Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 05:19:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191957 пъти)
 
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #135 -: ноември 21, 2012, 08:40:25 »

Благодаря ви!Ще взема да опитам с нещо, защото вече започна да яде по-малко и съответно няма да качи.
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 21, 2012, 11:09:14 »

Момичета искам да ви попитам с какъв бебешки препарат перете дрешките?Гледах по магазините има с алое вера,с лайка,за чувствителна кожа и се зачудих кое е най-подходящо?!
Благодаря предварително  give_rose
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #137 -: ноември 21, 2012, 11:12:52 »

Момичета искам да ви попитам с какъв бебешки препарат перете дрешките?Гледах по магазините има с алое вера,с лайка,за чувствителна кожа и се зачудих кое е най-подходящо?!
Благодаря предварително  give_rose
Аз в началото перех със сапун Тео бебе, а след това с прах Тео бебе с алое вера и съм много доволна, а от време на време и със сапун Бочко.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #138 -: ноември 21, 2012, 12:45:03 »

Sano maxima, от Тео-то се изринах аз /пробвах преди да родя/.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 21, 2012, 15:45:05 »

До преди 2 месеца някъде, ползвах и гел, и омекотител на Sano Maxima (винаги обаче пера с допълнително изплакване). Никакви проблеми. После реших да преминем плавно към масовите търговски марки и взех Persil Sensitive, а омекотителят е Silan Sensitive.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #140 -: ноември 21, 2012, 16:15:13 »

И аз пера със Sano maxima и съм изключително доволна! И да попитам нещо и в тази темичка, че днес съм пълна със въпроси  smile - мисля да купя на малкия за прохождане такъв тип уолкър http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7520&cat=70, някой ползвал ли е или имате ли отзиви от ползвали, защото на мен веднага се намери кой да ми каже, че детето не можело да проходи с уолкъра, обаче без да е мнение от личен опит. Така че ще съм благодарна да чуя някой, който е малко по-запознат! И втория ми въпрос е до кога преварявахте водата на бебетата. Аз досега давах преварена Девин изворна, розов етикет, но няколко пъти се с случвало да пие и непреварена или пък неправарена минерална от друга марка и не е имало проблем, та се чудя дали да не спра с преваряването, че вече твърде често взех да я забравям тая вода на котлона  Girl_hide
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 21, 2012, 16:19:41 »

Аз съм против уолкъри и проходилки, затова по този въпрос няма да давам мнение smile

За преваряването - доста за кратко преварявах. Всъщност ние докато бяхме само на кърма, до 6-ти месец, тя вода не пиеше. След това пийваше, но по малко. Тогава преварявах, но това е траело месец-два. После като пропълзя, на около 8 месеца, се обезсмисли преваряване, защото вече ръцете й бяха все по земята pardon
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #142 -: ноември 21, 2012, 16:26:29 »

Аз перях със Сано Максима, сега с праха на Angel Baby, понякога ползвам Ариел или Персил, но вече доста рядко. От 2 години не използвам омекотител - понякога ми липсва, но аз гладя всичко и се успокоявам, че това е правилното решение.
La_Fleur, моето момче много харесваше уолкърите,важно е да следиш въртенето на колелцата да не е много бързо, защото иначе няма да успява да настигне уолкъра girl_wink. Мисля, че има разлика между проходилката и уолкъра (аз също съм против проходилките). С него може да се играе по различни начини така че ако има възможност аз мисля, че е добра покупка.
Относно водата, аз много рано спрях да преварявам(със сигурност преди 6ия месец), девин розовата въобще не я преварявам пием си я всички директно.  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 21, 2012, 16:31:15 »

Да, забравих да пиша и аз, че изворната вода няма нужда да се преварява. Това по-скоро е нужно за чешмяната. Ели е на изворната на Девин, но скоро няма да мине на чешмяна, защото водата тук е доста твърда huhhuh.gif

Малинка, съгласна съм че има разлика между уолкър и проходилка smile Аз съм малко чалната по този въпрос. Просто реших, че ще я оставя да си пълзи, докато не се изправи сама. Не мисля, че те пречат на прохождането, просто така си бях наумила smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #144 -: ноември 21, 2012, 16:35:29 »

sunray не си чалната, защото иначе ще излезе, че доста от момичетата тук сме такива smile. Затова написах, че уолкъра е играчка, която може да се ползва по различни начини. Повечето са музикални и с различни занимавки отпред, на моя син са му много интересни. Като беше по-малък където и да отидехме на детски център това беше от първите играчки, която избираше. Освен това децата обичат да бутат-возят.  good
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #145 -: ноември 21, 2012, 16:41:11 »

Благодаря много и на двете ви (и за отговорите в другата тема)! Много сте ми полезни, защото почти нямам реален контакт с други майки на бебчета. И аз съм чела противоречиви мнения за проходилките и затова се спрях на уолкър, но не знам наистина дали ще подпомогне прохождането ...или ще пада много с него smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 21, 2012, 16:52:42 »

Уолкърът не би трябвало да навреди, но...защо искаш да подпомагаш прохождането? smile В смисъл, че то детето ще си проходи, когато е готово само да го направи. Аз поне не виждам защо трябва да се месим в тези процеси. Няма непроходило дете, така че просто не го мисли дали ще помогне или не. Като вид играчка и забавление ще ти върши работа. Другото - когато стане good Поне аз така разсъждавам.

Малинка, аз пък напоследък забелязвам, че масово майките използват проходилки, затова си помислих, че съм от малцинството blum Дано не съм права.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 21, 2012, 17:00:50 »

Аз купих уолкър на Крис за Коледа миналата година , тъй като виждах ,че прави усилие да проходи. Малко след като му го подарихме , той взе че проходи smile. По това време прояви много малък интерес към уолкъра, всъщност сега му е доста повече интересен, защото ме имитира мен с количка, когато ходя да пазарувам. Уолкърът , който си показала ми се струва доста шарен и не знам дали няма д аму се отрази прекалено стимулиращо.  crazy . От друга страна виждам ,че става на камионче... лично аз съм "за" по-изчистените играчки.
За водата , никога не съм преварявала. Но и ние сме на изворна вода, т.е. не идва от ВиК и знам със сигурност ,че е чиста, защото е тествана.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #148 -: ноември 21, 2012, 17:03:55 »

Съгласна съм sunray и не искам насилствено да го карам да прави нещо, само защото другите вече го правят на неговата възраст, например. Но той от съвсем малък обича движението, принудихме се на няма и 4 мес. да му вдигнем облегалката в количката, за да гледа и да следи процеса на движение, иначе все ревеше да го носим на ръце, за да гледа, принудихме се и с възглавници да го подпираме, за да е седнал, въпреки че бях против, исках сам да си седне, но той реве та реве, като го държим легнал, сега пък иска да го държим изправен и си прави там неговите си "крачки", чак педиатърът се очуди колко стабилно седи прав с подкрепа. Много добре развита моторика има, а и се роди с повишен мускулен тонус, ако въобще това има значение, но на едно място не може да стои, само се търкаля по леглото. Поради това и се замислих дали след някое и друго време няма да ни потрябва уолкър, а и честно казано съм страхлива и ще ме е страх да го пускам съвсем без нищо да пробва да ходи blush
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 21, 2012, 17:10:45 »

Благодаря ви за отговорите  give_rose
Заинтригувахте ме с Сано Максима не бях го чувала  badgirl ,но аз тепърва навлизам в бебешките неща,ще го потърся да го пробвам!Имам доста да пера и гладя  smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines