Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 09:52:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Шаферката - 3"  (Прочетена 250444 пъти)
 
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 16, 2010, 12:55:21 »

Много мислих, но причините да не облека шаферките в еднакви рокли са много. Не ми се обяснява сега, но за мен това не е вариант.
Наистина, изглежда елемент в бордо няма да е удачен. Замислям се за екрю - може би колан от сатен, или нещо такова, с една красива панделка на кръста... Удачно би било и някаква роза от плат. Още не мога да го измисля точно как да стане sad
Всъщност, не е проблем кой, как и дали ще разбере, че това са шаферките - и без това повечето ще знаят предварително, ако се спрем на този вариант, и просто ще ги търсят кои са. Нашата сватба, макар и не малка като брой гости (около 100 души, от които по-малко от 40 роднини) така са се овързали по линия на познанства и приятелства, че двама да знаят нещо, и останалите разбират smile.
Просто искам шаферките ми да се чувстват удобно, комфортно и... как да го кажа... не като част от интериора. За мен (подчертавам, за мен) няколко шаферки, облечени еднакво, представляват красива гледка, особено по снимките, но тъй като често са облечени в основния цвят на сватбата, направо са като част от украсата. Не искам да се получава така.
Дано никой не се е обидил от това, което казвам - просто такива са моите асоциации  give_rose
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 17, 2010, 06:13:28 »

Момичета, дайте идеи за общ аксесоар между шаферките, че все пак да се открояват по нещо, понеже забелязвам, че нито моделът, нито цветът на роклите ще съвпада.  pardon
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юни 17, 2010, 06:53:12 »

Момичета, дайте идеи за общ аксесоар между шаферките, че все пак да се открояват по нещо, понеже забелязвам, че нито моделът, нито цветът на роклите ще съвпада.  pardon
Тонякакъв аксесоар ще е трудно, не можеш да кажеш сложете си едни и същи светя в косата например smile

Не знам какво пък им е толкова трудно да са еднакви smile Вярно, че никой не иска да има една и съща дреха ама все пак. Ако ли не без шаферки, при мен може да са две , ако не се съгласят на еднакви рокли, понеже аз ще поемам няма да имам шаферки smile и без това те е хубаво да са еднакви за снимките, нищо повече. Ако е за помощ може и да не са шаферки, а приятелки, които да ти помагат.
Освен лента като панделка през кръста за друго не се сещам.
Тука всички се съгласяват да са еднакви:П)
Може само бутониерите за ръка да са им еднакви тогава.
Просто с различни модели, един цвят, какви са тия приятелки значи. Чак се ядосах.



Щом никой не иска да са с еднакви, се откажи от тях, тъкмо няма да даваш пари. Аз ако съм приятелка истинска ще се съглася. Това другото вече си е егоизъм.
Ето гледай различни рокли, могат да се носят и след това, сладки са всички, според фигурата и са еднакви в същото време.

Тези имат еднакво цвете

Красота
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #48 -: юни 17, 2010, 08:17:37 »

 Момичета мили, чудесни неща показвате, ала точно над вашите два поста се обсъждаше съвсем същото.
lunno momiche, ако не ти допадат описаните варианти, ти предлагам да обсъдиш с шаферките си това, че е хубаво да имат нещо общо, защото са специални и е добре да са различни от другите жени на сватбата. Както е казала  tweety bird поне с това е хубаво да се съобразят. Да си шаферка не е само да играеш ролята на украшение, ала е и вид отговорност. Помисли си за елементите и цветовете на сватбата и се разберете. Най-малкото, ако става дума за някой от описаните лек и ненатрапчив аксесоар, не би трябвало да е проблем.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 17, 2010, 08:38:36 »

Мили момичета, преди всичко много благодаря за съветите!  give_rose
Аз не мога да си позволя да поема роклите на шаферките.  sad
Много съжалявам, но нямаме тези възможности и затова не мога да имам изисквания за абсолютно нищо. И като ги слушам, май няма да имат нищо общо, затова си мисля за аксесоар или нещо, което бих могла да си позволя да им подаря и да се разбира, че са шаферки и да бъдат още по-красиви. Колебая се и дали да имат еднакви букетчета или еднакви бутониери?  crazy
Разбирате ли - аз се чувствам недобре, че не мога да им купя рокли и следователно не мога да имам претенции.  blush  pardon
Много ми допда идеята за общ аксесоар на косата!  yahoo  good  thank you
« Последна редакция: юни 17, 2010, 08:42:28 от lunno momiche » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 17, 2010, 08:45:36 »

Тогава нямай шаферки ... smile аз не разбирам каква е целта на шаферката....това което съм чела отговаря на показаните снимки. НЕ се притеснявай, просто не е казано, че трябва да имаш шаферки. Аз в началото иска, но сега ми е все едно.
Тази снимка на която всички момичета са с различен цвят рокли , имат еднакви цветя в косите. Това е. На теб защо са ти шаферки? Просто защото е казано, че трябва да имаш или ...не знам...това, че не можеш да им купиш рокли не мисля, че е повод за притеснение. Важно е ти и съпругът ти да изглеждате така както искате и да се чувствате най-специални на този ден, другото е суета.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 17, 2010, 08:50:14 »

tweety bird, имаш своето право!  good
Може би необмислих много добре този момент. Исках да имам - както е по традиция; за да се почувстват специални въпросните момичета ; защото в определени ритуали, те имат своите задължения.
А и вече ги поканих - така че се надявам да измисля нещо, за да се чувстват всички добре и на мястно.  Hmmm  pardon
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #52 -: юни 17, 2010, 09:52:48 »

tweety bird, имаш своето право!  good
Може би необмислих много добре този момент. Исках да имам - както е по традиция; за да се почувстват специални въпросните момичета ; защото в определени ритуали, те имат своите задължения.
А и вече ги поканих - така че се надявам да измисля нещо, за да се чувстват всички добре и на мястно.  Hmmm  pardon
Lunno momiche би ли пояснила в кои ритуали каква роля играят шаферките защото тази част ми е най-тъмната индия smile Ще ми се и моите да ги ангажирам с нещо важно, освен затискането на вратата, игра пред кума с пилето и настаняване на гостите по масите.
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 17, 2010, 10:09:32 »

С моите шаферки се разбрахме да се обличат както си искат.Общото ще са им букетчетата и бутониерите и може би цвете в косата.Аз мисля да ги включа в гражданския ритуал, както е по американските филми, освен това ще хвърлят късметчетата след църквата и цветен ориз.Остава си и участието им в снимките, затискането на вратата и другите стандартни неща.В последния момент може да ми хрумне още нещо, но за сега е това. smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юни 17, 2010, 13:41:23 »

аз пък честно казано не се сещам въобще за никакви шаферски задължения, при нас помагаха за подаръците и после раздадаха снимки на гостите, не се сещам да участват в някохй ритуал. Западната традиция с по няколко шаферки и шафери също не я разбирам много, освен че е хубаво на снимки, ми е странно
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 17, 2010, 13:50:59 »

Честно казано - за шафери / шаферки и аз мисля, че може и с тях и без тях.
Като цяло си е хубаво да ги има!  girl_in_love
А за задълженията - шаферът нали "продава" булката на вратата, когато я купуват (доколкото знам е брат, братовчед или близък мъж на булката). Шаферките, освен че биха били красиви за снимките, ако има ритуал с хвърляне на листа от рози - това е част от задачите им, ако има булченско хоро - шаферката е в средата с кошничката, те минават с младоженците за наздравицата да раздават подаръчетата за гостите и да помагат с подаръците от гостите, могат да играят на кумската ръченица и са в помощ на булката.
Аз това се сещам, ако някой знае и друго, нека допълни! smile
« Последна редакция: юни 17, 2010, 13:53:45 от lunno momiche » Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 17, 2010, 15:20:54 »

Това, което ще правят моите шаферки е следното:

1. Вкъщи те ще ме "продават" на младоженеца. Едната ще играе ролята на Нотариус, като за целта съм съставила и Нотариален акт, който е по-хумористичен  blum
2. При тръгване към олтара (ритуалът ми е изнесен) след кумовете ще вървят двете шаферки.
3. След брака те ще хвърлят късметите.
4. Ще имаме Уелкъм дринк. Ще сме се наредили за приемане на поздравление и подаръци - първо аз и мъжът ми, след това кумовете, родителите и след тях непосредствено преди входа на ресторанта ще са шаферките, които ще раздават на всеки минал по ивицата подаръче и съответно, ако някой има нужда от помощ за намиране на масата си ще му оказват съдействие.
5. Вътре в самия ресторант още не съм преценила. Ако имам някакви игри ще ги включа да помагат. Със сигурност ще имам изненада за младоженеца - интересен подарък, така че те ще имат грижата да го съхраняват и да го донесат в точния момент.
6. Снимките вече са тяхно право, но и задължение  tease
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #57 -: юни 17, 2010, 15:32:34 »

 good Doni M Това с нотариалния акт ми хареса. Ама вашите подписали ли са го : )
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 17, 2010, 16:53:51 »

На място ще го подписват Wink
Майка ми е в ролята на продавач, а купувачи са мъжът ми и неговите родители.
Обектът съм аз в ролята на безценна собственост  pleasantry
А сделката ще изповяда една от шаферките  Bravo
А това щото и двамата с мъжа ми сме юристи.
Активен
Marinita
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #59 -: юли 07, 2010, 20:10:59 »

Някой може ли да ми каже шаферката може ли да се вози в колата при булката shok blush
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines