Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 14:55:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191971 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #465 -: май 09, 2013, 14:13:05 »

То и ние от много "натискане" и вяра, че ще се израсте не му махахме сливиците. Но като започна активно да спортува на 14 години /ама съвсем активно с двуразови дневни тренировки и ходене по състезания/, през ден, през два беше болен. Де що имаше грип му се лепкаше, а накрая изкара три гнойни ангини една след друга. Едва успяхме да го запазим здрав 10 дни преди операцията. Лекарите бяха категорични, треньорите и самият той - също. След операцията 10 дни имаше температура, отслабна доста, не можеше да яде, с две думи - тежка работа. Болестите наистина спряха, но пък се хвана фарингит и бавно и сигурно сега върви към алергии към мухал, влага и студ. Фъшка си разните позволени неща в носа, когато се налага и го кара някак.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #466 -: май 09, 2013, 14:53:10 »

Попрехвърлих темите назад, но не можах да открия (може би с "диагоналното" четене съм пропуснала) - все повече ми се върти в главата, че е време да отбия малкия човек (на 1г 7м) и ми е голям хикс как ще стане тая работа - той си цока и за заспиване и за събуждане (при нощния и дневния сън), около половин час след хранене - също, и през нощта като се стресне нещо, пак само с цокане се оправяме. Вече започва да ми тежи, а и колкото и да е нежен и внимателен вече зъбките са сериозни и ме драскат много неприятно. Та, дайте съвет - как отбихте вашите мъници?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: май 09, 2013, 16:30:07 »

Мами, аз да ви питам, на някоя случвало ли се е бебето да не се сеща за ядене докато е будно. От над 2 месеца бебка като се събуди иска само да си играе и хич не се и сеща да покаже глад, а каот и дам шишето с млякото в повечето случаи не иска да яде а само си играе с бибероната. Чак когато и се приспи почва да яде, при което запсива и продължава с яденето докато спи. Пинякога като се наяде и се събужда и пак почва игра. Проблема е че все трябва да я гоня с шишето и да пробвма ще дърпа ли или не за да и дам мляко. Може да хапне 30мл понякога и след 20мин като и се приспи да изяде другото, а може и хич да не хапне докато и се приспи. Даже вече не иска да яде в ръцете ми, ами само легнала на леглото. Понякога като и пусна музикални клипчета на лаптопа или ну пагади примерно, с 300 зора може да изяде 50-60мл но тва е под формата на залисване и малко или много тъпчене на биберона. Знам че не е хубаво да я карам да яде насила, но ако оставя да яде само докато запсива няма да изяде и 1/2 от млякото което трябва да изяжда едно дете с нейните кг. Обикновено изяжда около 800-850мл мляко и 1/2 или 1 пюре за 24 часа, пак с уговорката че млякото или е давано докато спи или с малко тъпчене докато гледа клипчета на лаптопа. Кажете какво да я правя, че се е случвало да минат 7-8 часа без да иска да яде. Иначе е около 7кг може би, изглежда си щастливо и наядено детенце, но все пак не качва кг колкото трябва да качва, а също и е много активна. Като е будна не се спира изобщо, постоянно шава, вика, пее, обръща се, вече почна и да пълзи....
« Последна редакция: май 09, 2013, 16:53:57 от Anita81 » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: май 09, 2013, 21:06:22 »

Момичета,да питам на колко месеца бебенцата ви започнаха да ядът 4ри пъти през деня?  И другият ми въпрос е кога отказахте АМ(тези които са били на такова). Нашият проблем е ,че вечер не иска да яде млякото,единственият вариант е да му давам малко с неговата лъжичка,но 200мл  няма как приеме така а и не иска. през деня си ядем лакомо с апетит,нямаме проблеми,но вечерното ни ядене се превръща в ад. От 2 седмици сме се превърнали в клоуни с баща му,само и само да изядем 70-80млАм. има ли ли сте такъв случай. Чудя се дали отказва млякотозащото не е гладен или просто вече не го иска. Оставяла съм го една вечер да не яде никакво мляко-спа непробудно до сутринта,пробвах и с друго мляко- не стана,а педиатъра ни казва че е рано за кисело мляко. Споделете при вас как е.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: май 10, 2013, 07:50:43 »

Ели, радвай се че сам си отказва млякото вечер, има семейства който стават на клоуни, за да откажат детето си от този навик.

Колкото до яденето 4 пъти на ден.Аз имам наблюдения по племенника на тази възраст яденетата му бяха 3, 4 рядко,  зависи дали и гладен и това без млякото за заспиване.За кисело мляко племенника го яде по-рано от вашето дете дори, техния педиатър им беше дал зелена светлина, но прясното го въведоха чак като стана на 2г. и той много го харесва.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: май 10, 2013, 11:15:09 »

Ели,щом детето не иска по добре не го насилвайте,явно не е гладен.а по друго време ако му даваш млякото иска ли го?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: май 10, 2013, 14:50:42 »

Ели, то наистина е по-добре да приема мляко под някаква форма на тази възраст, ама какво можеш да направиш като не иска... huhhuh.gif Пробвала ли си да го даваш в друг час, като добавка, или като част от някоя хранене? Дано успееш да го прилъжеш някак, поне още 1-2-3 месеца. Ако не стане, захранвай по-скоро с млечните - масло, извара, сирене, кисело млекце. До годинка, знаеш, е добре да приема с всяко хранене млечна храна, под някаква форма, заради калция.
По принцип е хубаво че се отказва от млякото за заспиване. Този навик често се изкоренява трудно, защото вече не е необходимост, а навик за приспиване.
Ели спря АМ, по-точно аз реших вече да не заспива след като изпие съответното количество, около година и 2-3 месеца. За щастие, отне 1 седмица с постепенно намаляване на количеството, и го прие нормално.
Успех с опитите! good

Офф: Аз прясно мляко още давам рядко (но в яслата им дават 2-3 пъти седмично поне). Все се каня да зачестя приемите, но.... blush
« Последна редакция: май 10, 2013, 14:52:31 от sunray » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: май 10, 2013, 15:49:49 »

Леле, Ели аз съм видяла че е на година и девет месеца детето, а то е на девет само.Много съм зле.Съветите ми съвсем не са актуални тогава.Извинявай!

ПП. Не мога да си редактирам поста и за това в отделен.
« Последна редакция: май 10, 2013, 15:54:02 от магито » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 14, 2013, 09:00:14 »

Момичета ,дайте идеи за приспиване.Имаме голям проблем със заспиването .Най-успешно заспива вечер с млякото на музика ,единственото заспиване съвсем сам.Иначе през деня му се спи ,реве ,търка очи ,но не заспива и това е.Люлея го в леглото ,даже и на ръце ,но по малко от половина час не ни отнема и почти винаги е съпроводено с рев.А не искам да заспива разстроен.Просто се вижда как много му се спи ,а той едва едва държи клепачите и гледа във всички посоки.Другият успешен начин за заспиване е в колата и много често ,когато отиваме някъде съчетавам излизането с времето за сън.В количката навън вече ни е абсолютно невъзможно да заспива.Голям е любопитко и постоянно му шарят очичките.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #474 -: май 14, 2013, 11:08:36 »

fiibi_bg , ще мине и този период...иска се чакане и търпение. Явно детенцето е по- емоционално и любопитно, щом не иска да спи в количката. Случвало ми се е и на мен, но когато бяха по- големи, към годинка и половина. Налагах си да се прибираме по- рано от разходка, затъмнявах стаята и сядах тихо на стол до тях, без да говоря и без да ги взимам на ръце. Ако имате възможност за люлеене на кошарката, това много помага. /Ако не го отричат и това докторите сега, естествено/
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: май 14, 2013, 11:49:37 »

Фийби принас става така ако пропуснем момента в който му се приспива и той се превъзбужда и хем мусе спи,хем не може да заспи.Много е важно да разбееш кога спи и кога почва да му се приспива и да го оставиш на спокойствие без да му говориш и да го занимаваш,при нас знаците са затишие леко главата на ссрани и започва да мига. ако пропуснем мига става нервен и започва да мрънкя,тогава е важно да го успокоиш, аз го хващам за ръка и си слагам на бузката му дланта ми,целта е дасе успокои,като се успокои сям заспива,понякога му казвам тихо шшшшшшшшшш и му действа добре. На ръце никога не съм го приспквала умишлено.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: май 14, 2013, 21:22:42 »

И ние имаме проблем с приспиването. Нашта кокона се научи все на ръце да се приспива и ако я оставим в леглото да се приспи сама, реве с пълен глас докато заспи. А на мен ми е супер кофти да седя в стаята и да слушам как плаче и да не правя нищо по въпроса. Понякога даже и тва не работи. Като почне да си търка очите знам че и се спи, но понякога е супер уморена и чак от преумора става нервна, иска да заспи а не може и така може и 30-40 мин да се дондуркаме докато заспи. Понякога се приспива и с млякото, но в повечето случаи си я дондуркаме за да заспи. Тя е 7кг и вече си натежава. Не знам какво да направя за да се научи да си заспива сама.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #477 -: май 18, 2013, 21:50:38 »

И ние с Макс имахме такъв период - и аз го разнасях напред назад докато заспи и той постепено изискваше все по-малко време. Добре правиш според мен, период е, ще мине, само силни нерви се искат:). Дръж се smile!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 27, 2013, 00:08:05 »

Здравейте, имам два въпроса. Надявам се някой да може да отговори.  smile
1. С какво мажете одрани коленца? В момента мажа с крем Здраве, но ако знаете някой по-ефикасен крем моля пишете.  smile
2. Вероника обича да си чеше венците с много твърди или железни предмети. Обаче с такава сила понякога ги дъвче, че имам чувството, че може да си счупи зъбче. Мислите ли, че има такава опасност и по-добре да не й давам толкова твърди неща?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 27, 2013, 04:15:13 »

ЗДравейте, мамчета
Скоро ни предстои идване в БГ и само при мисълта че там се пуши навсякъде и никой не се съобразява с тези които не пушат, ми става лошо като си помисля какво ни чака. Въпросът ми е как се справяте с гостите и роднините които пушат вътре в апартамента без да се съобразаяват че има бебе там? Питам понеже доста от роднините и гостите ни, както и баща ми, пушат и при условие че ще идват да виждат Мими не знам как тактично да им заявя че не искам да се пуши вътре докато ние сме там. Ще бъдем в апартамента на родителите ми и както вече казах баща мо също пуше. Не знам дали ще се усети да се съобрази с факта че има бебе там и да пуше на терасата а ще стане кофти ситуация ако аз направя забележка или изисквам да не се пуше там след като това си е техния дом. Както и да им заявя да казват на гостите си че не се пуши там. Същото се отнася и за компанията ни от приятели -също има пушачи и непушачи, как излизате заедно без бебето да се одимява? Знам че май има някаква забрана да не се пуши вътре по завведенията но първо не знам до каква степен се спазва. Второ, лято е все пак, не ми се ще да се заврем вътре вместо да сме вън на слънце, само защото някой решил да пуши. Малко сложно стана, но съм твърд противник на цигарите и не искам Мими и аз да дишаме отровите на останалите.
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines