Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 11:05:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 30-та част  (Прочетена 185234 пъти)
 
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #465 -: март 10, 2016, 13:40:53 »

Здравей Габи, тези за които разказвам в предния ми пост се намират на бул. Евлоги и Христо Георгиеви 1, точно при НДК и моста на влюбените, на ъгъла на светофара. И предлагат всъщност марката "Rosa clara". Доста скъпа марка, но това не променя факта, че се държат по този начин.  diablo
 Wink smile
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #466 -: март 10, 2016, 13:44:05 »

 Offtopic А малко да поспамя, ходих на всички най-известни места в София, само във Феде не. Тъй като съм си правила там абитуриентската рокля там, бях много доволна тогава и винаги съм си мислела,  че като дойде време за булчинската ми ще си я ушия там. Оказа се, обаче че те вече не шият по индивидуален дизайн, изцяло серийно производство. И подозирам, че всички започват по този начин, и след време преминават само на серийно производство. Тези, при които си поръчах сега, подозирам, че след 3-4 години ще са по същият начин.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: март 10, 2016, 13:48:13 »

Странно, миналата година във Феде, ми казаха, че могат да сглобят от няколко техни рокли или да махнат някои неща, за да стане роклята, която искам.. Т.е то това щеше да си е мой модел вече, след махане и добавяне  huhhuh.gif
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #468 -: март 10, 2016, 14:01:52 »

Във Феде така и не влязох, въпреки че бяхме точно до него, просто ми изгелждаха прекалено странни роклите...може и облечени да са седели по друг начин, ама просто минахме покрай магазинът след като вече си бях харесала и сигурно затова толкова категорично го подминах smile

Пърпъл, Сещам се за кой магазин говориш, даже не ми е бил в списъка защото ми изглеждаха много скъпи, правилно съм се ориентирала значи smile
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #469 -: март 10, 2016, 15:10:55 »

Феде имат невероятен стил, те бяха моя фаворит, но това да се сглобява не си е работа, половинчата... А иначе в конкретната им колекция не ми допадат роклите, може би ако имаше в момента нещо подходящо...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #470 -: март 10, 2016, 15:28:53 »

И аз много харесвам Феде и се изненадах да прочета, че не са склонни вече да правят нещо различно от колекциите им  crazy.
Понеже ги следя отдавна, също споделям мнението, че последната им булчинска колекция не ми допада. Когато аз си търсех рокля имаха невероятно намаление на налични модели, почти всичко беше на 200лв, но мострите им са шити за дами без бюст и нищичко не ми стана sad

Обожавам роклите на Rosa Clara, но наистина са доста скъпи. А как всъщност се казва въпросният магази, че помагам на приятелка в избора на рокля?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #471 -: март 10, 2016, 15:30:57 »

"Rose fashion" мисля, че беше казала  huhhuh.gif
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #472 -: март 10, 2016, 15:43:42 »

"Rose fashion" мисля, че беше казала  huhhuh.gif
Да, българските представители са Rose fashion.
Активен
Faith_13
Ентусиаст
**
Публикации: 57


« Отговор #473 -: март 15, 2016, 08:34:15 »

Преди две седмици за първи път обикалях с кумата и майка ми за рокли. Имахме запазен час само за Палома фешън и Холидейуед. Пообиколихме и останалите магазинчета за рокли по Пиротска, но нищо не ми грабна окото.

Харесах си Роклята в Холидейуед. Честно казано мисля и да не обикалям повече, макар че в списъка ми за посещение са Би куийн и Ателие Ивоар.

Та за нея: нещо средно между А-линия и русалка. Цялата в дантела, като тук чуденката ми е дали да не я направя от сатен или ще ѝ се изгуби чара. Бюстие е, което също ме притеснява дали ще си седи на мястото цяла вечер  crazy

Та тук бих искала да попитам, някоя от вече омъжени булки, която е била с бюстие - имала ли е проблем с него?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: март 15, 2016, 09:40:29 »

Faith_13, според мен - махнеш ли дантелата, роклята съвсем ще смени стила си и е много вероятно да загуби това, заради което си я харесала. Какво те притеснява в нея сега?

Моята сватба не е минала, но ще дам мнение по въпроса с бюстието - такава беше роклята ми на бала. Аз имам тежък бюст и определено роклята не си седеше на мястото  girl_impossible Когато я пробвах в магазина, продавачката все пак има опит, роклята ми беше с връзки - тя успя да ги стегне и върже така, че да не мърда. Обаче у дома мама не се справи. В последния момент търсихме силиконови презрамки... Та, ако имаш колебания, попитай да ти сложат някакви презрамки - може съвсем тънички, например, не вярвам, че ще развалят визията на роклята.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #475 -: март 15, 2016, 09:46:18 »

Faith_13 и моята рокля е от Холидейуед smile Изключително доволна съм от нея, по никакъв начин не ми е била неудобна, но тя си беше относително затворена, не с бюстие. Питай консултантката за някакъв вариант с презрамки (може и подвижни), за да ти е все пак сигурно, въпреки че от роклите, които пробвах с бюстие нямах проблеми  smile
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #476 -: март 15, 2016, 10:09:42 »

Аз разпитвах по случая с бюстието, тъй като моята е с такова и ми обясниха на повечето места правят вътрешен корсет, или имат ластици, които се закопчават отдолу под видимата част, и това нещо стяга така, че няма как да се свлича роклята. А единственото място, на която не правеха нищо подобно беше Сватбения център, макар че там пробвах рокля за 1000 и нещо лева. Тоест това е рокля от високия им клас, при положение, че повечето им са по 500-600 лв. и пак нямаше нищо подобно само връзките си/корсета, който си има видим такъв. И това също беше причина да не избера рокля от там, освен разбира се и качеството на платовете и изработката.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: март 15, 2016, 10:14:11 »

Faith_13, абсолютно е сигурно, че замениш ли дантелата със сатен, ще видиш друга рокля. Дали тя ще ти хареса или, не, ще стане ясно чак след като се видиш.
За мен това е твърде рискован ход, ако не съм сигурна в тази рокля заради дантелата, просто бих продължила с търсенето.
Това е класически съвет, който давам на всички булки, задължително е да се видиш облечена в роклята, която ще купуваш, с всяка промяна "на сляпо" рискуваш.

Относно бюстието, при мен се получи същия случай като при Bube.
В магазина ми я стегнаха прекрасно, беше удобна, доста се въртях с нея, точно за да проверя дали ще се мести, дали ще имам някакво неудобство от липсата на презрамки.
Всичко беше наред. За всеки случай пришиха презрамки, които да се връзват на врата, ако в даден момент изпитам неудобство и имам нужда, защото и моят бюст е тежък.

При обличането на роклята сестра ми не се справи с връзките. Обща грешка която се допуска е престягането да започне отгоре надолу, при което в горната част, където отпред е бюста, стои стегнато и неудобно, а долу е по-разхлабено/в кръста/ и след известно време на движение, започва да се мести и свлича.
Аз бях разбрала как става, но явно не съм успяла да го обясня добре на сестра ми.

Не препоръчвам тънки презрамки. Аз ги сложих по някоя част, когато дойде време за танците. Вярно, роклята не се свличаше и нямах грижи за това, обаче на ключиците имах рани до кръв от тези презрамки, както казах връзваха се на врата.
На самото тържество не ми пречеше, но после си ходих близо седмица с рани.
Така че обмисли и подготви всичко предварително.
Успех!
Активен
Purple_eyes
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #478 -: март 15, 2016, 11:24:27 »

Да... относно дантелата и сатена Marri  e права. Аз винаги съм си представяла рокля от сатен, и като форма и силует една от роклите, които пробвах ми допадна, но беше от тюл. По този случай разсъждавах доста време, и реших, че по-добре да постигна желания силует с шиене, но да не правя компромис с плата, защото пак няма да е това, което искам. Просто после няма да получиш това, което търсиш и може да съжаляваш, но всичко зависи изцяло от теб, дали тези детайли са важни или не, дали държиш повече на формата/силуета, или повече на текстурата, или на нещо друго.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: март 15, 2016, 11:36:38 »

Аз тръгнах с нагласата за изцяло сатенена рокля, с изчистен дизайн (бях повлияна от една от колекциите на Pronovias), но след първите проби ми стана ясно, че такива рокли не ми отиват.

Много често булките избират напълно неочаквана за предварителните им представи рокля - плата, силуета - всичко се променя, когато изпробваш различни модели. Съветът и мото ми за избора е - пробвайте различни модели и вземете такава, каквато ви отива, без значение дали първоначалната ви представа е била за друга  good
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines