Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 02:20:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 183131 пъти)
 
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #150 -: януари 29, 2014, 14:33:05 »

Здравейте и от мен. Моля Ви препоръчайте ми някой оркестър с опит.

Бих ти препоръчал орк. "Камчия". Добри са, 3-4 ма музиканта и 2 певици. Цената им е прилична. Осигуряват и музика за извеждане на булката.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

Я
« Отговор #151 -: януари 29, 2014, 14:35:37 »

...искам да ви попитам дали някой има мнение за ресторанта на хотел Вентура в Аспарухово. По снимки изглежда много добре и утре имам среща с управителката, така че ще го видим и на живо, но ако някой има мнение за там ще съм благодарна.
Моята сватба беше там. Може да прочетеш темата ми за сватбата, там подробно съм изказала мнение Wink

Също има видео към сайта ред видое с Пламена Милева!
При нея ходих на уроци по рисуване мноооого отдавна. не знаех, че се е захванала с фотография smile

По-нагоре се обсъждаха фотографи и имена, които съм цитирала. Аз казвам моите впечатления и това, което аз успях да науча за моята сватба. Смятам, че всеки уважаващ себе си човек ще си направи собствено проучване и ще си изгради мнение, без да разчита сляпо на чуждото, било то и по форуми. Задължително лична среща и демонстрация на работата, било то снимки на цяла сватба или филм на цяла сватба. Много е важно, за да няма после разочаровани! Даже не на една, а поне на 2-3 сватби. Парите не са малко и трябва да сме сигурни, че си заслужава всяка стотинка Wink
Също се коментираше защо няма подобни оператори и видеомонтажисти като Краси. Повечето видеооператори предлагат репортажно отразяване на сватбата, а Краси се опитва да го направи като филм. Предполагам, че не е лесно и се изисква талант. Сигурна съм, че всеки ще намери това което търси  good
Коментарите относно разликите в цените са излишни, цената отговаря на това, което се предлага, друг е въпроса дали можем да го оценим.
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #152 -: януари 29, 2014, 14:43:02 »

ivayllo, страхотна дата!!! аз също исках тогава да се женим, но годеникът ми предложи да продължим традицията на първата среща, годишнина, годежа и сватба да са на един и същи ден smile Относно Георги Георгиев съм чувала доста добри отзиви... но по отношение на орк. не мога помогна  girl_impossible успех в подготовката!
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #153 -: януари 29, 2014, 14:45:57 »

Какво мислите за изненада и развлечение на гостите??? на някой сватби съм виждала народни танци, на др.- латино, танго, поканени бенд-ове или известни певци? а и магове, дори...  Oh my ...
Активен
ivayllo
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 5



« Отговор #154 -: януари 29, 2014, 14:51:56 »

" ... от гр.Добрич (и то хора които наистина не отстъпват а дори мога да кажа по предварителна преценка че са доста над нивото на повечето от Варна) "

Не можеш, а и нямаш правото да поставяш такива квалификации.
Можеш да изразиш единствено лично мнение и да дадеш препоръка.
Още повече Вашата сватба ПРЕДСТОИ и не си се запознал с готовият краен продукт.

Така представени нещата от теб изглеждат като явна реклама, която е нелоялна и злепоставя колеги от бранша. И то без дори да е минала сватбата...
Защо реши че нямам право ? Мога да си говоря каквото си искам , както виждаш споделям мнение . Ако мислиш че правя реклама си е твоя сметка и това ама въобще не ме интересува честно казано . Реклама освен на себе си не правя никому . На теб ти звучи като реклама защото препоръчвам друг . Гледам ти портфолио-то и смея да кажа че и ти правиш много добри снимки . Незнам защо се взе под внимание в казаното от мен след като не съм казал кой точно какъв е . Факт е че във Варна има много добри фотографи , но е факт и че не са толкова много а също и че повечето са някакви "професионалисти" колкото да си снимам все едно аз сватбата с моя никон D90 Wink Кой твой колега от бранша съм злепоставил ? За мен това ИЗКУСТВЕНО вдигане на цените спрямо миналата и по-миналата година с около 30% е пълна смешка . Но явно всеки реши от сватба бизнес да прави , защото вижда че хората са в безисходица и от нямане на качествени фотографи и видеа , трябва задължително да хвърлят по 1500-200 0лв че и нагоре . Вярно е че никой не работи за без пари и трябва всеки да си цени труда , но този труд е много надценен и това не е само мое мнение , гарантирам ! Нито съм посочил кой ми е вдигнал цената , нито кой е слаб фотограф . Ти ако сам се включваш в думите ми от по-горе си е лично твой проблем . Пожелавам си един ден и тези същите хора които ми обявяват такава сума в нещото в което са добри , да допрат до мен за услугата в която пък аз съм толкова добър , за да им покажа че не всичко на тоя свят е пари .  good
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 29, 2014, 14:52:21 »

Останала съм с впечатление, че тези изненади обикновено са подарък за младоженците, най-често от кумовете. Ние нямахме такива, даже една игра нямахме, купона започна от 7 часа с влизането ни. Диджея беше много "разочарован", че цяла вечер приготвял картофи за едната игра, а нямало време да я проведем. Даже подготвените ритуали леко спираха купона. Така, че аз не съм фен, за мен сватбеното тържество трябва да е купон smile
Да не говорим, че бюджета се повишава значително, особено при бендове, известни певци и прочие.

За мен това ИЗКУСТВЕНО вдигане на цените спрямо миналата и по-миналата година с около 30% е пълна смешка.
Тук съм много съгласна. И аз правя сравнение, че цените са вдигнати едно 20-30%, не виждам на базата на какво. Не бих се учудила това да е само във Варна, защото нали тук сме големи "гъзари" и по принцип си е по-скъпо. Но доста се изненадах от тази тенденция. напълно неоправдано! Моята заплата не се е вдигнала с 20% от миналата година!
« Последна редакция: януари 29, 2014, 14:59:32 от Lillly » Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #156 -: януари 29, 2014, 15:01:25 »

Lillly, стана ми интересно за тези картофи  Bravo явно е станал страхотен купон... кой беше диджей-я или вашите гости са направили веселото...  smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 29, 2014, 15:14:24 »

Всичките ни приятели бяха със страхотен заряд и настроение, така че смятам, че заслугата е и тяхна. От диджея нямам оплаквания, напротив, много съм доволна и мога да го препоръчам - DJ Иво (фолка). Да кажа, нямаше чалга, само на поискване няколко песни Wink За картофите, някаква игра за младите двойки, но и аз не я видях каква е ...
Активен
ivayllo
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 5



« Отговор #158 -: януари 29, 2014, 15:16:47 »

Всичките ни приятели бяха със страхотен заряд и настроение, така че смятам, че заслугата е и тяхна. От диджея нямам оплаквания, напротив, много съм доволна и мога да го препоръчам - DJ Иво (фолка). Да кажа, нямаше чалга, само на поискване няколко песни Wink За картофите, някаква игра за младите двойки, но и аз не я видях каква е ...
А на теб само DJ ли ти беше на сватбата ? Тоест без оркестър ?
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: януари 29, 2014, 15:27:36 »

Да, диджей и асистент. Диджеят беше и водещ.
Активен
ivayllo
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 5



« Отговор #160 -: януари 29, 2014, 15:33:11 »

Да, диджей и асистент. Диджеят беше и водещ.
Би ли могла да ми кажеш на ЛС колко долу-горе излиза като цена за DJ и асистент и да ми дадеш отзиви (дали става интересна сватба с DJ) . Понеже аз досега съм присъствал на смесен вариянт DJ + оркестър , където DJ-я се явяваше като асистент и не мога да си направя преценка как би изглеждала сватба само с DJ .
Активен
Stilezza
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #161 -: януари 29, 2014, 16:17:15 »

 Offtopic Чета днес коментарите и не издържах да не се включа smile : водят се интересни дискусии относно цените и преобладава мнението "...че гроздето е кисело"...Не е нужно да правите дисекция на ценообразуването на отделните колеги - ще се изненадате ли, ако ви споделя фактът, че най-скъпите професионалисти са и най-заети?!
Имена няма да цитирам - всеки, който има поглед над бранша, ги знае! Говорите за обикновено ценообразуване и се опитвате да правите сметки на чуждите пари? Знаете ли какво калкулирате или говорите просто ей така, да поддържате разговора? Да оставим на страна въпросът за техниката, колко струват идеите, различния поглед, таланта, креативността? По някакви таблици ли ги изчислявате - да не би да има стандарти за тази област? Цените на отделните професионалисти са такива, каквито те са решили и това е - като не ти стига бюджет, избираш някой друг, който влиза в рамката.
Питате се защо цените се вдигат всяка година с по 20, 30 %, а вашите заплати не... За заплатите ви, трябва да питате шефовете си, а за обсъжданите хора, мнението ми е следното: сватбения бизнес е със сравнително сезонен характер - има характерни пикове, и като приемем фактът, че българинът прави тържеството си основно в СЪБОТА (по-рядко в неделя), може основано да се предположи, че реалните работни дни са изключително малко на брой. Стига се дотам, че в пикът се налага да работиш непрекъснато, без да можеш да починеш, да обърнеш внимание на семейството и т.н. Ако искаш да взимаш масово поръчки, започваш да се изчерпваш и откъм идеи. С повишаване на цената от 20-30 % годишно, се прави отсяване на клиентите, намалява се натоварването и се съсредоточаваш върху качеството. Освен това, по-високата цена дава възможности за инвестиции в техника (повече кадри, респ. заснет материал, означава и по-амортизирана, по-изхабена техника, консумативи...), офис, студио, участие на международни семинари и т.н. Разбира се, гореописаното се случва при най-добрите, някои поддържат еднакво равнище, защото са в процес на доказване - дали ще го стигнат, зависи само от тях, но като цяло, има влакове за всички пътници...

Без да имам претенциите да съм адвокат на някого или пък да се опитвам да налагам собственото си мнение, просто се опитвам да мисля рационално и логично. Останете със здраве, пожелавам успех на всички, които организират сватбите си с помощта на форума, но ви моля да цените освен своето време, също и времето и на другите Wink  Offtopic 
Активен
sill
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #162 -: януари 29, 2014, 16:26:08 »

Здравейте на всички бъдещи, настоящи и минали булки!
Виждам, че коментирате фото, видео и Dj. Ще споделя с вас своя опит.
Ако си търсите добри професионалисти и то на доста приемливи цени то моля погледнете работата на:

DJ - Деси - Десислава Кермедчиева - стахотен професионалист. Направи сватбения ни ден наистина незабравим. Знае как да предразположи гостите да се отпуснат максимално, знае кога какво да пусне за да не отегчава гостите и най-важното как да задоволи прищевките на мадоженците.

фото - студио Мо - Христо е най-търпеливия, внимателен и отзивчив човек когото познавам. Той си стана нещо като наш личен семеен фотограф - че даже и на всичките ни приятели. Прави страхотни снимки, работи с желание и хъс. Има страница във FB и сайта му е http://www.studiomo.bg/
Фотокнигите му също са уникални - а цените за услугите които предлага може да кажа, че са смешно ниски.

за видео - студио Мо - може да пратя на който се интересува клипче от 5-мин на нашата сватба, за да се ужерите, че и оператора Йордан също си върши работата добре

за ресторант - романс - за там нямам думи всичко беще повече от перфектно.

Благодарение на този екип имахме един незабравим ден, който те запечатаха по един необикновен начин.
Дано да съм била полезна. Успех на всички от мен smile
Активен
ivayllo
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 5



« Отговор #163 -: януари 29, 2014, 16:42:13 »

ivayllo мисля, че доста грубичко се изказваш по отношение на някои сватбени услуги. Да, определено цените са се вдигнали и има основателни причини за това. Най-основателна е, че видеоуслугите, а и фотографските услуги като цена са далечко от тези в останалите страни на ЕС и вече 7 -ма година гривитират около 1-2-3 минимални работни заплати. През изминалата 2013 и настоящата 2014 почти всички ще извършат пълна промяна на техническото оборудване, особено видео сектора. Няма как нещата да се успокоят до момента , в който не се достигне цена на фото и видеоуслуга по 1 000 евро едната. Това е пазар, България бавно , но сигурно върви към цени от най-бедните страни на Европа. Искаме или не искаме.
 От друга страна не мога да повярвам, че младоженци от Варна са склонни да наемат няколко оркестъра и ДЖ за сватбеното си тържество в ресторанта, и да хулят цените на варненските фирми за видео или фото услуги. Не мога да повярвам, че услугата в град като Добрич е по-добра от тази във Варна. Просто , защото няма как това да е така. И не мога да повярвам, че съвременен човек не е присъствал на сватба с ДЖ, освен ако не е живял единствено в доста отдалечено населено място с определени традиции в провеждането на сватби.
А ти си ми личен счетоводител или какво ? Аз сам решавам за кое да дам пари и за кое не и по колко да давам . Но за да удоволетворя твоето его ще ти кажа някои неща :
1.Двамата ми оркестъра от които единият вече е нает а другият сме почти на финалната права + DJ ще ми излезе на половина на сумата която ми казаха във Варна за фото и видео заснимане .
2.Кой ти е казал че не съм присъствал на сватби с DJ ? Казах че съм присъствал на сватба където има хем  DJ , хем оркестър . Защото повечето сватби във Варна са такива . Рядко някой си позволява да рискува само с DJ , особено ако не знае как тоя DJ ръководи сватбата . Но явно ти си още по-странен от мен щом си ходил на повече сватби само с DJ отколкото с оркестър + DJ Wink
3.С твоето сравнение за услугите в Европа направо паднах smile
4.Аз изказах своето лично мнение и не ангажирам абсолютно никого с него , така че и на 10 000лв да си вдигнат цените за сватба , на мен ми е през ... Wink Ти като си толкова сигурен в мнението си , тръгни малко по сватби , поразпитай хората които се женят дали тези цени които обявяват фото и видео хората не са прекалено високи и тогава ела ми говори Wink За последните 3 години са се оженили поне 6-7 мои познати , как ли пък един не каза че са им нормални цените ? Интересно ... явно на мен ми се струва странно някой да ми иска половин разход за сватба и то само за фото и видео . А на мацката отдолу която си мисли че е много на "ти" с нещата , искам да те попитам : Говори с факти а не някакви небивалици . Кажи кой фотограф и видео оператор си смени техниката с 30% по скъпа през тази година ? smile
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #164 -: януари 29, 2014, 18:09:13 »

Не можах да се убедя колко са добри art creation, сайта им не ми се отваря. За мен нещата приключват там някъде...
« Последна редакция: януари 29, 2014, 18:12:46 от palachinka » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines