Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 02:17:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Regina94 - 24 май 2008  (Прочетена 53091 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #30 -: май 17, 2008, 23:28:13 »

Реджина ... какво да ти каже за грима човек, който се е гримирал само веднъж в живота си (на абитуриентския бал)  pardon laugh Не мога да кажа, че разбирам много от гримиране, чела съм съвети от известни гримьори и ... мога да кажа само това, което аз мисля, а крайното решение е твое. В галерията ти не мога да видя, защото откакто съм регистрирана имам проблем с достъпа до галериите и още не е оправен. По принцип аз съм почитател на липсата на грим (естествената красота така да се каже). Затова за себе си съм избрала максимално естествен и лек грим. Хем аз няма да се чувствам като клоун, хем няма да стряскам милото  laugh Бих заложила на малко ФДТ, който да прикрие някоя и друга пора (немазен ФДТ да уточня) и евентуално маааааалко пудра за тотално матиращ ефект. Червилото ми е проблем, защото не понасям червило и ако зависи от мен, ще съм с балсам за устни само, но май няма да зависи от мен. Та за червило ще избера нешо, което да не е много ярко и да отива на тена ми (който е светъл). Очите ... спирала (не прекалено) и може би молив под очите. Без очна линия (освен ако гримьорката не ме излъже нещо). Сенки ми се иска да не слагам, но подозирам, че ще имам малко, които да отиват на прекрасните ми зелени очи (така де, чела съм, че на лицето трябва да има акцент - уста, скули или очи и аз избирам очите). Тоест при мен ще е нещо наистина естествено. Не държа на снимките да личи, че съм с тежък сценичен грим, а да бъда просто аз, така че който и да види снимките след време да ме познае smile

Аз май малко късно отговарям, защото днес тук беше национален празник и бяхме празнуващи smile
Пиши как е минало при гримьорката! Иначе ние няма да имаме църковен ритуал (може би в България есента, така че за там не мога да помогна изобщо). Докато пиша тоя дълъг пост, гледам ели и инаксастра са се изказали. За зелените очи наистина виолетовия оттенък е най-добър, ама не да те направят като пребито куче, а с вкус и мяра smile
« Последна редакция: май 17, 2008, 23:29:54 от kopche » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 17, 2008, 23:43:13 »

kopche, тъй като не можеш да видиш снимките, само да те информирам, че на Regina94 очите са кафеви.
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 17, 2008, 23:50:43 »

извинявам се ако съм  Offtopic цвета на моите сенки е прасковено  Girl_hide както на пробата, така и на самия ден, а очите ми са по-скоро зелени, с лек кафяв нюанс..
Регина, не можеш ли да идеш на друг гримьор през тази седмица ? или е късно вече.
то аз да се обадя на Нели Кошарска дето ме гримира, но как ще я транспортираме до тебе  crazy Любо с кола или със самолет идва?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 17, 2008, 23:59:53 »

Regina94, не съм те питала каде си ходила да те гримират, незнам дали това го има при вас, но тук по козметичните щандове гримират безплатно. Та мисълта ми е, отиди при няколко различни и виж как ще те намацат и при който се харесаш.  smile
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #34 -: май 18, 2008, 00:05:31 »

Ели, мерси за уточнението. За кафявите очи май също важаха лилавеещите оттенъци, както и сивото. Чувала съм варианти и за охра или синкави. Така че ... май най-добре да се тества конкретния нюанс  pardon
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #35 -: май 18, 2008, 01:05:46 »

Да се сърдя !? Абсурд, ellie_belie, в никакъв случай  smile! Мненията на всички са толкова добронамерени, мога само да съм благодарна! На работа, където съм през повечето време,  съм заобиколена основно от мъже, живея с мъж - чудесни хора, но никой от тях е би могъл да даде съвет по темата, която нищим в момента.

Гримираха ме в козметично студио, което е част от верига. Ходила съм там за вежди, маникюр и разни ревитализиращи процедури и винаги са се справяли чудесно. Принципно никой не е навит да дойде и да ме гримира вкъщи на деня, а в близост до апартамента ни има само още 1 студио. Ще опитам и там, може пък да излезе по-добро.
И при нас по козметичните щандове гримират безплатно -аз ходя при Bobbi Brown от време на време, мислех си че в деня на сватбата ще ми трябват не само материалите ами и някакъв know how, затова търсех професионален гримъор.

Wienerin, чашата е осигурена (кумата я носи утре от БГ). А късметчета няма да има - църквата ни даде един лист какво не ни се позволява и върлянето на ориз и бонбони пред храма е забранено. Първо си казах - голяма работа, но познавайки манталитета на хората тук, едва ли  някой ще посегне да вземе нещо от земята или летящо във въздуха  funnytooth
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #36 -: май 18, 2008, 01:22:23 »

Ох, Реджина, толкова ми е познато това със съветите. Като питам милото "това или това ти харесва повече", той обикновено казва "и двете са хубави и ми харесват". Аз настоявам да избере едното, но ... и двете му харесват и това е  laugh Той самият си признава, че не е много полезен за тези неща smile
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 18, 2008, 01:29:46 »

 да, права си! познавайки нравите на "немско говорящите" направо си ги представям как ще се затичат към късметите sarcastic

а за бонбоните, те не се хвърлят, ами примерно шаферката ти стои на вратата на църквата с бонбони или сладки в ръка и гостите като излизат се почерпват  pardon ама ти си прецени това дали искаш да го има, при всички случаи не е част от ритуала  girl_wink

хайде пробвай друг гримьор тази седмица и пак те чакаме с нови снимки  give_rose

 Offtopic П.П. копче, случила си на мъж, моя е голям критикар  tomatowar
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #38 -: май 18, 2008, 01:55:07 »

Виенерин, моето ако не харесва нещо ... с неудобство, но ми го казва  laugh Проблемът е, ако повече от 1 нещо му харесва и трябва да избере. Казва "И двете ми харесват, но по различен начин". Същото беше и с различните покани, които направих. Не можа да реши коя е по-хубава и Соломоновски реши въпроса с: "Каквото избереш, аз съм "за". Същото е и с дрехи, обувки ... всичко му харесва  ROFL
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 18, 2008, 04:33:54 »

Аз мисля, че ще ти отива нещо такова


* 01.jpg (44.49 KB, 431x640 - видяно 201 пъти.)
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #40 -: май 18, 2008, 06:31:25 »

Скъпа Режина,

първо искам да те поздравя със сватбата ти и да ти пожелая щастлив семеен живот.

За грима, и аз като тебе имах подобен проблем,въпреки че гримьорите тук са добри те не могат да изтъкнат красотата на европейския тип око....като се видях след пробния грим не знаех да плача или да се смея.......затова аз направих следния компромис и за сватбата, за afterparty и за подписването, проф. гримьор дойде и постави основата за грима и ФДТ, а аз си гримирах очите, устните и си сложих руж...естествения грим стои хубаво на снимки (ще сложа снимки в галерията ти да прецениш), а и гостите не се плашат, това е твоята сватба и ти искаш всички да са очаровани от теб ....
...и аз съм съгласнас Ели- Бели, че прасковено, или зелено би ти подхождало по-добре good

 Стискам палци и Успех
« Последна редакция: май 18, 2008, 13:05:46 от korona » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #41 -: май 18, 2008, 12:49:17 »

Много ми харесва предложението на ellie_bellie. Мисля, че много ще ти утива.
На пръв поглед от снимките ти, бих казала, че и аз съм същата разцветка като теб и гримьорката ми каза да избягвам топлите цветове и да се насоча към кафяво, сиво, зелено (но не всички тонове на зеленото), розово, но по-скоро пепел от рози, а не ярко или бебешко розово. Общо взето свякакви студени цветове.

А какво ще е менюто за вечерята?
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #42 -: май 18, 2008, 23:38:44 »

Kopche, понякога си мисля че аз много се вманиачавам иначе няма как да си обясня абсолютното му възприемане на всичко което поставям под въпрос.

Wienerin, аз съвсем бях изключила че гостите се черпят след църквата! Добре че ми напомни. Ще подредя шаферката на излизане с един поднос. Като казах шаферката - тя е на 6, дете на наша приятелка и днес дойде да ми демонстрира роклята си. Винено червена, с обръч, до земята!  Не се вързва нито на един елемент от сватбата, но тя сама си е избрала и така се радва че сърце не ми дава да настоявам да я смени с нещо по-слонова кост. Дори си е подготвила кошница с цветенца които да хвърля по пътя към църквата.  Хлапето преживя много тежко развода на родителите си, така че ще я оставя с каквото сама се е докарала, само да е доволна (да не сте изненадани после от снимките  smile ).

Ellie_bellie, снимката е точно в десятката , ще я занеса в събота за мостра.
Korona, аз ти бях разглеждала снимките отдавна-много си хубава, въобще цялата ти сватба  е елегантна.

KlaraFina, на коктейла имаме селекция от швейцарски сирена, вино, вода и плодови сокове.
Вечерята е салата от рукола със сушени домати и басамов оцет, телешки медалъони с гарнитура от пресни картофи и аспержи (вегетарианската версия е пълнени тиквички със сирена и алпийски билки и същата гарнтура). Десертът е бюфет от всякакви вкусни неща, предимно шоколадови. Искахме всичко да е по възможност с продукти от местни фермери, така че и виното и минералната вода са швейцарски.   

Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #43 -: май 18, 2008, 23:54:17 »

Реджина, важното е в крайна сметка да се разбирате за големите и важните неща. Неразбирателствата за малките са просто пикантерия, колкото да е интересно в брака. Знаеш, че идеално няма никъде. Но ако за основните неща сте на едно мнение и се уважавате, то няма никакъв проблем  good При нас поне е така. Различаваме се в някои отношения, но си приличаме във всички останали  bouncinggirl Когато спорим, е просто колкото да си припомним, че сме различни хора, израснали в различна среда и имаме различни представи за "нормално" в някои случаи. В крайна сметка единия прави компромис веднъж, другия прави компромис другия път и ... щастието е пълно. Днес като се видях с една друга българка тук, тя ми каза, че ни е гледала двамата с годеника ми как се държим един с друг, как си пращаме въздушни целувки, колко влюбено се гледаме и искрено ни се е радвала. Та ето тези неща са важни smile Ох, лирическо отклонение направих, но както и да е, тази вечер съм на романтична вълна  Love girl А шаферката ти да ти е жива и здрава и наистина и аз бих я оставила да е както иска облечена, важното е да е щастлива и да си изкара добре. Снимката на ели-бели ми харесва, защото е точно естествен грим, макар че бузите нещо не ми харесват особено  pardon
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 19, 2008, 06:11:10 »

Regina94, менюто звучи много изискано и стилно, ще бъде със сигурност много вкусно. Yum!
За шаферката ти, ок ще е и с бордо рокличка, нека да е щастливо детето, както казваш, ще е красиво всякакси.  Girl_hide
Аз също не съм задължавала шаферката и кумата ми към определен цвят, да изберат каквото искат, за да се чувстват красиви. Единствено имам изискване по двойки да се съчетават с шафера и кума. (Е, ако имах 5 шаферки, щях да ги помоля да са координирани помежду си, естествено, но случаят е друг)

И се извинявам за   Offtopic, но незнам къде другаде да го спомена: korona, изглеждаш зашеметяващо и много елегантно с всичките си тоалети, имаш страхотен вкус!   give_rose
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines