Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 00:58:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тенденциите при обзавеждането на дома – 2007 година  (Прочетена 230538 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #195 -: април 19, 2007, 23:21:15 »

Ех, много ми харесва как безгрижно разсъждаваш, Rossistela!  Bravo Но наистина ме окуражи, че такива неща стават, но не са болка за умиралка. А цената на столовете е просто невероятна! Тук са значително по-скъпи, но поне са стилни и удобни, така че според мен си заслужава. Нашата всекидневна е в съчетание тъмно и светло, затова и такива столове и маса ще си подхождат добре с останалите мебели. Благодаря много за споделянето на опит! 10x
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: април 19, 2007, 23:31:13 »

За мен бе голямо удоволствие,didibaby girl_wink
Според мен нещата трябва да се правят според предпочитанията и вкуса,независимо от това,че понякога на някой би му се сторило странно или че би било нерентабилно...кураж ви пожелавам и успех!А венге и бук се съчетават доста добре good
На нас ни предстои и обзавеждане на едно таванско симпатично етажче(но в не много близко бъдеще),но за там мъжът ми отсега потрива доволно ръце,че този път ще се развихри според фантазията и вижданията си с малко по-нестандартни идеи,които определено не му липсват Wink
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #197 -: април 20, 2007, 08:22:20 »

 Rossistela, страхотно си се справила с обзавеждането  Bravo  Bravo  Bravo Много ми харесва у вас, свежарско и пълно с положителна енергия!!! Защо не пусна снимчици по-рано? Ние вече поръчахме кухнята и на мен ми се искаше да е по-шарена, но понеже банята, теракота в коридора и  стените са в различни нюанси на оранжевия цвят, се притеснявахме да не стане много претрупано. Затова кухнята е от ПДЧ, всички горни вратички са много светли, а долните тъмни (но не венге). Решихме цветовете в стаята да дойдат от аксесоарите- цветни пердета, вази, картини, цветя, килимчета (в червени и оранжеви тонове). И понеже трябваше да стегнем апартамента за отрицателно време, за да се нанасяме около сватбата, а не  всички фирми предлагаха кратки срокове, които ни устройват и това беше едно допълнително усложнение. Освен това за един гол апартамент трявбаше да се поръчва всичко в един и същ момент, всичко беше само в главата ми. Друго си е да става постепенно и то само си показва къде, какво и в какъв цвят трябва да сложиш. Преди няколко дни дойдоха мебелите, сега още чистим, но всичко още е голо и недовършено, по-нататък ще пусна снимчици.
 Столчетата са страхотни! И аз исках такива, но тези, които видяхме, бяха ниски за нашата маса (около 100лв/бр.) и поръчахме едни други, които мисля по-нататък да облека в калъфи за столове (бели или др. цвят) като тези за сватбите, които дискутираме в други теми. Какво ще кажете, подходящо ли е за вкъщи така да са столовете?
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 20, 2007, 09:04:37 »

Решихме цветовете в стаята да дойдат от аксесоарите- цветни пердета, вази, картини, цветя, килимчета (в червени и оранжеви тонове). Друго си е да става постепенно и то само си показва къде, какво и в какъв цвят трябва да сложиш....мисля по-нататък да облека в калъфи за столове (бели или др. цвят) като тези за сватбите, които дискутираме в други теми. Какво ще кажете, подходящо ли е за вкъщи така да са столовете?
cherry,благодъря give_rose
Това за цветните елементи,което казваш е много вярно!Когато основните неща са ти в по-ярки тонове(като при нас кухнята) трябва да се уравновесят от по-дребните неща(стените например са ни в светло бежово,ламината е едноцветен..) и обратно-при едни по-класически цветове на основните мебели,точно аксесоарите са тези,които дават свежест и цвят.А относно калъфите за столовете,ами...защо не?!?Ще си ги направиш както си ги искаш,в подходящ цвят и по-"тежка" материя,разбира се,можеш да си спестиш панделките,за да не стане много претрупано.А и така ще ти е много,много по-лесно за подръжка Wink
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: май 11, 2007, 14:49:56 »

Ние мислим да сложим такива щори в новия ни апартамент.Имам приятелка която ги продава и казва че се перат лесно.А и кумовете ни имат от 10 години и са супер доволни.
Много лесно се чистят,няма проблем!На мен ми се виждат по-практични даже.А и много лесно можеш да си коригираш светлината.Мисля че са идеални за дневна и хол!
Ние в нашата стая имаме точно същите щори,които ilusion е показала на първата снимка-вече година ги имаме,още не съм ги чистила изобщо не хващат прах-то има и различни материи,ама явно нашите са от мързеливите
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: май 11, 2007, 14:52:17 »

така по-малко ще се занимаваш с тях tease
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: май 17, 2007, 14:10:44 »

И нашите щори са от безпраховите и при нас ще стане скоро година откакто се обзавеждахме и ги сложихме и аз не съм ги чистила smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: май 24, 2007, 09:47:37 »

Килими , мокети или без каквито и да било постелки.Какво мислите вие?
Аз съм привърженик на колкото по -малко такива неща толкова по-добре.Особенно големите и тежки килими.Много са неудобни според мен.Някой ще каже че създават уют,но........аз предпочитам без тях!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 24, 2007, 10:17:57 »

Някой ще каже че създават уют, но........ аз предпочитам без тях!

Е, аз съм точно от тази някои, които харесват килимите, особено през студените месеци!!! Bravo А и с малко бебе, което ще започне да лази са си направо задължителни!!! good Мое мнение! DANCE


П.П. Мисля, че тази тема е за обзавеждане на дома и затова ще я слея!!!
« Последна редакция: май 24, 2007, 11:18:02 от Bulechka_TS » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: май 24, 2007, 11:38:32 »

на мен ми харесват килимчета но които покриват 1/2 ,1/3 от пода.
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #205 -: май 25, 2007, 12:24:07 »

Някой от вас запознат ли е с фън шуи? На мен ми се струва малко измислено  (не че знам много)..... Ако някой е в час, нека напише някои по-основни положения  yahoo
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #206 -: май 26, 2007, 10:43:23 »

Някой от вас запознат ли е с фън шуи? На мен ми се струва малко измислено  (не че знам много)..... Ако някой е в час, нека напише някои по-основни положения  yahoo

миличка аз имам книга за фън шуй,но  да си призная не съм я чела цялата,но помня някои неща:

-леглото на което спиш sleeping не трябва да сочи към вратата-т.е.като легнеш краката да не сочат вратата-може да е на страни да речем!

-бюрото не Computer pc-mainiak pc_love трябва да е към прозореца/най-добре е да е точно обратното/

-винаги трябва да ходиш с изгладени дрехи-но това е за облеклото

-хубаво е на входната врата да си закачиш от тези...как се казваха...????...дето като духа вятър се раздрънкват!има ги в магазините за сувенири.тези висящите.те пазят дома от зли духове

имаше още много неща,но не ги помня!като попрочета ще ти кажа пак. good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 28, 2007, 09:05:50 »

килимите и мокетите привличат много алергиии, задържа се много прах в тях и колкото и да ги чистиш е по-добре без тях !!! аз мисля в хола да е паркет и едно малко килимче на пода, но само през зимата под масата пред холовата гарнитура, за фа не са ти краката директно на пода !!!!! в кухнята съм решила теракот без никакви килими и пътеки !!!! много ми харесват малките килимчета пред вратите на стаите, и няма да се сдържа в коридора а не сложа такива вместо голяма пътека !!!! smile
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 28, 2007, 10:00:33 »

Килимчетата определено създават уют. Въпреки по-трудното поддържане, миналата година като обзавеждах,  в хола на паркета сложих едно малко космато килимче като губерче, така както казва Ели под масата пред дивана, и целия облик на стаята се промени. И в спалнята сложих две малки от двете страни на леглото smile В кухнята и според мен няма нужда от килим или мокет и аз предпочитам да си остане на теракот good
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #209 -: май 28, 2007, 10:05:51 »

Katia благодаря ти. И аз като теб съм чела оттук-оттам по нещо, но не виждам смисъл. Как може за толкова различни апартаменти, стаи и т.н. да бъде спазено едно и също нещо... crazy Всяка стая си е различна и не винаги е възможно масата да се сложи на точно определено място, всеки си подрежда по свой вкус и начин.

на мен ми харесват килимчета но които покриват 1/2 ,1/3 от пода.
За килимчетата съм напълно съгласна с маслинка, някак си  ми е по-уютно ако има малко килимче, което е само като акцент и не покрива целия под. По-завършено ми изглежда, иначе ми е малко като в офис.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines