроена ме прегърна, обърса сълзите ми и ме попита "Искаш ли да бъдеш с мен завинаги?" Oh my ... - аз не знаех какво да му отговоря, бяхме само 3 месеца заедно, попитах го "Ама ти сериозно ли? Та ти дори не ме познаваш!". После се успокоих малко и му благодарих, че ме обича толкова много и че е сигурен за нашата връзка, но това беше! След нова година той все по-често и по-често започна да ми споменава за нашият бъдещ съвместен живот, и за мене си беше дилема дали да избера него или да продължим с факултет...  Girl_sing Но след поредния доказ да ТОЙ Е ПРАВИЛНИЯТ ЧОВЕК накрая взех решение, че наистина сме един за друг и така се разбрахме че ще се годим на 23 април Dance , един ден след моя рожден ден. И понеже моите и неговите родители не бяха се срещали, а и сватбата се предполагаше, че ще е в Сърбия решихме, че годежа ще бъде едно малко тържество за моите роднини в България. И така, милото и родителите му дойдоха в България, милото ми носеше кошница с 19 рози! Получих много подаръци от родителите му, но от него - не, освен розите Girl_sing . И целият ден чаках и той постоянно ми повтаряше, че ще си получа по-късно подаръка и накрая аз вече и забравих за него. End Милото искаше да излезем на разходка в Дунавската градина, и там ме одведе до едно място където има един въртолом и плачеща върба и там извади и ми подари един средно-голям подарък. Когато го отворих вътре беше една малка вазичка и в нея цвет от маргаритка.  Oh my ...  Доста се учудих на подаръка crazy, той ми каза да изброя латиците на маргаритката, хммм...  crazy аз броя ли броя ама са 18, а аз ставам на 19, ама си викам може и да се е човека нещо объркал, и си трая, усмихнах му се смутено и му казах благодаря, а той целия сияе и ме пита "а знаеш ли какво символизират?", чак тогава събрах смелост и му казвам "Ама мило, аз днес навършвам 19, а не 18 години!" а той с една широка усмивка изважда от джоба си една малка синя кутийка и ми я отваря  girl_in_love а вътре 19-тата латица и моят пръстен!  girl_in_love той коленичи пред мен (имайте напредвид, че това става в Дунавския парк, т.е. пълно с хора!) и ми казва "Тук ти е последната 19 година прекарана с мен! Искаш ли да прекараш и остатъка от живота си с мен?" (Все то на английски) а аз съм онемяла, а той си мисли че не разбирам и ме пита този път на развален български "Петра, хочеш ли да се омажеш за мене?"  girl_in_love  laugh give_rose И сега докато пиша и после близо две години още потръпвам... хората минаваха и ни гледаха а аз бях онемяла  laugh а милото стои на колене и чака  laugh накрая и аз коленичих не знам защо funnytooth и после се изправих funnytooth, а той всеоще стои ли стои funnytooth и накрая ми казва "Ама нямали да отговориш нещо, аз стоя на колене!"  funnytooth Чак тогава ми се развърза езика и му казвам "Да, мило! Разбира се, че да!" yahoo Много си го обичам моя сладур!!! kiss2  А само да знаете през какво е преминал да намери маргаритка с точно 19 латице, но най-интересното е, че той се страхувал, че в България няма да може да намери маргаритки и затова човека е носил чак от Сърбия цял букет с маргаритки за всеки случай, като всеки един цвет по отделно е номериран с колко латици има на него funnytooth а нашата градина е пълна с маргаритки!  kiss2 Но това е моето миличко - да обезбеди всичко отнапред!  heart
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: ноември 11, 2007, 01:44:31 »

Питали ли сте се защо през пролетта на 2006г. нивото на р. Дунав се покачи критично?  girl_wink Това е един поетичен опис на нашата любов. Семейна приятелка ни подари това стихотворение за годежа ни.
ЗАЩО ДУНАВЪТ ПРЕЛИВА
1. Тих бял Дунав се вълнува
покачва своите води.
Защо кипи и се бунтува,
какво преследва и цели?
2. Залива български и сръбски
полета, пътища, села
и нивите ни тъй превръща
на езера и на блата.
3. Направи пакости големи,
погълна много труд, пари,
създаде толкова проблеми -
правителствата затрудни!
4. - Защо нивото си издигаш,
спокойна беше ти река,
защо прехвърляш бряг и диги,
защо развихряш се така?
5. - Защото огън се запали!
Как тих, спокоен да стоя?
Велика цел съм си поставил
и бързам да го угася!
6. - Къде е той, къде го виждаш?
Защо кипиш и нямаш мир?
Защо водите ти прииждат
от Шварцвалд чак до Айдемир
7. - Момент! Сега ще ти разкажа
защо изгубих аз покой.
И огъня ще ти покажа,
ще разбереш къде е той.
8. На Панагюрските колони
посред вековните гори
от сръбско и от Македония
младежи бяха там дошли.
9. Те дните си не са проспали
на лагера младежки там.
И огън буен се запалил,
развихрил своя жарък плам.
10. Посреща Дида впечатлена
любимите си дъщери,
че гледат някак си смутени
и разтревожени дори.
11. - Какво, деца сте преживяли
каква беда ви сполетя?!
- Ерген от сръбските предели
 плени едната дъщеря.
12. - Ех, свършиха ли се момите
във твойта хубава страна?
На Сърбия из далнините
за тебе няма ли една?
13. - Не! Петра грабна ми сърцето,
запали моята душа!
Любовен огън! И морето,
и ДУНАВА ще пресуша!
14. Така Давид ме предизвика
със думите си да реша:
Не, няма да си дам почивка
тоз огън аз ще угася!
15. Водите ден след ден прииждат
покачват речното ниво...
Специалистите предвиждат,
следят критичното ли е то.
16. Пожар свещен пламти в душите,
че две сърца в любов туптят.
Дали на Дунава водите
ще могат да го угасят?
17. Не! Пламъка на любовта им
да угаси водата не успя!
Та тя роди се във водата,
когато много дъжд валя!
18. А още Соломон бе казал
таз истина за любовта:
"Не, никога не ще водите
в вас любовта да угасят,
19. водите бурни на реките
не могат да я потопят!"
И още: ЧЕ Е ЛЮБОВТА
ТЪЙ СИЛНА, КАКТО И СМЪРТТА!

Маринка Контарова
гр. Стрелча,
обл. Пазарджишка,
април,2006г.
« Последна редакция: ноември 11, 2007, 01:48:42 от PetraShili » Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: ноември 11, 2007, 10:59:07 »

Ехааааааа....толкова е мило, истинско и романтично... :girl_in_love:Личи си с колко внимание и нежност е подходил съпругът ти, към всеки детайл от предложението му... :yes:Малко са мъжете, които толкова детайло биха подготвяли този така важен за жената момент.... :girlhide:Дано винаги остане толкова внимателен и детайлен, мила.
Личи си и трепета и вълнението с което си писала този пост...и дърво би се трогнало....ех.... Bravo
Дано винаги подхождате с такова внимание един към друг... Dance.....слдури сте...голями.... give_rose
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: ноември 11, 2007, 14:23:17 »

Стихотворението е страхотно!  girl_in_love Браво на авторката му и аплодисменти за главните инспиратори на тази поема!  Bravo 
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: ноември 12, 2007, 14:42:18 »

Ееех, много романтична история и прекрасно стихотворение  good

Diavolinkata  честито сгодяване.  Bravo  А защо се притесняваш как ще кажеш на родителите си?
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines