Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 00:18:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 3 част  (Прочетена 134126 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #105 -: август 15, 2009, 08:51:42 »

А,каква е тази диета?
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 15, 2009, 08:53:04 »

Polia това си е напредък за 2семици-7кг good,а ще може ли да ми я дадеш тази японска диета blush
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 21, 2009, 20:15:04 »

Та нали темичката е уж Диетите и другите начини за отслабване!
Хайде сега споделете изпитани упражнения и тем подобни... smile
Аз съм страшно доволна от A New Dimension на Cindy Crawford  good
От няколко дена започнах с 10 минутната програма за след раждане-много тонизиращо ми се отразява tease

Майче, и аз напоследък започнах да тренирам вкъщи, само че правя микс от уроците по тае-бо на Били Бланкс и каланетика. Тренирам интензивно по около 30-40 мин. всеки ден (до момента имам 5-6 тренировки) и определено ми се отразява много добре.  good И да се похваля, че вече свалените кг са 11  yahoo yahoo yahoo Възвърнах си кг отпреди бременността и съм  Yes danceg
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 22, 2009, 10:39:01 »

Момичета, най-после и аз мога да се похваля с резултати...след 100 изпробвани диети мисля, че намирих най-после една, която да ми действа (да чукна на дърво, дано така да продължи).Правя диетата на Дюкан.Днес ми е 13 ден и вече съм свалила 5кг.  danceg
Много съм щастлива (пу-пу да не са ми уроки  laugh 
Знам, че тук доста се изписа за тази диета и има много съфорумки, които я правеха, но напоследък не ги виждам....Айде момичета, къде сте?Споделете вашия опит от тази диета..
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: август 22, 2009, 11:00:58 »

О да, и на мен би ми било интересно да прочета отзиви на някои от нашите момичета.
Чувала съм, че колкото доволни и много отслабнали с тази диета има, толкова са и хората , на които е донесла много здравословни проблеми.

Аз бях решила след като родих, като спра да кърмя да се мятам с нея да отслабвам. Само дето не се наложи изобщо да пазя диета.
Когато забременях бях 56кг, а сега почти една година по-късно съм 50 кг. Върнах си килограмите на 6-тия месец, и започнах още и още без да искам, или без да се усетя, но със сигурност без усилие от моя страна.
И така и не успях да я видя тая Дюканска история каква е.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: август 24, 2009, 15:32:50 »

Polia, дай тая японска диета. 7 кг за 2 седмици е направо невероятно.
Рубин, има доста избор на хляб в търговската мрежа, яла съм го и този без брашно, и със семена и с още незнам си какво. хубави са въпроса е да свикнеш. а за кой е най нискокалориен немога да ти кажа, но аз си гледам на опаковките пише колко калории е 1 филийка , и колко калории има в 100 гр хляб и си сравнявам.
Активен
SunnyAngel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #111 -: октомври 20, 2009, 15:31:07 »

Да ви попитам този японски чай "Инхуа", къде мога да го намеря? По билковите аптеки или по магазините за диетични храни? Аз съм от Русе, ако някои знае къде се предлага моля да ми пише на лични smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: октомври 20, 2009, 15:50:59 »

В Аптеките  good
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: октомври 20, 2009, 15:58:05 »

онзи ден като бяхме на Метро и там видях че го прадават този чай. smile
Активен
Polia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 201



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: октомври 20, 2009, 16:27:32 »

Ето я: http://209.85.135.132/search?q=cache:pu4H7NamYIUJ:gotvarstvo.georgievi.net/a/japan_diet+%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0&cd=7&hl=bg&ct=clnk&gl=bg

Аз съм си същите килограми още и си ям каквото си искам. Но да знаете, че е черен глад първите три дни - който е с ниска кръвна захар да внимава. Успех!  girl_wink
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 01, 2009, 19:45:21 »

ето и аз да споделя диетите които знам...

Вегетарианска диета топи килограми за 14 дни

През лятото всички искаме да изглеждаме добре и да сме като излезли от списание. Много лекари и още повече самозвани диетолози предлагат чудодейни хранителни режими, които ще ни направят като фиданки. Една от тези рецепти е режим на хранене, който трябва да се спазва между 7 и 14 дни. Основните храни в диетата са плодове, зеленчуци и нетлъсти меса. Диетата е една от първите, които препоръчват малко въглехидрати и малко калории (в рамките на 1000 на ден). Чрез диетата се губи по 453 г на ден. Тя осигурява бърза загуба на тегло, лесен за следване план и няма ограничение на размерите на порциите.
Негативите
Загубата на тегло се дължат на загубата на вода, а не на мазнини. Диетичният план е много стриктен, а теглото бързо се наваксва. Чрез предвидените храни в диетата се дават малко количество витамини и минерали. Основателят на тази диета е от медицинския център "Скарсдейл" и е кардиолог. Д-р Тарновер нарича хранителния си план "няма глад, няма скандална диета" и обещава повече от 20 паунда (повече от 9 кг) за 14 дни. Спазващите диетата е необходимо да са стриктни с менюто - да приемат 1000 калории на ден, от които 43% белтъчини, 22,5% мазнини и 34,5 % въглехидрати. Д-р Тарновер провежда в продължение на 19 години тази диета с пациентите си с наднормено тегло, за които счита, че са болни от свръхкилограмите си, които предизвикват високо кръвно налягане, висок холестерол и в края на краищата сърдечно-съдови болести. Диетата, която беше написана на парче хартия, бързо обиколи приятелите на пациентите и техните семейства. В книгата си д-р Тарновер инструктира подлагащите се на диетата да махат тлъстините от месото, да избягват маслото и майонезата. Диетата "Скарсдейл" няма вредни последици във връзка с белтъчното натоварване. Д-р Тарновер окуражава спазващите неговата диета да спортуват, което се признава от съвременните експерти като основно средство за тези, които се нуждаят от дългопродължаващо отслабване. Въпросът е дали хора с толкова малко калории при нисковъглехидратна диета ще имат необходимата енергия.


Въведение:
Пийте не по-малко от 4 чаши вода или диетична сода на ден. Можете да добавяте подправки и билки към храната си. Също така соев сос, Уорчестър сос, кетчуп, горчица, лимонов сок, сол и пипер.
Ден 1
ЗАКУСКА - чай или кафе със заместител на захар и половин грейпфрут. Тази закуска е еднаква през всичките дни на прилагането на диетата.
ОБЯД - нетлъсто телешко, пилешко или риба + доматена салата + кафе/чай.
ВЕЧЕРЯ - варена риба + доматена и марулена салата + грейпфрут/пъпеш.
Ден 2
ОБЯД - плодова салата + кафе
ВЕЧЕРЯ - парче пилешко месо или салам и всички варени зеленчуци, които желаете.
Ден 3
ОБЯД - салата с риба тон + грейпфрут/пъпеш.
ВЕЧЕРЯ - 2 кебапчета + мешана зелена салата + кафе.
Ден 4
ОБЯД- 2 яйца + обезсолено сирене + 100 г тиква + 1 ф. препечен пълнозърнест хляб + кафе.
ВЕЧЕРЯ- пиле (на грил или варено без кожа) + спанак или зелена чушка + кафе.
Ден 5
ОБЯД - всички сухи сирена, които искате + спанак + 1 ф. препечен пълнозърнест хляб.
ВЕЧЕРЯ - варена риба + готвени зеленчуци или зелена салата + 1 ф. препечен пълнозърнест хляб.
Ден 6
ОБЯД - плодова салата с плодове по ваш избор + 1 кафе.
ВЕЧЕРЯ - варено пиле без кожа + доматена и марулена салата + грейпфрут/пъпеш + кафе.
Ден 7
ОБЯД - студено или горещо пиле + доматена и марулена салата + грейпфрут/пъпеш + кафе.
ВЕЧЕРЯ - нетлъсто телешко + мешана салата + кафе.
Преди да пристъпите към каквато и да било диета обаче, е нужно да се консултирате със специалист, предупреждават лекарите. Това е особено важно за хората, които имат наследствени заболявания.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 01, 2009, 19:46:21 »

още една вегетарианска

Веганска диета   


Веганската диета е строга вегетарианска диета, изключваща приемането на яйца и всякакъв вид млечни продукти.
Добре балансирана тя може да осигурява всички необходими нутриенти (витамини и минерали), като същевременно притежава и някои здравни предимства в сравнение с вегетарианската. Правилата при храненето за веганите са почти същите както при вегетарианците, с изключение на това, че в техния прием отсъстват нутриентите, съдържащи се в яйцата и млечните храни. Затова веганите следва да планират и контролират своето хранене по-внимателно, с цел оптимален калориен прием и здравословно хранене.

Веганската диета - възможни са и клопки …
Имайки предвид, че веганската диета е доста по-рестриктивна, отколкото вегетарианската, неизключваща лакто-продукти, то веганите, приемащи само растителни храни следва да се уверят, че приемат необходимите нутриенти, изброени по-долу:

Витамин B2
Веганите приемат значително по-малко от необходимото количество B2. Добри източници са: пълнозърнести храни, гъби, бадеми, зеленолистни зеленчуци, бирена мая.
Витамин B12
Витамин B12 се съдържа основно в месото и яйцата. Затова веганите следва да добавят витамина чрез растителните продукти, обогатени в В12. Такива са: бирена мая, зеленчукови маргарини, соево мляко.
Витамин D
Витамин D се открива в рибата (мазнината), яйцата и млечните продукти, и липсва в растителните храни… Веганите могат да получават необходимите количества от витамина, приемайки достатъчни количества растителни продукти, обогатени с витамин D като: зеленчукови маргарини, соево мляко, зърнени храни. Забележка: Веганите и изобщо хората, чийто начин на живот ги държат далеч от слънчева светлина се нуждаят от по-голямо количество витамин D. На деца, които не пият мляко, обогатено с витамин D е необходимо да се дава от витамина като добавка.
Йод
Някои проучвания доказват, че веганите приемат по-малки количества йод, отколкото са необходими на организма. Растителни продукти, съдържащи минерала: кафяви морски водорасли, зеленчуци, отглеждани в богата на йод почва (особено лук), бадеми и орехи. Подходящ калориен прием…
Повечето растителни храни, които се включват във веганската диета са "насищащи" и могат да задоволят глада без осигуряването на достатъчно количество калории. Следователно веганите трябва да следят своя калориен прием, за да си осигурят адекватни енергийни нива.

Полезни храни за веганите, които е желателно да бъдат включени в ежедневното им меню:
- Соево мляко (обогатено)
- Разнообразни растителни храни, особено зърнени, които са обогатени с витамин B12 и витамин D, и с калций
- Бирена мая
- Печени ядки (бадеми, орехи)
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: ноември 01, 2009, 19:48:32 »

Диета за премахване на токсините от тялото

Нашите тела задържат токсини от пестицидите, хормоналните препарати и хербицидите, с които храната ни се преработва. Фактори, предразполагащи черния дроб и стомаха и другите органи да произвеждат токсини са бактериите, вирусите, твърде големите количества алкохол, кафето и други кофеино-съдържащи напитки, тютюнопушенето и някои лекарства.
Ако сте изложени на влиянието на тези фактори или пък консумирате в големи количества полуфабрикати и преработени храни, то вие определено имате нужда от прочистване на организма и даване нов живот на тялото си.
Тази диета, целяща премахване на токсините е подходяща за изпълнение за период от 1-2 седмици. Включва добавянето във ваната на ароматни масла от джинджифил, розмарин и риган, както и поставянето на капчици лавандулово масло върху възглавницата за спане.
С тази малка промяна в навиците ще засилите лимфната активност в организма, която от своя страна засилва потоотделянето и действа пикочогонно. По този начин се усилва работата на черния дроб и червата. Всички тези процеси, протичащи в организма помагат на тялото да се освободи от ненужните токсини.

Съчетавайки и спазвайки съветите, вие ще помогнете на тялото си да се освободи от токсините:
1. Пийте по 2-3 литра вода (натурална, минерална, пречистена) на ден, плодови и зеленчукови сокове, плодов чай.
2. Забравете за съществуването на алкохола.
3. Опитайте се да ядете колкото можете повече плодове и зеленчуци. Яжте ги под формата на салати, сокове-фреш, леко задушени със зехтин, варени, покълнали, сушени, с кисело мляко (обезмаслено). Готвенето на пара е идеален здравословен начин за приготвяне на зеленчуците като единствено картофите не е препоръчително да се готвят по този начин. Имайте предвид, че в началото, когато започва детоксикацията в организма ви можете да страдате от леко главоболие. В такива случаи масажирайте слепоочията с масло от лавандула, а ако болките са по-силни, ще имате нужда от спкойствие и почивка. Опитайте се да поспите, а ако болката все пак не отминава, вземете аспирин или парацетамол (но прибягвайте до лекарства в краен случай).
4. Наблегнете на храните с ниско съдържание на протеини като грах, леща, пиле, яйца и в по-малки количества червено месо. Избягвайте баниците, сладкишите и пържените храни, които са трудноснилаеми. Включете в диетата по възможностповече ядки, соя, грах и леща, за които споменах по-горе.
5. Правете си малки похапвания през деня, но по-често, като за предпочитане са ядките (но не солени). Те са чудесна храна в този случай.

След като приключите с диетата (опитайте се да я приложите поне за 2 седмици), резултатът няма да бъде налице веднага, но ще започнете да се чувствате по-леко. Желателно е и занапред да ограничите количеството на храната, която не сте консумирали по времете на диетата и да акцентирате на пресните плодове и зеленчуци. И нека това се превърне във вашия нов начин на живот ...
Препоръчително е съотношението да бъде 80:20, където 80% от вашата диета представлява здравословна храна, а останалите 20% включват кулинарни изкушения и "глезотии", в уверение на това, че вашето тяло ще успее да се справи в борбата с това количество.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 01, 2009, 19:57:33 »

Диета за снижаване нивото на холестерола

•  Яжте повече храни, спомагащи за увеличаване нивото на добрия (HDL) холестерол като мазнини от риба, чесън, плодове и зеленчуци, фибри (влакна), пълнозърнести храни.
•  Увеличете консумацията на рибни мазнини (скумрия, сьомга, сардина, херинга и риба тон), защото те съдържат омега 3 мастни киселини, които пък предотвратяват наслагването на плаки по артериите и предпазват кръвта от съсирване.
•  Включете чесъна в диетата си, защото предпазва кръвоносните съдове от лошия (LDL) холестерол.
•  Уверете се, че храната, която поглъщате е богата на антиоксиданти и нутриенти - включващи витамин С, бета каротин (витамин А), витамин Е и селений. Те се съдържат в най- голямо количество в сушените сливи и някои други сушени плодове, както и в пресните плодове и зеленчуци. Те предотвратяват утаяването на лошия холестерол в кръвоносните съдове.
•  Пийте по 2-3 литра вода дневно, защото водата спомага за увеличението на фибрите в храната. Влакната стимулират производството на добрия холестерол, а освен това тялото по-бързо усвоява мазнините.
•  Не яжте наситени мастни киселини (животински мазнини), защото те ускоряват процеса на производство на лош холестерол. Не е задължително да ги изключите напълно от менюто си, но ограничете тяхното количество и винаги ги консумирайте с фибри и вода, за предпочитане (например сирене с пълнозърнест хляб и чаша вода).
•  Увеличете приема на ненаситени мазнини, защото диета, богата на тези съставки предпазва от сърдечно-съдови заболявания, някои видове рак, и е предпоставка за дълъг живот. Зехтинът, бадемите, нерафинираните масла и ядки са особено богати на monounsaturated мазнини. Яжте храни, богати на соя (соево мляко и др.), защото тя предпазава от сърдечно-съдови заболявания, понижава кръвното налягане и нивото на лошия холестерол.
•  Намалете употребата на храни, които намаляват нивото на добрия холестерол. На първо място това са маргарините и мазнините за готвене (изключение прави само зехтинът). Част от растителните мазнини, например слънчогледовото олио (в което преобладават полиненаситените мазнини) при нагорещяване произвежда мастни киселини.
•  Пийте по чаша, две вино или бира дневно, защото те са богати на антиоксиданти и подпомагат произвеждането на добър холестерол, а за кръвоносните съдове - да не се утаява лош холестерол.
•  Ако сте с наднормено тегло, ако изгубите няколко излишни колиграма ще помогнете за производството на добър холестерол.
•  Редовно спазвайте тези указания, за да попречите на лошия холестерол!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: ноември 01, 2009, 19:59:00 »

Диета с ниско съдържание на въглехидрати

Тази диета е особено ефикасна, имайки предвид, че хората наблягат основно на храни с висока концентрация на въглехидрати като хляб, ориз, картофи, спагети и пр. Такива храни карат хората да се чувстват преяли, тежки и апатични, а когато количеството на подобна храна се ограничи в дневното меню, енергията на човек се покачва значително.
Диетата акцентира на елиминиране на въглехидратите от менюто (особено през първите дни). Така организмът ще започне да се освобождава от кетоните (много малки фрагменти въглерод - странични продукти от непълното изгаряне на мазнини), в количества достатъчни да доведат до значително снижаване на телесното тегло. Тъй като въглехидратите са основното гориво за организма, генериращо енергия, при липсата им той ще използва за тази цел складираните мазнини, и поради факта, че и кетоните се елиминират, гладът изчезва и в резултат на това - теглото намалява. Спазвайки този режим на хранене ще подобрите обмяната на веществата в организма си и ще защитите костите си.
Ограничавайки храната, богата на въглехидрати можете да постигнете бързи резултати, но съветът ми е да включите все пак в диетата си 100 г въглехидрати, изяждайки например 200 г печени картофи, спагети или ориз, както и плодове с високо съдържание на въглехидрати като бананите.
Варивата (грах и леща), които едновременно съдържат висок процент въглехидрати и протеини, така както и съчетаването на кореноплодни зеленчуци (моркови, ряпа) с плодове с ниско съдържание на вода (ананас, манго и сушени плодове са еднакво добра храна, и включвайки ги в диетата си, вие ще се чувствате много по-бодри и жизнени, отколкото ако напълно изключите въглехидратите от менюто си.
Ако спазвате подобна диета (и не консумирате достатъчно количество плодове и зеленчуци) не забравяйте, че организмът ви ще се нуждае от завишени дози витамин С, витамини от В-комплекс, калий и фолиева киселина.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines