Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 11:30:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 240622 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #930 -: април 23, 2015, 17:58:44 »

Ами, ние последно като ходихме в Бг, отдавна беше, но стая около 40-50 лв. /6х50-300/, всеки ден храна навън по 3-4 пъти  и като излизнеш навън да пиеш коктийли или нещо друго/още поне 200-300лв/, пътя до там. 2013 ходихме с нашите в Турция- 7 нощувки на ол инклузив за по 300-400бл на човек /без пътя, ходим с кола и ни е още 150бв горе-долу/в 4* хотел на брега на морето. Да беше към 15.09, но ние така или иначе септември ходим на море.
Инче, дано стигнете, там вече си е друга работа, много ми харесва  heart
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #931 -: април 23, 2015, 18:04:05 »

Препоръчвам ти септември и по ръкавите Гърция4-5 звезди да половин цена, перфектни условия, и храна. Ние заради работата на мъжа ми все август имаме ваканции, а тогава е скъпо
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #932 -: април 23, 2015, 18:23:07 »

Здравейте,момичета!Виждам,че говорите за Турция и Гърция,та в къщи тази тема е на дневен ред Wink Искам да ви помоля за впечатления за Истамбиул и Атина.В Търция никога не сме ходили,а в Гърция сме били в Солун.То има много време до зимата,но от сега проучвам и се колебаем въпреки,че май клоним към Истамбул smile
Мариолка,тук много ползват марката Zippy и всички са много доволни,напълно възможно да е дефектна.Успех  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #933 -: април 23, 2015, 18:28:23 »

Истанбул с 2 ръце, страхотен е! В Атина освен Акропола- камъняци, и кметството няма кой знае какво да се види. Атина е по-далече, там са столичани и са доста надменни, особено към българи. В Истанбул има много за разглеждане, по-евтино е и е страхотно!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #934 -: април 23, 2015, 18:46:14 »

В Атина е хубаво, но да имаш кой да те разходи.
Аз в Гърция обичам да ходя януари и август, тогава са намаленията. Миналата година толкова неща си накупихме, че тук направо ми беше смешно да гледам по моловете цените. Маратонки каппа на Марти от витрината намалени на 17евро,на касата някаква отстъпка станаха 15,панталони тениски, тук такива цени срещам само в Н&М.Анцуг Адидас ама готин червен он 39 на 21евро.Вчера му взехме от гръцкия кореком на Чемпионс за 30евро
Що няма и тук такива цени
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #935 -: април 23, 2015, 19:12:37 »

Ние нали сме бедна държава, ама цените ни на намаленията са по- високи от преди това. При нас истински намаления няма, само така пишат по витрините. Ние март бяхме в Истанбул в зара мм си взе дънка намалени от 150 лири на 45, два различни чифта, пуловери от 99 лири за 30. А тука в зара намаление от 120лв на119.
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #936 -: април 23, 2015, 19:36:12 »

Рататуй,благодаря много за отзивите.Тъй като са ни горе долу на едно си също разтояние и затова се замислих,иначе Истамбул ми е мечта а и ММ е много ентусиазиран точно за тази дестинация.Представям си ни разходка из улиците,пред Св.София,как хапваме вкусни неща и пушим наргиле(никога не съм пушила цигари но наргилето ми харесва) и най-вече как се качваме на корабче по Босвора smile
А Гърция остава на заден план защото страшно много прилича на държавата където живеем(Португалия) и като климат,като архитектура,природа и т.н.
О,тук правят страхотни намаления Януари и Юни.Летните блузки от НМ и Зара са по 2-3€,зимни якета от предишната колекция по 8-10€,анцузи на адидас орижиналс по 15-20€ маратонки също.Всичко е на без пари направо.За възрастни има от 50 до 70% намаление.Аз с нетърпение чакам началото на разпродажбите сега,даже веднага първата седмица ходим на покупки защото после става страшно обрано.Заслужава си особедно за децата които носят дрехите 1 максимум 2 сезона.В БГ всичко е много скъпо като почнеш от дрехите и свършиш с най-необходимото като храната.Тук за 10€ купивам риба/месо,зеленчуци,плодове,хляб и т.н а в БГ давам 20лв и нищо не съм купила.Това е едно от нещата които ме стряскат като се прибера.А за разпродажбите е точно така (пр. в Благоевград) анцуг на Адидас от 200лв на 189лв а в аутлета в Солун е 30€.
Обичам си родината но цените по магазините не отговарят на стандартните.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #937 -: април 23, 2015, 19:54:51 »

Да ви кажа, по молове, марки, разнообразие и намаления просто няма друго място като Сингапур. Ние бяхме точно по пролетното намаление...Ама пусто само за миньончета. Иначе краката им големи - от 38 до 41 дамските номера. Едва намерих XL в Марк и Спенсър и рекох да се огледам. Щях да падна от смях и реших, че трябва да запечатам момента funnytooth Блузата е само 7лв.


* IMG_3572.JPG (58.19 KB, 320x284 - видяно 1511 пъти.)
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #938 -: април 23, 2015, 20:08:09 »

Добър  вечер момичета smile Гледам за дестинации си говорите.
Минавала съм транзит през Гърция няколко пъти когато пътувах до Италия. Не съм очарована, но не съм и видяла кой знае какво. Може би един ден да посетя остров Корфу. В Турция не искам да ходя, знам че е красиво, че има какво да се види,  но някакси не ме привлича.
Много е красиво в Италия, била съм и в най-южната част на Италия и на север и по средата, обиколила съм доста. Градовете Бари и Помпей са ми любими.  Замислила съм да посетим остров Сардиния и Сицилия. Много харесвам островите и не случайно живея на остров сега. Тъкмо ще измислим дестинация за след сватбата.
Но най-красивия регион и  град за мен е Страсбург - регион Алзас Франция smile
Тук има страшно много намаления постоянно, особено януари и юли са най-големите намаления до 90%.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #939 -: април 23, 2015, 20:10:45 »

Жужи не съм съглсна за повечето неща. Строи се магистралата не е спирала, аз често минавам по този път. За санирането отново спекулации. Имам приятели във власта и се занимават с този проект и всячески се опитват много хора да го саботират.

За Гърция поне в Космос съм сравнявала с магазините тук в моловете абсолютно същите цени, даже и намалението беше същото.

Зара сигурно е поевтино в Португалия все пак е Испанска марка, но честно трябва и тук да знаете кога са намаленията, в Зара тук също прават големи намаления купувала съм блузки за 10 лева. :о
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #940 -: април 23, 2015, 20:13:57 »

Минавам да дам отзиви по въпроса за Атина или Истанбул... Хиляди пъти Истанбул.. Няма база за сравнение... Казвам го като човек, който от малък е прекарвал летата си в Атина (леля ми е там), а от друга страна през последните години ходя в Истанбул, всяка пролет, а понякога и два пъти в годината.. Атина е град с не много забележителности, с прекрасна кухня (то не е от града, а като цяло за местоположението на страната), но повече от 3 дни, дори и да има кой да ви води, ще умрете от скука.. Още повече в момента, след всичките протести, "фалити", промени... Там е потресаващо, търговските улици са като след война.. Затворрени магазини, малки търговски ателиета, които преди бяха духа на Атина.. Просто е по-мизерно и от София.. smile Истанбул от друга страна е град, за който и 10 дни обикаляне, няма да стигнат... Там е препълнено с прекрасна храна, уникални места за посещение, изпълнени с историческа стойност.. Хиляди пъти за Истанбул през Атина. Готова съм да помагам с места за посещение и на двете места и примерни програми за няколко дневни екскурзии  good

За намаленията имам безброй истории.. Едно от най-фрапиращите ми е маратонки адидас ориджиналс от Париж, купени за 25евро намаление, след година и половина във варненския адидас бяха НОВА КОЛЕКЦИЯ за 175 лв... Това беше преди 12-13 години.. Затова като обикаляме някъде в чужбина винаги си предвиждам сума, която да използвам за пазаруване в скъпите в България марки  pleasantry Колкото до Зара, ХМ и т.н.. Не, че са кой знае какво качество, но не са чак толкова скъпи и тук.. Има си намаления, стига да оцелиш smile
« Последна редакция: април 23, 2015, 20:16:10 от alexandrova_90 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #941 -: април 23, 2015, 20:29:04 »

Ние нали сме бедна държава, ама цените ни на намаленията са по- високи от преди това. При нас истински намаления няма, само така пишат по витрините. Ние март бяхме в Истанбул в зара мм си взе дънка намалени от 150 лири на 45, два различни чифта, пуловери от 99 лири за 30. А тука в зара намаление от 120лв на119.
А как вървят лирата спрямо лв
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #942 -: април 23, 2015, 20:33:03 »

1 лира е около 0,70-75 ст.  Нова турска лира   TRY   10   6.652, даже е паднала малко.
Джоси, Корфу е като малка приказка, много ми хареса на мен, наистина острова е приказен. Като ходите задължително си взимате кола и обикаляйте, защото из целия остров има страхотни места и красоти!
Истанбул ми е любима дестинация и гледам поне веднъж годишно да ходим, обожавам да се разхождаме там.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #943 -: април 23, 2015, 20:51:28 »

Жужи не съм съглсна за повечето неща. Строи се магистралата не е спирала, аз често минавам по този път. За санирането отново спекулации. Имам приятели във власта и се занимават с този проект и всячески се опитват много хора да го саботират.

За Гърция поне в Космос съм сравнявала с магазините тук в моловете абсолютно същите цени, даже и намалението беше същото.


През ден пътувам до Блград,нищо не се строи,има машини и толкова явно само в мечтите на властимащите се строи.За санирането стана ясно ,че няма да има пари ,мързи ме да търся статията сега,скоро я четох в Медияпул.На тая власт все космоса и пречи.
В Солун лятото се разпукахме от пазар ,блузи и панталони в НМ от 3-5 евро
Във Италия със закон се определят датите на намаленията / сконти/ даже и го съобщават предварително.Последния ни пазар беше в Мазутис  Гърция Фа за тяло-2л за 5 евро,риба тон центове,Ариел 12кг на 5 евро,ако ми кажете къде в Бг го има на тия цени...
От фришопа от 58 на 28 за 100 мл оригинален парфюм Кнезо,къде в Бг има оригинали на тия цени.Маратонките там също винаги са с оферти,анцузи ,якета в момента от 112 евро яке /мъжа ми си ги купи за толкова /Адидас зимно на 78 евр.Айде да ми кажете къде в Бг може да се намерят тези цени.Всичко ни е объркано в тая държава .
В потрес съм от поредния ужас,акушерката посегнала на 4 дневно бебе.....изтрещя тоя народ
« Последна редакция: април 23, 2015, 20:54:02 от juji » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #944 -: април 23, 2015, 20:58:47 »

Жужи в h&m в София блузи има също за 10 лева по време на намаленията, трябва да работиш в мола и да ги виждаш тези неща, даже вече имат онлайн магазин.
Активен
Страници: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines