Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 11:33:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191968 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 12, 2013, 16:13:13 »

хаха мерси за бързия отговор, Инче.  good Да съм спокойна, че не съм пропуснала нещо важно значи.  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 12, 2013, 17:30:32 »

Червено конче се слага против уроки. Аз докато бях бременна имах, защото и другите бременни имаха. Гледам че хората масово си слагат, дори премиерът има. Има значение на коя ръка е, в зависимост от пола.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #242 -: януари 12, 2013, 17:59:45 »

 Offtopic той премиерът от толкова рязане на ленти може да е забравил да си клъцне мартеничката и да чака следващата пролет  girl_wink
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 12, 2013, 20:05:57 »

Благодаря, момичета.  smile Предположих, че е суеверие някакво, но сега се сетих, че идва от камбала, според което трябва да се носи червен конец на лявата китка срещу негативна енергия и за късмет.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 12, 2013, 22:58:10 »

Аз никога не съм слагала червено конче на китката на Ели. Не обичам разните внушения и мисли, свързани с урочасване, и подобните му суеверия. Това си е моята позиция smile
Отделно, на кръщенетата, на които сме присъствали, попът винаги е отбелязвал с неодобрение да се махнат тези червени конци от ръчичките, защото бил католически обичай, и още повече, че детето като се кръсти вече го пази Господ.

Та, не мисля, че има смисъл от тях. По-скоро е масовка, поне за мен.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 12, 2013, 23:12:50 »

sunray и аз като теб, не вярвам в това. Но разбира се, всеки си решава в какво да вярва.  smile Попът е казал да ги махнат, защото това е езически обичай (Камбала), даже не мисля, че е католически, защото при нас има много католици, протестанти, не съм видяла червен конец на ръката. Сетих се, след като разбрах, че всъщност за това го слагат този конец.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #246 -: януари 13, 2013, 00:44:20 »

Не е католически, а еврейски според мен.
Защото в Италия дето е лоното на католицизма, вьобще не са чули такова нещо, но когато работех в магазина (той се намираше в еврейския квартал) сьм имала клиенти евреи, чиито бебета имаха червен конец и даже се чудеха откьде знам, че е против уроки.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #247 -: януари 15, 2013, 10:53:12 »

Искам да попитам защо връзват червен конец на ръката на бебетата? Забелязвам доста бебета така и все забравям да попитам. Някакво суеверие ли е?
Аз нося червен конец със синьо манисто почти от дете, на мен ми се случваше много често да ме урочасват.А на Бети и сложих в момента в който я изписаха от болницата.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 18, 2013, 19:17:23 »

Момичета има ли някоя от вас която да е водила бебенцето си на плуване някъде в София? Може ли да сподели условия,отношение към бебето,във вана ли са началните занимания и т.н?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 19, 2013, 18:07:08 »

Аз никога не съм слагала червено конче на китката на Ели. Не обичам разните внушения и мисли, свързани с урочасване, и подобните му суеверия. Това си е моята позиция smile
Отделно, на кръщенетата, на които сме присъствали, попът винаги е отбелязвал с неодобрение да се махнат тези червени конци от ръчичките, защото бил католически обичай, и още повече, че детето като се кръсти вече го пази Господ.

Та, не мисля, че има смисъл от тях. По-скоро е масовка, поне за мен.

 good good good

Аз като практикуваща християнка, не вярвам в суеверия. Моята теория ,че суеверията съществуват и работят, само ако вярваш в тях. На Крис съм слагала единствено мартеница на ръката за един месец , когато беше още бебе, за да се спази бг традицията, като по това време имах един глупав спор с мъжа ми , че Крис е повече българин. Ама и аз тогава нещо бях яхнала метлата  blum .
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 28, 2013, 14:28:15 »

Здравейте мами, на много места срещам, че бебето трябва да се маже с лосион/крем/олио след баня до 6-тия месец само, тъй като в противен случай кожата се изнежва и постепенно загубва своята функция да се овлажнява сама. (Освен може би в случаи, ако водата е много твърда или кожата на бебето прекалено суха по принцип). Вие как процедирате?  smile
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #251 -: януари 28, 2013, 15:29:34 »

Аз от раждането до ден днешен си я мажа с лосион, и смятам и за напред да е така.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 28, 2013, 18:22:55 »

Краси,по време на бремеността посещавах няколко бебешки лекции,едната от които беше с дермалог и неговите съвети.
Това което ни посъветва е :
да се използва лосион през лятото за да може да е охлажда и овлажнява кожата.
бебешко мляко през пролетта и есента  и бебешко олио през зимата,за да може да се загрее кожата на бебчето и да се отпусне след баня.
Другото което ни посъветва е при къпане ,не всеки път да се използва измиващ препарат,а само с вода.
Това е което знам аз и по този начин го правя. Когато се роди Алекс го мажех с лосион на Mustela и крем за лице на същата марка. Сега го мажа с бебешко олио на Бочко с пшеница. Някъде март началото мисля да купя мляко и да започна с него до летните месеци.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #253 -: януари 28, 2013, 21:48:32 »

Спрях да мажа около годинката,да му диша кожата.Нормална кожа е,не е суха.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 29, 2013, 00:54:56 »

Благодаря момичета за отговорите. Ще продължа да я мажа поне до годинка, но после по нарядко може би, за да може да диша кожата.  smile

Ели, точно от теб това го знам (мисля, че го беше пуснала в темата ти) и аз реших така през зимните месеци също я мажа с олио, което не е много мазно и попива веднага, и кожата й е мека.  good
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines