Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 16:02:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144401 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: април 16, 2015, 07:18:33 »

Хаххаха, таткото като истински джентълмен е изпъчил корема, та бъдещата мама да няма комплекси относно вида си!  heart  Bravo Много хубави! Миленче, забравих да пиша в предния пост - просто прелест!
Момичета, някой ако има линк с упражнения за обръщане на бебе в корема, ама да има някоя и друга снимка, моля пуснете. Много трудно се ориентирам точно какво трябва да правя само с четене.  blush аз ли съм заБавно сващаща или те са заБавно написани не знам  crazy
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: април 16, 2015, 07:43:28 »

Аз не съм съгласна със схемата +1 за обличането. Имам снимка от средата на март, когато дъщеря ни е била на 4 месеца, тя е била с боди с к. р. и тънък суетшърт, а аз с корсаж, риза и яке pardon, т. е. аз съм била по-облечена от нея.
Термометри никога не съм гледала, нито за водата, нито за стайната Т. Всички живеем на температура, която ни е приятна.
Иначе, и аз като Румяна не знам на какви дрешки да залагам. С дъщеря ни беше лесно: зимно бебе, но в преходен сезон... blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #287 -: април 16, 2015, 08:11:17 »

sise1902, извинявай, че като черна станция ще се обадя... blush На бебетата ръцете са им вечно студени. Ръцете никога не са показателни. Гледа се гушката, нослето. Дано не се засегнеш give_rose Казвам го от опит.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: април 16, 2015, 08:24:39 »

sise1902, извинявай, че като черна станция ще се обадя... blush На бебетата ръцете са им вечно студени. Ръцете никога не са показателни. Гледа се гушката, нослето. Дано не се засегнеш give_rose Казвам го от опит.

И аз така знам smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #289 -: април 16, 2015, 08:56:46 »

И аз това се зачудих като прочетох за ръцете? По тази логика Калоян трябва в Родопско одеяло да го завивам. Отне ми време да обясна на майка ми че не ръцете а вратлето се пипа за да се провери. Нашата педиатърка каза, за цялата ми кариера не съм видяла простудено новородено, но съм се нагледала на претоплени. За дрешките предполагам е на усет. Аз сега го държа леко облечен за ужас на бабите, ама гледам си му е добре. Ние термометтра следим за да не стане прекалено топло, но то и се усеща.

Фани, още ли е седалишно?
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: април 16, 2015, 09:36:03 »

Аз знам за гърба и вратлетно. Нашата госпожица вечно беше със студен нос, по тази логика трябваше да ѝ обличам косминафт, за да си стопли носа.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #291 -: април 16, 2015, 10:59:21 »

Ааа, аз какво да се засягам, напротив- попивам информация. smile
Просто така ни казаха на училището, но е възможно и аз нещо да не съм разбрала като хората  crazy
Сега ще имам предвид да проверявам вратлето.

Относно снимките- благодаря! Той таткото откакто е с мен е с 20 кг. отгоре, та дори бременна не успях да го настигна и в крайна сметка той е с по- големия корем  laugh
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 16, 2015, 14:02:57 »

Понеже всички сме в този сезон, да ви кажа при нас как беше. Като дойде джипито и разхвървя дребната, че много сме я навлякли. Майка ми й падна ченето, как ще простудим детето, но като никога си замълча. ОТ там винаги съм е държала леко облечена. Даже предпочитах да я завия, ако ми се стори студена, но не и да е навречена. Цяло лято сме карали на боди и памперс. Даже чорапки спрях да й обувам за да се калява.
Но на нея винаги ръце, крака, нос са й студени. Сега като порасна вече не е така.
Истината е, че хладното ги калява. Надявам се и второто да ми е такова здравичко.
Ние днеска сме на консултация. Може би последната вече... Усещам го зверко, че му е тясно вече, ама да стиска още 2-3 седмици. Само да не реши на кака на РД да се ражда smile
Ох да ви се оплача, каката не спи като хората от няколко дни и съм направо парцал и кълбо от нерви. Хич не ми се ще така да посрещам бебчо, но не знам какво да направя. Спи ми се като за световно, а няма кога.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: април 16, 2015, 17:46:23 »

Пънк, тр да отчетеш и факта, че 2013 беше адски топла. Имам снимки и по това време дъщеря ни беше по боди с к. р. на боси крачета (на 4 месеца е била).
Гледам и снимки от миналата година точно по времето, когато очакваме бебето, единият ден Мис е била с клин и блузка с д. р, (и боди потник ще да е имала отдолу), чорапи и маратонки, а следващият - с боди потник и рокля без ръкави, на боси крачета crazy. Та, миналото лято беше ужасно, казват, че и това ще е такова crazy.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: април 17, 2015, 06:46:16 »

И 2008 беше голяма жега - ако е дъждовно естествено ще се замисля за държането само по боди. Ще му слагам някакво тънко горнище и панталонки. За климатика, ние си сложихме като поотрасна на 3м. май беше. И пускахме в другата стая и отваряхме вратите, така че да не духа направо в/у нея.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: април 17, 2015, 07:37:32 »

Отчета от вчерашната консултация е бебо 3700, още обърнат седалищно. Лошото е, че ако не се обърне до другата седмица ще трябва да се направи по скорошно секцио, пък аз искам да празнувам на каката РД. И така попадам в кофти ситуация, ама живот! Можеш ли да го предвидиш?
В крайна слетка важното е бебчо да е жив и здрав, пък ще видим кога, какво и защо.
Другия петък ще ида да видим дали са се махнали тези бактерии. Ако не ще има антибиотик и за мен и за бебо. Това е доста гадно, понеже се надявах веднага да ми дам гърда, независимо дали има или не кърма. Хем да я стимулира, хем да свиква. Ама ако сме на антибиотик, незнам ...Едва ли ще ни дадът.
На всичко отгора от работа ми объркали докумантите и сега майчинството ми е с 150 лв. по-малко. Надявам се да го приемат присърце и да оправят нещата по-скоро, че не са малко пари!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: април 17, 2015, 08:01:31 »

Пънк по принцип избират антибиотици съвместими с кърменето  Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: април 17, 2015, 08:09:08 »

Дано, ама то си зависи и от антибиограмата, дали има или няма съвместим.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #298 -: април 17, 2015, 09:04:39 »

punk стискам палци всичко да се нареди и да не се налагат антибиотици  good

След нашия преглед - главично си е бебо, 142 удара и вече е 2500, а аз съм 64 кг. Расте си юнака, а има още време (дано си стои до последно в шкембата) smile Като си сравнявам с каката и тя тогава е била около 2500, но определено сега ми се струва, че шкембата е по-голяма.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: април 17, 2015, 11:31:15 »

Отчета от вчерашната консултация е бебо 3700, още обърнат седалищно. Лошото е, че ако не се обърне до другата седмица ...
Правиш ли някакви упражнения за обръщане?
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines